Vědecké pozadí řady Eucerin DermoPure

2 min čtení
Zobrazit více

Nový přístup v kosmetické péči o aknózní pleť

Akné není pouze kožní onemocnění. Protože postihuje především obličej, může negativně ovlivňovat také sebevědomí postižených jedinců, zejména během puberty, kdy je akné nejčastější. I když existují možnosti léčby, mohou mít vedlejší účinky (např. dehydratace pleti), které se však nemusí vyskytovat nezbytně u všech pacientů s akné. Eucerin vyvinul řadu dermokosmetiky pro problematickou pleť, kterou lze používat jako doplňkovou péči při léčbě akné  nebo samostatně.  


Při vývoji optimální kosmetické péče pro aknózní pleť museli experti značky Eucerin vyřešit čtyři faktory zodpovědné za její příznaky: hyperkeratózu (narušené odlučování kožních buněk), seboreu (zvýšená tvorba mazu), mikrobiální osídlení (zvýšené množení bakterií) a záněty kůže.

Vývoj jedinečné kombinace účinných složek

Naším cílem bylo identifikovat účinné látky, které by při vzájemné kombinaci byly schopny řešit všechny čtyři faktory, 

říká Mudr. Frank Rippke, vedoucí řízení vědeckého výzkumu Eucerin.  

"O L-karnitinu, tělu vlastní aminokyselině. bylo známo, že urychluje metabolismus mastných kyselin a snižuje jejich dostupnost pro tvorbu kožního mazu. 21 dobrovolnic (ve věku 22 až 56 let) s mastnou pletí se zúčastnilo kontrolované randomizované studie. Ženy používaly  dvakrát denně  (ráno a večer) emulzi obsahující 2% L-karnitin nebo příslušné médium bez aktivní látky metodou rozděleného obličeje. Výsledky ukazují, že po třech týdnech používání L-karnitin ve srovnání s kontrolním médiem výrazně snížil výslednou sekreci mazu."

Protizánětlivé a antibakteriální složky

Provedli jsme také in vitro a in vivo testy k ověření klinické účinnosti licochalconu A u akutních a chronických zánětlivých kožních onemocnění.

"Pro účinek proti mikrobiální kolonizaci jsme in vitro testovali antibakteriální účinky dekandiolu. V tomto testu jsme na kožní buňky aplikovali buď placebo nebo účinnou látku na 20, 60 nebo 180 minut. Po aplikaci jsme je umístili na agarový podklad a nechali množit po dobu pěti dní, poté jsme kolonie spočítali." 

"Podrobili jsme tuto jedinečnou kombinaci účinných látek testu a výsledky byly vynikající," říká Frank Rippke, "Dekandiol byl shledán jako mimořádně účinný při snižování výskytu bakterií."

Testování kombinace účinných látek

V univerzitní nemocnici v německém Lübecku jsme rekrutovali 60 dobrovolníků ve věku 14-40 let (40 žen, 20 mužů) s mírnou až středně těžkou formou akné. Každý měl 10-25 zánětlivých lézí - papuly, pustuly, noduly - v oblasti obličeje.  

V 8-týdenní dvojitě slepé, randomizované, placebem kontrolované studii účastníci používali testované výrobky (verum nebo placebo) dvakrát denně na obličej. Nepoužívali žádné jiné kosmetické výrobky, lokální nebo systémové léky proti akné a pro čištění pleti byly použity pouze výrobky Eucerin DermoPure Hloubkově čisticí gel a Eucerin DermoPure Čisticí pleťová voda.

Klinické výsledky byly velmi povzbudivé, s významným snížením zánětlivých lézí a mazu, a neméně důležitým výrazným zlepšením kvality života u testované skupiny verum. Na závěr Frank Rippke říká: "Našim cílem bylo najít účinné látky, které by byly schopny řešit všechny čtyři příznaky akné. Byli jsme potěšeni výsledky, které přinesla naše unikátní kombinace protizánětlivých, antibakteriálních a tvorbu mazu regulujících složek."

Další doporučené produkty

Související články

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin