Suroviny pro vysoce kvalitní kosmetiku

Co je palmový (jádrový) olej?

2 min čtení
Zobrazit více

Palmový olej je rostlinná surovina, která se získává z dužiny plodů palmy olejné, zatímco palmojádrový olej se získává z jejích semen. Obvykle se nachází v potravinách, kosmetických přípravcích nebo se používá k výrobě energie. Díky vysoké výtěžnosti palmových plodin a jedinečným vlastnostem jejich oleje jako suroviny pro kosmetické přípravky po nich poptávka neustále roste. V kosmetickém průmyslu mohou být deriváty palmojádrového oleje součástí emulgátorů nebo povrchově aktivních látek, které jsou potřebné pro emulze dodávající pokožce dostatek viskozity a vlhkosti.

Proč se o palmovém (jádrovém) oleji mluví v souvislosti s udržitelností?

Vysoká poptávka po palmovém oleji vede bohužel často k odlesňování a dalším neudržitelným zemědělským praktikám. Lesy přirozeně a účinně zadržují CO2 a jejich soustavné ničení významně přispívá ke změně klimatu. My ve značce Eucerin bereme tento problém vážně a jsme přesvědčeni, že v zájmu ochrany deštných pralesů před odlesňováním by se palmojádrový olej měl získávat pouze udržitelným způsobem.

plody palmy olejné a palmový olej

Obsahují produkty Eucerin palmový olej?

Ano, přípravky Eucerin obsahují ingredience vyrobené z palmojádrového oleje. Od konce roku 2020 však 100 % těchto derivátů pochází z udržitelných zdrojů podle standardu hmotnostní bilance RSPO (Kulatý stůl pro udržitelný palmový olej).

Jak Eucerin podporuje udržitelné pěstování palmového oleje?

Již několik let s našimi dodavateli pracujeme na prosazování větší transparentnosti v dodavatelském řetězci a podporujeme úsilí o zavedení a rozšíření udržitelné produkce palmojádrového oleje.

Společnost Beiersdorf, mateřská společnost značky Eucerin, aktivně podporuje udržitelné využívání palmojádrového oleje, které nevede ke kácení deštných pralesů. Jsme aktivním členem "Kulatého stolu pro udržitelný palmový olej" (RSPO) a "Fóra pro udržitelný palmový olej" (FONAP), dvou skupin, které podporují komplexní udržitelné využívání palmojádrového oleje. Společným cílem těchto skupin je zvýšit transparentnost produkce palmového oleje a podpořit její udržitelnou transformaci. Ke konci roku 2020 jsme dosáhli svého cíle používat pouze 100% udržitelný certifikovaný palmojádrový olej a jeho deriváty. To znamená, že používáme pouze palmojádrový olej z udržitelných zdrojů, a to na základě modelu hmotnostní bilance definovaného organizací RSPO.

Naše úsilí přesahuje rámec samotného nákupu. Již mnoho let spolupracujeme s nevládními organizacemi a dodavateli, abychom podpořili udržitelné pěstování palem. Podporujeme drobné zemědělce, například poskytováním kvalitních sazenic či přístupu k vodě, čímž nejenže pomáháme zlepšovat zemědělské postupy, ale také pozitivně ovlivňujeme místní komunity z hlediska sociální sféry.

Pokrok oceněný Projektem zveřejňování informací o emisích uhlíku (Carbon Disclosure Project)

Projekt zveřejňování informací o emisích uhlíku (CDP), mezinárodní nezisková organizace, která vyhodnocuje výsledky v oblasti řízení a podávání zpráv o klíčových environmentálních tématech, již ocenila naše úsilí.

les

Společnost Beiersdorf, mateřská společnost značky Eucerin, se účastní programu CDP od roku 2006. V roce 2021 jsme získali hodnocení "A" v kategorii "Lesy", které jsme se zúčastnili s naším rozsáhlým "Programem palmového oleje".

Prozkoumejte Seznam ingrediencí značky Eucerin

Výběr našich ingrediencí se řídí vysokými interními standardy a závazky týkajícími se účinnosti, bezpečnosti a udržitelných zdrojů a jejich dopadu na životní prostředí po použití. Eucerin chce být transparentní s ohledem na složení svých přípravků a usnadňovat spotřebitelům rozhodování o nákupu udržitelných kosmetických výrobků, proto i nadále poskytujeme informace o složkách, které používáme. Zjistěte více a prozkoumejte Seznam ingrediencí značky Eucerin.

Související články

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin