• (14)

Eucerin AtopiControl Acute krém

Intenzivní péče během akutních vzplanutí atopického ekzému

Poskytuje úlevu svědící pokožce. Zklidňuje zarudnutí a podráždění a zmírňuje svědění na smyslové úrovni, čímž snižuje nutkání škrábat pokožku. 

Intenzivní pečující krém pro akutní vzplanutí atopického ekzému

Atopická pokožka je suchá, dráždivá a svědí. Toto svědění nutí ke škrábání, které spouští cyklus svědění-škrábání. Příznaky se zhoršují a mohou narušovat kvalitu spánku a mít negativní dopad na kvalitu života.

Eucerin AtopiControl Acute krém byl vyvinut speciálně tak, aby poskytoval úlevu a intenzivní péči pokožce během akutního vzplanutí atopické dermatitidy. Krém obsahuje jedinečný komplex aktivních složek - zklidňující licochalcon A, antibakteriální dekandiol a menthoxypropanediol (MPD) ulevující od svědění díky chladivému účinku. Tento komplex, v kombinaci s vysokou koncentrací ceramidů, posiluje kožní bariéru, zmírňuje suchost a ulevuje od svědění na smyslové úrovni, čímž snižuje nutkání škrábat pokožku

Tento krém určený pro akutní vzplanutí atopické dermatitidy neobsahuje parfemaci a lze jej použít tak často, jak potřebujete na postižená místa. Prokazatelně zlepšuje kvalitu spánku a kvalitu života pacientů s atopickým ekzémem. Vhodný pro dospělé, děti a kojence od tří měsíců.

Klinické a dermatologické studie

Velmi dobrá účinnost a kožní snášenlivost prokázaná na atopické pokožce.

KLÍČOVÉ ZÁVĚRY

144 mužů a žen ve věku 30+ s mírnou až středně těžkou atopickou dermatitidou používalo Eucerin AtopiControl Acute krém spolu s Eucerin AtopiControl Tělovým mlékem v uživatelské studii (PIU). Po čtyřech týdnech každodenního používání uvedli tyto výsledky:

Zlepšují stav pokožky

 • 97% souhlasilo s tvrzením, že výrobky „zlepšují stav pokožky“

Podporují kvalitu spánku

 • 96% souhlasilo, že při používání výrobků „se nemusím v noci tolik škrábat“ 
 • 94% souhlasilo, že při používání výrobků „se neprobouzeli dříve kvůli kožním problémům“ 
 • 93% souhlasilo, že během testovacího období se probouzeli „méně často během noci“ 
 • 89% souhlasilo, že jim testované výrobky pomohly „probudit se příjemně odpočatý“
 • 88% souhlasilo, že  jim testované výrobky pomohly udržet si „dobrou úroveň energie během dne“

Zlepšují kvalitu života 

 • Před zahájením studie se 92% dotazovaných shodlo, že atopický ekzém ovlivňoval kvalitu jejich života. Po čtyřech týdnech používání výrobků AtopiControl se pouze  38% dotazovaných shodlo, že nemoc ovlivňovala kvalitu jejich života. Z toho můžeme usuzovat, že 54% dotazovaných mělo v důsledku používání výrobků pocit, že  došlo ke zlepšení kvality jejich života.

Často kladené otázky

Je Eucerin AtopiControl Acute krém vhodný pro děti?

Ano, pokud jsou vašemu dítěti tři měsíce nebo více.

Mohu používat Eucerin AtopiControl Acute krém na obličej i na tělo?

Ano. Krém lze používat libovolně na kteroukoliv část těla, kde došlo k akutnímu vzplanutí atopické dermatitidy.

Jaké množství Eucerin AtopiControl Acute krému doporučujete používat?

Měli byste používat tolik, kolik potřebujete pro zklidnění pokožky a zmírnění pocitu svědění. Produkt můžete používat dle vašich potřeb.

Mohu používat Eucerin AtopiControl Acute krém místo své obvykle předepsané léčby na atopický ekzém?

Eucerin AtopiControl Acute krém není farmaceutický výrobek a není určen jako náhrada takových výrobků.  
Eucerin AtopiControl Acute krém účinně působí spolu s léky, kdy pomáhá zlepšovat stav pokožky a zmírňuje svědění během vzplanutí atopické dermatitidy. Váš lékař vám poradí, jak a kdy používat lokální léčbu či užívat perorální léky. Pokud používáte lékařskou mast nebo krém, doporučujeme je nanášet jako první a nechat vstřebat, teprve poté použít Eucerin AtopiControl  Acute krém.

Jaký je rozdíl mezi Eucerin AtopiControl Acute krémem a Eucerin AtopiControl Krémem?

Eucerin AtopiControl Acute krém poskytuje intenzivní péči při vzplanutích atopické dermatitidy. Eucerin AtopiControl Krém je určen pro každodenní použití a lze jej používat v období mezi vzplanutími, kdy je pokožka klidnější, ale také spolu s předepsanou léčbou a/nebo Eucerin AtopiControl Acute krémem během vzplanutí.

Můžete mi vysvětlit výrazy "vzplanutí" a "období mezi vzplanutími"?

Obecně řečeno, atopická dermatitida má dvě různé fáze. "Vzplanutí" je jedním z názvů používaných k označení akutní, aktivní fáze, kdy je pokožka nejvíce dráždivá. Může silně svědit, pacient může mít pocit pálení a pokožka může být na pohled suchá, zarudlá a šupinatá. Mezi těmito fázemi akutního vzplanutí jsou časové úseky, kdy je  pokožka relativně klidná a méně podrážděná. Toto období je také označováno jako neakutní, neaktivní nebo klidová fáze. Délka každé fáze se velmi liší v závislosti na jednotlivci, ale produkty vyvinuté speciálně pro léčbu a péči o atopickou pokožku - jako jsou produkty z řady Eucerin AtopiControl - mohou pomoci prodloužit klidnější, neakutní období a přinést úlevu při akutních vzplanutích.

Je atopická dermatitida to samé jako ekzém?

Dermatitida a ekzém jsou to samé: souhrnné pojmy pro zánětlivé změny v pokožce. Jako takové zahrnují mnoho různých kožních onemocnění. Atopický ekzém a atopická dermatitida jsou také to samé. 

Je atopická dermatitida infekční?

Ne. Atopická dermatitida není infekční.

Ingredience

Použití

 • Nanášejte podle potřeby na postižená ložiska i během akutních fází atopického ekzému.
 • Příležitostně můžete vnímat pocit chladu nebo lehkého štípání.

Žena aplikující Eucerin Acute krém AtopiControl na pokožku lokte.

Pro Vaši každodenní péči

Na vyčistění pleti obličeje použijte Eucerin Čisticí pleťové mléko DermatoCLEAN. Sprchový olej AtopiControl je vhodný na mytí atopické pokožky těla.

Na atopickou pleť obličeje naneste Eucerin Pleťový krém AtopiControl. Na pokožku těla aplikujte Tělové mléko AtopiControl.

Před použitím Eucerin Acute krému AtopiControl na obličej nebo tělo naneste nejdříve léčivé přípravky dermatologické léčby (pokud je používáte).

Doporučení

Používejte Eucerin Acute krém AtopiControl, pokud …

Vyzkoušejte jiný výrobek, pokud …

Trpíte atopickou dermatitidou (také známou jako atopický ekzém) a hledáte výrobek kosmetické péče o pokožku, který můžete použít během akutní fáze.

Eucerin Acute krém AtopiControl byl speciálně vyvinut pro tuto indikaci.

Hledáte dermokosmetický produkt ke zmírnění nepříjemných pocitů spojených s atopickým ekzémem pro Vaše dítě starší 3 měsíců.

Eucerin Krém AtopiControl je možné použít jako doplňkovou péči k Eucerin Acute krému AtopiControl nebo k lékařskému přípravku.

Trpíte atopickým ekzémem, ale nemáte akutní příznaky doprovázené svěděním kůže.
Máte suchou pokožku, ale netrpíte atopickým ekzémem.
Vaše dítě je mladší než tři měsíce.

Měl/a jste někdy reakci na některou ze složek.

Eucerin AtopiControl Fázově přizpůsobená péče pro atopickou pokožku

Atopická dermatitida - známá také jako atopický ekzém - je kožní onemocnění, během něhož je pokožka suchá, zarudlá, podrážděná a svědí. Toto svědění nutí ke škrábání, které příznaky dále zhoršuje a může vést ke kožní infekci. Atopická dermatitida může také negativně ovlivňovat spánek a kvalitu života.  Když trpí kojenci a děti, jejich rodiče se mohou cítit bezmocní a obviňovat se.      
                                                                             
Onemocnění má dvě odlišné fáze: 

 1. Akutní fáze, kdy pokožka vzplane 
 2. Období mezi vzplanutími, kdy je pokožka klidnější 

Protože neexistuje žádný známý lék na atopickou dermatitidu, je hlavním cílem při každodenní péči o atopickou pokožku prodloužit neakutní fáze. Při vzplanutí je kladen důraz na co nejrychlejší zklidnění pokožky. Eucerin AtopiControl nabízí dermokosmetickou péči přizpůsobenou oběma fázím, kterou atopická pokožka potřebuje

Většina výrobků v této řadě obsahuje jedinečný komplex aktivních složek se zklidňujícím licochalconem A a ceramidy posilujícími kožní bariéru. Při každodenním používání tyto výrobky základní péče - sprchový olej, lehká tělová emulze, tělové mléko, krém na ruce, pleťový krém a univerzální krém − zmírňují  vysušování, zarudnutí a svědění. 

Eucerin AtopiControl Acute krém byl vyvinut speciálně pro úlevu pokožce během vzplanutí - zklidňuje zarudnutí a svědění a snižuje potřebu škrábání. Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění pokožku okamžitě ochlazuje, zmírňuje svědění během 60 vteřin a poskytuje úlevu až na šest hodin.1 Lze jej používat, pokud pokožka svědí mezi vzplanutími nebo v akutní fázi atopické dermatitidy. Dále účinně působí na svědící pokožku při onemocnění lupénkou, xerózou nebo cukrovkou. 

Výzkum ukazuje, že Eucerin AtopiControl Acute krém2, Eucerin AtopiControl Tělové mléko2 a Eucerin AtopiControl Lehká tělová emulze3 také podporují kvalitu spánku a zlepšují kvalitu života.

Tato výrobková řada bez parfemace je vhodná pro dospělé, děti a kojence od tří měsíců4.  

 

1 Beiersdorf spol. s r.o., měření skóre svědivosti, březen/duben 2018. 104 testovaných osob (32 s atopickou dermatitidou, 41 se suchou pokožkou (20 s cukrovkou), 31 s mírnou lupénkou). Přímá aplikace výrobku, 1 minutu a  a 6 hodin po aplikaci.  

2 Beiersdorf spol. s r.o., uživatelská studie Eucerin Tělového mléka AtopiControl  a Eucerin Acute krému AtopiControl při současném používání, květen 2017. N = 141, 4 týdny, lehká až střední AD, DLQI (Dermatologický index kvality života) a kvalita spánku 

3 Beiersdorf spol. s r.o., uživatelská studie, Itálie, duben/květen 2019 

4 S výjimkou Eucerin Spreje proti svědění AtopiControl a Eucerin Krému na ruce AtopiControl, které jsou vhodné pro děti od tří let.

Eucerin Acute krém AtopiControl

Suchá, atopická pokožka

AtopiControl Acute krém

 • (14)

 • Intenzivní péče během akutních vzplanutí atopického ekzému
 • Lokální ošetření pro podrážděné a svědící plochy pokožky
 • Na obličej a tělo
 • S licochalconem A, dekandiolem, menthoxypropandiolem a ceramidy
 • Zklidňuje pokožku a podporuje kvalitu spánku1
 • Zlepšuje kvalitu života1

1 Při použití společně s Eucerin AtopiControl Tělovým mlékem. Zdroj: Výzkum společnosti Beiersdorf, AtopiControl PIU na podporu tvrzení, květen 2017"

Zjistit více
Novinka
Úleva pro svědící pokožku od značky Eucerin

Suchá, atopická pokožka

AtopiControl Sprej proti svědění

 • Okamžité a dlouhotrvající zmírnění svědění pokožky
 • Zmírňuje svědění pokožky během 60 vteřin až na šest hodin
 • S mentoxypropandiolem, SymSitive* a polidokanolem
 • Ochlazuje, zklidňuje a zmírňuje příznaky podrážděné pokožky
 • Rychle se vstřebává: nelepivý, nemastný
 • Bez parfemace
 • Vhodný pro dospělé a děti od tří let 
 • Vhodný pro pacienty s atopickým ekzémem, xerózou, lupénkou nebo u diabetických pacientů.

* Registrovaná ochranná známka společnosti Symrise, Německo

Zjistit více
Overall Rating
 • (14)
5 z 5 bodů / 14 recenzí
5 Stars
14
4 Stars
0
3 Stars
0
2 Stars
0
1 Star
0
Stále se snažíme zlepšovat naše výrobky.
Sdělte nám svůj názor a ohodnoťte náš výrobek.
Majka,

Dakujem!

Tento vyrobok je pre mna nenahraditelny. Je to prvy krem, ktory mi ulavil od svrbiacich lozisk na tvari. Kym som ho nasla pomohli len kortikoidne kremy. Nedam na tento krem dopustit. Vzdy ked mi nastupi ekzem pomoze od svrbenia a do par dni sa pokozka upokoji.
Vlaďka Miklianová,

Potláča svrbenie

Acute dávam dcérke vždy, keď sa jej zhorši stav atopického ekzému. Oveľa menej ju to svrbí a ekzém rýchlejšie ustúpi.
Adriana B.Bystrica,

Odporucila mi ho kozna lekarka

S produktom som velmi spokojna. Odporucila mi ho moja kozna lekarka a naozaj pomohol.
Evča J. ,

Zázrak

Tento krém je pro mě zázrak. Bez kortikoidů pomůže zahojit boláky, sklidní pokožku, zjemní ji a navíc léči. Nebojím se tento krém použít ani na dcerku, která občas také trpí vyrážkou. Krém nesvědí, naopak.
Lenka,

Okamžitá úleva

Krém je jedním slovem BOŽÍ! Aplikuji na rozjíždějící se podráždění i už rozjetý ekzém a pomůže prakticky okamžitě. Hlavně v zimě na něj nedám dopustit a mám ho pořád při ruce. Stačí trošička na podrážněné místo, vydrží dlouho :)

Eucerin Exkluziv Klub registrace

Staňte se členem!

 • Nabízíme užitečné informace, jak správně pečovat o různé typy pleti. 
 • Budete dostávat zprávy o novinkách a výhodných akčních nabídkách jako první.
 • Můžete se účastnit soutěží a exkluzivních testování produktů zdarma.
   

eucerin klub

Registrační formulář