SPF 50+
 • 1/7
 • 2/7
 • 3/7
 • 4/7 Ocean Formula Logo
 • 5/7
 • 6/7
 • 7/7
 • 1/7
 • 2/7
 • 3/7
 • 4/7 Ocean Formula Logo
 • 5/7
 • 6/7
 • 7/7

Emulze na opalování na obličej proti vráskám Photoaging Control SPF 50+

5.0
3 recenzí
Vysoká sluneční ochrana obličeje proti UVA/UVB záření
Pomáhá předcházet fotostárnutí
Pro všechny typy pleti

Špičkový opalovací přípravek na obličej pro všechny typy pleti. Pomáhá předcházet fotostárnutí a viditelně redukuje vrásky.

Technologie Advanced Spectral Technology vyvinutá značkou Eucerin nabízí vysokou ochranu proti UVA/UVB záření a vysokoenergetickému viditelnému světlu (HEVIS). Tento opalovací přípravek zároveň podporuje vlastní mechanismy pokožky pro opravu DNA, a navíc obsahuje kyselinu hyaluronovou, která pomáhá bojovat proti viditelným známkám stárnutí pleti.

Udržitelnost & Životní prostředí

Produkt neobsahuje mikroplasty  (dle znění definice UNEP)

Zjistit více o programu udržitelnosti

Každý den nosím opalovací krém jako součást své rutiny péče o pleť, takže jsem byla velmi potěšena, že jsem obdržela tento produkt. Kvalita produktu je skvělá.

Saima, 2019

O produktu

Anti-age opalovací emulze na obličej na ochranu před fotostárnutím

Hlavní příčinou poškození pokožky sluncem je UV záření, nicméně k tvorbě volných radikálů zatěžujících pokožku může přispívat i vysokoenergetické viditelné světlo (HEVIS).

Eucerin Emulze na opalování na obličej proti vráskám Photoaging Control SPF 50+ je opalovací prostředek na obličej pro každodenní použití vhodný všechny typy pleti. Technologie Advanced Spectral Technology kombinuje širokopásmové, fotostabilní UVA/UVB filtry1 pro vysokou ochranu před UV zářením s účinky licochalkonu A, který neutralizuje volné radikály vznikající v pokožce působením UV záření a vysokoenergetického viditelného světla. Tento opalovací krém proti stárnutí obsahuje také kyselinu glycyrrhetinovou, která podporuje vlastní mechanismy pokožky pro opravu DNA.

Složení je dále obohaceno o kyselinu hyaluronovou s krátkými a dlouhými řetězci, která viditelně redukuje vrásky na pokožce obličeje a dekoltu.

Eucerin Emulze na opalování na obličej proti vráskám Photoaging Control SPF 50+ je neparfemovaná emulze s příjemnou lehkou texturou, která se rychle vstřebává. Klinické a dermatologické studie prokázaly velmi dobrou kožní snášenlivost u citlivé pleti.

(1) Splňuje přísné standardy pro ochranu proti UVA a UVB záření stanovené asociací Cosmetics Europe. Stupeň ochrany proti UVA záření je vyšší, než vyžaduje EU.

Klinické a dermatologické studie

Velmi dobrá kožní snášenlivost u citlivé pokožky

Klíčová zjištění

97 %

Příjemný pocit na pokožce

96 %

Příjemná, lehká textura

93 %

Rychle se vstřebává

90 %

Vhodné pod make-up

V uživatelské studii (PiU) testovalo Eucerin Emulzi na opalování na obličej proti vráskám Photoaging Control SPF 50+ celkem 329 žen ve věku 25-55 let. Testování v horkém a vlhkém klimatu přineslo vynikající výsledky3. Ženy uváděly: V další srovnávací split-face studii účinnosti in vivo si ženy ve věku 35-65 let měly dvakrát denně aplikovat přípravek Eucerin Emulze na opalování na obličej proti vráskám Photoaging Control SPF 50+. Po čtyřech týdnech pravidelného používání byl prostřednictvím klinických fotografií a 3D měření potvrzen viditelný úbytek vrásek a jemných linek na obličeji a v dekoltu. Nezávislá studie prokázala, že opalovací krémy s obsahem licochalkonu A, který je jednou z účinných složek přípravku Eucerin Emulze na opalování na obličej proti vráskám Photoaging Control SPF 50+, poskytují kromě ochrany před UV zářením zároveň účinnou ochranu před negativními účinky vysokoenergetického viditelného světla4. (2) Po laserovém/peelingovém ošetření používalo 26 pacientů přípravek Eucerin Emulze na opalování na obličej proti vráskám Photoaging Control SPF 50+ alespoň jednou denně po dobu dvou týdnů. Kožní snášenlivost hodnotilo 88,5 % pacientů jako velmi dobrou nebo dobrou. (3) Uživatelská studie Eucerin v horkém a vlhkém klimatu (Španělsko, Thajsko), které se zúčastnilo 329 žen (25-55 let). (4) Zpráva fakultní nemocnice Charité „Protective efficacy of Licochalcone A containing sunscreen in the high energy visible spectral range in vivo“ (Ochranná účinnost opalovacího krému s obsahem licochalkonu A ve vysokoenergetickém viditelném spektru testovaná in vivo), březen 2016.

Použití

Sluneční ochrana jako součást vaší pravidelné každodenní péče

použití emulze na pleť

 • Nanášejte ráno na váš obvyklý denní krém nebo místo něj.
 • Lze použít v kombinaci s dalšími výrobky Eucerin Péče o pleť, například z řady Eucerin Hyaluron-Filler + 3x EFFECT.
 • Vaše pleť je bezprostředně po aplikaci chráněna před sluncem – nemusíte čekat.
 • Na emulzi naneste make-up, pokud jej používáte.

Sluneční ochrana není důležitá pouze při opalování. Také každodenní mírné až střední působení slunečního záření pleť ovlivňuje. Proto je důležité začlenit sluneční ochranu do vaší pravidelné každodenní péče o pleť. Více si přečtěte v článku Význam sluneční ochrany v pravidelné každodenní péči.

Tři kroky k optimální sluneční ochraně

1. Zvolte správný výrobek

Vyberte si výrobek, který poskytuje správnou úroveň ochrany pro vaši pleť. Měl by chránit před UVA i UVB zářením a také poskytovat obranu před vysokoenergetickým viditelným světlem. Také by měl být přizpůsoben potřebám Vaší pleti.

Zjistit více

2. Použijte správné množství

Je důležité použít dostatečné množství přípravku a aplikaci v pravidelných intervalech opakovat. Jako měřítko množství přípravku vám poslouží vaše dlaň. Na ochranu obličeje, krku a dekoltu doporučujeme použít silný pruh opalovacího přípravku v délce od špičky prostředníčku až ke konci dlaně.

Zjistit více

3. Nanášejte důkladně

Na některé oblasti snadno zapomínáme, proto vždy pamatujte také na uši a zadní stranu krku. 

Zjistit více

Důležité pokyny pro použití

 • Před sluněním naneste na pleť v dostatečném množství a aplikaci pravidelně opakujte - zejména po plavání, pokud jste se zpotili nebo po sušení ručníkem - jen tak zachováte původní úroveň ochrany
 • Použití menšího množství významně snižuje úroveň ochrany
 • Nezůstávejte na slunci příliš dlouho, a to i po použití sluneční ochrany 
 • Přílišné vystavování pleti slunci představuje vážné zdravotní riziko
 • Kojence a malé děti nevystavujte přímému slunci
 • Zamezte kontaktu s očima 
 • Výrobek nechte zcela vstřebat a dbejte, aby nedošlo k přímému kontaktu s oděvy a pevnými povrchy, na kterých by mohl zanechat skvrny

Doporučení

Použijte tento výrobek, pokud …

Hledáte pro svůj obličej ochranu před známkami fotostárnutí:

Eucerin Emulze na opalování na obličej proti vráskám Photoaging Control SPF 50+ je opalovacím přípravkem, který poskytuje vysokou ochranu a byl vyvinut speciálně pro prevenci předčasného stárnutí pleti a ochranu všech typů pleti před slunečním poškozením. Také viditelně redukuje vrásky na obličeji a dekoltu.

Hledáte přípravek na opalování, který ochrání vaši pleť před UVA a UVB zářením i před negativními dopady vysokoenergetického viditelného světla:

Technologie Advanced Spectral Technology značky Eucerin nabízí špičkovou ochranu před zářením UVA a UVB i obranu před vysokoenergetickým viditelným světlem.

Hledáte opalovací přípravek s účinky proti stárnutí:

Opalovací emulze Eucerin Emulze na opalování na obličej proti vráskám Photoaging Control SPF 50+ vaši pleť chrání před předčasným stárnutím a jeho známkami jako jsou stařecké skvrny, pleť intenzivně hydratuje a viditelně redukuje vrásky.

Hledáte opalovací přípravek na obličej vhodný k použití po ošetření chemickým peelingem a/nebo laserem:

Pro přípravek Eucerin Emulze na opalování na obličej proti vráskám Photoaging Control SPF 50+ bylo klinicky i dermatologicky prokázáno, že je vhodný k použití po těchto ošetřeních.

Vyzkoušejte jiný přípravek, pokud …

Hledáte všechny přednosti přípravku Eucerin Emulze na opalování na obličej proti vráskám Photoaging Control SPF 50+, ale s nižším SPF:

Vyzkoušejte Eucerin Emulzi na opalování na obličej proti vráskám Photoaging Control SPF 30 

Pleť vašeho obličeje je suchá a citlivá:

Vyzkoušejte Eucerin Vysoce ochranný krém na opalování na obličej Sensitive Protect SPF 50+.

Máte aknózní pleť a chcete dosáhnout dlouhodobého zmatnění pleti a regulovat tvorbu kožního mazu:

Vyzkoušejte Eucerin Ochranný krémový gel na opalování na obličej Oil Control SPF 50+ nebo SPF 30.

Ingredience

Oceam Formula Logo
*složení respektující oceány

Nejen UV záření může poškozovat naši pleť. Také vysokoenergetické viditelné světlo může vyvolávat tvorbu volných radikálů a způsobovat fotostárnutí (předčasné stárnutí pleti způsobené sluncem). Eucerin Emulze na opalování na obličej proti vráskám Photoaging Control SPF 50+ a SPF 30 a Eucerin tónované krémy na opalování na obličej Pigment Control SPF 50+ světlý a středně tmavý obsahují technologii Advanced Spectral Technology, která poskytuje pleti více než ochranu před UV zářením - chrání ji také před negativními účinky vysokoenergetického viditelného světla. Výrobky také podporují vlastní mechanismus pleti na obnovu DNA a obsahují kyselinu hyaluronovou, která pomáhá viditelně redukovat známky stárnutí pleti. 

Technologie Advanced Spectral Technology 
Špičkové širokospektrální a fotostabilní UVA/UVB filtry1 v kombinaci s licochalconem A neutralizují volné radikály způsobené UVA zářením a vysokoenergetickým viditelným světlem. 

Ochrana DNA
Inovativní složení výrobků Pigment Control obsahuje také kyselinu glycyrrhetinovou, která podporuje vlastní mechanismus pokožky pro obnovu DNA. 

Kyselina hyaluronová
Eucerin používá dva typy kyseliny hyaluronové pro intenzivní hydrataci pleti, vyplnění vrásek a viditelnou redukci známek stárnutí. 

1 Odpovídají přísným standardům kladeným na ochranu před UVA a UVB zářením asociací Cosmetics Europe. Úroveň ochrany před UVA zářením je vyšší než je požadováno dle EU norem. 

Jak účinkuje

FAQ (6)

 • Co je to fotostárnutí?

  Fotostárnutí je výraz, pod kterým rozumíme předčasné stárnutí pleti vlivem slunečního záření. Za příčinu zhruba 90 % předčasného stárnutí pleti  jsou považovány sluneční paprsky.²

  2 - Ramos-e-Silva a kol., ‘Anti-aging cosmetics: Facts and controversies’. Clin Dermatol.  listopad-prosinec 2013; 31(6): 750-8.

 • Jak poznám, který ochranný faktor (SPF) mám použít?

  Dostupné opalovací přípravky nabízejí čtyři rozdílné úrovně ochrany: nízkou (faktor 6 až 10), střední (15 až 25), vysokou (30 až 50) a velmi vysokou (50+). Čím je ochranný faktor vyšší, tím lépe je vaše pokožka chráněna. Je ale důležité přípravek nanášet důkladně (tak, abyste žádnou oblast nevynechali) a aplikaci v dostatečném množství opakovat každé dvě hodiny.

 • Jaký je rozdíl mezi UVA a UVB zářením?

  UVA paprsky pronikají hlubšími vrstvami kůže. V kůži vyvolávají tvorbu volných radikálů, které jsou příčinou oxidačního stresu a mohou vést k nepřímému poškození DNA (v průběhu času volné radikály modifikují buněčnou DNA). Nejčastěji je UVA záření spojováno s předčasným stárnutím pleti. Může být též spouštěcím faktorem slunečních alergií, jako je polymorfní světelná erupce (PLE). Také UVB záření může způsobovat alergie, ovšem v menší míře.

  UVB paprsky poskytují energii, kterou vaše pokožka potřebuje k syntéze vitamínu D a stimulují produkci melaninu, který způsobuje opálení pokožky. Nepronikají tak hluboko jako UVA paprsky, pouze do horních vrstev pokožky, způsobují však více okamžitého poškození pokožky, například spálení. UVB záření je přímo absorbováno buněčnou DNA, což může vést ke kožním onemocněním jako je aktinická keratóza a rakovina kůže.

  Oba typy UV záření mohou vyvolávat hyperpigmentaci a přispívat k problémům, jako jsou sluneční skvrny (známé též jako stařecké skvrny) a melasma.

 • Co je vysokoenergetické viditelné světlo a proč před ním potřebuji svoji pokožku chránit?

  Spektrum slunečního záření zahrnuje ultrafialové, viditelné a infračervené světlo. Lidské oko vnímá viditelné sluneční světlo, ostatní záření jsou pro něj neviditelná. Část tohoto viditelného spektra se vyznačuje vysokou energií a je známá pod názvem vysokoenergetické viditelné světlo. Bývá též označováno jako HEVIS světlo, HEV světlo, HEVL a někdy také jako o ‘modré světlo’ nebo  ’modrofialové světlo’.
   
  Stejně jako UVA záření, proniká vysokoenergetické viditelné světlo do hlubších vrstev pleti (dermis) a může vyvolávat tvorbu volných radikálů. Tyto volné radikály jsou jednou z hlavních příčin fotostárnutí (předčasného stárnutí pleti vlivem slunečního záření). Ovlivňují kožní buňky a rozkládají kolagen a elastin, které naší pleti zajišťují plný a mladistvý vzhled. Vysokoenergetické viditelné světlo je též spojováno s nerovnoměrnou pigmentací pleti a s melasmatem.

  Mnoho moderních opalovacích přípravků nabízí účinnou ochranu před UVA a UVB zářením, my vám však doporučujeme volit takové výrobky, které chrání též před nepříznivými účinky vysokoenergetického viditelného světla. Tyto výrobky poskytnou vaší pleti spolehlivou ochranu před fotostárnutím a v dlouhodobém horizontu mohou též pomoci v boji proti viditelným známkám stárnutí pleti, jako jsou vrásky.

 • Proč by měla být sluneční ochrana pleti obličeje součástí mé pravidelné každodenní péče?

  Pleť obličeje je mnohem citlivější na UVA/UVB záření a vysokoenergetické viditelné světlo než pokožka na zbytku těla, neboť je vystavena slunci po celý rok. Sluneční ochrana vám pomůže zabránit poškození buněčné DNA způsobenému UV zářením, fotostárnutí (předčasnému stárnutí vlivem slunečního záření) a hyperpigmentaci. Pleť obličeje je důležité chránit, kdykoliv je vystavena slunci.

 • Mohu na přípravek na opalování nanést make-up? 

  Eucerin Emulze na opalování na obličej proti vráskám Photoaging Control SPF 50+ představuje ideální bázi jak pro tekutý, tak i pro pudrový make-up, který lze aplikovat, aniž by došlo ke snížení úrovně sluneční ochrany. Nezapomeňte však během dne opalovací přípravek pravidelně opakovaně nanášet.

5.0
3 recenzí *
3
0
0
0
0
 • Veronika 23.03.2021
  Nevhodný pre citlivé oči
  Vzorek:
  vzorek produktu byl poskytnut zdarma.
  Táto emulzia je strašne super čo sa týka konzistencie, krytia, nezanecháva biely film, ale už po pár minútach nosenia som na sebe pozorovala reakciu v očiach - a to som emuziu neaplikovala priamo na viečka, iba okolo :/
 • Nadik 11.11.2019
  Super
  Vzorek:
  vzorek produktu byl poskytnut zdarma.
  Pouzivam denne ráno po dennom krémy, bez toho na slnko nechodím. Perfektný, vydrží celý deň, netreba natierať viackrát.
 • Nadik 11.11.2019
  Super
  Vzorek:
  vzorek produktu byl poskytnut zdarma.
  Maximálna spokojnosť, bez tohto na slnko nechodím. Stačí natrieť raz za deň a perfektne chráni celý deň

Další doporučené produkty

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin