• (2)

Eucerin Acute krém AtopiControl

Speciální krém s regeneračními, zklidňujícími, antibakteriálními a chladivými složkami, které zmírňují svědění.

Významně zlepšuje stav pokožky během akutních fází atopického ekzému - klinicky prokázáno.

Intenzivní péče během akutních fází atopického ekzému

Eucerin Acute krém AtopiControl zastaví bludný kruh vracejících se svědících fází atopického ekzému. Jeho pečující vlastnosti pomáhají snížit užívání hydrokortizonu během akutních fází. Klinická studie ukazuje srovnatelný kosmetický účinek  Eucerin Acute krému AtopiControl s účinky 1% hydrokortizonové masti  na atopickou pokožku. Acute krém AtopiControl ale není klasifikován jako léčivo a nenahrazuje dermatologickou léčbu. 


Používejte podle potřeby na postižené oblasti pro intenzivní péči, zklidnění a zmírnění příznaků na pokožce. Eucerin Acute krém AtopiControl je unikátní komplex látek, který obsahuje regenerační omega-6 mastné kyseliny (z oleje pupalky a jader hroznového vína), zklidňující licochalcon A (extrakt z kořene čínské lékořice), antibakteriální dekandiol a chladivý menthoxypropanediol. Jeho kožní snášenlivost u atopické pokožky dospělých, dětí a kojenců od 3 měsíců věku byla klinicky a dermatologicky prokázána.

Aby bylo minimalizováno riziko podráždění pokožky a kožních alergií, neobsahuje parfemaci, barviva a parabeny.

Klinické studie

Klinické a dermatologické studie prokázaly velmi dobrou kožní snášenlivost u pacientů s atopickou pokožkou.

KLÍČOVÉ ZÁVĚRY

 • Výrazné snížení transepidermální ztráty vody.
 • Zklidnění podrážděné a zarudlé pokožky. 
 • Pocit úlevy na pokožce a potlačení svědění kůže.

Ingredience

Použití

 • Nanášejte podle potřeby na postižená ložiska i během akutních fází atopického ekzému.
 • Příležitostně můžete vnímat pocit chladu nebo lehkého štípání.

Žena aplikující Eucerin Acute krém AtopiControl na pokožku lokte.

Pro Vaši každodenní péči

Cleanse atopic skin gently

Na vyčistění pleti obličeje použijte Eucerin Čisticí pleťové mléko DermatoCLEAN. Sprchový olej AtopiControl je vhodný na mytí atopické pokožky těla.

Cream for Eczema flare-up

Na atopickou pleť obličeje naneste Eucerin Pleťový krém AtopiControl. Na pokožku těla aplikujte Tělové mléko AtopiControl.

Sun protection is essential as atopic skin is particularly sensitive to sunlight

Před použitím Eucerin Acute krému AtopiControl na obličej nebo tělo naneste nejdříve léčivé přípravky dermatologické léčby (pokud je používáte).

Doporučení

Používejte Eucerin Acute krém AtopiControl, pokud …

Vyzkoušejte jiný výrobek, pokud …

Trpíte atopickou dermatitidou (také známou jako atopický ekzém) a hledáte výrobek kosmetické péče o pokožku, který můžete použít během akutní fáze.

Eucerin Acute krém AtopiControl byl speciálně vyvinut pro tuto indikaci.

Hledáte dermokosmetický produkt ke zmírnění nepříjemných pocitů spojených s atopickým ekzémem pro Vaše dítě starší 3 měsíců.

Eucerin Krém AtopiControl je možné použít jako doplňkovou péči k Eucerin Acute krému AtopiControl nebo k lékařskému přípravku.

Trpíte atopickým ekzémem, ale nemáte akutní příznaky doprovázené svěděním kůže.
Máte suchou pokožku, ale netrpíte atopickým ekzémem.
Vaše dítě je mladší než tři měsíce.

Měl/a jste někdy reakci na některou ze složek.

Často kladené otázky

Jaké množství krému vyjádřené v kávových lžičkách mám nanášet na následující oblasti: tváře, jednu nohu, jednu ruku?

V tomto ohledu neplatí žádná jednoznačná pravidla. Použití by mělo být libovolné a opakované (pacienti obvykle používají příliš malé množství hydratačních přípravků). Údaj o potřebné aplikační dávce můžeme odvodit od pravidla používání opalovacího krému: 2mg / cm2, což znamená cca 35g na tělo průměrného dospělého člověka.

Kdy mám používat Eucerin Acute krém AtopiControl?

Eucerin Acute krém AtopiControl lze použít samostatně v akutních fázích s mírnými až středními příznaky nebo ve spojení s lékařskými přípravky při vážných akutních projevech. Farmaceutický výrobek musí být vždy použit jako první, kosmetickou péči naneste až následně. Podle určeného dávkování tak možná budete postupovat pouze při ranní aplikaci, a u dalších aplikací už nanesete pouze krém pro péči o pokožku. Výrobky základní péče AtopiControl nejsou určeny pro akutní stavy ekzému, ale pro bezpříznakové intervaly mezi akutními fázemi.

Vyléčí výrobky Eucerin AtopiControl můj atopický ekzém?

Pro tuto nemoc zatím neexistuje žádný lék jako takový, ale použitím přípravků AtopiControl, jako součásti své každodenní péče o pleť, můžete některé jeho nepříjemné příznaky zmírnit.

Jaký význam má označení "začarovaný kruh atopické pokožky"?

Popisuje cyklus neustále suché, svědící pokožky, který zažívají lidé s atopickou dermatitidou. Pokožka je podrážděná, svědí, a tak "nutí" pacienta se škrábat. Škrábání způsobuje zánět, který vede k vysychání pokožky, a to způsobí dysfunkci ochranné kožní bariéry. Tím poté vzniká vhodné prostředí pro růst bakterií  Staphylococcus aureus (zlatý stafylokok), které se zde začínají usídlovat a způsobují podráždění a následně další škrábání. A tak tento začarovaný kruh pokračuje.

Je atopická dermatitida to samé jako ekzém?

Ne. Ekzém je obecný termín pro jakýkoliv zánět pokožky. Atopická dermatitida je konkrétní formou ekzému,a je také známá jako atopický ekzém. Existuje však několik dalších kožních chorob, které jsou klasifikované mezi ekzémy, nejde však o atopickou dermatitidu.

Je atopická dermatitida infekční?

Ne. Atopická dermatitida není infekční, nelze je přenést z jedné osoby na druhou při kontaktu pokožkou.

Eucerin AtopiControl Dermokosmetická péče pro suchou, zarudlou a svědící pokožku

Eucerin AtopiControl je řada dermokosmetických výrobků, které pečují o suchou, zarudlou a svědící pokožku, a také atopickou pokožku během chronických fází i ve fázi akutních projevů.  Klinické a dermatologické studie prokázaly, že přípravky této řady předchází vysušování pokožky, jejímu olupování a zmírňují pocit napětí a svědění. Všechny jsou také prokazatelně dobře snášeny i atopickou pokožkou.

Tělová mléka a krémy základní péče s obsahem omega-6 mastných kyselin a licochalconu A obnovují ochrannou kožní bariéru a zvyšují odolnost pokožky vůči negativním vlivům. Intenzivně zvláčňují suchou pokožku a mírní šupinatění, svědění a napětí, které se často vyskytují u atopické pokožky.

Speciální doplňkovou péči představuje Eucerin Acute krém AtopiControl. Jeho pečující složky výrazně zlepšují stav pokožky a pomáhají snížit užívání hydrokortizonu během akutních fází atopického ekzému. Klinická studie ukazuje srovnatelný účinek Eucerin Acute krému AtopiControl s účinky 1% hydrokortizonové masti  na atopickou pokožku. Acute krém AtopiControl ale není klasifikován jako léčivo a nenahrazuje dermatologickou léčbu.

Celkové hodnocení
 • (2)
5 z 5 bodů / 2 recenzí
5 Stars
2
4 Stars
0
3 Stars
0
2 Stars
0
1 Star
0
Stále se snažíme zlepšovat naše výrobky.
Sdělte nám svůj názor a ohodnoťte náš výrobek.
Eva Jandová,

zázrak

Skvělý krém na ekzém a vyrážku. Hned to přestane svědit, prasklinky se zacelý a krásně zjemní pokožku. Děkuji za něj.
Jánoš,

skvělý

nemůžu si vynachválit. Funguje dokonale a nemusím tolik používat kortikoidy. Díky za něj.

Eucerin Exkluziv Klub registrace

Staňte se členem!

 • Nabízíme užitečné informace, jak správně pečovat o různé typy pleti. 
 • Budete dostávat zprávy o novinkách a výhodných akčních nabídkách jako první.
 • Můžete se účastnit soutěží a exkluzivních testování produktů zdarma.
   

eucerin klub

Registrační formulář