SPF 50+
 • 1/7
 • 2/7
 • 3/7
 • 4/7 Ocean Formula Logo
 • 5/7
 • 6/7
 • 7/7
 • 1/7
 • 2/7
 • 3/7
 • 4/7 Ocean Formula Logo
 • 5/7
 • 6/7
 • 7/7

Ultra lehký fluid Hydro Protect SPF 50+

0.0
0 recenzí
Velmi vysoká ochrana pleti obličeje před UVA/UVB zářením a vysokoenergetickým viditelným světlem
Ultralehké složení, rychle se vstřebává a zanechává po sobě neviditelný finiš
Nelepivý, nemastný fluid, který se beze zbytku vstřebá

Ultralehký opalovací fluid na obličej pro všechny typy pleti včetně citlivé

Eucerin® přináší inovovanou ochranu proti slunci s technologií Advanced Spectral Technology kombinující velmi vysoký ochranný faktor proti UVA/UVB záření s účinky licochalkonu A, který neutralizuje volné radikály vzniklé působením UV záření a vysokoenergetického viditelného světla. Kyselina glycyrrhetinová podporuje vlastní mechanismy pokožky pro opravu DNA.

Udržitelnost & Životní prostředí

Systém UV filtrů bez oktokrylenu

Skládací krabice vyrobená z papíru s certifikátem FSC

Produkt neobsahuje mikroplasty  (dle znění definice UNEP)

Zjistit více o programu udržitelnosti

O produktu

Ultralehký opalovací fluid na obličej pro všechny typy pleti, dokonce i citlivou

 

Hlavní příčinou poškození pokožky sluncem je UV záření, nicméně k tvorbě volných radikálů zatěžujících pokožku přispívá i vysokoenergetické viditelné světlo (HEVIS).

 

Eucerin ultra lehký fluid Hydro Protect SPF 50+ je ultralehký opalovací fluid pro každodenní ochranu pokožky s hydro-tech komplexem pro okamžitou hydrataci a pocit svěžesti. Chrání pokožku před poškozením sluncem. Technologie Advanced Spectral Technology kombinuje širokopásmové, fotostabilní UVA/UVB filtry pro vysokou ochranu proti UV záření s účinky licochalkonu A, který neutralizuje volné radikály vznikající působením UV záření a vysokoenergetického viditelného světla. Tento ultralehký opalovací fluid navíc obsahuje kyselinu glycyrrhetinovou, která podporuje vlastní mechanismy pokožky pro opravu DNA.

ultralehké, nemastné složení a velmi rychle a beze zbytku se vstřebává. Klinické a dermatologické studie prokázaly velmi dobrou kožní snášenlivost fluidu Eucerin ultra lehký fluid Hydro Protect SPF 50+ u všech typů pleti včetně citlivé.

 

 1 Splňuje přísné standardy pro ochranu proti UVA a UVB záření stanovené asociací Cosmetics Europe.

Klinické a dermatologické studie

1 Klinická studie, vlastní hodnocení, 160 subjektů, 2 týdny každodenního používání. 2 Beiersdorf AG, uživatelská studie PiU, květen 2022

Klíčová zjištění

99 %

Snadno se roztírá

98 %

Vhodný pro horké a vlhké podnebí

97 %

Příjemný pocit na pokožce po použití

97 %

Vhodný pro můj typ pokožky

96 %

Nezanechává na pokožce lepivý film

Kromě klinických a dermatologických studií byla provedena uživatelská studie (PiU) se 160 subjekty ve věku 18 až 40 let2, z nichž všechny subjekty pravidelně používaly přípravky s vysokým faktorem na ochranu obličeje před sluncem. Po dvou týdnech pravidelného používání uváděli účastníci studie následující výsledky:

Použití

Pozor

Ochrana před sluncem není určena jen pro opalování. Pokožku ovlivňuje i každodenní krátký až středně dlouhý pobyt na slunci, a proto je důležité zahrnout ochranu před sluncem do každodenní péče o pleť. Více informací najdete v článku Každodenní péče o pleť obličeje.

Tři kroky pro optimální ochranu před sluncem

Technologie Advanced Spectral Technology

1. Volba správného produktu

Vyberte si produkt se správnou úrovní ochrany odpovídající typu vaší pokožky. Kromě ochrany před UVA a UVB zářením by měl nabízet i ochranu před vysokoenergetickým viditelným světlem. Měl by také vyhovovat typu a stavu vaší pokožky.

Zjistit více
aplikace sluneční ochrany

2. Správné množství

Je důležité používat dostatečné množství přípravku a pravidelně obnovovat ochranu opakovanou aplikací. K odhadu potřebného množství přípravku použijte svou dlaň. Pro natření obličeje, krku a dekoltu použijte tlustý pruh krému sahající od špičky prostředníčku až k zápěstí.

Zjistit více
Oblasti pro aplikaci sluneční ochrany

3. Pečlivá aplikace

Na některé části pokožky se snadno zapomíná. Nevynechte hřbet nosu a krk.

Zjistit více

Důležité pokyny k použití

 • Před pobytem na slunci naneste na pokožku vydatné množství přípravku a často ochranu obnovujte opakovanou aplikací, zejména po plavání, při pocení nebo po utření do ručníku.
 • Příliš malé množství přípravku výrazně sníží stupeň ochrany. 
 • Nepobývejte na slunci příliš dlouho, ani když používáte opalovací přípravek. 
 • Nadměrné vystavování se slunečnímu záření představuje vážné riziko ohrožení zdraví. 
 • Kojence a malé děti je nutné chránit před přímým slunečním zářením.
 • Nechte přípravek zcela vstřebat a vyhněte se přímému kontaktu s textilem a tvrdými povrchy, abyste zabránili jejich znečištění.
 • Zabraňte kontaktu s očima.
 • Před použitím důkladně protřepejte.

Doporučení

Použijte tento výrobek, pokud...

Hledáte opalovací krém na obličej s velmi vysokou ochranou vhodný pro všechny typy pleti: 
Eucerin Ultra lehký fluid Hydro Protect SPF 50+ nabízí velmi vysokou ochranu a byl speciálně vyvinut pro všechny typy pleti. 
 
Hledáte přípravek na ochranu před sluncem s ultralehkou texturou:
Eucerin Ultra lehký fluid Hydro Protect SPF 50+ je ultralehký, nemastný a nelepivý, snadno a okamžitě se vstřebává. Je nekomedogenní. 
 
Hledáte opalovací přípravek, který vaše tělo ochrání před UVA a UVB zářením a také před negativními účinky vysokoenergetického viditelného světla:
Inovovaný krém Eucerin® Sun Protection s technologií Advanced Spectral Technology kombinující vysokou ochranu před UVA/B zářením s účinky licochalkonu A, který neutralizuje volné radikály vzniklé v důsledku UV záření a vysokoenergetického viditelného světla.

Vyzkoušejte jiný výrobek, pokud...

Ingredience

Jak to funguje

Oceam Formula Logo
*složení respektující oceány

Pokožku nepoškozuje pouze UV záření. Další příčinou tvorby volných radikálů v pokožce, fotostárnutí (předčasného stárnutí pleti v důsledku jejího vystavení slunci) a zhoršení problémů s hyperpigmentací je i vysokoenergetické viditelné světlo (HEVIS). Eucerin Ultra lehký fluid Hydro Protect SPF 50+ využívá technologii Advanced Spectral Technology, která pokožku nejen chrání proti UV záření, ale zároveň jí pomáhá bojovat proti negativním účinkům vysokoenergetického viditelného světla a podporuje vlastní mechanismy pokožky pro opravu DNA.

 
Technologie Advanced Spectral Technology 
Špičkové širokopásmové, fotostabilní filtry UVA/UVB1 jsou doplněny o účinky licochalkonu A, který neutralizuje volné radikály vzniklé působením UVA záření a vysokoenergetického viditelného světla.
 
Ochrana DNA 
Tento opalovací fluid pro mastnou pleť navíc obsahuje kyselinu glycyrrhetinovou, která podporuje vlastní mechanismy pokožky pro opravu DNA.
 
1 Splňuje přísné standardy pro ochranu proti UVA a UVB záření stanovené asociací Cosmetics Europe. Stupeň ochrany proti UVA záření je vyšší, než vyžaduje EU.

FAQ (4)

 • Jak si mám vybrat SPF?

  Opalovací přípravky nabízejí čtyři různé stupně ochrany: nízký (faktor 6 až 10), střední (15 až 25), vysoký (30 až 50) a velmi vysoký (50+). Čím vyšší je ochranný faktor, tím lépe je pokožka chráněna, nicméně stejně důležitá je i důkladná aplikace přípravku (nesmí se vynechat žádná oblast pokožky) a pravidelná obnova ochrany opakovanou aplikací dostatečného množstvím produktu každé dvě hodiny.

 • Jaký je rozdíl mezi UVA a UVB zářením?

  UVA záření proniká do hlubších vrstev pokožky. Stimuluje tvorbu volných radikálů, které způsobují oxidační stres a mohou vést k nepřímému poškození DNA (časem buněčnou DNA mění). UVA záření je také nejčastěji spojováno s fotostárnutím (předčasným stárnutím pokožky v důsledku slunečního záření). Může dále vyvolávat sluneční alergie, např. polymorfní světelnou erupci (PLE). Alergie může způsobovat i UVB záření, ale v menší míře.

  UVB záření dodává pokožce energii potřebnou k tvorbě vitaminu D a stimuluje tvorbu melaninu, který je nezbytný pro opálení pokožky. UVB záření neproniká do pokožky tak hluboko jako UVA záření – dostane se pouze do jejích nejsvrchnějších vrstev, kde způsobuje relativně rychle rozpoznatelné poškození, například spálení. UVB záření je přímo absorbováno buněčnou DNA, a může tak být příčinou různých kožních onemocnění, jako je aktinická keratóza nebo rakovina kůže.

  Oba typy UV záření mohou vyvolávat hyperpigmentaci a mohou přispívat k vzniku problémů, jako jsou pigmentové skvrny od slunce (známé také jako „stařecké skvrny“) a melasma.

 • Proč je nutné do každodenní rutiny zařadit ochranu pokožky obličeje před sluncem?

  Pokožka obličeje je k UVA/UVB záření a vysokoenergetickému viditelnému světlu citlivější než pokožka těla, protože je vystavena slunci po celý rok. Ochrana před sluncem pomáhá zabraňovat poškození buněčné DNA v důsledku UV záření, fotostárnutí (předčasnému stárnutí způsobenému sluncem) a hyperpigmentaci. Pokožku obličeje je potřeba chránit vždy, když je vystavena slunci.

 • Co je to vysokoenergetické viditelné světlo a proč je nutné před ním pokožku chránit?

  Spektrum slunečního záření lze rozdělit na UV záření, viditelné světlo a infračervené světlo. Lidské oko zachytí pouze viditelné sluneční světlo, přičemž světlo ostatních frekvencí je pro něj neviditelné. Část tohoto viditelného spektra má vysokou energetickou úroveň, a proto se označuje jako vysokoenergetické viditelné světlo. Známe ho rovněž pod názvem HEVIS světlo, HEV světlo, HEVL světlo nebo se mu někdy také říká „modré světlo“ nebo „modrofialové světlo“.

  HEVIS světlo proniká stejně jako UVA záření do hlubších vrstev pokožky (dermis), kde může vytvářet volné radikály. Tyto volné radikály jsou jednou z hlavních příčin fotostárnutí (předčasného stárnutí kůže způsobeného sluncem), zasahují do kožních buněk a rozkládají kolagen a elastin, které pokožce dodávají pružnost a mladistvý vzhled. Vysokoenergetické viditelné světlo je rovněž spojováno s nerovnoměrnou pigmentací pleti a melasmou.

  Ačkoli existuje mnoho moderních opalovacích krémů s účinnou ochranou před UVA a UVB zářením, doporučujeme vyhledávat přípravky, které pokožku zároveň chrání i před negativními účinky vysokoenergetického viditelného světla. Takové přípravky pleti poskytnou spolehlivou ochranu před fotostárnutím a z dlouhodobého hlediska vám mohou také pomoci v boji proti viditelným známkám stárnutí pleti, jako jsou vrásky.

Další doporučené produkty

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin