Vědecká pracovnice si nanáší krém na hřbet ruky - její kolega přihlíží.

Vědecké pozadí řady Eucerin AtopiControl

Dermatologové často doporučují na atopickou dermatitidu v akutní fázi léky na lokální použití, které však obvykle obsahují kortikosteroidy. Kortikosteroidy jsou účinné a rychle působí proti svědění postižených ložisek. Jejich používání je však omezeno a řídí se striktně instrukcemi lékaře.

Značka Eucerin se proto rozhodla vyvinout dermokosmetické přípravky odpovídající potřebám mírně až středně těžkých forem atopické dermatitidy. Po několika měsících intenzivního výzkumu jsme uvedli na trh Eucerin AtopiControl.

Objevili jsme péči o atopickou pokožku i v akutní fázi ekzému.

"Náš výzkum ukázal, že lidé trpící atopickou dermatitidou a rodiče dětí s tímto onemocněním hledají pečující přípravky, které by bylo možno používat při vzplanutí onemocnění i v chronickém období," říká Gitta Neufang, PhD, vedoucí výzkumu značky Eucerin. "Říkali nám, že kortikosteroidy jsou velice účinné v akutní fázi onemocnění, avšak oni potřebují i doplňkovou kosmetickou péči, která by zlepšila vzhled pokožky."

"Rozhodli jsme se přijmout tuto výzvu. Nebylo to však vůbec snadné."

Potřebovali jsme vyvinout formuli, které bude kombinací základních aktivních látek, řešících specifické potřeby atopické pokožky.

Děvčátko škrábající si ohbí paže.
Kortison účinně ulevuje od svědění. Není však doporučován pro dlouhodobé používání, protože má negativní vedlejší účinky.
Vědecká pracovnice v laboratoři.
Po několika letech vývoje uvedl Eucerin na trh AtopiControl - účinné řešení atopické dermatitidy bez kortisonu.

Základní účinné látky obsažené v přípravcích Eucerin AtopiControl

Eucerin používá již více než 15 let ve své řadě přípravků péče o suchou pokožku omega-6 mastné kyseliny, a klinické studie ukázaly, že přípravek obsahující kombinaci pupalkového olejeoleje z jadérek hroznového vína účinně obnovují poškozenou kožní bariéru a chrání pokožku před vysoušením. Dehydratace je jedním z důležitých důvodů, proč atopická pokožka přechází z období klidu do akutní fáze ekzému, a ukázalo se, že omega oleje mohou být základní ošetřující složkou v novém složení přípravku.

Znázornění působení omega-6 mastných kyselin
Omega-6 mastné kyseliny zlepšují ochrannou funkci pokožky.

Bylo třeba, aby zvláčňující přípravek obsahoval také složku s antimikrobiálním účinkem. Vědci společnosti Eucerin objevili dekandiol, který působí proti zlatému stafylokoku, bakterii často se vyskytující na atopické pokožce.

Znázornění působení dekandiolu
Dekandiol omezuje mikrobiální osídlení.

Dalším úkolem bylo vyřešení zarudnutí pokožky. Vědci se opět přiklonili ke složce, která se osvědčila jako účinná, a používá se už několik let u řady  Eucerin pro suchou pokožku. Licochalcon A se získává z kořene čínské lékořice a má protizánětlivé a antioxidační účinky. Pokud se licochalcon A aplikuje na podrážděnou pokožku, rychle zredukuje zarudnutí a pokožku zklidní.

Znázornění působení licochalconu A
Licochalcon A redukuje zánět

Jako poslední kousek do skládačky bylo třeba nalézt látku, která by působila proti úpornému svědění. Menthoxypropanediol je derivát mentolu, který má stejné chladící vlastnosti. Tento chladící efekt ulevuje od svědění.

Znázornění působení menthoxypropanediolu
Menthoxypropanediol ulevuje od svědění

Vzhledem k citlivosti atopické pokožky bylo pochopitelně důležité, aby byl dermokosmetický přípravek bez parfemace, barviv a parabenů.

"Stálo nás to mnoho úsilí a času, než jsme vyvinuli náš Acute krém AtopiControl", říká Dr. Neufang. "Ale s potěšením můžeme říci, že byla klinicky ověřena jeho schopnost pečovat o pokožku a zlepšit její vzhled i během akutních fází atopické dermatitidy.  

Z klinické studie vyplývá, že Acute krém AtopiControl má srovnatelné působení na atopickou pokožku jako Hydrocortison 1% mast.

Dr. Neufang ale zdůrazňuje, že Acute krém AtopiControl není léčebným přípravkem a nemá nahrazovat dermatologickou léčbu.

Dobrou zprávou pro rodiče je, že Eucerin Acute krém AtopiControl je klinicky a dermatologicky osvědčeným přípravkem vhodným a bezpečným již pro kojence od tří měsíců. 

Přečtěte si více o atopické dermatitidě v obličeji. Přečtěte si více o atopické dermatitidě na těle.

Vědecká pracovnice si nanáší krém na hřbet ruky - její kolega přihlíží.
Eucerin Acute krém AtopiControl byl klinicky a dermatologicky testován.
Děvčátko sedí u maminky na klíně, směje se a drží plyšáka.
Klinické a dermatologické testy prokázaly účinnost řady Eucerin AtopiControl a bezpečnost jejího použití i u kojenců.
Fáze atopického ekzému
Pokud máte atopickou pleť, používejte zvláčňující pleťové krémy každý den.

Eucerin Exkluziv Klub registrace

Staňte se členem!

  • Nabízíme užitečné informace, jak správně pečovat o různé typy pleti. 
  • Budete dostávat zprávy o novinkách a výhodných akčních nabídkách jako první.
  • Můžete se účastnit soutěží a exkluzivních testování produktů zdarma.
     

eucerin klub

Registrační formulář