• (6)
Ukázat recenze Napsat recenzi

Eucerin AtopiControl Tělové mléko

Tělové mléko pro každodenní použití s licochalconem A a ceramidy pro péči o atopickou pokožku

Zklidňuje svědící pokožku a prodlužuje dobu mezi fázemi vzplanutí

Pečující tělové mléko pro každodenní použití pro pokožku s atopickou dermatitidou

Atopická pokožka je suchá, dráždivá a svědí. Toto svědění nutí ke škrábání, které spouští cyklus svědění-škrábání. Příznaky se zhoršují a mohou narušovat kvalitu spánku a mít negativní dopad na kvalitu života.
 
Eucerin AtopiControl Tělové mléko je tělové mléko pro každodenní použití, které bylo vyvinuto speciálně pro zklidnění a intenzivní hydrataci podrážděné a svědící pokožky. Tělové mléko na bázi voda-v-oleji se snadno vstřebává a je obohaceno o zklidňující licochalcon A, ceramidy a omega oleje pro posílení kožní bariéry, zmírnění vysušování a svědění a prodloužení doby mezi vzplanutími atopické dermatitidy

Při pravidelném používání dochází k výraznému zlepšení stavu pokožky, která je na dotek jemná a hladká. Eucerin AtopiControl Tělové mléko neobsahuje parfemaci a můžete jej používat také společně s Eucerin AtopiControl Acute krémem v průběhu akutních vzplanutí. Průzkum mezi pacienty s atopickou dermatitidou prokázal, že zlepšuje kvalitu jejich spánku a tak zlepšuje kvalitu života.1 

Vhodné pro dospělé, děti a kojence od tří měsíců. 

1 Výzkum společnosti Beiersdorf,  AtopiControl PIU na podporu tvrzení, květen 2017

Klinické a dermatologické studie

Velmi dobrá účinnost a kožní snášenlivost prokázaná na atopické pokožce.

KLÍČOVÉ ZÁVĚRY

144 mužů a žen ve věku 30+ s mírnou až středně těžkou atopickou dermatitidou používalo Eucerin AtopiControl Tělové mléko spolu s Eucerin AtopiControl Acute krémem v uživatelské studii (PIU). Po čtyřech týdnech každodenního používání uvedli tyto výsledky:

Zlepšují stav pokožky

 • 97% souhlasilo s tvrzením, že výrobky „zlepšují stav pokožky“ 

Podporují kvalitu spánku

 • 96% souhlasilo, že při používání výrobků „se nemusím v noci tolik škrábat“ 
 • 94% souhlasilo, že při používání výrobků „se neprobouzeli dříve kvůli kožním problémům“ 
 • 93% souhlasilo, že během testovacího období se probouzeli „méně často během noci“ 
 • 89% souhlasilo, že jim testované výrobky pomohly „probudit se příjemně odpočatý“
 • 88% souhlasilo, že  jim testované výrobky pomohly udržet si „dobrou úroveň energie během dne“

Zlepšují kvalitu života 

 • Před zahájením studie se 92% dotazovaných shodlo, že atopický ekzém ovlivňoval kvalitu jejich života. Po čtyřech týdnech používání výrobků AtopiControl se pouze 38% dotazovaných shodlo, že nemoc ovlivňovala kvalitu jejich života. Z toho můžeme usuzovat, že 54% dotazovaných mělo v důsledku používání výrobků pocit, že  došlo ke zlepšení kvality jejich života.

Často kladené otázky

Jaký je rozdíl mezi Eucerin AtopiControl Krémem a Eucerin AtopiControl Tělovým mlékem?

Krém byl vyvinut speciálně pro použití na problémových oblastech, jako jsou vnitřní strany loktů nebo zákolenní jamky. Mléko je vhodnější pro použití na celém těle.

Je Eucerin AtopiControl Tělové mléko vhodné pro děti?

Ano, pokud jsou vašemu dítěti tři měsíce nebo více.

Můžete mi vysvětlit výrazy "vzplanutí" a "období mezi vzplanutími"?

Obecně řečeno, atopická dermatitida má dvě různé fáze. "Vzplanutí" je jedním z názvů používaných k označení akutní, aktivní fáze, kdy je pokožka nejvíce dráždivá. Může silně svědit, pacient může mít pocit pálení a pokožka může být na pohled suchá, zarudlá a šupinatá. Mezi těmito fázemi akutního vzplanutí jsou časové úseky, kdy je  pokožka relativně klidná a méně podrážděná. Toto období je také označováno jako neakutní, neaktivní nebo klidová fáze. Délka každé fáze se velmi liší v závislosti na jednotlivci, ale produkty vyvinuté speciálně pro léčbu a péči o atopickou pokožku - jako jsou produkty z řady Eucerin AtopiControl - mohou pomoci prodloužit dobu mezi vzplanutími a přinést úlevu při akutních vzplanutích.

Je atopická dermatitida to samé jako ekzém?

Dermatitida a ekzém jsou to samé: souhrnné pojmy pro zánětlivé změny v pokožce. Jako takové zahrnují mnoho různých kožních onemocnění. Atopický ekzém a atopická dermatitida jsou také to samé. 

Ingredience

Použití

Při ekzému používejte tělové mléko pravidelně

Pro vaši každodenní péči

Při ekzému pokožku před použitím tělového mléka jemně umyjte

Obličej ráno a večer vyčistěte Eucerin DermatoClean Čisticím pleťovým mlékem. Pokožku těla umyjte Eucerin AtopiControl Sprchovým olejem. Tyto produkty lze používat při akutních vzplanutích atopické dermatitidy i v obdobích mezi vzplanutími.

Při ekzému používejte tělové mléko každý den

Každodenní péče v období mezi vzplanutími:

Používejte správné výrobky pro denní péči:

Během vzplanutí:

Nanášejte Eucerin AtopiControl Acute krém na postiženou oblast pro zlepšení stavu pokožky. 
Eucerin AtopiControl Acute krém můžete používat spolu s léky na atopickou dermatitidu předepsanými vaším lékařem. Pokud používáte také lokální předepsanou léčbu, naneste ji před použitím Eucerin AtopiControl Acute krému

Všechny naše výrobky denní péče můžete používat také během vzplanutí a nanášet je vždy až po předepsané léčbě a/nebo Eucerin AtopiControl Acute krému.

Chraňte atopickou pokožku před sluncem

Atopická pokožka je zvláště citlivá na UVA a UVB záření. Proto bude-li vaše pokožka vystavena slunečnímu záření, doporučujeme použít produkt sluneční ochrany po nanesení denního pečujícího přípravku. Vyzkoušejte Eucerin Vysoce ochranný krém na opalování na obličej Sensitive Protect SPF 30 nebo Eucerin Vysoce ochranný krém na opalování na obličej Sensitive Protect SPF 50+ na obličej a na pokožku těla zkuste Eucerin Extra lehké mléko na opalování Sensitive Protect SPF 30 nebo Eucerin Extra lehké mléko na opalování Sensitive Protect SPF 50+.

Doporučení

Použijte tento výrobek, pokud ...

Vyzkoušejte jiný výrobek, pokud …

Máte atopickou dermatitidu a hledáte hydratační výrobek pro každodenní použití na celé tělo:

Při každodenním používání pomůže Eucerin AtopiControl Tělové mléko prodloužit dobu mezi vzplanutími a lze jej také použít během akutního vzplanutí spolu s vaší běžnou léčbou a Eucerin AtopiControl Acute krémem pro zklidnění pokožky a zmírnění svědění.

Vaše dítě trpí atopickým ekzémem a jsou mu tři měsíce nebo více:

Eucerin AtopiControl  Tělové mléko vám pomůže zmírnit u dítěte diskomfort a zlepšit stav pokožky. 

Máte atopickou dermatitidu a hledáte pečující krém pro každodenní použití na specifické oblasti pokožky těla, jako jsou vnitřní strany loktů a zákolenní jamky:
Máte atopickou dermatitidu a hledáte krém na ruce:
Máte atopickou dermatitidu a hledáte denní krém na pleť obličeje:
Jste ve fázi vzplanutí atopické dermatitidy:

I nadále můžete používat Eucerin AtopiControl Tělové mléko, ale doporučujeme jej používat spolu Eucerin AtopiControl Acute krémem nebo s vaší předepsanou léčbou. Nejprve použijte předepsanou lokální léčbu, nechte vstřebat a poté naneste Eucerin AtopiControl Acute krém na podrážděnou oblast. Teprve poté použijte Eucerin AtopiControl Tělové mléko na zbývající partie těla.  

Máte suchou pokožku těla, ale nemáte atopickou dermatitidu:

Vyzkoušejte Eucerin UreaRepair PLUS Tělové mléko 5% Urea nebo Eucerin UreaRepair PLUS Tělové mléko 10% Urea (podle toho, jak suchá je vaše pokožka).

Eucerin AtopiControl Fázově přizpůsobená péče pro atopickou pokožku

Atopická dermatitida - známá také jako atopický ekzém - je kožní onemocnění, během něhož je pokožka suchá, zarudlá, podrážděná a svědí. Toto svědění nutí ke škrábání, které příznaky dále zhoršuje a může vést ke kožní infekci. Atopická dermatitida může také negativně ovlivňovat spánek a kvalitu života.  Když trpí kojenci a děti, jejich rodiče se mohou cítit bezmocní a obviňovat se.      
                                                                             
Onemocnění má dvě odlišné fáze: 

 1. Akutní fáze, kdy pokožka vzplane 
 2. Období mezi vzplanutími, kdy je pokožka klidnější 

Protože neexistuje žádný známý lék na atopickou dermatitidu, je hlavním cílem při každodenní péči o atopickou pokožku prodloužit neakutní fáze. Při vzplanutí je kladen důraz na co nejrychlejší zklidnění pokožky. Eucerin AtopiControl nabízí dermokosmetickou péči přizpůsobenou oběma fázím, kterou atopická pokožka potřebuje

Většina výrobků v této řadě obsahuje jedinečný komplex aktivních složek se zklidňujícím licochalconem A a ceramidy posilujícími kožní bariéru. Při každodenním používání tyto výrobky základní péče - sprchový olej, lehká tělová emulze, tělové mléko, krém na ruce, pleťový krém a univerzální krém − zmírňují  vysušování, zarudnutí a svědění. 

Eucerin AtopiControl Acute krém byl vyvinut speciálně pro úlevu pokožce během vzplanutí - zklidňuje zarudnutí a svědění a snižuje potřebu škrábání. Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění pokožku okamžitě ochlazuje, zmírňuje svědění během 60 vteřin a poskytuje úlevu až na šest hodin.1 Lze jej používat, pokud pokožka svědí mezi vzplanutími nebo v akutní fázi atopické dermatitidy. Dále účinně působí na svědící pokožku při onemocnění lupénkou, xerózou nebo cukrovkou. 

Výzkum ukazuje, že Eucerin AtopiControl Acute krém2, Eucerin AtopiControl Tělové mléko2 a Eucerin AtopiControl Lehká tělová emulze3 také podporují kvalitu spánku a zlepšují kvalitu života.

Tato výrobková řada bez parfemace je vhodná pro dospělé, děti a kojence od tří měsíců4.  

 

1 Beiersdorf spol. s r.o., měření skóre svědivosti, březen/duben 2018. 104 testovaných osob (32 s atopickou dermatitidou, 41 se suchou pokožkou (20 s cukrovkou), 31 s mírnou lupénkou). Přímá aplikace výrobku, 1 minutu a  a 6 hodin po aplikaci.  

2 Beiersdorf spol. s r.o., uživatelská studie Eucerin Tělového mléka AtopiControl  a Eucerin Acute krému AtopiControl při současném používání, květen 2017. N = 141, 4 týdny, lehká až střední AD, DLQI (Dermatologický index kvality života) a kvalita spánku 

3 Beiersdorf spol. s r.o., uživatelská studie, Itálie, duben/květen 2019 

4 S výjimkou Eucerin Spreje proti svědění AtopiControl a Eucerin Krému na ruce AtopiControl, které jsou vhodné pro děti od tří let.

Eucerin Acute krém AtopiControl

Suchá, atopická pokožka

AtopiControl Acute krém

 • (14)

 • Intenzivní péče během akutních vzplanutí atopického ekzému
 • Lokální ošetření pro podrážděné a svědící plochy pokožky
 • Na obličej a tělo
 • S licochalconem A, dekandiolem, menthoxypropandiolem a ceramidy
 • Zklidňuje pokožku a podporuje kvalitu spánku1
 • Zlepšuje kvalitu života1

1 Při použití společně s Eucerin AtopiControl Tělovým mlékem. Zdroj: Výzkum společnosti Beiersdorf, AtopiControl PIU na podporu tvrzení, květen 2017"

Zjistit více
Novinka
Úleva pro svědící pokožku od značky Eucerin

Suchá, atopická pokožka

AtopiControl Sprej proti svědění

 • (2)

 • Okamžité a dlouhotrvající zmírnění svědění pokožky
 • Zmírňuje svědění pokožky během 60 vteřin až na šest hodin
 • S mentoxypropandiolem, SymSitive* a polidokanolem
 • Ochlazuje, zklidňuje a zmírňuje příznaky podrážděné pokožky
 • Rychle se vstřebává: nelepivý, nemastný
 • Bez parfemace
 • Vhodný pro dospělé a děti od tří let 
 • Vhodný pro pacienty s atopickým ekzémem, xerózou, lupénkou nebo u diabetických pacientů.

* Registrovaná ochranná známka společnosti Symrise, Německo

Zjistit více
Celkové hodnocení
 • (6)
5 z 5 bodů / 6 recenzí
5 Stars
6
4 Stars
0
3 Stars
0
2 Stars
0
1 Star
0
Stále se snažíme zlepšovat naše výrobky.
Sdělte nám svůj názor a ohodnoťte náš výrobek.
M,

Pomohol

Na zaciatku som sa sice musel nastavit na natieranie 5x v priebehu dna ale zatial najlepsie co sa tyka pocitu. Pokozka neostava mastna/lepkava ale pruzna a hydratovana. Dufam ze vydrzi dlhodobo lebo pri ostatnych kremoch som mal problem, ked po mesiaci - dvoch prestal byt efekt taky super.
Slunecko,

Atopicontrol

Syn 3,5r. ma problemy so suchou atopickou pokozkou hlavne na nohach,skriabe sa...vyskusali sme kadeco z drahych kremov a eucerin mu pomohol najviac...ma vlacnejsiu a premastenejsiu pokozku,suche loziska mu pomaly miznu...som velmi spokojna ;)
Iva,

Doporučuji!

Doporučil mi dermatolog a jsem opravdu spokojená, důležité je používat pravidelně...
Anicka,

Ucinny na velmi suchu kozu

Bojujeme s dietatom s dermatitidou, a tento orodukt nam vyhovuje najviac. Koza je premastena,nie uplne mastana ako ked dr predpise syndermanovu mast. Vieme zmiernit zapal a svrbenie. Naozaj v kombinacii s Acute kremom doporucujem vsetkym co trpia atopiou alebo ekzemom.
Alice,

Funguje...

Po dlouhém hledání a zkoušení jak na muj atopický ekzém, jsem dala na radu mého dermatologa a konečně výrobek, který mi pomáhá!

Eucerin Exkluziv Klub registrace

Staňte se členem!

 • Nabízíme užitečné informace, jak správně pečovat o různé typy pleti. 
 • Budete dostávat zprávy o novinkách a výhodných akčních nabídkách jako první.
 • Můžete se účastnit soutěží a exkluzivních testování produktů zdarma.
   

eucerin klub

Registrační formulář