eucerin výrobky sluneční ochrany

Ocean Formula: Opalovací krémy šetrné k oceánům

Zobrazit více

Při vývoji ochranných opalovacích krémů Eucerin neustále využíváme nejnovější vědecké poznatky a zkušenosti. Díky tomu dokážeme upravit složení tak, abychom nezatěžovali křehký ekosystém podmořského světa.

Moře a oceány jsou totiž klíčové pro veškerý život na naší planetě. Pod jejich hladinou se ukrývá pulzující a biologicky rozmanitý ekosystém. Světové oceány zachycují obrovské množství oxidu uhličitého (CO2), který jako lidé produkujeme.

Věděli jste, že až 50 % životadárného kyslíku pochází právě z oceánů? Plankton a podmořské rostliny dokážou absorbovat oxid uhličitý (CO2), následně ho přemění na kyslík (O2), který se pak uvolní zpět do atmosféry.

Právě proto usilujeme o to, aby veškeré ochranné opalovací krémy Eucerin nezatěžovaly oceány ani životní prostředí.

Péči o životní prostředí a jeho ochranu vnímáme jako společnou odpovědnost nás všech. Proto všechny naše přípravky s UV filtry mají složení respektující oceány.

Péče šetrná k oceánům: Co to znamená

Na základě vědeckých poznatků a udržitelného rozhodování jsme vyvinuli přípravky sluneční ochrany, které nezatěžují podmořský život. Zároveň jsme ale nechtěli dělat žádné kompromisy co se týče ochrany vaší pokožky.

Ocean Formula v našich ochranných krémech s UV filtry v sobě spojuje účinnou dermatologickou péči s šetrným složením.

Péče o pleť, která zlepšuje váš život

Vývoji dermatologické kosmetiky se věnujeme už více než 100 let. Za tu dobu jsme pomohli milionům z vás překonat nejrůznější kožní onemocnění, zdravotní problémy i společenskou stigmatizaci. Péče o pleť a zdravá pokožka vede bezesporu ke kvalitnějšímu životu.

Bez ochrany životního prostředí a důrazu na udržitelnost nejen v péči o pleť, ale v péči o celou planetu, se ale nikam neposuneme. Proto jsme se zavázali k výraznému zlepšení našeho přístupu k vývoji a výrobě naší dermokosmetiky.

Přečtěte si více o tom, jak snižujeme svou uhlíkovou stopu a dalším udržitelném vývoji.

Obzvlášť silnou odpovědnost cítíme právě v oblasti vývoje přípravků, které vás chrání před sluncem. Miliony lidí po celém světě je používají právě před tím, než se jdou koupat do moře nebo oceánu. Kde se tyto přípravky rozpouští a dostávají se do kontaktu s podmořským životem.

podmořský život

Co už se nám povedlo

Už od začátku vytváříme produkty sluneční ochrany, díky kterým si užijete pobyt na slunci bezpečně a minimalizujete negativní rizika, která mají sluneční paprsky na kůži.

Díky nejnovějším vědeckým poznatkům a naším vlastním odborným znalostem jsme dokázali vyvinout opalovací krémy s nejvyšší možnou ochranou a zároveň minimálními dopady na život v mořích a oceánech.

Složení 100% bez mikroplastů

Jako mikroplasty označujeme drobné částečky (menší než 5 mm), které nejsou rozložitelné ani rozpustitelné ve vodě. V kosmetickém průmyslu se historicky mikroplasty využívaly ke zlepšení vlastností výrobků. Dnes už víme, že tyto materiály způsobují dramatické škody v našem ekosystému.

Proto jsme v roce 2013, jako jedna z prvních kosmetických firem na světě, přestali ve svých výrobcích používat polyethylenové peelingové částice – tzv. mikroperličky.

Od roku 2015 jsme ve všech našich produktech péče o pleť mikroplasty nahradili ekologičtějšími variantami. Například za mikrokrystalickou celulózu, dioxidové částice nebo ricinový vosk. 

Ekologické varianty jsou šetrné nejen k pokožce, ale také k životnímu prostředí. Zároveň tam, kde je to potřeba, dosahují stejného peelingového účinku.

V roce 2020 jsme přestaly používat nylon, jako další typ mikroplastů. Nyní už v žádných našich přípravcích, které chrání pokožku před sluncem, nenajdete mikroplasty.

Eucerin se v roce 2022 stal kosmetickou značkou, která je 100% bez mikroplastů.

Používáme biologicky rozložitelné polymery: Co to znamená

Polymery v kosmetice plní několik funkcí. Dokážou zlepšit senzorické vlastnosti a ovlivnit to, jak produkty vnímáte na své pleti. Některé druhy polymerů například vytváří ochranný film na pokožce. Další polymery zlepšují odolnost vůči vodě nebo potu.

Tyto látky je poměrně složité najít v přírodě. Proto jsme i v našich výrobcích donedávna využívali nerozložitelné polymery. I v tomto ohledu ale neustále zlepšujeme složení oblíbených přípravků a zvýšili jsme využívání biologicky odbouratelných alternativ.

Co to znamená? Tyto biologické látky mohou zpracovat jiné mikroorganismy a tím se vrátí zpět do přírody. V případě syntetických látek se nic takového neděje a jejich rozklad je prakticky nemožný.

Naším cílem je do roku 2025 používat pouze biologicky rozložitelné polymery.

Jak fungují UV filtry v opalovacích krémech

UV filtry fungují jako základní složky každého opalovacího krému. Díky novým vědeckým objevům a našemu vlastnímu výzkumu nyní dokážeme kombinovat filtry různým způsobem.

Umožňuje nám to použít menší počet filtrů a tím výrazně snižovat dopad na životní prostředí. Zároveň se ale nijak nesníží ochrana před škodlivými UV paprsky ze slunce.

Složení krémů z řady Eucerin Sluneční ochrana využívá vylepšené UV filtry, které jsou zároveň biologicky rozložitelné a nezatěžují přírodu.

Budoucnost péče o pleť znamená budoucnost pro životní prostředí

Naše cesta zdaleka nekončí. Stále máme mnoho dalších plánů, jak neustále vylepšovat nejen naše opalovací krémy, ale i další oblíbené přípravky péče o pleť.

Lepší péče o pleť pro nás znamená i lepší budoucnost pro vás, moře a oceány a celou planetu. To je hlavní myšlenka, která stojí za novým složením respektujícím oceány. Prozkoumejte celou řadu přípravků Eucerin Sluneční ochrana a vyberte si vhodný krém nebo emulzi přesně pro svůj typ pleti.

Chraňte svoji pokožku

Související články

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin