Čistá řeka protékající lesem.

Péče o klima u značky Eucerin

1 min čtení
Zobrazit více

Naše cíle značky Eucerin v oblasti udržitelnosti jsou součástí širší a důležité vize: Boj proti změně klimatu a za lepší budoucnost.

Snižujeme emise

Klimatické změny jsou nejpalčivějším problémem lidstva v oblasti životního prostředí. Boj proti změně klimatu a za lepší budoucnost vyžaduje, aby každý z nás přijal vědomá rozhodnutí a zavedl ambiciózní opatření vedoucí k výraznému snížení globálních emisí CO2. Pro nás ve značce Eucerin to znamená, že přehodnocujeme způsob, z čeho a jak vyrábíme, inovujeme a balíme naše produkty. 

Náš přístup a ambice se vždy řídí vědeckými poznatky o klimatu, a proto napomáháme své mateřské společnosti dosáhnout vytyčeného cíle, tedy snížit do roku 2025 emise v rámci hodnotového řetězce o 30 %. Tento cíl byl vyhodnocen nezávislou "Iniciativou pro vědecky podložené cíle" jako ambiciózní a v souladu s omezením globálního oteplování o 1,5 °C.

Západ slunce nad polem se vzrostlým obilím.

Klimatická cesta značky Eucerin

  • Náš první cíl týkající se snižování emisí CO2 si naše mateřská společnost vytyčila už v roce 2011 a úspěšně ho dosáhla s předstihem v roce 2014.

  • Ke konci roku 2019 jsme převedli 100 % elektřiny používané ve výrobních centrech značky Eucerin na elektřinu z obnovitelných zdrojů.

  • V roce 2020 byly klimatické cíle naší mateřské společnosti schváleny "Iniciativou pro vědecky podložené cíle". Odpovídají doporučením nezávislých vědců, jak zabránit důsledkům vzestupu globální teploty o více než 1,5 °C do roku 2100.

  • V rámci klimatické strategie společnosti Beiersdorf sníží Eucerin do roku 2025 celkové emise hodnotového řetězce oproti roku 2018 o 30 %.

  • Do roku 2030 budou všechna naše výrobní centra a veškerý provoz klimaticky neutrální.

Snižujeme emise produktů

Jako značka Eucerin neustále snižujeme svou uhlíkovou stopu tím, že podporujeme cirkulární ekonomiku, šetříme materiál a podporujeme udržitelné využívání půdy. Náš nejprodávanější pH5 Sprchový olej je skvělým příkladem toho, jak snižujeme emise CO2.

Související články

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin