SPF 50+
 • 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4 Ocean Formula Logo
 • 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4 Ocean Formula Logo

Ochranný krémový gel na opalování proti sluneční alergii Sun Allergy Protect SPF 50+

5.0
3 recenzí
Velmi vysoká sluneční ochrana obličeje a pokožky těla
Technologie Advanced Spectral Technology: Ochrana proti UVA/UVB záření a vysokoenergetickému viditelnému světlu (HEVIS)

Špičkový opalovací přípravek na obličej a tělo pro pokožku náchylnou k alergiím. Chrání před slunečními alergiemi a poškozením pokožky sluncem.

Technologie Advanced Spectral Technology vyvinutá značkou Eucerin nabízí vysokou ochranu proti UVA/UVB záření a vysokoenergetickému viditelnému světlu (HEVIS). Alfa-glykosyl-rutin pomáhá předcházet slunečním alergiím, jako je polymorfní světelná erupce (PLE).

Udržitelnost & Životní prostředí

Produkt neobsahuje mikroplasty  (dle znění definice UNEP)

Zjistit více o programu udržitelnosti

Gelový krém se snadno nanáší a rychle vstřebává. Nelepivý pocit na pokožce. Vřele doporučuji.

Andrea, 2018

O produktu

Ochrana pokožky obličeje a těla před slunečními alergiemi

Hlavní příčinou poškození pokožky sluncem je UV záření, nicméně k tvorbě volných radikálů zatěžujících pokožku může přispívat i vysokoenergetické viditelné světlo (HEVIS).

Eucerin Ochranný krémový gel na opalování proti sluneční alergii Sun Allergy Protect SPF 50+ je opalovací přípravek na obličej a tělo speciálně vyvinutý pro pokožku citlivou na sluneční záření a pokožku náchylnou k slunečním alergiím, jako je například polymorfní světelná erupce (PLE).

Tento opalovací krémový gel pro pokožku náchylnou k slunečním alergiím nabízí velmi vysokou ochranu proti UV záření: jeho UVA a UVB filtry splňují přísné standardy definované asociací Cosmetics Europe a stupeň ochrany proti UVA záření přesahuje minimální doporučení stanovená EU. Technologie Advanced Spectral Technology vyvinutá značkou Eucerin kombinuje širokopásmové, fotostabilní UVA/UVB filtry s účinky licochalkonu A, který neutralizuje volné radikály vznikající v pokožce působením UV záření a vysokoenergetického viditelného světla. Přípravek obsahuje také alfa-glykosyl-rutin, který pomáhá předcházet slunečním alergiím, jako je např. polymorfní světelná erupce (PLE).

Nemastný a nelepivý krémový gel se rychle vstřebává a je mimořádně odolný vůči vodě a potu.

1 Splňuje přísné standardy pro ochranu proti UVA a UVB záření stanovené asociací Cosmetics Europe. Stupeň ochrany proti UVA záření je vyšší, než vyžaduje EU.

Klinické a dermatologické studie

Klinické a dermatologické studie prokázaly velmi dobrou snášenlivost na kůži se sklonem ke slunečním alergiím, jako je polymorfní světelná erupce (PLE).

Klíčová zjištění

99 %

Zklidňuje mou alergickou pokožku

99 %

Účinně chrání proti spálení

99 %

Účinně chrání proti poškození pokožky sluncem

98 %

Zabraňuje svědění způsobenému sluneční alergií

97 %

Spolehlivě chrání před slunečními alergiemi, jako je polymorfní světelná erupce nebo Mallorka akné

94 %

Má příjemnou texturu

Kromě klinických a dermatologických studií byla provedena uživatelská studie (PiU), které se zúčastnilo 133 žen ve věku 22 až 55 let, z nichž všechny trpí kožními alergiemi a pravidelně používají přípravky na ochranu proti slunci. Po pěti dnech používání přípravku na pokožku obličeje a těla uváděly následující výsledky:

Použití

Důležité pokyny k použití

 • Před sluněním naneste na pokožku v dostatečném množství a aplikaci pravidelně opakujte - zejména po plavání, pokud jste se zpotili nebo po sušení ručníkem - jen tak zachováte původní úroveň ochrany
 • Použití menšího množství významně snižuje úroveň ochrany
 • Nezůstávejte na slunci příliš dlouho, a to i po použití sluneční ochrany
 • Přílišné vystavování pokožky slunci představuje vážné zdravotní riziko
 • Kojence a malé děti nevystavujte přímému slunci
 • Zamezte kontaktu s očima
 • Výrobek nechte zcela vstřebat a dbejte, aby nedošlo k přímému kontaktu s oděvy a pevnými povrchy, na kterých by mohl zanechat skvrny

Tři kroky k optimální sluneční ochraně

1. Zvolte správný výrobek

Vyberte si výrobek, který poskytuje správnou úroveň ochrany pro vaši pokožku. Měl by chránit před UVA i UVB zářením a také poskytovat obranu před vysokoenergetickým viditelným světlem. Také by měl být přizpůsoben potřebám Vaší pokožky.

Zjistit více

2. Použijte správné množství

Je důležité použít dostatečné množství přípravku a aplikaci v pravidelných intervalech opakovat. Jako měřítko množství přípravku vám poslouží vaše dlaň. Na každou očíslovanou oblast těla na obrázku (1-11) doporučujeme aplikovat silný pruh krémového gelu (v délce od špičky prostředníčku až ke konci dlaně):

 • 1. Obličej a krk
 • 2 a 3. Obě paže
 • 4. Hrudník
 • 5. Břicho
 • 6 a 7. Horní část nohou (zepředu i zezadu)
 • 8 a 9. Dolní část nohou (zepředu i zezadu) a chodidla
 • 10. Ramena a horní část zad
 • 11. Dolní část zad

Na celé tělo budete potřebovat množství odpovídající velikosti golfového míčku. 

Zjistit více

3. Nanášejte důkladně

Dbejte, aby všechny odkryté oblasti pokožky byly adekvátně chráněny. Na některé oblasti snadno zapomínáme, proto vždy pamatujte také na uši a zadní stranu krku, záda a ramena, zadní stranu paží, ruce, nohy a oblasti okolo okrajů plavek. 
Výzkum značky Eucerin (2) ukazuje, že v průměru přibližně 14 % zadní části ženského těla a 22 % zadní části mužského těla je pravidelně vystavováno slunečním paprskům zcela bez ochrany.   

2 - Interní studie společnosti Beiersdorf z roku 2016, která zkoumala používání sluneční ochrany na 52 osobách (29 ženách, 23 mužích)

Zjistit více

Doporučení

Použijte tento výrobek, pokud …

Trpíte sluneční alergií a hledáte přípravek na opalování s vysokou UV ochranou

Eucerin Ochranný krémový gel na opalování proti sluneční alergii Sun Allergy SPF 50+ byl vyvinut speciálně tak, aby poskytl pokožce se sklonem ke sluneční alergii na obličeji i těle potřebnou ochranu a péči.

Hledáte přípravek sluneční ochrany, který ochrání vaši pokožku před UVA a UVB zářením i před negativními dopady vysokoenergetického viditelného světla:

Technologie Advanced Spectral Technology značky Eucerin nabízí špičkovou ochranu před zářením UVA a UVB i obranu před vysokoenergetickým viditelným světlem.

Máte velmi citlivou pokožku a hledáte přípravek na opalování s vysokou UV ochranou:

Eucerin Ochranný krémový gel na opalování proti sluneční alergii Sun Allergy SPF 50+ prokázal v klinických i dermatologických testech, že je vhodný pro velmi citlivou nebo fotosenzitivní pokožku.

Vyzkoušejte jiný výrobek, pokud ..

Máte citlivou pokožku se sklony ke slunečním alergiím a hledáte pečující přípravek po opalování:

Vyzkoušejte Eucerin Regenerační krémový gel po opalování Sensitive Relief.

Máte citlivou pokožku a hledáte přípravek na opalování s velmi vysokým ochranným faktorem pro pokožku těla, ale dáváte přednost spreji:

Vyzkoušejte Transparentní sprej na opalování Dry Touch Oil Control SPF 50+ nebo SPF 30 (pro citlivou pokožku včetně aknózní pokožky).

Ingredience

Jak účinkuje

Oceam Formula Logo
*složení respektující oceány

Nejen UV záření může poškozovat naši pokožku. Také vysokoenergetické viditelné světlo vyvolává tvorbu volných radikálů, které mohou pokožku zatěžovat a ani vysoká UV ochrana nás před ním nedokáže ochránit. Eucerin Ochranný krémový gel na opalování proti sluneční alergii SPF 50+ obsahuje technologii Advanced Spectral Technology, která poskytuje pokožce se sklony ke slunečním alergiím více než ochranu před UV zářením - chrání ji také před negativními účinky vysokoenergetického viditelného světla. Výrobky obsahují také alpha-glucosyl-rutin, který pomáhá přecházet slunečním alergiím.

Technologie Advanced Spectral Technology 
Špičkové širokospektrální a fotostabilní UVA/UVB filtry1 v kombinaci s licochalconem A pro neutralizaci volných radikálů vyvolaných UVA zářením a vysokoenergetickým viditelným světlem. Volné radikály vyvolané UVA zářením souvisejí zejména se slunečními alergiemi, jako je Polymorfní světelná erupce (PLE).

Alpha-glucosyl-rutin
Silný antioxidant, který posiluje vlastní ochranný systém pokožky proti volným radikálům vyvolaným UVA zářením, a tak pomáhá předcházet slunečním alergiím.


1. Odpovídají přísným standardům kladeným na ochranu před UVA a UVB zářením asociací Cosmetics Europe. Úroveň ochrany před UVA zářením je vyšší než je požadováno dle EU norem. 

Jak účinkuje

FAQ (5)

 • Jaké jsou příznaky sluneční alergie?

  Sluneční alergie jsou velmi časté, zejména u mladých žen a osob se světlou pokožkou. Nejčastější formou sluneční alergie je polymorfní světelná erupce (často označovaná zkratkou PLE). Mezi typické příznaky patří dráždivá vyrážka a zarudnutí pokožky, mohou se objevit také puchýře a pustuly. Příznaky se obvykle objevují den nebo dva po slunění a nacházejí se obvykle na spodní straně paží a na hrudníku - méně častěji se mohou objevit na pleti obličeje. 

  Mezi další sluneční alergie patří Acne Aestevalis (běžněji známé jako Mallorca akné). Příznaky Acne Aestevalis velmi podobají polymorfní světelné erupci (PLE). Postihuje obvykle ženy mezi 25 a 40 let, u nichž se akné objevilo během puberty. 

  Více si o těchto alergiích a jak pečovat o pokožku se sklonem ke sluneční alergii můžete přečíst v článku Sluneční alergie: PLE a jiné.

 • Potřebuje pokožka se sklony ke sluneční alergii zvláštní sluneční ochranu?

  Stejně jako citlivá pokožka má pokožka se sklony ke sluneční alergii oslabenou ochrannou bariéru, a proto je citlivější na dráždivé látky zvenčí. Jedním z těchto dráždivých podnětů je sluneční záření. Také některé chemické látky - jako jsou parfémy - mohou u citlivé pokožky se sklony ke sluneční alergii vyvolat reakci. Eucerin Ochranný krémový gel na opalování proti sluneční alergii Sun Allergy SPF 50+ poskytuje pokožce se sklony ke sluneční alergii potřebnou vysokou úroveň ochrany. Obsahuje také antioxidanty, které pokožku zklidňují a posilují její vlastní systém ochrany proti volným radikálům vyvolaným UVA zářením, čímž pomáhá předcházet vzniku slunečních alergií.

 • Jak poznám, který ochranný faktor (SPF) mám použít?

  Dostupné opalovací přípravky nabízejí čtyři rozdílné úrovně ochrany: nízkou (faktor 6 až 10), střední (15 až 25), vysokou (30 až 50) a velmi vysokou (50+). Čím je ochranný faktor vyšší, tím lépe je vaše pokožka chráněna. Je ale důležité přípravek nanášet důkladně (tak, abyste žádnou oblast nevynechali) a aplikaci v dostatečném množství opakovat každé dvě hodiny.

 • Jaký je rozdíl mezi UVA a UVB zářením?

  UVA paprsky pronikají hlubšími vrstvami kůže. V kůži vyvolávají tvorbu volných radikálů, které jsou příčinou oxidačního stresu a mohou vést k nepřímému poškození DNA (v průběhu času volné radikály modifikují buněčnou DNA). Nejčastěji je UVA záření spojováno s předčasným stárnutím pleti. Může být též spouštěcím faktorem slunečních alergií, jako je polymorfní světelná erupce (PLE). Také UVB záření může způsobovat alergie, ovšem v menší míře.

  UVB paprsky poskytují energii, kterou vaše pokožka potřebuje k syntéze vitamínu D a stimulují produkci melaninu, který způsobuje opálení pokožky. Nepronikají tak hluboko jako UVA paprsky, pouze do horních vrstev pokožky, způsobují však více okamžitého poškození pokožky, například spálení. UVB záření je přímo absorbováno buněčnou DNA, což může vést ke kožním onemocněním jako je aktinická keratóza a rakovina kůže.
  Oba typy UV záření mohou vyvolávat hyperpigmentaci a přispívat k problémům, jako jsou sluneční skvrny (známé též jako stařecké skvrny) a melasma.

 • Co je vysokoenergetické viditelné světlo a proč před ním potřebuji svoji pokožku chránit?

  Spektrum slunečního záření zahrnuje ultrafialové, viditelné a infračervené světlo. Lidské oko vnímá viditelné sluneční světlo, ostatní záření jsou pro něj neviditelná. Část tohoto viditelného spektra se vyznačuje vysokou energií a je známá pod názvem vysoko-energetické viditelné světlo. Bývá též označováno jako HEVIS světlo, HEV světlo, HEVL a někdy také jako ‘modré světlo’ nebo  ’modrofialové světlo’.

  Stejně jako UVA záření, proniká vysokoenergetické viditelné světlo do hlubších vrstev kůže (dermis) a může vyvolávat tvorbu volných radikálů. Tyto volné radikály jsou jednou z hlavních příčin fotostárnutí (předčasného stárnutí pokožky vlivem slunečního záření). Ovlivňují kožní buňky a rozkládají kolagen a elastin, které naší pokožce zajišťují plný a mladistvý vzhled. Vysokoenergetické viditelné světlo je též spojováno s nerovnoměrnou pigmentací pokožky a s melasmatem.

  Mnoho moderních opalovacích přípravků nabízí účinnou ochranu před UVA a UVB zářením, my vám však doporučujeme volit takové výrobky, které chrání též před nepříznivými účinky vysokoenergetického viditelného světla. Tyto výrobky poskytnou vaší pokožce spolehlivou ochranu před fotostárnutím a v dlouhodobém horizontu mohou též pomoci v boji proti viditelným známkám stárnutí pokožky, jako jsou vrásky.

5.0
3 recenzí *
3
0
0
0
0
 • Daniela 08.09.2023
  Naprostá spokojenost
  Vzorek:
  vzorek produktu byl poskytnut zdarma.
  Posledních 5 let trpím silnou sluneční alergií, letos už i přes zimu. Toto je první přípravek, díky kterému se nemusím cítit jako "upír" a plížit se stínem. Navíc opravdu zklidňuje pokožku, když se zapomenu namazat. Děkuji!
 • Syza 07.06.2023
  Krém na opalování
  Vzorek:
  vzorek produktu byl poskytnut zdarma.
  Poprvé jsem se u moře neosypala a užila si skvělou dovču. Super krém, sice drahý, ale účinný
 • Vendula 11.02.2021
  Eucerin Ochranný krémový gel na opalování proti...
  Vzorek:
  vzorek produktu byl poskytnut zdarma.
  Přibližně 10 let trpím sluneční alergií. Celou tu dobu jsem to řešila léky a "ochranným" krémem s faktorem 50, ale vždy se vyrážka objevila po 3-5 dnech. Letos jsme poprvé vyzkoušela tento krém a doteď nemohu uvěřit, že to skutečně funguje. Po dobu dovolené na hodně ostrém slunci (Zanzibar) ani pupínek, na poslední dva dny jsem krém pro zajímavost nahradila obyčejnou 50 faktorem a hned druhý den pupínky. Takže skutečně můžu jen doporučit, konečně si budu moci ožívat sluníčko s rodinou.

Další doporučené produkty

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin