odborníci

Vědecké pozadí řady Eucerin AtopiControl

3 min čtení
Zobrazit více

Dermatologové často doporučují na atopickou dermatitidu v akutní fázi léky na lokální použití, které však obvykle obsahují kortikosteroidy. Kortikosteroidy jsou účinné a rychle působí proti svědění postižených ložisek. Jejich používání je však omezeno a řídí se striktně instrukcemi lékaře.

Značka Eucerin se proto rozhodla vyvinout dermokosmetické přípravky odpovídající potřebám mírně až středně těžkých forem atopické dermatitidy. Po několika měsících intenzivního výzkumu jsme uvedli na trh Eucerin AtopiControl.

Objevili jsme péči o atopickou pokožku i v akutní fázi ekzému

„Náš výzkum ukázal, že lidé trpící atopickou dermatitidou a rodiče dětí s tímto onemocněním hledají pečující přípravky, které by bylo možno používat při vzplanutí onemocnění i v chronickém období," říká Gitta Neufang, PhD, vedoucí výzkumu značky Eucerin. „Říkali nám, že kortikosteroidy jsou velice účinné v akutní fázi onemocnění, avšak oni potřebují i doplňkovou kosmetickou péči, která by zlepšila vzhled pokožky.“

„Rozhodli jsme se přijmout tuto výzvu. Nebylo to však vůbec snadné.“

 
„Potřebovali jsme vyvinout formuli, které bude kombinací základních aktivních látek, řešících specifické potřeby atopické pokožky.“
svědění
Kortison účinně ulevuje od svědění. Není však doporučován pro dlouhodobé používání, protože má negativní vedlejší účinky.
vývoj
Po několika letech vývoje uvedl Eucerin na trh AtopiControl - účinné řešení atopické dermatitidy bez kortisonu.

Základní účinné látky obsažené v přípravcích Eucerin AtopiControl

Eucerin používá již více než 15 let ve své řadě přípravků péče o suchou pokožku omega-6 mastné kyseliny, a klinické studie ukázaly, že přípravek obsahující kombinaci pupalkového oleje a oleje z jadérek hroznového vína účinně obnovují poškozenou kožní bariéru a chrání pokožku před vysoušením. Dehydratace je jedním z důležitých důvodů, proč atopická pokožka přechází z období klidu do akutní fáze ekzému, a ukázalo se, že omega oleje mohou být základní ošetřující složkou v novém složení přípravku.

Omega-6 mastné kyseliny zlepšují ochrannou funkci pokožky.
Dekandiol omezuje mikrobiální osídlení.

 

Bylo třeba, aby zvláčňující přípravek obsahoval také složku s antimikrobiálním účinkem. Vědci společnosti Eucerin objevili dekandiol, který působí proti zlatému stafylokoku, bakterii často se vyskytující na atopické pokožce.

 

Dalším úkolem bylo vyřešení zarudnutí pokožky. Vědci se opět přiklonili ke složce, která se osvědčila jako účinná, a používá se už několik let u řady Eucerin pro suchou pokožku. Licochalcon A se získává z kořene čínské lékořice a má protizánětlivé a antioxidační účinky. Pokud se licochalcon A aplikuje na podrážděnou pokožku, rychle zredukuje zarudnutí a pokožku zklidní.

Licochalcon A redukuje zánět
Menthoxypropanediol ulevuje od svědění

 

Jako poslední kousek do skládačky bylo třeba nalézt látku, která by působila proti úpornému svědění. Menthoxypropanediol je derivát mentolu, který má stejné chladící vlastnosti. Tento chladící efekt ulevuje od svědění.

„Vzhledem k citlivosti atopické pokožky bylo pochopitelně důležité, aby byl dermokosmetický přípravek bez parfemace, barviv a parabenů.“

„Stálo nás to mnoho úsilí a času, než jsme vyvinuli náš Acute krém AtopiControl“, říká Dr. Neufang. „Ale s potěšením můžeme říci, že byla klinicky ověřena jeho schopnost pečovat o pokožku a zlepšit její vzhled i během akutních fází atopické dermatitidy.“

Z klinické studie vyplývá, že Acute krém AtopiControl má srovnatelné působení na atopickou pokožku jako Hydrocortison 1% mast.

Dr. Neufang ale zdůrazňuje, že Acute krém AtopiControl není léčebným přípravkem a nemá nahrazovat dermatologickou léčbu.

Dobrou zprávou pro rodiče je, že Eucerin Acute krém AtopiControl je klinicky a dermatologicky osvědčeným přípravkem vhodným a bezpečným již pro kojence od tří měsíců. 

Přečtěte si více o atopické dermatitidě v obličeji a na různých částech těla.

klinické testy
Eucerin Acute krém AtopiControl byl klinicky a dermatologicky testován.
použití u kojenců
Klinické a dermatologické testy prokázaly účinnost řady Eucerin AtopiControl a bezpečnost jejího použití i u kojenců.
cyklus atopické pokožky
Pokud máte atopickou pleť, používejte zvláčňující pleťové krémy každý den.

Další doporučené produkty

Související články

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin