SPF 30
 • 1/5
 • 2/5
 • 3/5
 • 4/5
 • 5/5
 • 1/5
 • 2/5
 • 3/5
 • 4/5
 • 5/5

Transparentní sprej aerosol na opalování Dry Touch Oil Control SPF 30

0.0
0 recenzí
Vysoká sluneční ochrana pro pokožku těla
Technologie Advanced Spectral Technology: Ochrana proti UVA/UVB záření a vysokoenergetickému viditelnému světlu (HEVIS)
Pro citlivou pleť včetně aknózní

Špičkový opalovací sprej pro citlivou pleť včetně aknózní

Aerosolový sprej pro nepřetržité rozprašování z mnoha úhlů zklidňuje pokožku těla a chrání ji před poškozením sluncem. Technologie Advanced Spectral Technology nabízí vysokou ochranu proti UVA/UVB záření a vysokoenergetickému viditelnému světlu.

Přispíváme k udržitelnosti

Produkt neobsahuje mikroplasty (dle znění definice UNEP)

Zjistit více o programu udržitelnosti

Výborná ochrana a velmi příjemná manipulace.

Michael, 2019

O produktu

Aerosolový opalovací krém na tělo

Hlavní příčinou poškození pokožky sluncem je UV záření, nicméně k tvorbě volných radikálů zatěžujících pokožku může přispívat i vysokoenergetické viditelné světlo (HEVIS).

Eucerin Transparentní sprej na opalování Dry Touch Oil Control SPF 30 je aerosolový opalovací sprej na tělo vhodný pro citlivou pleť včetně aknózní pokožky.

Technologie Advanced Spectral Technology kombinuje širokopásmové, fotostabilní UVA/UVB filtry(1) pro vysokou ochranu před UV zářením s účinky licochalkonu A, který neutralizuje volné radikály vznikající v pokožce působením UV záření a vysokoenergetického viditelného světla.

Aerosolový sprej umožňuje rozprašování z mnoha úhlů pro snadnou a rychlou aplikaci na obtížně přístupná místa pokožky. Průhledný, nemastný přípravek ve spreji se rychle vstřebává, osvěžuje pokožku a je voděodolný. Klinické a dermatologické testy prokázaly vhodnost aerosolového spreje Eucerin Transparentní sprej na opalování Dry Touch Oil Control SPF 30 pro citlivou pleť včetně pokožky se sklonem k akné.

(1) Splňuje přísné standardy pro ochranu proti UVA a UVB záření stanovené asociací Cosmetics Europe. Stupeň ochrany proti UVA záření je vyšší, než vyžaduje EU.

Klinické a dermatologické studie

Klinické a dermatologické studie prokázaly velmi dobrou kožní snášenlivost u citlivé pokožky včetně aknózní.

Použití

Použití

 • Před sluněním naneste na pokožku v dostatečném množství a aplikaci pravidelně opakujte - zejména po plavání, pokud jste se zpotili nebo po sušení ručníkem - jen tak zachováte původní úroveň ochrany
 • Použití menšího množství významně snižuje úroveň ochrany
 • Nezůstávejte na slunci příliš dlouho, a to i po použití sluneční ochrany 
 • Přílišné vystavování pokožky slunci představuje vážné zdravotní riziko
 • Kojence a malé děti nevystavujte přímému slunci
 • Zamezte kontaktu s očima 
 • Výrobek nechte zcela vstřebat a dbejte, aby nedošlo k přímému kontaktu s oděvy a pevnými povrchy, na kterých by mohl zanechat skvrny

Tři kroky k optimální sluneční ochraně

1. Zvolte správný výrobek

Vyberte si výrobek, který poskytuje správnou úroveň ochrany pro vaši pokožku. Měl by chránit před UVA i UVB zářením a také poskytovat obranu před vysokoenergetickým viditelným světlem. Také by měl být přizpůsoben potřebám Vaší pokožky.

Zjistit více

2. Použijte správné množství

Je důležité použít dostatečné množství přípravku a aplikaci v pravidelných intervalech opakovat. Před použitím sprej důkladně protřepejte a naneste v hojném množství.

Zjistit více

3. Nanášejte důkladně

Dbejte, aby všechny odkryté oblasti pokožky byly adekvátně chráněny. Aerosolový sprej pro nepřetržité rozprašování z mnoha úhlů usnadňuje aplikaci i na partie pokožky, které často opomíjíme. Pamatujte vždy také na záda a ramena, ruce a nohy, zadní stranu paží a oblasti okolo okrajů plavek. Pro ochranu citlivé pleti obličeje a krku vám doporučujeme použít jeden z našich výrobků na opalování pro pleť obličeje.

Výzkum značky Eucerin (2) ukazuje, že v průměru přibližně 14 % zadní části ženského těla a 22 % zadní části mužského těla je pravidelně vystavováno slunečním paprskům zcela bez ochrany.   
2 - Interní studie společnosti Beiersdorf z roku 2016, která zkoumala používání sluneční ochrany na 52 osobách (29 ženách, 23 mužích)

Zjistit více

Doporučení a varování

Použijte tento výrobek, pokud …

Hledáte opalovací přípravek s vysokým ochranným faktorem ve formě aerosolového spreje:

Eucerin Transparentní sprej na opalování Dry Touch Oil Control SPF 30 umožňuje nepřetržité rozprašování z mnoha úhlů pro snadnější aplikaci na často opomíjené partie těla.

Máte citlivou a aknózní pokožku těla a hledáte aerosolový sprej na opalování s vysokým ochranným faktorem:

Eucerin Transparentní sprej na opalování Dry Touch Oil Control SPF 30 je na základě klinických a dermatologických testů vhodný pro citlivou pokožku, včetně aknózní pokožky.

Hledáte přípravek na opalování, který ochrání vaši pokožku před UVA a UVB zářením i před negativními dopady vysokoenergetického viditelného světla:

Technologie Advanced Spectral Technology značky Eucerin nabízí špičkovou ochranu před zářením UVA a UVB i obranu před vysokoenergetickým viditelným světlem.

Vyzkoušejte jiný výrobek, pokud …

Chcete všechny výhody Eucerin Transparentního spreje na opalování Dry Touch Oil Control SPF 30, ale s vyšším SPF:

Eucerin Transparentní sprej na opalování Dry Touch Oil Control SPF 50.

Hledáte přípravek na opalování s vysokým nebo velmi vysokým ochranným faktorem pro aknózní pleť obličeje:

Vyzkoušejte Eucerin Ochranný krémový gel na opalování na obličej Oil Control SPF 50+ nebo SPF 30.

Hledáte opalovací přípravek pro citlivou a/nebo aknózní pokožku těla, ale nechcete aerosolový sprej:

Vyzkoušejte Eucerin Transparentní sprej na opalování Dry Touch Oil Control SPF 50+ nebo SPF 30. Oba jsou vhodné pro citlivou pokožku, včetně aknózní pokožky.

Hledáte mléko na opalování pro citlivou pokožku těla:

Vyzkoušejte Eucerin Extra lehké mléko na opalování Sensitive Protect SPF 50+.

Vaše pokožka má sklony ke slunečním alergiím, jako je polymorfní světelná erupce (PLE):

Vyzkoušejte Eucerin Ochranný krémový gel na opalování proti sluneční alergii Sun Allergy SPF 50+.

Ingredience

Jak účinkuje

Nejen UV záření může poškozovat naši pokožku. Také vysokoenergetické viditelné světlo vyvolává tvorbu volných radikálů, které způsobují fotostárnutí (předčasné stárnutí pokožky způsobené sluncem) a ani vysoká UV ochrana nás před ním nedokáže ochránit. Eucerin spreje na opalování obsahují technologii Advanced Spectral Technology, která poskytuje pokožce více než ochranu před UV zářením - chrání ji také před negativními účinky vysokoenergetického viditelného světla.

Zatímco UVB záření proniká vnějšími vrstvami kůže (epidermis) a může způsobovat spálení sluncem, UVA záření a vysokoenergetické viditelné světlo pronikají hlubšími vrstvami kůže (dermis) a vytvářejí volné radikály, které pokožku ještě více zatěžují.

Technologie Advanced Spectral Technology značky Eucerin kombinuje špičkové širokospektrální a fotostabilní UVA/UVB filtry1 s licochalconem A pro neutralizaci volných radikálů vyvolaných UVA zářením a vysokoenergetickým viditelným světlem. 


1. Odpovídají přísným standardům kladeným na ochranu před UVA a UVB zářením asociací Cosmetics Europe. Úroveň ochrany před UVA zářením je vyšší než je požadováno dle EU norem.

FAQ (4)

 • Jak poznám, který ochranný faktor (SPF) mám použít?

  Dostupné opalovací přípravky nabízejí čtyři rozdílné úrovně ochrany: nízkou (faktor 6 až 10), střední (15 až 25), vysokou (30 až 50) a velmi vysokou (50+). Čím je ochranný faktor vyšší, tím lépe je vaše pokožka chráněna. Je ale důležité přípravek nanášet důkladně (tak, abyste žádnou oblast nevynechali) a aplikaci v dostatečném množství opakovat každé dvě hodiny.

 • Mám citlivou pokožku. Proč potřebuji speciální sluneční ochranu?

  UVA paprsky pronikají hlubšími vrstvami kůže. V kůži vyvolávají tvorbu volných radikálů, které jsou příčinou oxidačního stresu a mohou vést k nepřímému poškození DNA (v průběhu času volné radikály modifikují buněčnou DNA). Nejčastěji je UVA záření spojováno s předčasným stárnutím pleti. Může být též spouštěcím faktorem slunečních alergií, jako je polymorfní světelná erupce (PLE). Také UVB záření může způsobovat alergie, ovšem v menší míře.

  UVB paprsky poskytují energii, kterou vaše pokožka potřebuje k syntéze vitamínu D a stimulují produkci melaninu, který způsobuje opálení pokožky. Nepronikají tak hluboko jako UVA paprsky, pouze do horních vrstev pokožky, způsobují však více okamžitého poškození pokožky, například spálení. UVB záření je přímo absorbováno buněčnou DNA, což může vést ke kožním onemocněním jako je aktinická keratóza a rakovina kůže.

  Oba typy UV záření mohou vyvolávat hyperpigmentaci a přispívat k problémům, jako jsou sluneční skvrny (známé též jako stařecké skvrny) a melasma.

 • Co je vysokoenergetické viditelné světlo a proč před ním potřebuji svoji pokožku chránit?

  Spektrum slunečního záření zahrnuje ultrafialové, viditelné a infračervené světlo. Lidské oko vnímá viditelné sluneční světlo, ostatní záření jsou pro něj neviditelná. Část tohoto viditelného spektra se vyznačuje vysokou energií a je známá pod názvem vysokoenergetické viditelné světlo. Bývá též označováno jako HEVIS světlo, HEV světlo, HEVL a někdy také jako ‘modré světlo’ nebo  ’modrofialové světlo’.
   
  Stejně jako UVA záření, proniká vysokoenergetické viditelné světlo do hlubších vrstev kůže (dermis) a může vyvolávat tvorbu volných radikálů. Tyto volné radikály jsou jednou z hlavních příčin fotostárnutí (předčasného stárnutí pokožky vlivem slunečního záření). Ovlivňují kožní buňky a rozkládají kolagen a elastin, které naší pokožce zajišťují plný a mladistvý vzhled. Vysokoenergetické viditelné světlo je též spojováno s nerovnoměrnou pigmentací pokožky a s melasmatem.

  Mnoho moderních opalovacích přípravků nabízí účinnou ochranu před UVA a UVB zářením, my vám však doporučujeme volit takové výrobky, které chrání též před nepříznivými účinky vysokoenergetického viditelného světla. Tyto výrobky poskytnou vaší pokožce spolehlivou ochranu před fotostárnutím a v dlouhodobém horizontu mohou též pomoci v boji proti viditelným známkám stárnutí pokožky.

 • Má pokožka je náchylná k akné. Potřebuji zvláštní přípravky na opalování?

  Ano. Účinná sluneční ochrana je nezbytná pro všechny typy pokožky a z několika důvodů je obzvláště důležitá právě pro pokožku se sklony k akné:

  1. Chrání před hyperpigmentací: Když dojde k poranění kožní tkáně − což je případ pupínků a akné − může dojít k nahromadění nadměrného množství melaninu (kožního pigmentu) na jednom místě. Tento přebytečný melanin na místě zůstává i po zahojení pupínku a zanechává pigmentové znaménko. Takováto pigmentová znaménka jsou na slunce obzvláště citlivá a správná sluneční ochrana zabrání jejich ztmavnutí a zvýraznění.
  2. Zabraňuje vysušování pokožky: I mastná pokožka potřebuje hydrataci. Nadměrné slunění způsobuje její vysušení a mazové žlázy (které produkují kožní maz dodávající pokožce potřebnou mastnotu) přepnou na vysokou výkonnost. Nadbytečný kožní maz představuje jedno z klíčových stádií vývoje pupínků. Když pokožka vysychá, její vnější vrstvy ztvrdnou a to může být překážkou přirozenému olupování kožních buněk. Odumřelé kožní buňky se mohou hromadit, ucpávat póry a tím zhoršovat akné.

  Je též důležité mít na paměti, že některé léky proti akné a peelingové přípravky mohou zvýšit citlivost pokožky na slunce a její náchylnost k poškození slunečním zářením. Výrobky, které jsou dle klinických a dermatologických testů vhodné pro aknózní pokožku, jako je Eucerin Transparentní sprej na opalování Dry Touch Oil Control SPF 30, jí poskytnou potřebnou ochranu.

Další doporučené produkty

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin