Abstraktní zelené ilustrace korálových útesů a kosmetických složek na pozadí pískově béžové textury.

Pro vás:
Kvalitní ingredience
& receptury

My jako značka Eucerin věnujeme veškeré své nadšení i odborné znalosti vaší pokožce. Vyvíjíme klinicky ověřená dermokosmetická řešení, která chrání a udržují zdraví pokožky.

Na kvalitě záleží

Při výběru ingrediencí se řídíme vysokými interními standardy, ať už jde o účinnost, bezpečnost nebo zodpovědné získávání surovin. Neustále pracujeme na tom, abychom spojili maximální účinnost výrobků s co nejmenším dopadem na rovnováhu životního prostředí.

Žena nanášející krém na tvář dítěte.

Co jsou mikroplasty?

Program OSN pro životní prostředí (UNEP) definuje mikroplasty jako pevné, ve vodě nerozpustné a biologicky nerozložitelné plastové částice o velikosti do pěti milimetrů. Primární mikroplasty jsou záměrně vytvářeny v podobě drobných částic, které slouží jako základní složka přípravků. Sekundární mikroplasty jsou oproti tomu vedlejším produktem velkých kusů plastů, které se v důsledku eroze a působení přírodních živlů rozpadají na menší části.

Jak mikroplasty ovlivňují naše životní prostředí?

Znečištění životního prostředí plasty je jedním z nejpalčivějších problémů současnosti. Bez ohledu na to, jak se mikroplasty dostanou do okolní přírody, mohou zde zůstat a také zůstávají po celé generace. Jelikož se rozkládají velmi pomalu, jsou zdrojem znečištění půdy i moří po celém světě. Jako takové jsou považovány za potenciálně škodlivé pro životní prostředí.

Již roky striktně nahrazujeme mikroplasty1 ve složení našich Eucerin výrobků a jsme hrdí, že jsme dosáhli našeho cíle zcela odstranit mikroplasy ze složení našich výrobků od konce roku 2023.

Související článkyCíle značky Eucerin pro rok 2025

Jako světový inovátor v oblasti péče o pleť jsme přehodnotili svůj přístup k udržitelnosti a rozhodli se naplnit ambiciózní plán. V souladu se čtyřmi klíčovými cíli v oblasti udržitelnosti se zavazujeme, že budeme produkty Eucerin, které znáte a máte rádi, vyrábět a balit udržitelnějším způsobem.

1 Kosmetické přípravky vyjma volně prodejných léčiv & Mikroplasty podle definice UNEP (Program OSN pro životní prostředí)

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin