SPF 50+
 • 1/5
 • 2/5
 • 3/5
 • 4/5 Ocean Formula Logo
 • 5/5
 • 1/5
 • 2/5
 • 3/5
 • 4/5 Ocean Formula Logo
 • 5/5

Vysoce ochranný krém na opalování na obličej Sensitive Protect SPF 50+

0.0
0 recenzí
Velmi vysoká sluneční ochrana pro pleť obličeje
Technologie Advanced Spectral Technology: UVA/UVB ochrana a obrana před vysokoenergetickým viditelným světlem
Pro citlivou a suchou pleť, také vhodný pro atopickou pleť

Špičkový opalovací krém na obličej, který chrání a zklidňuje citlivou a suchou pleť.

Technologie Advanced Spectral Technology značky Eucerin poskytuje vysoký ochranný faktor proti UVA/UVB záření i obranu před vysokoenergetickým viditelným světlem. Tento opalovací přípravek také podporuje vlastní mechanismus pleti na obnovu DNA.

Udržitelnost & Životní prostředí

Produkt neobsahuje mikroplasty  (dle znění definice UNEP)

Zjistit více o programu udržitelnosti

Krém používám dva roky a mohu ho bez váhání doporučit.

Gundela, 2018

O produktu

Opalovací krém na obličej, který chrání a zklidňuje citlivou a suchou pleť

UV záření je hlavní příčinou poškození pleti slunečním zářením, ale i vysokoenergetické viditelné světlo může vyvolávat tvorbu volných radikálů, které pro pleť představují další zátěž.

Eucerin Vysoce ochranný krém na opalování na obličej Sensitive Protect SPF 50+ je výrobek sluneční ochrany pro pleť obličeje určený pro každodenní použití, který chrání a zklidňuje citlivou a suchou pleť. Technologie Advanced Spectral Technology kombinuje širokospektrální a fotostabilní UVA/UVB filtry¹ pro vysokou UV ochranu s licochalconem A, který neutralizuje volné radikály vyvolané působením UV záření a vysokoenergetického viditelného světla. Tento opalovací krém pro suchou pleť obsahuje také kyselinu glycyrrhetinovou pro posílení vlastního mechanismu pleti na obnovu DNA. Přípravek je bez parfemace, s lehkou krémovou texturou. Klinické a dermatologické studie potvrzují, že je vhodný pro citlivou a také atopickou pleť.

1 - Odpovídají přísným standardům kladeným na ochranu před UVA a UVB zářením asociací Cosmetics Europe. Úroveň ochrany před UVA zářením je vyšší než je požadováno dle EU norem.

Klinické a dermatologické studie

Klinické a dermatologické studie potvrzují velmi dobrou kožní snášenlivost u citlivé a atopické pleti.

Použití

Sluneční ochrana jako součást vaší pravidelné každodenní péče

 • Nanášejte ráno na váš obvyklý denní krém nebo místo něj.
 • Lze použít v kombinaci s dalšími výrobky Eucerin Péče o pleť, například z řady Eucerin Q10 Active.
 • Vaše pleť je bezprostředně po aplikaci chráněna před sluncem – nemusíte čekat.
 • Na krém naneste make-up, pokud jej používáte.

Sluneční ochrana není důležitá pouze při opalování. Také každodenní mírné až střední působení slunečního záření pleť ovlivňuje. Proto je důležité začlenit sluneční ochranu do vaší pravidelné každodenní péče o pleť. Více si přečtěte v článku Význam sluneční ochrany v pravidelné každodenní péči.

Tři kroky k optimální sluneční ochraně

1. Zvolte správný výrobek

Vyberte si výrobek, který poskytuje správnou úroveň ochrany pro vaši pleť. Měl by chránit před UVA i UVB zářením a také poskytovat obranu před vysokoenergetickým viditelným světlem. Také by měl být přizpůsoben potřebám Vaší pleti.

Zjistit více

2. Použijte správné množství

Je důležité použít dostatečné množství přípravku a aplikaci v pravidelných intervalech opakovat. Jako měřítko množství přípravku vám poslouží vaše dlaň. Na ochranu obličeje, krku a dekoltu doporučujeme použít silný pruh opalovacího přípravku v délce od špičky prostředníčku až ke konci dlaně.

Zjistit více

3. Nanášejte důkladně

Na některé oblasti snadno zapomínáme, proto vždy pamatujte také na uši a zadní stranu krku. Pokud máte pleš nebo řídké vlasy, naneste krém i na vlasovou pokožku.

Zjistit více

Důležité pokyny pro použití

 • Před sluněním naneste na pleť v dostatečném množství a aplikaci pravidelně opakujte - zejména po plavání, pokud jste se zpotili nebo po sušení ručníkem - jen tak zachováte původní úroveň ochrany
 • Použití menšího množství významně snižuje úroveň ochrany
 • Nezůstávejte na slunci příliš dlouho, a to i po použití sluneční ochrany 
 • Přílišné vystavování pleti slunci představuje vážné zdravotní riziko
 • Kojence a malé děti nevystavujte přímému slunci
 • Zamezte kontaktu s očima 
 • Výrobek nechte zcela vstřebat a dbejte, aby nedošlo k přímému kontaktu s oděvy a pevnými povrchy, na kterých by mohl zanechat skvrny

Doporučení

Použijte tento výrobek, pokud …

Máte citlivou a suchou pleť a hledáte opalovací přípravek s velmi vysokým ochranným faktorem pro pleť obličeje:

Eucerin Vysoce ochranný krém na opalování na obličej Sensitive Protect SPF 50+ poskytuje vysoký stupeň ochrany a byl vyvinut speciálně pro suchou a citlivou pleť.

Hledáte přípravek sluneční ochrany, který ochrání váš obličej před UVA a UVB zářením i před negativními dopady vysokoenergetického viditelného světla:

Technologie Advanced Spectral Technology značky Eucerin nabízí špičkovou ochranu před zářením UVA a UVB i obranu před vysokoenergetickým viditelným světlem.

Jste po nedávném ošetření chemickým peelingem:

Eucerin Vysoce ochranný krém na opalování na obličej Sensitive Protect SPF 50+ pleti poskytne velmi vysokou úroveň ochrany, proto je vhodný pro ochranu pleti po ošetření chemickým peelingem.

Jste po nedávném ošetření pleti obličeje laserem:

Eucerin Vysoce ochranný krém na opalování na obličej Sensitive Protect SPF 50+ pleti poskytne velmi vysokou úroveň ochrany, proto je vhodný pro ochranu pleti po ošetření laserem.

Vyzkoušejte jiný výrobek, pokud …

Máte mastnou až aknózní pleť a hledáte opalovací přípravek s velmi vysokým ochranným faktorem pro pleť obličeje:

Zkuste Eucerin Ochranný krémový gel na opalování na obličej Oil Control SPF 50+.

Hledáte opalovací přípravek s vysokým ochranným faktorem s anti-age účinky:

Vyzkoušejte Eucerin Emulzi na opalování na obličej proti vráskám Photoaging Control SPF 50.

Hledáte přípravek na opalování pro pokožku těla s vysokým ochranným faktorem:

Vyzkoušejte opalovací sprej Eucerin Transparentní sprej na opalování Dry Touch Oil Control SPF 50+ nebo Eucerin Transparentní sprej na opalování Dry Touch Oil Control SPF 50.

Hledáte opalovací přípravek vhodný speciálně pro děti:

Vyzkoušejte opalovací sprej Eucerin Dětský sprej na opalování Sensitive Protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+ (vhodný pro děti od 3 let).

Ingredience

Jak přípravky na opalování Eucerin Sensitive Protect účinkují

Oceam Formula Logo
*složení respektující oceány

Nejen UV záření může poškozovat naši pokožku. Vysokoenergetické viditelné světlo vyvolává tvorbu volných radikálů, které způsobují fotostárnutí (předčasné stárnutí pokožky způsobené sluncem)a ani vysoká UV ochrana před ním neposkytuje dostatečnou prevenci. Složení výrobků na opalování Eucerin Sensitive Protect obsahuje technologii Advanced Spectral Technology, která kromě UV ochrany poskytuje citlivé pokožce také obranu před negativními účinky vysokoenergetického viditelného světla a zároveň podporuje vlastní mechanismus pokožky na obnovu DNA.


Technologie Advanced Spectral Technology

Špičkové širokospektrální a fotostabilní UVA/UVB filtry¹ v kombinaci s licochalconem A pro neutralizaci volných radikálů vyvolaných UVA zářením a vysokoenergetickým viditelným světlem

Ochrana DNA
Kyselina glycyrrhetinová, silný antioxidant, podporuje vlastní mechanismus pokožky na obnovu DNA.

Výrobky zklidňují citlivou pokožku a chrání ji před poškozením vlivem slunečního záření. 

1 Odpovídají přísným standardům kladeným na ochranu před UVA a UVB zářením asociací Cosmetics Europe. Úroveň ochrany před UVA zářením je vyšší než je požadováno dle EU norem. 

Jak účinkuje

FAQ (5)

 • Jak poznám, který ochranný faktor (SPF) mám použít?

  Dostupné opalovací přípravky nabízejí čtyři rozdílné úrovně ochrany: nízkou (faktor 6 až 10), střední (15 až 25), vysokou (30 až 50) a velmi vysokou (50+). Čím je ochranný faktor vyšší, tím lépe je vaše pokožka chráněna. Je ale důležité přípravek nanášet důkladně (tak, abyste žádnou oblast nevynechali) a aplikaci v dostatečném množství opakovat každé dvě hodiny.

 • Proč potřebuje citlivá pleť speciální ochranu před sluncem?

  Ochranná bariéra citlivé pleti je oslabená. Pleť má sníženou schopnost vázat potřebnou vlhkost a je citlivější na dráždivé podněty zvenčí. Jedním z těchto dráždivých podnětů je sluneční záření, které způsobuje další vysychání, zarudnutí a podráždění pleti.

  Citlivá pleť obličeje je zvláště náchylná k poškození slunečním zářením, protože je tenčí než pokožka na ostatních částech těla a je také častěji slunci odhalena, neboť není zakryta oblečením. Citlivá pleť obličeje potřebuje sluneční ochranu, která byla vyvinuta speciálně pro její zklidnění a ochranu. Více o tom, jak pečovat o citlivou pleť, si můžete přečíst v článku Jak rozpoznat a chránit citlivou pleť obličeje.

 • Jaký je rozdíl mezi UVA a UVB zářením?

  UVA paprsky pronikají hlubšími vrstvami kůže. V kůži vyvolávají tvorbu volných radikálů, které jsou příčinou oxidačního stresu a mohou vést k nepřímému poškození DNA (v průběhu času volné radikály modifikují buněčnou DNA). Nejčastěji je UVA záření spojováno s předčasným stárnutím pleti. Může být též spouštěcím faktorem slunečních alergií, jako je polymorfní světelná erupce (PLE). Také UVB záření může způsobovat alergie, ovšem v menší míře.

  UVB paprsky poskytují energii, kterou vaše pokožka potřebuje k syntéze vitamínu D a stimulují produkci melaninu, který způsobuje opálení pokožky. Nepronikají tak hluboko jako UVA paprsky, pouze do horních vrstev pokožky, způsobují však více okamžitého poškození pokožky, například spálení. UVB záření je přímo absorbováno buněčnou DNA, což může vést ke kožním onemocněním jako je aktinická keratóza a rakovina kůže.

  Oba typy UV záření mohou vyvolávat hyperpigmentaci a přispívat k problémům, jako jsou sluneční skvrny (známé též jako stařecké skvrny) a melasma.

 • Co je vysokoenergetické viditelné světlo a proč před ním potřebuji svoji pokožku chránit?

  Spektrum slunečního záření zahrnuje ultrafialové, viditelné a infračervené světlo. Lidské oko vnímá viditelné sluneční světlo, ostatní záření jsou pro něj neviditelná. Část tohoto viditelného spektra se vyznačuje vysokou energií a je známá pod názvem vysokoenergetické viditelné světlo. Bývá též označováno jako HEVIS světlo, HEV světlo, HEVL a někdy také jako o ‘modré světlo’ nebo  ’modrofialové světlo’.
   
  Stejně jako UVA záření, proniká vysokoenergetické viditelné světlo do hlubších vrstev pleti (dermis) a může vyvolávat tvorbu volných radikálů. Tyto volné radikály jsou jednou z hlavních příčin fotostárnutí (předčasného stárnutí pleti vlivem slunečního záření). Ovlivňují kožní buňky a rozkládají kolagen a elastin, které naší pleti zajišťují plný a mladistvý vzhled. Vysokoenergetické viditelné světlo je též spojováno s nerovnoměrnou pigmentací pleti a s melasmatem.

  Mnoho moderních opalovacích přípravků nabízí účinnou ochranu před UVA a UVB zářením, my vám však doporučujeme volit takové výrobky, které chrání též před nepříznivými účinky vysokoenergetického viditelného světla. Tyto výrobky poskytnou vaší pleti spolehlivou ochranu před fotostárnutím a v dlouhodobém horizontu mohou též pomoci v boji proti viditelným známkám stárnutí pleti, jako jsou vrásky.

 • Proč by měla být sluneční ochrana pleti obličeje součástí mé pravidelné každodenní péče?

  Pleť obličeje je mnohem citlivější na UVA/UVB záření a vysokoenergetické viditelné světlo než pokožka na zbytku těla, neboť je vystavena slunci po celý rok. Sluneční ochrana vám pomůže zabránit poškození buněčné DNA způsobenému UV zářením, fotostárnutí (předčasnému stárnutí vlivem slunečního záření) a hyperpigmentaci. Pleť obličeje je důležité chránit, kdykoliv je vystavena slunci.

Další doporučené produkty

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin