• 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4
 • 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4

Eucerin AtopiControl Lehká tělová emulze

400 ml

5
552 recenzí
Základní každodenní péče o pokožku s atopickou dermatitidou
Lehká tělová emulze, která zklidňuje svědící a podrážděnou pokožku
Posiluje kožní bariéru

Tělová emulze pro každodenní použití s licochalconem A, ceramidy a bambuckým máslem pro péči o atopickou pokožku

Zklidňuje svědící pokožku a posiluje kožní bariéru

O produktu

Lehká tělová emulze pro atopickou pokožku

Atopická pokožka je podrážděná, suchá a svědí. Toto svědění nutí ke škrábání, které narušuje kvalitu spánku a může mít negativní dopad na kvalitu života.

Eucerin AtopiControl Lehká tělová emulze je tělová emulze pro každodenní použití, která byla vyvinuta speciálně pro zklidnění a intenzivní hydrataci podrážděné a svědící pokožky. Lehká, avšak výživná emulze olej-ve-vodě je obohacena o zklidňující licochalcon A, ceramidy a bambucké máslo pro posílení kožní bariéry a zmírnění vysušování a svědění pokožky. Doporučujeme ji používat také během akutního vzplanutí spolu s Eucerin AtopiControl Acute krémem, Eucerin AtopiControl Sprejem proti svědění a vašich obvyklých léků.

Tělová emulze na atopický ekzém a atopickou dermatitidu poskytuje okamžitou hydrataci, která pokožku zjemňuje a zvláčňuje, a při pravidelném používání viditelně zlepšuje stav pokožky. Klinické a dermatologické testy prokázaly, že Eucerin AtopiControl Lehká tělová emulze zlepšuje kvalitu spánku a kvalitu života pacientů s atopickou dermatititdou.1

Emulze bez parfemace má lehkou, příjemnou konzistenci, která se rychle vstřebává, je nemastná a nelepivá. Eucerin AtopiControl Lehká tělová emulze je dermatologicky testovaná na suchou, atopickou pokožku. Je vhodná na jemnou pokožku kojenců a novorozenců od prvního dne. Díky jemnému, ale účinnému složení, je vhodná jak pro děti, tak dospělé - tedy lze ji používat pro zachování kožní bariéry a efektivní zklidnění svědivé pokožky celé rodiny.

Pokud chcete zjistit více o atopické dermatitidě a atopickém ekzému u dětí a novorozenců, přečtěte si náš nejnovější článek.

1 Beiersdorf spol. s r.o., klinické údaje, duben/květen 2019

Klinické a dermatologické studie

Klinické a dermatologické studie prokázaly velmi dobrou účinnost a kožní snášenlivost.

Klíčová zjištění

99%

Výrobek přináší úlevu suché, hrubé pokožce

99%

Výrobek má příjemnou a vyživující konzistenci

98%

Výrobek pokožku zklidňuje

98%

Po použití je pokožka hladká a vláčná

97%

Výrobek poskytuje intenzivní hydrataci

97%

Výrobek přináší úlevu podrážděné pokožce

96%

Výrobek zmírňuje zarudnutí

Vedle dalších klinických a dermatologických studií byla provedena uživatelská studie1 s 166 pacienty (muži a ženy ve věku od 30 let) s mírnou až středně těžkou atopickou dermatitidou, která vedla k problémům se spánkem alespoň 1-2 dny v týdnu. Po čtyřech týdnech pravidelného používání uvedli následující výsledky. 1 Beiersdorf spol. s r.o., Uživatelská studie, duben/květen 2019

Použití

Použití

Pro vaši každodenní péči

Čištění

Pleť obličeje vyčistěte ráno a večer Eucerin DermatoCLEAN Čisticím pleťovým mlékem. Pokožku těla umyjte Eucerin AtopiControl Sprchovým olejem. Tyto výrobky lze použít při akutních vzplanutích atopické dermatitidy i v období mezi vzplanutími.

Zjistit více

Péče

Každodenní péče v období mezi vzplanutími

Používejte vhodný produkt pro každodenní péči:

Doplňková péče během vzplanutí

Eucerin AtopiControl Acute krém nanášejte na postižené oblasti pro zmírnění svědění a zlepšení stavu pokožky. Představuje ideální doplněk k lékařem předepsané léčbě atopické dermatitidy. Pokud používáte předepsané léky pro lokální léčbu, nanášejte je před Eucerin AtopiControl Acute krémem. 

Všechny naše výrobky každodenní péče můžete používat také během vzplanutí a nanášet je až po aplikaci léků předepsaných vaším lékařem a/nebo Eucerin AtopiControl Acute krému.

Zjistit více
Ochrana

Ochrana

Okamžité zmírnění svědění 

Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění pokožku okamžitě ochlazuje a během 60 vteřin zmírňuje svědění. Pro okamžitou a dlouhotrvající úlevu, kdykoliv vaše pokožka svědí - během vzplanutí atopické dermatitidy, nebo v klidových fázích. Sprej není pečující výrobek, proto jej doporučujeme používat v kombinaci s dalšími výrobky z řady AtopiControl. Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění účinně působí také na svědící pokožku při onemocnění xerózou, lupénkou a u diabetických pacientů. 

Sluneční ochrana

Atopická pokožka je obzvláště citlivá na UVA a UVB záření. Plánujete-li pobyt na slunci, doporučujeme proto nanést na váš pečující výrobek také přípravek sluneční ochrany. Vyzkoušejte Eucerin Vysoce ochranný krém na opalování na obličej Sensitive Protect SPF 30 nebo Eucerin Vysoce ochranný krém na opalování na obličej Sensitive Protect SPF 50+ a Extra Lehké mléko na opalování SPF 50 na tělo.

Zjistit více

Doporučení:

Použijte tento výrobek, pokud:

Trpíte atopickou dermatitidou a hledáte hydratační výrobek na celé tělo pro každodenní použití:
Eucerin AtopiControl Lehká tělová emulze  je emulze pro každodenní použití, která byla vyvinuta speciálně pro zklidnění a intenzivní hydrataci podrážděné a svědící pokožky.

Hledáte tělový hydratační výrobek, který můžete používat spolu s vašimi předepsanými léky během vzplanutí:
Eucerin AtopiControl Lehkou tělovou emulzi lze používat během vzplanutí spolu s vašimi předepsanými léky, Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění a Eucerin AtopiControl Acute krém pomáhají pokožku zklidňovat a zmírňovat svědění.

Vaše dítě má atopickou dermatitidu a je novorozenec nebo starší:
Eucerin AtopiControl Lehká tělová emulze pomůže zmírnit jeho diskomfort a zlepšit stav pokožky.

Dáváte přednost výrobku s lehkou konzistencí, který se snadno vstřebává:
Eucerin AtopiControl Lehká tělová emulze má lehkou, přesto účinně vyživující konzistenci, která se rychle a snadno vstřebává a nezanechává mastné stopy.

Vyzkoušejte jiný výrobek, pokud ...

Hledáte hydratační výrobek na celé tělo pro každodenní použití na atopickou pokožku, ale máte raději hustší konzistenci:
Doporučujeme Eucerin AtopiControl Tělové mléko.

Hledáte pečující krém pro každodenní použití na lokální oblasti atopické pokožky, například lokty či kolena:
Vyzkoušejte Eucerin AtopiControl Krém.

Máte atopickou dermatitidu a hledáte krém na ruce:
Vyzkoušejte Eucerin AtopiControl Krém na ruce.

Máte atopickou dermatitidu a hledáte krém pro každodenní použití na pleť obličeje:
Vyzkoušejte Eucerin AtopiControl Pleťový krém.

Jste ve fázi akutního vzplanutí atopické dermatitidy:
Můžete i nadále používat Eucerin AtopiControl Lehkou tělovou emulzi, doporučujeme ji však doplnit o Eucerin AtopiControl Acute krém a vaše doporučené léky. Nejprve naneste předepsanou lokální léčbu, nechte přípravek vstřebat a poté na podrážděnou oblast použijte Eucerin AtopiControl Acute krém. Nakonec naneste Eucerin AtopiControl Lehkou tělovou emulzi na zbytek těla. 

Máte suchou pokožku těla, ale netrpíte atopickou dermatitidou:
Vyzkoušejte Eucerin UreaRepair PLUS Tělové mléko 5% Urea nebo Eucerin UreaRepair PLUS Tělové mléko 10% Urea (podle závažnosti vysušení vaší pokožky).

Ingredience

Pečující výrobky řady Eucerin AtopiControl obsahují unikátní komplex aktivních složek: 
• Licochalcon A: výtažek z lékořice, který pokožku zklidňuje a zmírňuje zarudnutí
• Ceramidy: pro posílení bariérové funkce pokožky

Společně tyto složky pokožku účinně zklidňují během akutních vzplanutí a poskytují také základní  každodenní péči, kterou atopická pokožka potřebuje k prodloužení klidových fází mezi vzplanutími.

Narušená kožní bariéra
Suchá, podrážděná, svědící pokožka

Narušená bariérová funkce pokožky vede k jejímu vysušování, pokožka začíná být podrážděná a někdy také zanícená. 

Účinek produktů pro každodenní péči s licohalconem A a ceramidy

Výsledkem je posílená kožní bariéra, zmírnění svědění a zklidnění a zjemnění pokožky. 

Fáze atopické dermatitidy

 • Akutní fáze: když pokožka vzplane
 • Subakutní fáze: období mezi vzplanutími, kdy je pokožka klidnější (označovaná též jako neaktivní nebo subklinická fáze)

Více si o účincích řady můžete přečíst ve článku Vědecké pozadí řady AtopiControl.

 

FAQ (4)

 • Jaký je rozdíl mezi Eucerin AtopiControl Lehkou tělovou emulzí, Eucerin AtopiControl Tělovým mlékem a Eucerin AtopiControl Krémem?

  Tělová emulze a tělové mléko jsou oba ideální pro použití na atopickou pokožku po celém těle. Oba pokožku účinně zklidňují a podporují její přirozenou bariérovou funkci. Vaše volba produktu záleží na tom, jaké konzistenci dáváte přednost: tělová emulze na principu olej ve vodě je lehčí; tělové mléko na principu voda v oleji je hutnější. Někteří lidé raději používají tělové mléko přes zimu a tělovou emulzi přes léto. Krém má hustší konzistenci a byl vyvinut speciálně pro použití na problémové oblasti, jako jsou lokty a kolena.

 • Je Eucerin AtopiControl Lehká tělová emulze vhodná pro použití u dětí?

  Ano, je vhodná pro novorozence od prvního dne.

 • Co znamená "vzplanutí" a "období mezi vzplanutími"?

  Obecně řečeno má atopická dermatitida dvě různé fáze. "Vzplanutí" je  jedním z označení akutní, aktivní fáze, kdy je pokožka nejvíce podrážděná. Může silně svědit, pálit a může být na pohled zarudlá, suchá a šupinatá. Mezi těmito fázemi akutního vzplanutí jsou časové úseky, kdy je vaše pokožka relativně klidná a méně podrážděná. Toto období je také známo jako neakutní, neaktivní nebo klidová fáze. Délka každé fáze se může u každého jedince výrazně lišit, ale výrobky vyvinuté speciálně pro péči o atopickou pokožku - například z řady Eucerin AtopiControl - mohou pomoci dobu mezi vzplanutími prodloužit a přinést úlevu při akutních vzplanutích.

 • Je atopická dermatitida to samé jako atopický ekzém?

  Atopická dermatitida a atopický ekzém jsou souhrnná označení pro zánětlivé změny na kůži a patří mezi ně řada různých kožních onemocnění. Atopická dermatitida a atopický ekzém se používají pro označení stejného chronického zánětlivého onemocnění.

5
552 recenzí *
508
30
8
4
2
 • Jane 16.01.2022
  Super
  Velmi příjemný a účinný i při svědění, nemastí, přitom dlouhá ochrana.
 • Jane 16.01.2022
  eucerin.sk
  Super
  Velmi příjemný a účinný i při svědění, nemastí, přitom dlouhá ochrana.
 • Selina K. 15.01.2022
  eucerin.sk
  Zklidňující krém na každý den
  Krém krásné zvláčňuje pleť, aniž by byla po použití mastná. Ihned se vstřebá a pokožka je ochráněna ošetřujícím filmem. Zvláště teď v zimě je naprosto úžasný, velmi trpím na praskající kůži od mrazu a na moje suché podrážděné ruce je jako zázračný lék.
 • Zobrazit další

Další doporučené produkty

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin