SPF 30
 • 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4
 • 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4

Extra lehké mléko na opalování Sensitive Protect SPF 30

0.0
0 recenzí
Velmi vysoká ochrana proti UVA/UVB záření pro pokožku těla
Okamžitě se vstřebává, zanechává na pokožce příjemný pocit
Odolnost proti vodě
Pro všechny typy pleti

Vysoce kvalitní opalovací mléko

Zklidňuje a chrání citlivou pokožku včetně atopické. Technologie Advanced Spectral Technology vyvinutá značkou Eucerin nabízí velmi vysokou ochranu proti UVA/UVB záření a proti vysokoenergetickému viditelnému světlu (HEVIS).

Přispíváme k udržitelnosti

Produkt neobsahuje mikroplasty (dle znění definice UNEP)

Systém UV filtrů bez oktokrylenu

Zjistit více o programu udržitelnosti

O produktu

Tělové mléko na opalování pro citlivou pokožku

Hlavní příčinou poškození pokožky sluncem je UV záření, nicméně k tvorbě volných radikálů zatěžujících pokožku přispívá i vysokoenergetické viditelné světlo (HEVIS).

Eucerin Extra lehké mléko na opalování Sensitive Protect SPF 30 je opalovací krém na tělo, který zklidňuje citlivou pokožku a chrání ji. Je vhodné i pro atopickou pokožku. Technologie Advanced Spectral Technology značky Eucerin kombinuje širokopásmové a fotostabilní filtry pro velmi vysokou ochranu před UVA a UVB zářením(1) se silným antioxidantem licochalkonem A, který neutralizuje volné radikály vznikající v důsledku UV záření a vysokoenergetického viditelného světla. Toto extra lehké tělové mléko na opalování se okamžitě vstřebává a je voděodolné. Klinické a dermatologické testy prokázaly vhodnost lehkého ochranného tělového mléka na opalování Sensitive Protect SPF 30 pro citlivou pokožku včetně pokožky s atopickou dermatitidou.

(1.) Splňuje přísné standardy pro ochranu proti UVA a UVB záření stanovené asociací Cosmetics Europe. Stupeň ochrany proti UVA záření je vyšší, než vyžaduje EU.

Klinické a dermatologické studie

Klinické a dermatologické studie prokázaly velmi dobrou kožní snášenlivost u citlivé pokožky, a dokonce i u pokožky s atopickou dermatitidou.

Použití

Použití

 • Aplikujte v dostatečném množství před pobytem na slunci a znovu aplikujte zejména po plavání, při pocení nebo osušení ručníkem, abyste zachovali původní ochranu.
 • Snížením množství aplikovaného přípravku se výrazně sníží úroveň ochrany.
 • Nezůstávejte příliš dlouho na slunci, ani když používáte opalovací krém.
 • Nadměrné vystavování se slunci je vážnou zdravotní hrozbou.
 • Chraňte kojence a malé děti před přímým slunečním zářením.
 • Nechte zcela absorbovat a vyhněte se přímému kontaktu s textiliemi a tvrdými povrchy, abyste zabránili vzniku skvrn.

Tři kroky k optimální sluneční ochraně

1. Volba správného produktu

Vyberte si produkt se správnou úrovní ochrany odpovídající typu vaší pokožky. Kromě ochrany před UVA a UVB zářením by měl nabízet i ochranu před vysokoenergetickým viditelným světlem. Měl by také vyhovovat typu a stavu vaší pokožky.

Zjistit více

2. Správné množství

Je důležité používat dostatečné množství přípravku a pravidelně obnovovat ochranu opakovanou aplikací. K odhadu potřebného množství přípravku použijte svou dlaň. Pro natření obličeje, krku a dekoltu použijte tlustý pruh krému sahající od špičky prostředníčku až k zápěstí.

Zjistit více

3. Pečlivá aplikace

Zajistěte, aby všechny exponované oblasti získaly potřebnou ochranu. Některé části lze snadno vynechat. Nezapomeňte na uši, zadní část krku, záda a ramena, zadní strany paží, ruce a nohy a oblasti na okrajích plavek.

Výzkum Eucerin3 ukazuje, že v průměru přibližně 14 % zadní části ženského těla a 22 % zadní části mužského těla je často vystaveno slunečním paprskům bez jakékoli ochrany. 

3 Interní studie Beiersdorf z roku 2016 o používání sluneční ochrany u vzorku 52 spotřebitelů (29 žen, 23 mužů)

Zjistit více

Doporučení

Použijte tento výrobek, pokud …

Máte citlivou nebo atopickou pokožku a hledáte tělové mléko na opalování s velmi vysokou sluneční ochranou:
Eucerin Extra lehké mléko na opalování Sensitive Protect SPF 30 poskytne vaší pokožce potřebnou ochranu.

Hledáte tělové mléko na opalování, které ochrání vaši pokožku před UVA a UVB zářením i před negativními dopady vysokoenergetického viditelného světla:
Technologie Advanced Spectral Technology značky Eucerin nabízí špičkovou ochranu před zářením UVA a UVB i obranu před vysokoenergetickým viditelným světlem.

Vyzkoušejte jiný výrobek, pokud …

Hledáte benefity produktu Eucerin Extra lehkého mléka na opalování Sensitive Protect SPF 30, ale preferujete vyšší SPF:
Vyzkoušejte Eucerin Extra lehké mléko na opalování Sensitive Protect SPF 50+.

Vaše pokožka má sklony ke sluneční alergii, jako je polymorfní světelná erupce (PLE):
Vyzkoušejte Eucerin Ochranný krémový gel na opalování proti sluneční alergii Sun Allergy Protect SPF 50+.

Máte citlivou pokožku a hledáte přípravek na opalování s vysokým ochranným faktorem pro pokožku těla, ale dáváte přednost spreji:
Vyzkoušejte Eucerin Transparentní sprej na opalování Dry Touch Oil Control SPF 30 (pro citlivou pokožku včetně aknózní pokožky).

Hledáte opalovací přípravek s vysokým ochranným faktorem pro citlivou pokožku ve formě aerosolového spreje:
Vyzkoušejte Eucerin Transparentní sprej na opalování  Dry Touch Oil Control SPF 30, který je vhodný pro citlivou pokožku včetně aknózní pokožky.

Hledáte vysoce ochranný přípravek sluneční ochrany pro ochranu pleti před předčasným stárnutím:
Vyzkoušejte Eucerin Emulzi na opalování na obličej proti vráskám Photoaging Control SPF 30.

Ingredience

Nejen UV záření může poškozovat naši pokožku. Také vysokoenergetické viditelné světlo vyvolává tvorbu volných radikálů, které způsobují fotostárnutí (předčasné stárnutí pokožky způsobené sluncem) a ani vysoká UV ochrana nás před ním nedokáže ochránit. Eucerin Extra lehké mléko na opalování Sensitive Protect SPF 30 obsahuje technologii Advanced Spectral Technology, která poskytuje citlivé pokožce více než ochranu před UV zářením - chrání ji také před negativními účinky vysokoenergetického viditelného světla a zároveň podporuje vlastní mechanismus pokožky na obnovu DNA. Zklidňuje citlivou pokožku a chrání ji před poškozením vlivem slunečního záření. 

Technologie Advanced Spectral Technology 
Špičkové širokospektrální a fotostabilní UVA/UVB filtry1 v kombinaci s licochalconem A pro neutralizaci volných radikálů vyvolaných UVA zářením a vysokoenergetickým viditelným světlem. 

Ochrana DNA 
Kyselina glycyrrhetinová, silný antioxidant, podporuje vlastní mechanismus pleti na obnovu DNA.

1. Odpovídají přísným standardům kladeným na ochranu před UVA a UVB zářením asociací Cosmetics Europe. Úroveň ochrany před UVA zářením je vyšší než je požadováno dle EU norem. 

Jak účinkuje

FAQ (4)

 • Jak si mám vybrat SPF?

  Dostupné opalovací přípravky nabízejí čtyři rozdílné úrovně ochrany: nízkou (faktor 6 až 10), střední (15 až 25), vysokou (30 až 50) a velmi vysokou (50+). Čím je ochranný faktor vyšší, tím lépe je vaše pokožka chráněna. Je ale důležité přípravek nanášet důkladně (tak, abyste žádnou oblast nevynechali) a aplikaci v dostatečném množství opakovat každé dvě hodiny.

 • Proč potřebuje citlivá pokožka speciální sluneční ochranu?

  Ochranná bariéra citlivé pokožky je oslabená. Pokožka má sníženou schopnost vázat potřebnou vlhkost a je citlivější na dráždivé podněty zvenčí. Jedním z těchto dráždivých podnětů je sluneční záření, které způsobuje další vysychání, zarudnutí a podráždění pokožky. Citlivá pokožka potřebuje sluneční ochranu, která byla vyvinuta speciálně pro její zklidnění a ochranu.

 • Jaký je rozdíl mezi UVA a UVB zářením?

  UVA záření proniká do hlubších vrstev pokožky. Stimuluje tvorbu volných radikálů, které způsobují oxidační stres a mohou vést k nepřímému poškození DNA (časem buněčnou DNA mění). UVA záření je také nejčastěji spojováno s fotostárnutím (předčasným stárnutím pokožky v důsledku slunečního záření). Může dále vyvolávat sluneční alergie, např. polymorfní světelnou erupci (PLE). Alergie může způsobovat i UVB záření, ale v menší míře. 
   
  UVB záření dodává pokožce energii potřebnou k tvorbě vitaminu D a stimuluje tvorbu melaninu, který je nezbytný pro opálení pokožky. UVB záření neproniká do pokožky tak hluboko jako UVA záření – dostane se pouze do jejích nejsvrchnějších vrstev, kde způsobuje relativně rychle rozpoznatelné poškození, například spálení. UVB záření je přímo absorbováno buněčnou DNA, a může tak být příčinou různých kožních onemocnění, jako je aktinická keratóza nebo rakovina kůže. 
   
  Oba typy UV záření mohou vyvolávat hyperpigmentaci a mohou přispívat k vzniku problémů, jako jsou pigmentové skvrny od slunce (známé také jako „stařecké skvrny“) a melasma.

 • Co je to vysokoenergetické viditelné světlo a proč je nutné před ním pokožku chránit?

  Spektrum slunečního záření lze rozdělit na UV záření, viditelné světlo a infračervené světlo. Lidské oko zachytí pouze viditelné sluneční světlo, přičemž světlo ostatních frekvencí je pro něj neviditelné. Část tohoto viditelného spektra má vysokou energetickou úroveň, a proto se označuje jako vysokoenergetické viditelné světlo. Známe ho rovněž pod názvem HEVIS světlo, HEV světlo, HEVL světlo nebo se mu někdy také říká „modré světlo“ nebo „modrofialové světlo“. 
   
  HEVIS světlo proniká stejně jako UVA záření do hlubších vrstev pokožky (dermis), kde může vytvářet volné radikály. Tyto volné radikály jsou jednou z hlavních příčin fotostárnutí (předčasného stárnutí kůže způsobeného sluncem), zasahují do kožních buněk a rozkládají kolagen a elastin, které pokožce dodávají pružnost a mladistvý vzhled. Vysokoenergetické viditelné světlo je rovněž spojováno s nerovnoměrnou pigmentací pleti a melasmou
   
  Ačkoli existuje mnoho moderních opalovacích krémů s účinnou ochranou před UVA a UVB zářením, doporučujeme vyhledávat přípravky, které pokožku zároveň chrání i před negativními účinky vysokoenergetického viditelného světla. Takové přípravky pleti poskytnou spolehlivou ochranu před fotostárnutím a z dlouhodobého hlediska vám mohou také pomoci v boji proti viditelným známkám stárnutí pleti, jako jsou vrásky.

Další doporučené produkty

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin