• 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4
 • 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4

Lehká tělová emulze

4.9
280 recenzí
Základní každodenní péče o pokožku s atopickou dermatitidou
Lehká tělová emulze, která zklidňuje svědící a podrážděnou pokožku
Posiluje kožní bariéru

Tělová emulze pro každodenní použití s licochalconem A, ceramidy a bambuckým máslem pro péči o atopickou pokožku

Zklidňuje svědící pokožku a posiluje kožní bariéru

Udržitelnost & Životní prostředí

Produkt neobsahuje mikroplasty  (dle znění definice UNEP)

Zjistit více o programu udržitelnosti

O produktu

Lehká tělová emulze pro atopickou pokožku

Atopická pokožka je podrážděná, suchá a svědí. Toto svědění nutí ke škrábání, které narušuje kvalitu spánku a může mít negativní dopad na kvalitu života.

Eucerin AtopiControl Lehká tělová emulze je tělová emulze pro každodenní použití, která byla vyvinuta speciálně pro zklidnění a intenzivní hydrataci podrážděné a svědící pokožky. Lehká, avšak výživná emulze olej-ve-vodě je obohacena o zklidňující licochalcon A, ceramidy a bambucké máslo pro posílení kožní bariéry a zmírnění vysušování a svědění pokožky. Doporučujeme ji používat také během akutního vzplanutí spolu s Eucerin AtopiControl Acute krémem, Eucerin AtopiControl Sprejem proti svědění a vašich obvyklých léků.

Tělová emulze na atopický ekzém a atopickou dermatitidu poskytuje okamžitou hydrataci, která pokožku zjemňuje a zvláčňuje, a při pravidelném používání viditelně zlepšuje stav pokožky. Klinické a dermatologické testy prokázaly, že Eucerin AtopiControl Lehká tělová emulze zlepšuje kvalitu spánku a kvalitu života pacientů s atopickou dermatititdou.1

Emulze bez parfemace má lehkou, příjemnou konzistenci, která se rychle vstřebává, je nemastná a nelepivá. Eucerin AtopiControl Lehká tělová emulze je dermatologicky testovaná na suchou, atopickou pokožku. Je vhodná na jemnou pokožku kojenců a novorozenců od prvního dne. Díky jemnému, ale účinnému složení, je vhodná jak pro děti, tak dospělé - tedy lze ji používat pro zachování kožní bariéry a efektivní zklidnění svědivé pokožky celé rodiny.

Přečtěte si více o atopické dermatitidě u dětí a atopickém ekzému u novorozenců.

1 Beiersdorf spol. s r.o., klinické údaje, duben/květen 2019

Klinické a dermatologické studie

Klinické a dermatologické studie prokázaly velmi dobrou účinnost a kožní snášenlivost.

Klíčová zjištění

99%

Výrobek přináší úlevu suché, hrubé pokožce

99%

Výrobek má příjemnou a vyživující konzistenci

98%

Výrobek pokožku zklidňuje

98%

Po použití je pokožka hladká a vláčná

97%

Výrobek poskytuje intenzivní hydrataci

97%

Výrobek přináší úlevu podrážděné pokožce

96%

Výrobek zmírňuje zarudnutí

Vedle dalších klinických a dermatologických studií byla provedena uživatelská studie1 s 166 pacienty (muži a ženy ve věku od 30 let) s mírnou až středně těžkou atopickou dermatitidou, která vedla k problémům se spánkem alespoň 1-2 dny v týdnu. Po čtyřech týdnech pravidelného používání uvedli následující výsledky. 1 Beiersdorf spol. s r.o., Uživatelská studie, duben/květen 2019

Použití

Použití

Pro vaši každodenní péči

Čištění

Pleť obličeje vyčistěte ráno a večer Eucerin DermatoCLEAN Čisticím pleťovým mlékem. Pokožku těla umyjte Eucerin AtopiControl Sprchovým olejem. Tyto výrobky lze použít při akutních vzplanutích atopické dermatitidy i v období mezi vzplanutími.

Zjistit více

Péče

Každodenní péče v období mezi vzplanutími

Používejte vhodný produkt pro každodenní péči:

Doplňková péče během vzplanutí

Eucerin AtopiControl Acute krém nanášejte na postižené oblasti pro zmírnění svědění a zlepšení stavu pokožky. Představuje ideální doplněk k lékařem předepsané léčbě atopické dermatitidy. Pokud používáte předepsané léky pro lokální léčbu, nanášejte je před Eucerin AtopiControl Acute krémem. 

Všechny naše výrobky každodenní péče můžete používat také během vzplanutí a nanášet je až po aplikaci léků předepsaných vaším lékařem a/nebo Eucerin AtopiControl Acute krému.

Zjistit více
Ochrana

Ochrana

Okamžité zmírnění svědění 

Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění pokožku okamžitě ochlazuje a během 60 vteřin zmírňuje svědění. Pro okamžitou a dlouhotrvající úlevu, kdykoliv vaše pokožka svědí - během vzplanutí atopické dermatitidy, nebo v klidových fázích. Sprej není pečující výrobek, proto jej doporučujeme používat v kombinaci s dalšími výrobky z řady AtopiControl. Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění účinně působí také na svědící pokožku při onemocnění xerózou, lupénkou a u diabetických pacientů. 

Sluneční ochrana

Atopická pokožka je obzvláště citlivá na UVA a UVB záření. Plánujete-li pobyt na slunci, doporučujeme proto nanést na váš pečující výrobek také přípravek sluneční ochrany. Vyzkoušejte Eucerin Vysoce ochranný krém na opalování na obličej Sensitive Protect SPF 50+ a Extra Lehké mléko na opalování Sensitive Protect SPF 50+ na tělo.

Zjistit více

Doporučení:

Použijte tento výrobek, pokud:

Trpíte atopickou dermatitidou a hledáte hydratační výrobek na celé tělo pro každodenní použití:
Eucerin AtopiControl Lehká tělová emulze  je emulze pro každodenní použití, která byla vyvinuta speciálně pro zklidnění a intenzivní hydrataci podrážděné a svědící pokožky.

Hledáte tělový hydratační výrobek, který můžete používat spolu s vašimi předepsanými léky během vzplanutí:
Eucerin AtopiControl Lehkou tělovou emulzi lze používat během vzplanutí spolu s vašimi předepsanými léky, Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění a Eucerin AtopiControl Acute krém pomáhají pokožku zklidňovat a zmírňovat svědění.

Vaše dítě má atopickou dermatitidu a je novorozenec nebo starší:
Eucerin AtopiControl Lehká tělová emulze pomůže zmírnit jeho diskomfort a zlepšit stav pokožky.

Dáváte přednost výrobku s lehkou konzistencí, který se snadno vstřebává:
Eucerin AtopiControl Lehká tělová emulze má lehkou, přesto účinně vyživující konzistenci, která se rychle a snadno vstřebává a nezanechává mastné stopy.

Vyzkoušejte jiný výrobek, pokud ...

Hledáte hydratační výrobek na celé tělo pro každodenní použití na atopickou pokožku, ale máte raději hustší konzistenci:
Doporučujeme Eucerin AtopiControl Tělové mléko.

Hledáte pečující krém pro každodenní použití na lokální oblasti atopické pokožky, například lokty či kolena:
Vyzkoušejte Eucerin AtopiControl Krém.

Máte atopickou dermatitidu a hledáte krém na ruce:
Vyzkoušejte Eucerin AtopiControl Krém na ruce.

Máte atopickou dermatitidu a hledáte krém pro každodenní použití na pleť obličeje:
Vyzkoušejte Eucerin AtopiControl Pleťový krém.

Jste ve fázi akutního vzplanutí atopické dermatitidy:
Můžete i nadále používat Eucerin AtopiControl Lehkou tělovou emulzi, doporučujeme ji však doplnit o Eucerin AtopiControl Acute krém a vaše doporučené léky. Nejprve naneste předepsanou lokální léčbu, nechte přípravek vstřebat a poté na podrážděnou oblast použijte Eucerin AtopiControl Acute krém. Nakonec naneste Eucerin AtopiControl Lehkou tělovou emulzi na zbytek těla. 

Máte suchou pokožku těla, ale netrpíte atopickou dermatitidou:
Vyzkoušejte Eucerin UreaRepair PLUS Tělové mléko 5% Urea nebo Eucerin UreaRepair PLUS Tělové mléko 10% Urea (podle závažnosti vysušení vaší pokožky).

Ingredience

Pečující výrobky řady Eucerin AtopiControl obsahují unikátní komplex aktivních složek: 
• Licochalcon A: výtažek z lékořice, který pokožku zklidňuje a zmírňuje zarudnutí
• Ceramidy: pro posílení bariérové funkce pokožky

Společně tyto složky pokožku účinně zklidňují během akutních vzplanutí a poskytují také základní  každodenní péči, kterou atopická pokožka potřebuje k prodloužení klidových fází mezi vzplanutími.

Narušená kožní bariéra
Suchá, podrážděná, svědící pokožka

Narušená bariérová funkce pokožky vede k jejímu vysušování, pokožka začíná být podrážděná a někdy také zanícená. 

Účinek produktů pro každodenní péči s licohalconem A a ceramidy

Výsledkem je posílená kožní bariéra, zmírnění svědění a zklidnění a zjemnění pokožky. 

Fáze atopické dermatitidy

 • Akutní fáze: když pokožka vzplane
 • Subakutní fáze: období mezi vzplanutími, kdy je pokožka klidnější (označovaná též jako neaktivní nebo subklinická fáze)

Více si o účincích řady můžete přečíst ve článku Vědecké pozadí řady AtopiControl.

 

FAQ (4)

 • Jaký je rozdíl mezi Eucerin AtopiControl Lehkou tělovou emulzí, Eucerin AtopiControl Tělovým mlékem a Eucerin AtopiControl Krémem?

  Tělová emulze a tělové mléko jsou oba ideální pro použití na atopickou pokožku po celém těle. Oba pokožku účinně zklidňují a podporují její přirozenou bariérovou funkci. Vaše volba produktu záleží na tom, jaké konzistenci dáváte přednost: tělová emulze na principu olej ve vodě je lehčí; tělové mléko na principu voda v oleji je hutnější. Někteří lidé raději používají tělové mléko přes zimu a tělovou emulzi přes léto. Krém má hustší konzistenci a byl vyvinut speciálně pro použití na problémové oblasti, jako jsou lokty a kolena.

 • Je Eucerin AtopiControl Lehká tělová emulze vhodná pro použití u dětí?

  Ano, je vhodná pro novorozence od prvního dne.

 • Co znamená "vzplanutí" a "období mezi vzplanutími"?

  Obecně řečeno má atopická dermatitida dvě různé fáze. "Vzplanutí" je  jedním z označení akutní, aktivní fáze, kdy je pokožka nejvíce podrážděná. Může silně svědit, pálit a může být na pohled zarudlá, suchá a šupinatá. Mezi těmito fázemi akutního vzplanutí jsou časové úseky, kdy je vaše pokožka relativně klidná a méně podrážděná. Toto období je také známo jako neakutní, neaktivní nebo klidová fáze. Délka každé fáze se může u každého jedince výrazně lišit, ale výrobky vyvinuté speciálně pro péči o atopickou pokožku - například z řady Eucerin AtopiControl - mohou pomoci dobu mezi vzplanutími prodloužit a přinést úlevu při akutních vzplanutích.

 • Je atopická dermatitida to samé jako atopický ekzém?

  Atopická dermatitida a atopický ekzém jsou souhrnná označení pro zánětlivé změny na kůži a patří mezi ně řada různých kožních onemocnění. Atopická dermatitida a atopický ekzém se používají pro označení stejného chronického zánětlivého onemocnění.

4.9
280 recenzí *
258
15
4
2
1
 • Jane 16.01.2022
  Super
  Vzorek:
  vzorek produktu byl poskytnut zdarma.
  Velmi příjemný a účinný i při svědění, nemastí, přitom dlouhá ochrana.
 • Selina K. 15.01.2022
  Zklidňující krém na každý den
  Vzorek:
  vzorek produktu byl poskytnut zdarma.
  Krém krásné zvláčňuje pleť, aniž by byla po použití mastná. Ihned se vstřebá a pokožka je ochráněna ošetřujícím filmem. Zvláště teď v zimě je naprosto úžasný, velmi trpím na praskající kůži od mrazu a na moje suché podrážděné ruce je jako zázračný lék.
 • Dominika24 13.01.2022
  Velmi dobra kvalita
  Vzorek:
  vzorek produktu byl poskytnut zdarma.
  Velmi som spokojna s telovou emulziou :) lahko sa rozotiera, rychlo sa vstrebava a dokonca to bola asi jedina zachrana po navrate z porodnice kedy bol szn celz suchy nepomhli ani detske oleje na pokozku
 • Zobrazit další

Další doporučené produkty

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin