SPF 50+
 • 1/5
 • 2/5
 • 3/5
 • 4/5 Ocean Formula Logo
 • 5/5
 • 1/5
 • 2/5
 • 3/5
 • 4/5 Ocean Formula Logo
 • 5/5

Extra lehké mléko na opalování Sensitive Protect SPF 50+

0.0
0 recenzí
Velmi vysoká ochrana proti UVA/UVB záření pro pokožku těla
Okamžitě se vstřebává, zanechává na pokožce příjemný pocit
Odolnost proti vodě
Pro všechny typy pleti

Ochranné mléko na pokožku těla s výjimečně lehkou texturou

Zklidňuje a chrání citlivou pokožku včetně atopické. Technologie Advanced Spectral Technology vyvinutá značkou Eucerin nabízí velmi vysokou ochranu proti UVA/UVB záření a proti vysokoenergetickému viditelnému světlu (HEVIS).

Udržitelnost & Životní prostředí

Produkt neobsahuje mikroplasty  (dle znění definice UNEP)

Zjistit více o programu udržitelnosti

Toto mléko plně splňuje má očekávání. Má dobrou konzistenci a snadno se roztírá. Mohu jen doporučit.

Marion, 2019

O produktu

Tělové mléko na opalování pro citlivou pokožku

Hlavní příčinou poškození pokožky sluncem je UV záření, nicméně k tvorbě volných radikálů zatěžujících pokožku přispívá i vysokoenergetické viditelné světlo (HEVIS).

Eucerin Extra lehké mléko na opalování Sensitive Protect SPF 50+ je určeno pro citlivou pokožku těla, kterou zklidňuje a chrání. Je vhodné i pro atopickou pokožku. Technologie Advanced Spectral Technology značky Eucerin kombinuje širokopásmové a fotostabilní filtry pro velmi vysokou ochranu před UVA a UVB zářením(1) se silným antioxidantem licochalkonem A, který neutralizuje volné radikály vznikající v důsledku UV záření a vysokoenergetického viditelného světla.

Toto extra lehké tělové mléko na opalování se okamžitě vstřebává a je voděodolné.

Klinické a dermatologické testy prokázaly vhodnost lehkého ochranného tělového mléka Eucerin Extra lehké mléko na opalování Sensitive Protect SPF 50+ pro citlivou pokožku včetně pokožky s atopickou dermatitidou.

(1.) Splňuje přísné standardy pro ochranu proti UVA a UVB záření stanovené asociací Cosmetics Europe. Stupeň ochrany proti UVA záření je vyšší, než vyžaduje EU.

Klinické a dermatologické studie

Klinické a dermatologické studie prokázaly velmi dobrou kožní snášenlivost u citlivé pokožky, a dokonce i u pokožky s atopickou dermatitidou.

Použití

Použití

 • Před sluněním naneste na pokožku v dostatečném množství a aplikaci pravidelně opakujte - zejména po plavání, pokud jste se zpotili nebo po sušení ručníkem - jen tak zachováte původní úroveň ochrany
 • Použití menšího množství významně snižuje úroveň ochrany
 • Nezůstávejte na slunci příliš dlouho, a to i po použití sluneční ochrany
 • Přílišné vystavování pokožky slunci představuje vážné zdravotní riziko
 • Kojence a malé děti nevystavujte přímému slunci
 • Zamezte kontaktu s očima
 • Přípravek nechte zcela vstřebat a dbejte, aby nedošlo k přímému kontaktu s oděvy a pevnými povrchy, na kterých by mohl zanechat skvrny

Tři kroky k optimální sluneční ochraně

1. Zvolte správný výrobek

Vyberte si výrobek, který poskytuje správnou úroveň ochrany pro vaši pokožku. Měl by chránit před UVA i UVB zářením a také poskytovat obranu před vysokoenergetickým viditelným světlem. Také by měl být přizpůsoben potřebám Vaší pokožky.

Zjistit více

2. Použijte správné množství

Je důležité použít dostatečné množství přípravku a aplikaci v pravidelných intervalech opakovat. Jako měřítko množství přípravku vám poslouží vaše dlaň. Na každou očíslovanou oblast těla na obrázku (1-11) doporučujeme aplikovat silný pruh tělového mléka (v délce od špičky prostředníčku až ke konci dlaně):

 • 1. Obličej a krk
 • 2 a 3. Obě paže
 • 4. Hrudník
 • 5. Břicho
 • 6 a 7. Horní část nohou (zepředu i zezadu)
 • 8 a 9. Dolní část nohou (zepředu i zezadu) a chodidla
 • 10. Ramena a horní část zad
 • 11. Dolní část zad

Na celé tělo budete potřebovat množství odpovídající velikosti golfového míčku. Pro ochranu citlivé pleti obličeje a krku (1. oblast) vám doporučujeme použít jeden z našich výrobků na opalování pro pleť obličeje.

Zjistit více

3. Nanášejte důkladně

Dbejte, aby všechny odkryté oblasti pokožky byly adekvátně chráněny. Na některé oblasti snadno zapomínáme, proto vždy pamatujte také na uši a zadní stranu krku, záda a ramena, zadní stranu paží, ruce a nohy a oblasti okolo okrajů plavek. 
Výzkum značky Eucerin (2) ukazuje, že v průměru přibližně 14 % zadní části ženského těla a 22 % zadní části mužského těla je pravidelně vystavováno slunečním paprskům zcela bez ochrany.   
 2 - Interní studie společnosti Beiersdorf z roku 2016, která zkoumala používání sluneční ochrany na 52 osobách (29 ženách, 23 mužích)

Zjistit více

Doporučení

Použijte tento výrobek, pokud …

Máte citlivou nebo atopickou pokožku a hledáte tělové mléko na opalování s velmi vysokou sluneční ochranou:

Eucerin Extra lehké mléko na opalování Sensitive Protect SPF 50+ poskytne vaší pokožce potřebnou ochranu.

Hledáte tělové mléko na opalování, které ochrání vaši pokožku před UVA a UVB zářením i před negativními dopady vysokoenergetického viditelného světla:

Technologie Advanced Spectral Technology značky Eucerin nabízí špičkovou ochranu před zářením UVA a UVB i obranu před vysokoenergetickým viditelným světlem.

Vyzkoušejte jiný výrobek, pokud …

Máte citlivou pokožku a hledáte přípravek na opalování s vysokým ochranným faktorem pro pokožku těla, ale dáváte přednost spreji:

Vyzkoušejte Eucerin Transparentní sprej na opalování Dry Touch Sensitive Protect SPF 50 (pro citlivou pokožku včetně aknózní pokožky).

Vaše pokožka má sklony ke sluneční alergii, jako je polymorfní světelná erupce (PLE):

Vyzkoušejte Transparentní sprej na opalování Dry Touch Oil Control SPF 50+.

Hledáte opalovací přípravek s vysokým ochranným faktorem pro citlivou pokožku ve formě aerosolového spreje:

Vyzkoušejte Eucerin Transparentní sprej na opalování  Dry Touch Oil Control SPF 50, který je vhodný pro citlivou pokožku včetně aknózní pokožky.

Ingredience

Oceam Formula Logo
*složení respektující oceány

Nejen UV záření může poškozovat naši pokožku. Také vysokoenergetické viditelné světlo vyvolává tvorbu volných radikálů, které způsobují fotostárnutí (předčasné stárnutí pokožky způsobené sluncem) a ani vysoká UV ochrana nás před ním nedokáže ochránit. Eucerin Extra lehké mléko na opalování Sensitive Protect SPF 50+ obsahuje technologii Advanced Spectral Technology, která poskytuje citlivé pokožce více než ochranu před UV zářením - chrání ji také před negativními účinky vysokoenergetického viditelného světla a zároveň podporuje vlastní mechanismus pokožky na obnovu DNA. Zklidňuje citlivou pokožku a chrání ji před poškozením vlivem slunečního záření. Obsahuje také technologii "Proti skvrnám po vyprání"* značky Eucerin.

Technologie Advanced Spectral Technology 
Špičkové širokospektrální a fotostabilní UVA/UVB filtry1 v kombinaci s licochalconem A pro neutralizaci volných radikálů vyvolaných UVA zářením a vysokoenergetickým viditelným světlem. 

Ochrana DNA 
Kyselina glycyrrhetinová, silný antioxidant, podporuje vlastní mechanismus pleti na obnovu DNA.

Technologie "Proti skvrnám po vyprání"*
UV filtry v opalovacích přípravcích mohou na oděvech zanechávat žluté skvrny, které proces praní může spíše zvýraznit než odstranit. Technologie ""Proti skvrnám po vyprání""* značky Eucerin obsahuje antiredepoziční činidlo (které brání, aby se věští množství filtru na látku navázalo) a komplexotvorné činidlo (které na sebe váže ionty přítomné ve vodě, které mají nižší schopnost skvrny během praní zvýraznit). Pomáhá snižovat intenzitu skvrn po opalovacích přípravcích po vyprání.

1. Odpovídají přísným standardům kladeným na ochranu před UVA a UVB zářením asociací Cosmetics Europe. Úroveň ochrany před UVA zářením je vyšší než je požadováno dle EU norem. 

* Pomáhá snižovat intenzitu skvrn po opalovacích přípravcích po vyprání.

Jak účinkuje

FAQ (5)

 • Jak poznám, který ochranný faktor (SPF) mám použít?

  Dostupné opalovací přípravky nabízejí čtyři rozdílné úrovně ochrany: nízkou (faktor 6 až 10), střední (15 až 25), vysokou (30 až 50) a velmi vysokou (50+). Čím je ochranný faktor vyšší, tím lépe je vaše pokožka chráněna. Je ale důležité přípravek nanášet důkladně (tak, abyste žádnou oblast nevynechali) a aplikaci v dostatečném množství opakovat každé dvě hodiny.

 • Proč potřebuje citlivá pokožka speciální sluneční ochranu?

  Ochranná bariéra citlivé pokožky je oslabená. Pokožka má sníženou schopnost vázat potřebnou vlhkost a je citlivější na dráždivé podněty zvenčí. Jedním z těchto dráždivých podnětů je sluneční záření, které způsobuje další vysychání, zarudnutí a podráždění pokožky. Citlivá pokožka potřebuje sluneční ochranu, která byla vyvinuta speciálně pro její zklidnění a ochranu.

 • Jaký je rozdíl mezi UVA a UVB zářením?

  UVA paprsky pronikají hlubšími vrstvami kůže. V kůži vyvolávají tvorbu volných radikálů, které jsou příčinou oxidačního stresu a mohou vést k nepřímému poškození DNA (v průběhu času volné radikály modifikují buněčnou DNA). Nejčastěji je UVA záření spojováno s předčasným stárnutím pleti. Může být též spouštěcím faktorem slunečních alergií, jako je polymorfní světelná erupce (PLE). Také UVB záření může způsobovat alergie, ovšem v menší míře.

  UVB paprsky poskytují energii, kterou vaše pokožka potřebuje k syntéze vitamínu D a stimulují produkci melaninu, který způsobuje opálení pokožky. Nepronikají tak hluboko jako UVA paprsky, pouze do horních vrstev pokožky, způsobují však více okamžitého poškození pokožky, například spálení. UVB záření je přímo absorbováno buněčnou DNA, což může vést ke kožním onemocněním jako je aktinická keratóza a rakovina kůže.

  Oba typy UV záření mohou vyvolávat hyperpigmentaci a přispívat k problémům, jako jsou sluneční skvrny (známé též jako stařecké skvrny) a melasma.

 • Co je vysokoenergetické viditelné světlo a proč před ním potřebuji svoji pokožku chránit?

  Spektrum slunečního záření zahrnuje ultrafialové, viditelné a infračervené světlo. Lidské oko vnímá viditelné sluneční světlo, ostatní záření jsou pro něj neviditelná. Část tohoto viditelného spektra se vyznačuje vysokou energií a je známá pod názvem vysokoenergetické viditelné světlo. Bývá též označováno jako HEVIS světlo, HEV světlo, HEVL a někdy také jako ‘modré světlo’ nebo  ’modrofialové světlo’.

  Stejně jako UVA záření, proniká vysokoenergetické viditelné světlo do hlubších vrstev pleti (dermis) a může vyvolávat tvorbu volných radikálů. Tyto volné radikály jsou jednou z hlavních příčin fotostárnutí (předčasného stárnutí pokožky vlivem slunečního záření). Ovlivňují kožní buňky a rozkládají kolagen a elastin, které naší pokožce zajišťují plný a mladistvý vzhled. Vysokoenergetické viditelné světlo je též spojováno s nerovnoměrnou pigmentací pokožky a s melasmatem.

  Mnoho moderních opalovacích přípravků nabízí účinnou ochranu před UVA a UVB zářením, my vám však doporučujeme volit takové výrobky, které chrání též před nepříznivými účinky vysokoenergetického viditelného světla. Tyto výrobky poskytnou vaší pokožce spolehlivou ochranu před fotostárnutím a v dlouhodobém horizontu mohou též pomoci v boji proti viditelným známkám stárnutí pokožky, jako jsou vrásky.

 • Co je to technologie "Proti skvrnám po vyprání"* a jak funguje?

  Technologie "Proti skvrnám po vyprání"* značky Eucerin pomáhá zmírnit intenzitu skvrn po opalovacím přípravku na oblečení po vyprání.

  Žluté skvrny, které se objevují zejména na bavlněných oděvech po použití opalovacích přípravků, způsobují obsažené UV filtry. Proces praní může tyto skvrny spíše zvýraznit než odstranit: ionty železa a mědi obsažené ve vodě se ve skutečnosti v horké vodě a za přítomnosti bělících přípravků na skvrny navazují a zvýrazňují je. 

  Technologie "Proti skvrnám po vyprání"* značky Eucerin působí dvěma způsoby. Zaprvé obsahuje antiredepoziční činidlo, které brání, aby se věští množství filtru na látku navázalo. Zadruhé obsahuje komplexotvorné činidlo, které na sebe váže ionty přítomné ve vodě, které nemohou během praní skvrnu tolik zvýraznit.

Další doporučené produkty

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin