• 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4
 • 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4

Sérum s trojitým účinkem

5.0
2 recenzí
Proti pigmentovým skvrnám: Redukuje pozánětlivé hyperpigmentace po akné a brání jejich dalšímu výskytu.
Proti nedokonalostem pleti: Účinně redukuje nedokonalosti pleti a pomáhá předcházet vzniku nových.
Proti lesku pleti: Poskytuje dlouhotrvající zmatnění povrchu pleti.

95 % potvrzuje: Konečně jsem zvítězila nad pigmentovými skvrnami po akné*. *100 dobrovolníků, osm týdnů pravidelného používání dvakrát denně.

Klinicky testované Sérum s trojitým účinkem obsahující patentovaný thiamidol bylo vyvinuto na problematickou pleť pro redukci pigmentových skvrn po akné, redukci nedokonalostí pleti a regulaci lesku. První výsledky jsou viditelné za 2 týdny a poté postupem času dochází k dalšímu zlepšování. Klinická studie se 40 uživateli, 12 týdnů pravidelné aplikace Séra s trojitým účinkem společně s Ochrannou emulzí SPF 30 dvakrát denně.

Udržitelnost & Životní prostředí

Produkt neobsahuje mikroplasty  (dle znění definice UNEP)

Zjistit více o programu udržitelnosti

Mám ho ráda, protože opravdu funguje! *

*Zpětná vazba od uživatelů po 2 týdnech v rámci klinické studie, kdy používali Sérum s trojitým účinkem společně s Ochrannou emulzí SPF 30.

O produktu

Sérum s trojitým účinkem pro problematickou pleť s pozánětlivou hyperpigmentací.

Akné je součástí života obrovského množství lidí napříč celou společností. Postihuje až 95 % dospívajících a 40 % dospělých. (1) Mnoho lidí navíc trpí pigmentovými skvrnami po akné (jinak též pozánětlivou hyperpigmentací) ještě dlouho poté, co akutní akné z pleti vymizí. Poté, co se zbaví nedokonalostí, bojují se svými pigmentovými skvrnami po akné, které mohou na pleti zůstávat několik let či desetiletí (2) a sluneční záření navíc tyto příznaky zhoršuje.

Zhruba každý druhý člověk se setká s pigmentovými skvrnami po akné. Míra výskytu pigmentových skvrn po akné je stejná u mužů i žen a objevuje se u všech typů pleti, nicméně převažuje u tmavších odstínů pleti. (3)

Eucerin DermoPure Sérum s trojitým účinkem obsahující patentovaný thiamidol vám umožní konečně zvítězit nad nedokonalostmi pleti a pigmentovými skvrnami po akné díky 3 klíčovým faktorům:

 1. Proti pigmentovým skvrnám: Patentovaný thiamidol* redukuje pozánětlivé hyperpigmentace po akné a brání jejich dalšímu výskytu.
 2. Proti nedokonalostem pleti: Kyselina salicylová díky antibakteriálním a komedolytickým účinkům efektivně redukuje nedokonalosti pleti a protizánětlivá složka licochalcon A pomáhá předcházet vzniku nových.
 3. Proti lesku pleti: Technologie regulující nadměrnou tvorbu kožního mazu poskytuje dlouhotrvající zmatnění povrchu pleti.

Respondenti v našich studiích uvádějí, že výrobky ve skutečnosti nejen zlepšily jejich životy a přinesly jim úlevu, ale mají také nejvyšší účinnost proti pigmentovým skvrnám po akné ze všech výrobků, které kdy vyzkoušeli. "Tato kombinace vítězí nad pigmentovými skvrnami po akné," říká 95 % uživatelů (4).

1 Zouboulis, C. C., Hautarzt. 2014; 65(8):733–750.

2 Abad-Casintahan, F. a kol., “Frequency and Characteristics of Acne-Related Post-Inflammatory Hyperpigmentation.” J Dermatol. 2016; 43:826–828.

3 Kaufman a kol., Am J Clin Dermatol. 2018; 19:489–503, Perkins a kol., JEADV. 2011; 25(9):1054–1060.

4 Uživatelská studie výrobku se 100 uživateli, osm týdnů pravidelné aplikace Séra s trojitým účinkem společně s Ochrannou emulzí SPF 30 dvakrát denně.

Klinické a dermatologické studie

Dobrá kožní snášenlivost a účinnost na problematické pleti s postaknózními skvrnami. Klinicky prokázáno, že viditelně redukuje postaknózní skvrny až o 80 % (1) a pupínky až o 90 % (2). Viditelně zlepšuje póry až o 71 % (2). První viditelné výsledky za 2 týdny.

Použití

Použití

 • Používejte ráno a večer.
 • Na důkladně vyčištěnou pleť obličeje naneste množství jednoho stlačení pumpičky.
 • Použijte na celý obličej. Vyhněte se oblasti očí.
 • Dále pokračujte nanesením vhodného pečujícího výrobku. Pro zvýšenou účinnost doporučujeme Eucerin DermoPure Ochrannou emulzi SPF 30 ráno a DermoPure Zmatňující emulzi večer.
 • Vhodné i pro použití pod roušku.
 • Nepoužívejte u dětí do 12 let.
 • Může vyvolat pocit lehkého štípání.
 • Neaplikujte na silně zanícené pupínky.
 • Nepoužívejte další výrobky s obsahem thiamidolu.

Tip: Vyzkoušejte nejprve na malé části pleti. Může vyvolat pocit lehkého štípání, který je neškodný a po několika minutách zmizí. Pokud se na vaší pleti na delší dobu objeví viditelná reakce, obraťte se na vašeho dermatologa nebo lékárníka.

Čištění a tonizace pleti

Čištění a tonizace:

Čistěte pleť ráno a večer:

 • Ráno: odstranění kožního mazu a odumřelých kožních buněk, které se nahromadily přes noc.
 • Večer: odstranění make-upu a nečistot nahromaděných za celý den.

Používejte jemné čisticí produkty, jako např. Eucerin DermoPure Čisticí gel spolu s vlažnou vodou a následně použijte vhodnou čisticí pleťovou vodu. Pro docílení co nejlepšího výsledku používejte jednou týdně peeling, který uvolní póry a vyhladí povrch pleti. 

Nedoporučujeme používat Čisticí pleťovou vodu na bázi alkoholu a Čisticí peeling spolu s léky na akné, protože mohou způsobit větší citlivost pleti.

Zjistit více

Péče

Výběr pečujícího přípravku závisí na závažnosti vašeho akné a typu vaší léčby. 

Pokud podstupujete dermatologickou léčbu, Eucerin DermoPure Zklidňující krém vám pomůže zmírnit vedlejší účinky, jako je intenzivní suchost pleti. Krém nanášejte nejdříve 5 minut po použití lokálních medicínských přípravků, aby se dostatečně dobře vstřebaly. 

Pokud máte mírnou až střední formu akné, ale nepodstupujete dermatologickou léčbu, použijte zklidňující a zmatňující hydratační přípravek: ráno Eucerin DermoPure Ochrannou emulzi SPF 30 a večer Eucerin DermoPure Zmatňující emulzi

Pro dlouhodobě čistší a hladší pleť začleňte do vaší každodenní péče Sérum pro regeneraci pleti. Je vhodné pro všechny typy problematické pleti, pokud aktuálně nepodstupujete dermatologickou léčbu akné, a lze jej používat pouze jednou denně - ideálně večer. Můžete jej použít před nanesením Zmatňující emulze nebo samostatně. 

Máte-li problematickou pleť s pigmentovými skvrnami po akné, můžete použít také Eucerin DermoPure Sérum s trojitým účinkem a Ochrannou emulzi SPF 30, které redukují pigmentové skvrny po akné a chrání před jejich tvorbou.

Zjistit více

Ochrana před slunečním zářením

Sluneční ochrana je důležitou součástí vaší ranní péče o pleť. Nedokonalosti pleti mohou při nadměrném vystavování slunečnímu záření způsobit problémy s pigmentací a léky proti akné mohou způsobovat vyšší citlivost problematické pleti na UV záření. Eucerin Ochranný krémový gel na opalování na obličej Oil Control SPF 30 a SPF 50+ poskytuje vaší pleti potřebnou úroveň ochrany a doporučujeme jej nanášet před použitím korektoru či make-upu. Pokud používáte sluneční ochranu po lokálně aplikované léčbě akné, počkejte pět minut, dokud se lék zcela nevstřebá. 

Zjistit více

Krycí korektor a make-up

Zakryjte nedokonalosti a sjednoťte tón pleti podkladovou bází a/nebo krycím korektorem. Vybírejte si výrobky, které jsou nekomedogenní (neucpávají póry) a ideálně ty, které obsahují složky pro zlepšení stavu problematické pleti. Před spaním nezapomeňte všechen make-up odstranit.

Zjistit více

Doporučení

Použijte tento výrobek, pokud ...

Hledáte vysoce účinné sérum pro problematickou nebo aknózní pleť s pigmentovými skvrnami po akné.
Eucerin DermoPure Sérum s trojitým účinkem přináší první viditelné výsledky za 2 týdny a dále stav pleti postupně zlepšuje.

Vyzkoušejte jiný výrobek, pokud …

Vaše pleť je již podrážděná nebo se podráždění projevuje po použití.
Sérum může vyvolat pocit lehkého štípání, který je neškodný a po několika minutách zmizí. Pokud se na vaší pleti na delší dobu objeví viditelná reakce, obraťte se na vašeho dermatologa nebo lékárníka.
 
Pokud používáte předepsanou medikaci proti akné.  
Vyzkoušejte Eucerin DermoPure Zklidňující krém.

Ingredience

Jak funguje Eucerin DermoPure Sérum s trojitým účinkem?

Eucerin DermoPure Sérum s trojitým účinkem obsahuje aktivní složky, které pečují o aknózní pleť s pigmentovými skvrnami po akné 3 účinnými způsoby:

1. Proti pigmentovým skvrnám: Patentovaný thiamidol redukuje pozánětlivé hyperpigmentace po akné a brání jejich dalšímu výskytu.

Thiamidol působí na základní příčinu hyperpigmentace - zpomaluje produkci melaninu v pleti, čímž zesvětluje stávající tmavé skvrny a snižuje tvorbu nových. Nyní je součástí nového Séra s trojitým účinkem vyvinutého speciálně pro problematickou pleť. Klinické testy prokázaly, že účinně zmírňuje pigmentové skvrny po akné a brání jejich dalšímu výskytu. Přináší první viditelné výsledky za pouhé 2 týdny a dále stav pleti postupně zlepšuje.

2. Proti nedokonalostem pleti: hlavní složky výrobků DermoPure jako je licochalcon A a kyselina salicylová účinně redukují nedokonalosti pleti a brání jejich dalšímu výskytu.

Licochalcon A je silná, protizánětlivá složka, která působí proti mikrozánětům, zklidňuje podráždění a pomáhá zmírnit zarudnutí.
Navíc bylo prokázáno, že účinkuje proti biofilmu tvořenému bakterií C. Acnes - souvisejícímu s činností enzymu lipázy (in vitro).
Kyselina salicylová má komedolytický účinek a působí proti hyperkeratóze: odstraňuje odumřelé kožní buňky a zjemňuje pleť pro prevenci ucpávání pórů. Má také antibakteriální vlastnosti.

3Proti lesku pleti: Technologie regulující nadměrnou tvorbu kožního mazu poskytuje dlouhotrvající zmatnění povrchu pleti.

Sérum s trojitým účinkem viditelně redukuje a působí preventivně na 1) odolné pigmentové skvrny po akné, 2) nedokonalosti pleti
a 3) reguluje lesk pleti. Pomáhá urychlovat proces zesvětlování pigmentových skvrn po akné, a tak přináší fyzickou i psychickou úlevu pro lepší kvalitu života.
 
V kombinaci s DermoPure Ochrannou emulzí SPF 30 poskytuje sérum ještě vyšší účinnost.

FAQ (12)

 • Co jsou pigmentové skvrny po akné (pozánětlivá hyperpigmentace)?

  Pozánětlivá hyperpigmentace je typ hyperpigmentace pokožky, která vzniká především její regenerací po zánětu. Může se vyskytovat na obličeji i na těle, typicky zejména na místech vystavovaných slunečnímu UV záření a projevuje se jako ploché skvrny silnějšího zabarvení – od růžové přes červenou, hnědou nebo černou, v závislosti na tónu pleti a intenzitě zabarvení. Základní příčinou je zvýšená produkce melaninu - pigmentu, který určuje barvu pleti jednotlivce, stimulovaná zánětlivými faktory. Narušení pleti stimuluje melanocyty - buňky produkující melanin - k uvolňování nadměrného množství melanozomů (pigmentových zrn). Tato nadbytečná pigmentová zrna způsobují ztmavnutí a změnu zabarvení původně narušené oblasti. Původní nedokonalosti mizí, mohou však po nich zůstat silněji zabarvené skvrny označované též pigmentové skvrny po akné. 

  Příznaky pozánětlivé hyperpigmentace může dále zhoršovat působení slunečního záření, které vede k dalšímu tmavnutí postižených oblastí a oddaluje jejich vyblednutí. Většina pozánětlivé hyperpigmentace způsobené akné postupem času vybledne, k úplnému vymizení však může dojít až po několika letech nebo i desetiletí*. 

   * Abad-Casintahan, F. a kol., "Frekvence a vlastnosti akné post-zánětlivé hyperpigmentace." J Dermatol. 2016; 43: 826-828.

 • Které osoby nejčastěji trpí pozánětlivou hyperpigmentací?

  Pozánětlivá hyperpigmentace se často vyskytuje mezi pacienty s akné, neboť základní příčinou akné jsou právě záněty. Tyto pigmentové skvrny na pleti přetrvávají i po zahojení nedokonalostí pleti a mohou být závažnější a psychicky náročnější než samotné akné. Míra výskytu pozánětlivé hyperpigmentace je stejná u mužů i žen a objevuje se u všech typů pleti, nicméně převažuje u tmavších odstínů pleti – 65 % u Afroameričanů, 53 % u Hispánců, 47 % u Asiatů a 25 % u bělochů*. Proto potřebujeme pro spotřebitele po celém světě účinné a snášenlivé produkty péče o pleť, které působí jak proti nedokonalostem, tak proti pozánětlivé hyperpigmentaci.

  *Kaufman a kol., Am J Clin Dermatol. 2018; 19: 489-503, Perkins et al., Jadv. 2011; 25 (9): 1054-1060.

 • Jak lze pozánětlivé hyperpigmentaci předcházet?

  Pozánětlivá hyperpigmentace vzniká především regenerací pleti po zánětu. Jedním z řešení, ačkoliv jeho výsledky nelze zcela zaručit, je zabránit vytlačování či vymačkávání papul. Nejlepší prevencí však je řešit pozánětlivou hyperpigmentaci spojenou s akné přímo v místě jejího vzniku – předcházet tvorbě nedokonalostí pleti a jejich zanícení. Používejte šetrné, ale účinné čisticí produkty a lehké, nekomedogenní krémy s protizánětlivými složkami, jako je licochalcon A a keratolytická kyselina salicylová, které jsou součástí našeho Eucerin® DermoPure Séra s trojitým účinkem pro prevenci ucpávání pórů.

  Také působení slunečního záření může zhoršovat příznaky pozánětlivé hyperpigmentace, proto doporučujeme používat produkty sluneční ochrany. Omezte čas, který trávíte na slunci, a vyhýbejte se slunečnímu záření v hodinách jeho nejvyšší intenzity. Kdykoliv je to možné, noste ochranný oděv a pokrývku hlavy a používejte výrobky s SPF alespoň 30. Pro prevenci dalšího tmavnutí skvrn a tvorby nových používejte přípravky speciální péče o pleť, jako je Eucerin® DermoPure Ochranná emulze SPF 30.

 • Čím je thiamidol tak unikátní?

  Thiamidol je exkluzivní a patentovaná účinná látka vyvinutá během 10letého výzkumného projektu. Zmírňuje pozánětlivou hyperpigmentaci, neboť působí na její základní příčinu – produkci melaninu v pleti. Mnoho známých ingrediencí prošlo testováním pouze na houbových enzymech, ne však na lidských kožních enzymech.
  Účinnost thiamidolu v našem Eucerin® DermoPure Séru s trojitým účinkem byla prokázána testováním v reálných podmínkách. Klinické studie* prokázaly, že naše složení účinně zmírňuje pigmentové skvrny po akné.

  * Klinická studie účinnosti, 12 týdnů, používání 2× denně, 40 pacientů (muži i ženy), 18–40 let.

 • Jaké další složky jsou kromě thiamidolu tajemstvím účinnosti Eucerin® DermoPure Séra s trojitým účinkem pro problematickou pleť s pigmentovými skvrnami?

  Kromě thiamidolu, který redukuje odolné pigmentové skvrny po akné a brání jejich opakovanému výskytu, obsahuje kyselinu salicylovou, která zmírňuje nedokonalosti pleti a licochalcon A, který brání tvorbě nových nedokonalostí. Díky technologii regulující tvorbu kožního mazu zanechává sérum dlouhotrvající, matný vzhled pleti bez lesku.
  Sérum je navíc nekomedogenní a jeho lehká konzistence umožňuje příjemnou aplikaci.

 • Díky čemu umožňuje sérum pocit lehkosti při aplikaci?

  Snažili jsme se optimálně přizpůsobit obsahu aktivních složek thiamidolu a kyseliny salicylové pro problematickou pleť a nepoužívat v tomto extra lehkém přípravku lipidy. Obsahuje naopak alkohol, díky němuž jsou účinné složky biologicky disponibilní a ještě podporuje antibakteriální účinnost výrobku. Alkohol pleť nepoškozuje, může však vyvolávat pocit lehkého štípání, které je neškodné a po několika minutách zmizí. Rozsáhlé klinické testy výrobku zaručují jeho dobrou snášenlivost a bezpečnost pro pleť se sklony k nedokonalostem. 

 • Jaká je výhoda používání obou výrobků Eucerin® DermoPure proti pigmentovým skvrnám po akné společně?

  Ve vzájemné kombinaci poskytují tyto výrobky zvýšenou účinnost. Je to jeden ze závěrů naší uživatelské studie výrobků. Tři skupiny 100 uživatelů testovaly každý z těchto výrobků po dobu osmi týdnů: jedna skupina používala pouze Eucerin® DermoPure Sérum s trojitým účinkem, druhá skupina používala pouze Eucerin® DermoPure Ochrannou emulzi SPF 30, zatímco třetí skupina pravidelně používala kombinaci těchto dvou výrobků. Po osmi týdnech vykázala poslední skupina nejpřesvědčivější výsledky - po pravidelném používání dvakrát denně se dobrovolníci dokonce shodli, že přináší nejúčinnější řešení, které kdy vyzkoušeli*. Ve skutečnosti 95 % uživatelů uvádí, že tato kombinace konečně vítězí nad jejich pigmentovými skvrnami po akné.*

  * Uživatelská studie výrobku u vzorku 100 dobrovolníků, osm týdnů pravidelného používání 2x denně.

 • Pokud přestanu tyto výrobky používat, objeví se pigmentové skvrny znovu?

  Hlavní účinná složka Eucerin® DermoPure Séra s trojitým účinkem thiamidol má přímý účinek na syntézu melaninu, který způsobuje pozánětlivou hyperpigmentaci. Pigmentové skvrny zpravidla postupem času vyblednou a nakonec zmizí, může to však trvat několik let či dokonce desetiletí. Produkty Eucerin® DermoPure proti pigmentovým skvrnám tomuto procesu napomáhají a urychlují jej. Jakmile pozánětlivé hyperpigmentační skvrny zmizí, je nepravděpodobné, že se znovu objeví. Zároveň pro prevenci výskytu nových pigmentových skvrn po akné doporučujeme používat výrobky i po vyblednutí stávajících skvrn. Používejte výrobky tak dlouho, dokud má vaše pleť sklony k tvorbě nedokonalostí pletí.

 • Je vystavování pleti slunečnímu záření po aplikaci výrobků problém?

  Ne, používání výrobků v kombinaci s vystavováním pleti slunci nepředstavuje problém. Oblasti pleti se sklony k pozánětlivé hyperpigmentaci byste však měli vystavovat slunci pouze po omezenou dobu, neboť sluneční záření může její příznaky zhoršovat – způsobovat tmavnutí postižených oblastí a oddalovat jejich vyblednutí. Proto doporučujeme společně s Eucerin Sérem s trojitým účinkem používat i naši Eucerin® DermoPure Ochrannou emulzi SPF 30, která obsahuje širokospektrální UV filtry, které chrání před UVA i UVB zářením. 

 • Mohu používat Sérum s trojitým účinkem pod make-up?

  Ano, můžete jej používat pod váš make-up.

 • Mohu používat Sérum s trojitým účinkem pod roušku a účinkuje proti maskné (nedokonalosti pleti vyvolané používáním roušky)?

  Ano, Sérum s trojitým účinkem můžete používat i pod roušku. Ve skutečnosti 91 % dobrovolníků v naší uživatelské studii* potvrdilo, že je vhodné pro použití pod rouškou.
   
  88 % dobrovolníků také potvrdilo, že výrobek zabraňuje tvorbě nedokonalostí pleti způsobené častým nošením roušky. Další informace o maskné (o nedokonalostech pleti vyvolaných používáním roušky) si přečtěte na stránce věnované maskné.

  *100 dobrovolníků, osm týdnů pravidelného používání dvakrát denně.

 • Mohu používat DermoPure Sérum s trojitým účinkem společně s výrobky Eucerin® Anti-Pigment?

  Aktivní složka thiamidol je součástí obou výrobkových řad, ale z odlišných důvodů. V Eucerin® DermoPure Séru s trojitým účinkem je jeho účelem zmírňovat pigmentové skvrny po akné. Tato řada navíc obsahuje složky zmírňující nedokonalosti pleti a regulující lesk pleti. Oproti tomu, řada Anti-Pigment není určena k péči o pleť s nedokonalostmi pleti. Proto řadu Anti-Pigment doporučujeme těm, kteří trpí hyperpigmentací a řadu DermoPure těm, kteří mají pleť se sklony k nedokonalostem s pigmentovými skvrnami po akné.

5.0
2 recenzí *
2
0
0
0
0
 • Paja 18.10.2023
  Sérum
  Vzorek:
  vzorek produktu byl poskytnut zdarma.
  Měla jsem možnost testovat sérum s trojitým účinkem a můžu říct že je úplně boží krásně se roztírá nelepí krásně voní . A nejvíc na tom je boží že opravdu funguje skvrny pomalu mizí a já jsem strašně spokojená moc doporučuji tento produkt.
 • Anna 27.02.2022
  Super vyrobek?
  Vzorek:
  vzorek produktu byl poskytnut zdarma.
  Díky, funguje skvěle, používám už celou řadu!

Další doporučené produkty

Související články

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin