Naše historie - více než 100 let – Inovativní medicínské péče o pleť

8 min čtení
Zobrazit více

Již více než sto let je značka Eucerin (a celá společnost Beiersdorf) spojována s převratnými inovacemi ve složení kosmetických výrobků. Již od počátku byl výzkum a vývoj výrobků Eucerin také neoddělitelně spjat s dermatologickým výzkumem.

Založení značky Eucerin

Zakladatel společnosti Beiersdorf - Paul C. Beiersdorf
Každý výrobek značky Eucerin vychází z intenzivního výzkumu a úzké spolupráce s lékárníky a dermatology - již do svého začátku.

Značka Eucerin začala svoji historii v lékárně Paula C. Beiersdorfa v Hamburku. 

V roce 1882 požádal Paul C. Beiersdorf o patent na nový typ obvazového materiálu a založil společnost Beiersdorf. O osm let později prodal podnik svému kolegovi lékárníkovi Oskaru Troplowitzovi, který začal vyrábět výrobky pod značkou Beiersdorf. Úzká spolupráce s uznávaným dermatologem Paulem Gersonem Unnou zaručovala, že tyto výrobky byly založeny na nejnovějších výzkumech kůže v dané době.

"Ostatně kombinace výzkumu a vývoje prochází historií Eucerin až do současnosti."

Každý výrobek Eucerin je nejen vědecky podložen, ale také otestován na kožní snášenlivost a účinnost. Naše výrobky tak přinášejí spolehlivá řešení pro různé druhy kožních problémů a onemocnění.

Již více než sto let přinášíme revoluční řešení dermokosmetické péče

1900

Dr. Lifschütz požádal o patent na první stabilní emulzi Eucerin.
První řada výrobků Eucerin

Eucerit
V roce 1900 podal mladý chemik Isaac Lifschütz patent na emulgátor, jejž pojmenoval Eucerit - název byl inspirován starořeckým označením pro "krásný vosk". Lifschützův objev Euceritu byl tehdy považován za revoluční událost v oblasti lékařství. Eucerit se stal technologickým základem pro výrobu prvních stabilních emulzí typu voda v oleji. Ve své době sloužil také jako základ všech výrobků společnosti Beiersdorf. Prof. Unna byl doslova ohromen vlastnostmi výsledné masti:

"Eucerin mast ocení lékárníci pro její stabilní a hladkou konzistenci, lékaři ji mohou bez problémů předepisovat a pacientům přinese příjemný pocit díky své jemné konzistenci a chladivému účinku."

1950 -1960

Eucerin pH5 mast
V roce 1950 byl uveden další výrobek značky Eucerin: Eucerin pH5 mast. Výrobek byl určen pro použití při práci v alkalickém prostředí - v tehdejší době skutečná inovace, neboť to byl první výrobek, který zaručoval zachování a obnovu kyselé ochranné vrstvy kůže, která má svůj vysoký význam i dnes.

1970- 1980

První řada Eucerin pH5 byla lékaři v ordinacích výhradně doporučována pro léčbu kožních onemocnění.

Eucerin pH5 tělové mléko a krém
První výrobková řada Eucerin pro použití na celé tělo, vhodná také na citlivou pokožku. Nabídkou této řady Eucerin v tehdejší době představil holistický program medicínské kosmetické péče pro zachování zdraví pokožky. Řada pH5 vyvinutá speciálně pro citlivou pokožku, je i dnes doporučována lékaři po celém světě při řadě kožních potíží díky své kožní snášenlivosti a účinné ochraně pokožky.

1991 - 1994

1991 - Eucerin Sun
První výrobky Eucerin, které mají klinicky ověřenou schopnost aktivně posilovat pokožku proti slunečním alergiím. Jejich systém dvoufázové profylaxe je zásadním průlomem v péči při opalování, který posiluje ochrannou kožní bariéru proti UVA záření a zároveň zmírňuje zánětlivé kožní reakce.

1992 - Laceran
V tomto roce byla na trh uvedena řadu výrobků s obsahem urey pod značkou LACERAN, určená speciálně pro léčbu velmi suché pokožky. Urea je přirozeně obsažena ve všech tělních tekutinách a tkáních a je důležitou součástí přirozených hydratačních faktorů pokožky. V mnoha případech suché pokožky je přirozená úroveň urey snížena, což vede k další ztrátě vlhkosti. Doplněním této aktivní složky, Laceran účinně zmírňoval svědění a suchost pokožky.

1994 - Laceran Omega
Doplněk řady s obsahem omega-6 mastných kyselin, vyvinutý speciálně pro doplňkovou péče při atopickém ekzému. Přírodní mastné kyseliny posilují ochrannou kožní bariéru a snižují úbytek vlhkosti, čímž ve výsledku zklidňují a vyživují hrubou a suchou pokožku. 

Přečtěte si více o tom, proč vznikla řada Eucerin AtopiControl a o jejím vývoji.

1995 - 1999

Tištěná inzerce na Eucerin pH5 sprchový gel v roce 1995.

1995 - Eucerin pH5 sprchový olej
Opravdová novinka: Eucerin sprchový olej brání vysychání pokožky, zatímco ji čistí pomocí extra jemných surfaktantů.

1996 - Eucerin Hydro-Balance a Lipo-Balance
Uvedením pleťových krémů Hydro-Balance a Lipo-Balance, Eucerin učinil první krok v nabídce dermokosmeticky účinných řešení pro extrémně citlivou pleť.

Již více než deset let řada Eucerin Q10 ACTIVE pro citlivou pleť účinně působí proti prvním známkám stárnutí.

1998 - Eucerin Q10 krém proti vráskám
První výrobek Eucerin s obsahem koenzymu Q10, který přináší řešení pro citlivou, stárnoucí pleť. Tato přirozeně se vyskytující látka v pleti stimuluje tvorbu energie v buňkách. Výrobky Eucerin Q10 pomáhají zlepšovat regeneraci citlivé pleti, a zmírňují hloubku jemných linek a vrásek.

Přečtěte si více o tom, proč vznikla řada Eucerin Q10 ACTIVE a o jejím vývoji.

1999 - Eucerin Re-Balance
První řada výrobků Eucerin s obsahem účinné složky Fucogel, která posiluje odolnost proti vnějším negativním vlivům a viditelně zklidňuje velmi citlivou pleť.

Tištěná inzerce v roce 1999.

1999 - Eucerin řada pro problematickou pleť
Eucerin si uvědomuje, že pleť se sklonem k tvorbě akné není problémem pouze dospívajících, a proto uvedl řadu výrobků určených speciálně pro potřeby problematické a aknózní pleti. Své účinky směřuje přesně tam, kde problém vzniká – do folikulů – a zároveň pleť nevysušuje.

Výrobky Eucerin pro problematickou pleť jsou také ideální jako doplňková péče při dermatologické léčbě.

Přečtěte si více o tom, proč vznikla řada Eucerin DermoPure a o jejím vývoji.

2000 - 2005

2000 - Eucerin Vital
Řada Eucerin Vital byla vyvinuta speciálně pro potřeby zralé pleti po menopauze, která ztrácí elasticitu. Jako klíčová složka v této řadě byl použit vysoce účinný retinol.

2004 - Eucerin Modelliance
První výrobek Eucerin anti-age pro "remodelaci" a zpevnění obličejových kontur. Jeho složení s kombinací výtažku z ginkgo a kyseliny ursolové stimuluje pleti vlastní tvorbu kolagenu a redukuje vrásky.

2005 - Eucerin Anti-Pigment
První výrobek značky Eucerin, který snižuje výskyt pigmentových skvrn a hyperpigmentací pleti působením kyseliny diové, která ovlivňuje tvorbu  melaninu v pleti.

2005 - Eucerin Anti-Redness
První řada výrobků Eucerin, která zmírňuje zarudnutí pleti. Obsahuje licochalcon A, který zklidňuje pleť, a zelené krycí pigmenty, které neutralizují zarudnutí. Byla to jedna z prvních klinicky ověřených řad dermokosmetických výrobků, které poskytovaly okamžitou a dlouhotrvající úlevu citlivé pleti se sklonem k zarudnutí, difuznímu začervenání a rozšířeným žilkám.

2006

2006 - Eucerin Hyaluron-Filler

"Tato revoluční řada byla inspirována výplňovými metodami estetické dermatologie pomocí kyseliny hyaluronové. Tyto výrobky proti vráskám patří mezi nejprodávanější anti-age přípravky v lékárnách."

Výrobky vyplňují vrásky díky kombinaci kyseliny hyaluronové, která pleť intenzivně hydratuje a vyhlazuje, a saponinu, který stimuluje vlastní tvorbu hyaluronu v pleti.


2008 a 2010

Uvedením řady Eucerin DermoDENSIFYER v roce 2008 Eucerin posílil svoji pozici v segmentu anti-age výrobků.
Od roku 2010 Eucerin poskytuje hloubkovou hydratační péči o pleť obličeje a pokožku těla díky řadě Eucerin AQUAporin ACTIVE.

2008 Eucerin DermoDENSIFYER 
První výrobek značky Eucerin pro obnovu pevnosti a mladistvého vzhledu zralé pleti - bez chemického peelingu. Složení kombinuje Apiaceae peptidy a arctiin přírodního původu pro posílení struktury kůže a podporu tvorby kolagenu, které dodává pleti mladší, zářivější vzhled.

2010 Eucerin AQUAporin ACTIVE
Inspirována objevem oceněným Nobelovou cenou, nová hydratační řada Eucerin podporuje přirozené hydratační sítě pleti tvorbou nových aquaporinů. Tyto proteinové kanálky v buněčných membránách umožňují cirkulaci vody dovnitř a ven z kožních buněk. Účinná látka glucoglycerol je biologicky identická s molekulami, jež stimulují aquaporiny v pleti a obnovuje přirozenou distribuci vody v jednotlivých vrstvách pokožky. To je skutečný průlom v hloubkové hydrataci.

Pleť mužů se od ženské pleti liší - proto Eucerin nabízí kompletní řadu pro její specifické potřeby.

2010 - Eucerin Men
Pleť mužů se od ženské pleti liší – a stejně tak problémy s pletí, které muži řeší. Mnohé vznikají při holení, které způsobuje podráždění, vyrážky a drobná poranění.

Řada Eucerin Men byla speciálně vyvinuta pro řešení těchto problémů spojených s holením. Díky antibakteriálním iontům stříbra a protizánětlivé složce licochalconu A účinně předchází podráždění při holení.

2011

Kombinace Aquaporin technologie a urey je základem řady Eucerin Complete Repair.
Suchá pokožka je jedním z nejčastějších kožních problémů. Řešením značky Eucerin jsou již téměř 20 let tělová mléka s obsahem urey.

Eucerin Complete Repair
Poté, co značka Eucerin uvedla výrobky Laceran, a následujících téměř 20 let sklízela úspěch s tělovými mléky a krémy s obsahem urey, nastal čas pro změnu v technologii složení:

"tělová mléka pro suchou pokožku byla nyní obohacena o Aquaporin technologii."

Tento nový a nejpokročilejší způsob péče o suchou pokožku značky Eucerin nabízí kompletní řešení pro úlevu od problémů spojených s velmi suchou pokožkou. Působí nejen proti příznakům suché pokožky, ale také proti třem hlavním příčinám: nedostatku látek vážících vlhkost (přirozených hydratačních faktorů), nedostatku bariérových lipidů (ceramidů) a nedostatečné vlastní hydratační síti aquaporinů.

2012

Řada Eucerin DermoCapillaire řeší nejčastější problémy pokožky hlavy a vlasů.
Řada Eucerin Even Brighter redukuje pigmentové skvrny - klinicky prokázáno.

Eucerin DermoCapillaire
Na základě zjištění, že většina vlasových problémů má svůj původ v mikrozánětech vlasové pokožky, vyvinuli odborníci laboratoří Eucerin řadu léčebných přípravků pro nejčastější problémy pokožky hlavy a vlasů. Působením klíčové složky licochalconu A zmírňují mikrozáněty vlasové pokožky a v kombinaci s dalšími speciálními složkami obnovují zdravý vzhled vlasové pokožky.

Eucerin Even Brighter
Nová generace kosmetických výrobků pro rozjasnění pleti účinně působí proti pigmentovým skvrnám. Na základě důkladného porozumění biologickým procesům, které podmiňují poruchy pigmentace kůže, zjistili odborníci společnosti Beiersdorf, že B-resorcinol je nejlépe schopen regulovat tvorbu melaninu v místě jeho tvorby a zajistit tak rovnoměrnější zbarvení pleti.

Srdce značky Eucerin - Eucerin Institut v Hamburku

Eucerin Institut
V Hamburku byl otevřen Eucerin Institut, který poskytuje příležitost přiblížit se k odbornému medicínskému pozadí dermokosmetické péče Eucerin. Nabízí diagnostiku pleti, osobní konzultace a řadu kosmetických procedur. Za tímto účelem Eucerin vyvinul vlastní diagnostický přístroj (Skin Code Reader), který umí určit jedinečný kožní kód každého jedince a následně využít tyto znalosti k vytvoření vysoce individualizovaného plánu péče.

2013

Klinicky ověřená řada Eucerin Volume-Filler byla vyvinuta pro obnovení objemu pleti, v jednotlivých vrstvách kůže.
Řada Eucerin AtopiControl byla vyvinuta speciálně pro suchou, podrážděnou pokožku a pro atopickou pokožku i v akutní fázi atopického ekzému.

Eucerin Volume-Filler
S přibývajícím věkem si ženy více uvědomují, že vrásky již nejsou nejzásadnějším problém jejich pleti. Trápí je ochabování pleti a kontur obličeje

Na tuto problematiku výzkumní odborníci značky Eucerin vyvinuli řadu pleťových krémů Volume-Filler. Tři účinné látky, které působí cíleně v jednotlivých vrstvách kůže, obnovují objem pleti a zpevňují kontury obličeje. 

Eucerin AtopiControl
Od uvedení Laceranu Omega v roce 1994, se omega-6 mastné kyseliny používají pro základní péči o atopickou pokožku.

Objevení protizánětlivého účinku licochalconu A a antibakteriálního účinku dekandiolu otevřelo možnost vyvinout novou řadu výrobků, které splňují potřeby dermatologů a pediatrů: poskytují účinné dermokosmetické  řešení ve všech fázích atopické dermatitidy.

2014

Dvě řady Eucerin pro hypersenzitivní pleť: Eucerin UltraSENSITIVE a Eucerin AntiREDNESS

Eucerin Hypersenzitivní pleť

Při vývoji Eucerin řad pro hypersenzitivní pleť se vědci v Eucerinu zaměřili na tři typické příznaky tohoto kožního problému společně označované jako "trojúhelník hypersenzitivní pleti": narušenou kožní bariéru, hyperreaktivní smyslová vlákna v epidermis a zarudnutí pleti, často způsobené záněty.


Pro řady Eucerin UltraSENSITIVE a Eucerin AntiREDNESS testovali více než 800 kombinací aktivních složek, než našli inovativní regulátor citlivosti SymSitive*. Bylo prokázáno, že okamžitě zmírňuje nadměrné reakce na stresory a zároveň vyrovnává toleranční práh citlivosti pleti.


Výrobky AntiREDNESS obsahují také přírodní protizánětlivý a antioxidační licochalcon A.


Všechny výrobky v řadách pro hypersenzitivní pleť mají "čisté" složení, obsahují tedy pouze omezené množství složek a všechny jsou bez konzervantů (včetně parabenů), parafínů, parfemace, alkoholu, barviv a emulgátorů.


Také balení hraje důležitou roli při zachování čistoty výrobků. Všechny výrobky jsou v balení s ochranou proti kontaminaci, které chrání složení před nečistotami a oxidací.


* =registrovaná obchodní značka německé společnosti Symrise

Co bude dál?

Výzkumné centrum Beiersdorf v Hamburku, Německo
Karin Hannig, Senior Vice President Global Pharmacy Brands.

Dnes jsme celosvětově považováni za jednu z nejdůvěryhodnějších značek dermokosmetické péče. Náš závazek k modernímu výzkumu a vyvíjení výrobků vysoké kvality zůstává stejný. Naším výchozím bodem je stále sama kůže. Díky lepšímu porozumění její struktury a funkcí se těšíme na další objevování nových účinných látek a stále účinnějších řešení

"Odkaz a předchozí úspěchy značky Eucerin nás i nadále motivují a inspirují na cestě vědeckých objevů, produktových inovací, a to vše ve velmi úzké spolupráci s dermatology a lékárníky."

Karin Hannig, Senior Vice President Global Pharmacy Brands.

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin