Vědecké pozadí – Řady Eucerin Q10 ACTIVE

3 min čtení
Zobrazit více

Stárnutí pleti je nevyhnutelnou součástí celkového stárnutí organismu, na němž se podílí  kombinace různých vnějších a vnitřních faktorů, které ovlivňují rychlost a způsob, jak pleť stárne. U osob s citlivou pletí se projevy předčasného stárnutí mohou objevovat častěji, neboť vlastní schopnosti pleti chránit se a regenerovat je narušena.

Kožní buňky u citlivé stárnoucí pleti nemají dostatek energie a v důsledku toho se snižuje jejich schopnost regulovat hydrataci, obnovovat se a chránit. Tento stav může nastat, je-li bariérová funkce kůže narušena a ubývají pleti přirozené látky jako kyselina hyaluronová, která hydratuje pleť, a koenzym Q10, který kožním buňkám dodává energii, a tak zlepšuje jejich regenerační funkci.

Citlivá pleť a vrásky? Eucerin hledá řešení

Kromě viditelných známek předčasného stárnutí, jako jsou linky a vrásky, se u osob s citlivou stárnoucí pletí mohou vyskytovat také dehydratace, zarudnutí, zhrubnutí pleti nebo nepříjemné pocity napětí v porovnání s normální pletí. S těmito znalostmi se Eucerin pustil do vývoje řešení péče pro posílení citlivé pleti proti předčasnému stárnutí.

Příběh z vědeckého pozadí naší anti-age řady pro citlivou pleť

Výzkumné centrum společnosti Beiersdorf v Hamburku
Vědcům může trvat roky, než najdou řešení, která fungují.

Mnoho lidí prohlašuje, že mají citlivou pleť. Chtěli jsme vytvořit speciální složení, které by nejen účinně zklidňovalo a posilovalo citlivou pleť, ale které by také působilo proti známkám předčasného stárnutí a tvorbě vrásek, často ještě zesílenými u citlivé pleti.  

Naším hlavním úkolem bylo najít účinné omlazující složky, které by také byly dobře snášeny i tou nejcitlivější pletií, 

říká Mudr. Andrea Schölermann, klinická poradkyně Eucerin. 

"Ze všech možných složek, které jsme zkoumali, vynikala jedna - koenzym Q10 - díky své schopnosti navracet buňkám energii a antioxidačnímu účinku. A navíc se tato látka již přirozeně vyskytuje v pleti," vysvětluje Schölermann.

Q10 – přirozená volba pro citlivou pleť

Abychom zcela pochopili, jak může citlivá stárnoucí pleť využít koenzym Q10, zkoumali jsme jeho známé funkce v těle. V kožních buňkách pomáhá přítomnost koenzymu Q10 přeměňovat  živiny v energii, doplňuje  tak jejich regenerační potenciál, aby mohly fungovat účinněji. S přibývajícím věkem se však množství koenzymu Q10 v pleti přirozeně snižuje a způsobuje nedostatek energie v buňkách, které pak mají horší schopnost přirozeně regenerovat a bránit se negativním vlivům. V důsledku toho pleť ztrácí pevnost, zářivost a pružnost a stává náchylnější k tvorbě vrásek.

Energie kožních buněk

Stejně jako všechny tělesné tkáně potřebují kožní buňky energii k udržení svých vitálních funkcí, své schopnosti regenerace, obnovy a růstu. Energie vzniká, když buňky metabolizují různé živiny - tuky, sacharidy a bílkoviny. 

Koenzym Q10 má navíc silné antioxidační vlastnosti, a tak pomáhá neutralizovat volné radikály, které se vytvářejí působením vnějších faktorů životního prostředí, jako je UV záření a znečištění. Volníé radikály přispívají k rozpadu kolagenu a elastinu.

Mitochondrie (známé také jako buněčné "elektrárny") vyrábějí energii nepřetržitou přeměnou živin a kyslíku na ATP (adenosintrifosfát). V důsledku stárnutí se zvyšuje množství volných radikálů vedoucí k narůstajícím škodám v mitochondriích.

Jak jsme testovali koenzym Q10 na citlivé pleti

Před použitím formule s obsahem koenzymu Q10.
5-týdenní místní aplikace výrobku s obsahem Q10 redukuje hloubku vrásek v oblasti vnějších očních koutků.

Po rozsáhlých laboratorních zkouškách jsme testovali účinky koenzymu Q10 v různých studiích na dobrovolnících s citlivou pletí.  

"Použili jsme proces známý jako mikrotopografie k měření hloubky vrásek v oblasti vnějších očních koutků," vysvětluje Schölermann. Po uplynutí pětitýdenní zkušební doby, vykazovali účastníci  výrazné zmírnění hloubky vrásek a také významné snížení oxidačního stresu na pleť prokázané fotonovým zářením (UPE), in vivo metodou určenou k měření oxidačního stresu v kůži.* 

* Zdroj: “CoQ10, a Topical Energizer for Aging Skin” 2004

V další studii se skupina 21 dobrovolníků zúčastnila studie pod dermatologickou kontrolo  pro posouzení účinků Eucerin denního krému Q10 ACTIVE při použití dvakrát denně po dobu čtyř týdnů. Na konci testu dermatologové potvrdili u 86 % účastníků studie s citlivou pletí "dobrou kožní snášenlivost", a u 60 % došlo ke zlepšení příznaků, jako je zarudnutí a šupinatění pleti.

"Pro nás bylo největší zkouškou posoudit účinnost výrobků pro skutečné ženy, které se s potížemi své citlivé pleti vyrovnávají každý den. Výsledky nám přesvědčivě ukázaly, že výrobky Eucerin Q10 ACTIVE jsou účinné a dobře snášené nejen citlivou pletí, ale působí také proti příznakům předčasného stárnutí," dodává A. Schölermann.

Další doporučené produkty

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin