NOVINKA
 • 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4
 • 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4

Exfoliační čisticí gel s trojitým účinkem pro obličej a tělo

0.0
0 recenzí
Proti nedokonalostem pleti: 2% kyselina salicylová díky antibakteriálním účinkům efektivně redukuje nedokonalosti pleti a čistí póry.
Proti pozánětlivé hyperpigmentaci pleti: Exfoliační AHA/BHA/PHA komplex kyselin odstraňuje odumřelé kožní buňky a redukuje již vzniklé skvrny po akné.
Proti lesku pleti: Čistí pleť od nadbytečného kožního mazu, nečistot a make-upu.

Redukuje nedokonalosti pleti, pozánětlivou hyperpigmentaci a lesk pleti.

Klinicky testovaný čisticí gel s 2% kyselinou salicylovou. Složení redukuje nedokonalosti pleti, stopy po akné a lesklou pleť.

Přispíváme k udržitelnosti

Produkt neobsahuje mikroplasty (dle znění definice UNEP)

Zjistit více o programu udržitelnosti

O produktu

Akné zanechává stopy, fyzické i emocionální.

Postihuje až 95 % dospívajících a 40 % dospělých.* U mnoha lidí zůstávají stopy po akné (pozánětlivá hyperpigmentace, zkráceně PIH – post inflammatory hyperpigmentation) ještě dlouho poté, co akutní akné zmizelo. Poté, co se vypořádají se samotným akné, stále bojují se skvrnami, které mohou přetrvávat ještě několik let, někdy dokonce i celé desetiletí**, přičemž sluneční záření tyto příznaky ještě zhoršuje.

Skvrny po akné se objevují až u 87 % lidí. Ke vzniku skvrn po akné jsou lidé stejně náchylní, mohou se tak objevit u všech typů pleti, ačkoli častěji se vyskytují u tmavších odstínů pleti***.

Eucerin DermoPure Exfoliační čisticí gel s trojitým účinkem pro tělo a obličej s 2% kyselinou salicylovou vám pomůže definitivně porazit skvrny a stopy po akné díky 3 klíčovým faktorům:

1. Proti nedokonalostem pleti: 2% kyselina salicylová díky antibakteriálním účinkům efektivně redukuje nedokonalosti pleti a čistí póry.

2. Proti pozánětlivé hyperpigmentaci pleti: Exfoliační AHA/BHA/PHA komplex kyselin odstraňuje odumřelé kožní buňky a redukuje již vzniklé skvrny po akné.

3. Proti lesku pleti: Čistí pleť od nadbytečného kožního mazu, nečistot a make-upu.

Pro okamžitý pocit čisté a svěží pleti a viditelně redukované stopy po akné v průběhu času. 96 % respondentů potvrzuje, že přípravek zmírňuje skvrny, stopy po akné a redukuje přebytečný lesk.****

Exfoliační čisticí gel s trojitým účinkem pro tělo a obličej představuje ideální každodenní péči, pokud se používá společně se Sérem s trojitým účinkem (s patentovaným thiamidolem) a Ochrannou emulzí SPF 30.

* Zouboulis, C. C., Hautarzt. 2014;65(8):733–750.

** Abad-Casintahan, F. et al., “Frequency and Characteristics of Acne-Related Post-Inflammatory Hyperpigmentation.” (Četnost a charakteristika pozánětlivých hyperpigmentací souvisejících s akné) J Dermatol. 2016;43:826– 828.

*** Elbuluk N, Grimes P, Chien A et al. Patogeneze a léčba pozánětlivé hyperpigmentace vyvolané akné. Am J Clin Dermatol 2021; 22:829–36.

**** Beiersdorf AG, PiU, Thajsko, září/říjen 2022, stude se zúčastnilo 119 osob trpících skvrnami po akné ve věku od 12 do 40 let.

Klinické a dermatologické studie

Účinný a dobře snášený pletí se sklonem ke skvrnám a stopám po akné.

Klíčová zjištění

96 %

Proti skvrnám, proti pigmentovým skvrnám, proti lesku

96 %

Zařadila bych tento přípravek do své každodenní péče o pleť

97 %

Zabraňuje vzniku skvrn

96 %

Redukuje pigmentové skvrny

95 %

Stopy po akné konečně mizí

97 %

Tlumí přebytečný lesk

99 %

Důkladně čistí

97 %

Doporučila bych ho kamarádce

96 %

Když se ohlédnu za uplynulým týdnem, nabrala jsem díky svému vzhledu sebevědomí ve společenském životě, volném čase a aktivitách

97 %

Díky vzhledu své pleti se nyní cítím sebejistější

Kromě jiných klinických a dermatologických studií byla také provedena studie Product in Use (PIU). Zúčastnilo se jí 100 dobrovolníků, kteří po dobu 4 týdnů krém pravidelně používali dvakrát denně.

Použití

Použití

 • Používejte exfoliační čisticí gel jako první krok ve své každodenní péči
 • Nanášejte dvakrát denně, ráno a večer
 • Napěňte přípravek v rukou s vodou, abyste vytvořili jemnou pěnu
 • Naneste na vlhký obličej nebo mokré tělo, vyhněte se oblasti očí.
 • Opláchněte vodou
 • Následně použijte vhodný pečující přípravek. Doporučujeme Eucerin DermoPure Sérum s trojitým účinkem a DermoPure Ochrannou emulzi SPF 30.

Tip odborníků na pleť: použijte pravidlo 60 sekund pro čistší pleť. Opláchněte obličej vlažnou vodou a prsty masírujte pleť čisticím gelem celých 60 sekund. Opláchněte, osušte a pokračujte v aplikaci další péče o pleť.

Čištění a tonizace

Čistěte svou pleť ráno i večer:
 
ráno: abyste odstranili kožní maz a odumřelé kožní buňky, které se nahromadily přes noc
večer: abyste odstranili make-up a zbavili pleť nečistot z celého dne

Používejte jemné čisticí přípravky, například Eucerin DermoPure Exfoliační čisticí gel, s vlažnou vodou a následně použijte vhodnou pleťovou vodu. Jednou týdně můžete také použít peeling, který uvolní póry a zjemní texturu pleti.
 
Nedoporučujeme používat pleťovou vodu a peeling na bázi alkoholu společně s léky na akné, protože mohou zvýšit citlivost pleti.

Zjistit více

Péče

Přípravek, který použijete, závisí na závažnosti vašeho akné a na typu léčby, kterou podstupujete. 
 
Pokud berete léky na akné, pomůže vám Eucerin DermoPure Zklidňující krém zmírnit některé příznaky, například intenzivní vysušení. Naneste krém pět minut po užití léků, aby se látky mohly plně vstřebat. 
 
Pokud máte mírné až středně těžké akné, ale nepodstupujete odbornou léčbu, používejte ráno a večer zklidňující a zmatňující hydratační krém, například Eucerin DermoPure Zmatňující emulzi.

Pro čistší a hladší pleť můžete do své každodenní rutiny zařadit také naši péči pro obnovu pokožky. Je vhodná pro všechny typy pleti se sklonem k tvorbě skvrn, které nepodstupují lékařskou léčbu akné, a měla by se používat pouze jednou denně, ideálně večer. Můžete ji použít před zmatňující emulzí nebo samostatně.

Pokud máte pleť se sklonem k tvorbě skvrn po akné, můžete použít také Eucerin DermoPure Sérum s trojitým účinkem a Ochrannou emulzi SPF 30, které zmírňují skvrny po akné a brání jejich vzniku.

Zjistit více

Sluneční ochrana

Ochrana před slunečním zářením je důležitým krokem v ranní péči o pleť. Skvrny mohou být při nadměrném vystavení slunci příčinou problémů s pigmentací a léky na akné mohou způsobit, že bude pleť se sklonem k tvorbě skvrn ještě citlivější na UV záření. Eucerin Ochranný krémový gel na opalování na obličej Oil Control Dry Touch SPF 30 a SPF 50+ poskytuje vaší pleti potřebnou úroveň ochrany a měl by se nanášet před krycím make-upem a líčením. Pokud nanášíte sluneční ochranu po lokální léčbě akné, počkejte pět minut, aby se léčba plně vstřebala.

Zjistit více

Korektor a make-up

Zakryjte skvrny a sjednoťte svůj tón pleti pomocí podkladové báze a/nebo korektoru. Vybírejte si takové produkty, které jsou nekomedogenní (tj. neucpávají póry) a v ideálním případě také obsahují složky, které zlepšují stav pleti se sklonem k tvorbě skvrn. Před spaním nezapomeňte odstranit veškerý make-up.

Zjistit více

Ingredience

Jak Eucerin DermoPure Exfoliační čisticí gel s trojitým účinkem pro obličej a tělo funguje

Eucerin DermoPure Exfoliační čisticí gel s trojitým účinkem pro obličej a tělo s 2% kyselinou salicylovou vám pomůže se konečně zbavit skvrn a stop po akné, a to díky 3 klíčovým faktorům. 
 
1. Proti nedokonalostem pleti: 2% kyselina salicylová díky antibakteriálním účinkům efektivně redukuje nedokonalosti pleti a čistí póry.
 
2. Proti pozánětlivé hyperpigmentaci pleti: Exfoliační AHA/BHA/PHA komplex kyselin odstraňuje odumřelé kožní buňky a redukuje již vzniklé skvrny po akné.
 
AHA je zkratka pro alfa-hydroxykyselinu. V Eucerinu používáme AHA kyselinu glykolovou, kyselinu, která byla původně získávána z cukrové třtiny. Tuto peelingovou kyselinu tvoří velmi malé molekuly, které pleť vyhlazují, sjednocují a uvolňují póry, aniž by narušovaly bariérovou strukturu pokožky. 
 
Napomáhá exfoliaci tím, že snižuje adhezi buněk v epidermis a zvyšuje buněčnou obměnu. Navíc zvyšuje biosyntetickou kapacitu kolagenu a buduje podpůrnou strukturu v dermální matrix, čímž redukuje vrásky a jemné linky.
 
BHA je zkratka pro beta-hydroxykyselinu. Ve společnosti Eucerin používáme BHA kyselinu salicylovou. Tato malá lipofilní kyselina proniká do pórů a čistí je do hloubky, rozpouští odumřelé kožní buňky a reguluje tvorbu kožního mazu.
 
PHA je zkratka pro poly-hydroxykyselinu. Ve společnosti Eucerin používáme PHA glukonolakton. Díky svým hydroxy skupinám a větším molekulám proniká tato exfoliační kyselina do pokožky pomaleji. Proto je vhodná zejména pro citlivou pleť. Hydratuje, sjednocuje a vyhlazuje pleť. 
 
3. Proti lesku pleti: Čistí pleť od nadbytečného kožního mazu, nečistot a make-upu.
 
Chcete-li se konečně zbavit skvrn a stop po akné, nezapomínejte na:

1. Čištění pomocí našeho Exfoliačního čisticího gelu s trojitým účinkem
2. Zmírnění skvrn po akné pomocí našeho Séra s trojitým účinkem s patentovaným thiamidolem.
3. Prevenci ztmavnutí skvrn po akné pomocí naší Ochranné emulze s SPF 30.

FAQ (8)

 • Co jsou to skvrny po akné (pozánětlivá hyperpigmentace, zkráceně PIH – post inflammatory hyperpigmentation)?

  PIH je typ hyperpigmentace pokožky, kterou vyvolává především způsob regenerace pokožky po zánětu. Může postihnout obličej i tělo, zejména oblasti vystavené UV záření, a projevuje se jako ploché skvrny silnějšího zabarvení. Jejich barva se pohybuje od růžové po červenou, hnědou nebo černou, v závislosti na tónu pleti a intenzitě zabarvení. Hlavní příčinou vzniku PIH je zvýšená tvorba melaninu – pigmentu, který určuje barvu kůže – vyvolaná zánětlivými faktory. Pupínek stimuluje v buňkách produkujících melanin, zvaných melanocyty, nadměrné uvolňování melanozomů (pigmentových zrn). Tato nadbytečná pigmentová zrna způsobují ztmavnutí a změnu zabarvení původně narušené oblasti. Původní pupínky mizí, mohou však po nich zůstat silněji zabarvené skvrny označované též jako pigmentové skvrny po akné.
   
  Navíc sluneční záření může příznaky PIH ještě zhoršit, neboť způsobuje ztmavnutí postižených oblastí a oddaluje tak jejich vyblednutí. Většina pozánětlivých hyperpigmentací způsobených akné postupem času vybledne, k úplnému vymizení však může dojít až po několika letech nebo i desetiletí*.
   
  ** Abad-Casintahan, F. et al., “Frequency and Characteristics of Acne-Related Post-Inflammatory Hyperpigmentation.” (Četnost a charakteristika pozánětlivých hyperpigmentací souvisejících s akné) J Dermatol. 2016; 43:826– 828.

 • Koho nejčastěji trápí skvrny po akné?

  Pozánětlivá hyperpigmentace je běžná u mnoha lidí trpících akné, protože hlavní příčinou akné je zánět. Tyto skvrny po akné, které zůstávají po zhojení pupínků, mohou být ještě protivnější a emocionálně člověka obtěžovat ještě více než samotné akné. Lidé jsou vůči pozánětlivé hyperpigmentaci stejně náchylní a mohou jí trpět všechny typy pleti, i když častěji se týká spíše tmavších odstínů pleti. Svou zkušenost s PIH má přes 65 % Američanů černé pleti, 53 % Hispánců, 47 % Asiatů a 25 % bělochů*. To tedy znamená, že potřebujeme účinný a dobře snášený přípravek péče o pleť, který bude zmírňovat na skvrny a pozánětlivou hyperpigmentaci, pro spotřebitele na celém světě.
   
  * Kaufman et al., Am J Clin Dermatol. 2018; 19:489–503, Perkins et al., JEADV. 2011;25(9):1054–1060.

 • Jak časté jsou skvrny po akné?

  Až u 87 % lidí, které trápí akné, zůstávají na pokožce skvrny po akné. Často bývají zásadní příčinou stigmatizace a stávají se tak nedílnou součástí problémů všech, které trápí akné.

  Cílem globální sociální mise společnosti Eucerin je proto podporovat sociální začlenění jednotlivců a skupin všech věkových kategorií s dermatologickými problémy. Je důležité nezapomínat, že akné je běžné onemocnění, které postihuje mnoho lidí, a není ostuda vyhledat pomoc nebo léčbu.
   
  Odkaz na naši studii, která prokazuje vliv hyperpigmentace po akné na štěstí a sebevědomí, naleznete zde.

 • Jak lze předcházet vzniku skvrn po akné?

  PIH je vyvolána především způsobem regenerace kůže po zánětu. Chcete-li pozánětlivé hyperpigmentaci předejít, byť to nelze 100% zaručit, vyhněte se mačkání nebo škrábání pupínků. Nejlepší prevencí je však zaměřit se na PIH po akné u samotného zdroje, a tedy zabránit vzniku pupínků a jejich zanícení. Používejte účinný čisticí přípravek, jako je například Eucerin® DermoPure Exfoliační čisticí gel s trojitým účinkem pro obličej a tělo.

  Navíc sluneční záření může příznaky PIH ještě zhoršit, proto doporučujeme sluneční ochranu. Omezte čas strávený na slunci a nevycházejte na přímé slunce v hodinách nejintenzivnějšího záření. Kdykoli je to možné, noste ochranný oděv a pokrývku hlavy a používejte ochranný sluneční faktor (SPF) alespoň 30. Abyste předešli ztmavnutí skvrn a zabránili vzniku nových, používejte specializovanou péči o pleť, jako je Eucerin® Dermopure Ochranná emulze SPF 30.

 • Co je AHA?

  AHA je zkratka pro alfa-hydroxykyselinu. V Eucerinu používáme AHA kyselinu glykolovou, kyselinu, která byla původně získávána z cukrové třtiny. Tuto peelingovou kyselinu tvoří velmi malé molekuly, které pleť vyhlazují, sjednocují a uvolňují póry, aniž by narušovaly bariérovou strukturu pokožky. 
  Napomáhá exfoliaci tím, že snižuje adhezi buněk v epidermis a zvyšuje buněčnou obměnu. Navíc zvyšuje biosyntetickou kapacitu kolagenu a buduje podpůrnou strukturu v dermální matrix, čímž redukuje vrásky a jemné linky.

 • Co je BHA?

  BHA je zkratka pro beta-hydroxykyselinu. Ve společnosti Eucerin používáme BHA kyselinu salicylovou. Kyselina salicylová představuje zlatý standard pro léčbu aknózní pleti. Jedná se o zvášť účinnou složku, která bojuje proti příčinám problémů pleti se sklonem k tvorbě skvrn: ucpaným pórům a růstu bakterií. Jedná se o antibakteriální složku s exfoliačním a komedolytickým účinkem: potlačuje množení bakterie Cutibacterium acnes, která může být příčinou vzniku akné, rozpouští a odstraňuje odumřelou kůži, uvolňuje ucpané póry a zjemňuje pleť, čímž předchází ucpávání pórů. Tato malá lipofilní kyselina proniká do pórů a čistí je do hloubky. Zlepšuje celkový vzhled pleti: redukuje skvrny a zabraňuje jejich opětovnému vzniku. Tato malá lipofilní kyselina proniká do pórů, které hloubkově čistí, rozpouští odumřelé kožní buňky a reguluje tvorbu kožního mazu.

 • Co je PHA?

  PHA je zkratka pro poly-hydroxykyselinu. Ve společnosti Eucerin používáme PHA glukonolakton. Díky svým hydroxy skupinám a větším molekulám proniká tato exfoliační kyselina do pokožky pomaleji. Proto je vhodná zejména pro citlivou pleť. Hydratuje, sjednocuje a vyhlazuje pleť.

 • Jaká je ideální každodenní péče, která mě konečně zbaví skvrn a stop po akné?

  Pro ideální denní péči, která vám pomůže se konečně zbavit skvrn a stop po akné, doporučujeme:

  1. Čištění pleti pomocí našeho Exfoliačního čisticího gelu s trojitým účinkem pro obličej a tělo
  2. Zmírnění skvrn po akné pomocí našeho Séra s trojitým účinkem s patentovaným thiamidolem.
  3. Zastavit tmavnutí skvrn po akné pomocí naší Ochranné emulze s SPF 30.
    
  Pro ideální večerní péči, která vám pomůže se konečně zbavit skvrn a stop po akné, doporučujeme:

  1. Čištění pleti pomocí našeho Exfoliačního čisticího gelu s trojitým účinkem pro obličej a tělo
  2. Zmírnění skvrn po akné pomocí našeho Séra s trojitým účinkem s patentovaným thiamidolem.
  3. Redukci skvrn a nadbytečného mazu pomocí naší Zmatňující emulze.

Další doporučené produkty

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin