péče o pokožku

Péče o pokožku – Pravidelná péče o pokožku

5 min čtení
Zobrazit více

Tělesná hygiena a péče o tělo mají základní význam pro naše celkové zdraví a pocit pohody. Kvalitní produkty pomáhají udržovat pokožku čistou, pečovat o ni a zároveň ji ochraňovat před vnějšími vlivy, jako je sluneční záření a studené nebo horké podnebí. Mohou sloužit také na zklidnění podrážděné pokožky a řešit další potřeby pokožky. Správná pravidelná péče o pokožku napomáhá obnovit její přirozenou rovnováhu, dodat jí zdravý vzhled a příjemný pocit ze zdravé pokožky.

Péče o pokožku

Existují tři základní kroky v péči o pokožku: mytí, péče a ochrana

Krok 1: Mytí

Důkladné umytí je prvním krokem v péči o pokožku. Díky mytí z pokožky odstraníte nečistoty a kožní maz a získáte pocit čisté a zdravé pokožky.

Zjistit více

Krok 2: Péče

Pečující přípravky hydratují a obnovují ochrannou funkci pokožky. Používejte krém nebo tělové mléko, abyste pokožce dodali po umytí potřebnou hydrataci, a zároveň předešli konkrétním problémům (jako je suchá pokožka). Pečující přípravky mohou být speciálně vyvinuté také jen pro aplikaci na některé části těla jako ruce a nohy, podpaží nebo vlasová pokožka.

Zjistit více

Krok 3: Ochrana

Sluneční ochrana je důležitá ve dnech, kdy je pokožka vystavená škodlivým UV paprskům, které jsou hlavním důvodem předčasného stárnutí kůže. Pokožku těla sice nevystavujeme tak často UV paprskům jako pleť na obličeji, takže na tento krok nemusíme myslet denně, ale je třeba, aby se stal součástí standardní péče o pleť při pobytu na slunci.

Zjistit více

Všechno o mytí těla

Proč je nutné mýt pokožku těla?

Hlavním důvodem, proč je třeba mýt pokožku těla, je odstraňování nečistoty a potu, aby pokožka byla čistá a zdravá, a tak zbytečně nevznikal nepříjemný tělesný pach. Sprchování a koupání také velmi dobře působí na náš celkový pocit pohody, díky jim se cítíme osvěžení, plní energie a relaxovaní.

Jak se mýt

Pokožku ručníkem netřete, ale spíše poklepávejte, aby zůstala částečně hydratovaná (přípravky na bázi voda v oleji nejlépe působí, když se aplikují ještě na vlhkou pokožku).

Protože lidé dnes kladou na hygienu velký důraz a zároveň vedou aktivní život, provádějí většinou očistu těla častěji než dříve. Příliš časté a nadměrné mytí a používání nešetrných mycích přípravků ale může vést k vysušování pokožky a oslabit její funkci ochranné bariéry. Nabízíme několik rad, při jejichž dodržování nedochází k poškozování pokožky:

  • Nekoupejte se moc dlouho, a ne v horké vodě. Vysoká teplota vody a dlouhé sprchování nebo koupání zbavují pokožku přirozené mastnoty.
  • Vyberte si mycí přípravek, který je k pokožce šetrný.
  • Pokožku ručníkem netřete, ale spíše poklepávejte, aby zůstala částečně hydratovaná (přípravky na bázi voda v oleji nejlépe působí, když se natřou ještě na vlhkou pokožku).
  • Pokožku po mytí hydratujte.
Jak si vybrat správný přípravek na mytí

Vyberte si takový prostředek na mytí, který:

  • Bude k vaší pokožce šetrný a nebude ji vysušovat.
  • Má hodnotu pH kůže.
  • Obsahuje složky, které doplňují do pokožky lipidy. Dochází tak nejen k náhradě vyplavených lipidů, ale při mytí se i méně lipidů z pokožky odstraňuje.
  • Je speciálně určený pro Váš typ pokožky a její potřeby.
  • Byl důkladně otestovaný a je také ideální, pokud je vhodný i pro citlivou pokožku.
Vyberte si takový přípravek na mytí, který bude vyhovovat Vašemu typu pokožky a jejím potřebám.

Když dojde k narušení funkce kožní bariéry, stane se pokožka citlivější a je náchylnější k vysušování, infekci a alergickým reakcím.

Eucerin nabízí řadu jemných, ale účinných prostředků na mytí těla, které vyhovují všem typům pokožky. Získejte více informací o Eucerin pH5 Sprchové emulzi a Eucerin pH5 Sprchovém gelu.

Jak o pokožku pečovat

Pečující přípravky je dobré aplikovat po umytí, protože pokožka ihned po umytí lépe absorbuje účinné látky. Pravidelná hydratace po koupeli pomůže udržet Vaši pokožku vláčnou a zdravou.

Které produkty péče o pokožku jsou pro mě ty správné?

Po umytí pokožku hydratujte , aby zůstala vláčná a zdravá.
Ošetřujte cíleně zejména suché části pokožky pečujícím přípravkem bohatým na lipidy.

Vyberte si takový pečující přípravek, který

Eucerin nabízí celou řadu pečujících přípravků s hydratačními účinky dle typu pokožky. Klinické studie prokázaly, že jsou vhodné i pro citlivou pokožku. Přečtěte si více informací o Eucerin UreaRepair PLUS Tělovém mléku, Eucerin AtopiControl Lehké tělové emulzi, Eucerin pH5 Tělovém mléku a Eucerin AtopiControl Tělovém mléku.

Struktura naší pokožky se na jednotlivých částech těla trochu liší. Jednotlivé části těla jsou také různě zatížené a vystavovány vnějším vlivům. V důsledku toho o např. o ruce, nohy, podpaží a pokožku hlavy pečujeme více než o jiné části těla, a jsou jim určeny specifické produkty. Přečtěte si více o specifikách pokožky na různých částech těla.

Zvláštní péči je třeba věnovat pokožce po slunění. Eucerin Regenerační gelový krém po opalování zklidňuje a regeneruje pokožku podrážděnou sluncem. 

Všechno o péči o pokožku vašeho těla

Proč pečovat o pokožku?

Pečující přípravky pokožku hydratují, vyživují a zabraňují jejímu vysychání. Hydratováním pokožky se jednak zvyšuje obsah vody, a napomáhá přirozenému pravidelnému olupování její vrchní vrstvy (proces, kdy se pokožka zbavuje odumřelých buněk), takže máme pocit, že pokožka je hladká, hebká a příjemná na dotek.

Pečující přípravky je také možné používat na cílené ošetření konkrétních kožních problémů. Například k velice suché pokožce dochází, když se naruší funkce kožní bariéry. Produkty péče dokážou tento problém vyřešit, protože dodají chybějící lipidy a pokožka se lépe regeneruje.

VŠECHNO O OCHRANĚ POKOŽKY TĚLA PŘED UV ZÁŘENÍM

Proč je třeba pokožku chránit?

Již slabá dávka slunečního záření má pozitivní vliv naši náladu.
Sluneční ochranu nanášejte ještě před pobytem na slunci: výrobky potřebují nějaký čas, aby rovnoměrně pokožku ochránily. Aplikaci přípravků sluneční ochrany pravidelně opakujte, abyste zachovali úroveň ochrany a zabránili spálení pokožky.

Slunce má mnoho pozitivních účinků na organismus: 
Zvyšuje naši vitalitu a celkovou pohodu, podporuje krevní oběh a metabolické procesy a aktivuje produkci vitamínu D. Nicméně ho stačí pouze malé množství.

Tělo je schopno vytvářet své vlastní ochranné mechanismy, které mu pomáhají proti negativním účinkům UV záření – pigmentace, zesílení vnějších vrstev pokožky, produkce antioxidantů a vytváření látek, které filtrují UV záření, jako je kyselina urokanová. Ale aby se kůže mohla sama ochránit, potřebuje k tomu čas a jen malé množství UV záření. Proto velmi ocení dodatečnou ochranu. Přečtěte si více ve článku jaký vliv má slunce na kůži.

Přílišné působení UV záření je jednou z hlavních příčin předčasného stárnutí kůže a může vést až k patologickým změnám – v nejhorších případech k rakovině kůže. Proto při vystavování pokožky slunci rozhodně doporučujeme používat krém nebo mléko s přidaným ochranným slunečním faktorem (SPF).

Jak se chránit

Přípravky sluneční ochrany se mají aplikovat na pleť po nanesení pečujících krémů nebo místo nich. Namažte se s dostatečným předstihem, než jdete na slunce, aby pokožka měla čas absorbovat aktivní složky. Aplikaci během dne pravidelně opakujte. Přečtěte si více v kapitole Jak správně používat opalovací přípravky.

Jaké přípravky na opalování jsou vhodné pro mou pokožku na těle?

Aplikaci přípravku na opalování během dne pravidelně opakujte, abyste pokožku ochránili před poškozením v důsledku UV záření.

Výběr ochranného slunečního faktoru závisí na pigmentaci, citlivosti pokožky a na kožním fototypu. Závisí také na ročním období, na intenzitě a délce působení slunečního záření, kterému budete pokožku vystavovat. Přečtěte si více ve článku sluneční ochrana.

Eucerin nabízí širokou škálu přípravků sluneční ochrany a různé SPF vhodné pro všechny typy pokožky v různých texturách. Pokud si nejste jisti, jaké výrobky jsou pro Vás nejvhodnější, požádejte o radu svého dermatologa.

Doporučujeme

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin