• 1/4 Emulze na opalování na obličej proti vráskám Photoaging Control SPF 50
 • 2/4 Hlavní benefity
 • 3/4 Použití
 • 4/4 Hlavní ingredience
 • 1/4 Emulze na opalování na obličej proti vráskám Photoaging Control SPF 50
 • 2/4 Hlavní benefity
 • 3/4 Použití
 • 4/4 Hlavní ingredience

Eucerin Emulze na opalování na obličej proti vráskám Photoaging Control SPF 50

 • star-full
 • star-full
 • star-full
 • star-full
 • star-full
5
3 recenzí
tick Vysoká sluneční ochrana pro pleť obličeje a dekoltu
tick Technologie Advanced Spectral Technology : UVA/UVB ochrana a obrana před vysokoenergetickým viditelným světlem
tick Pro všechny typy pleti

Špičkový přípravek na opalování na obličej pro všechny typy pleti. Pomáhá předcházet fotostárnutí a viditelně redukuje vrásky.

Technologie Advanced Spectral Technology značky Eucerin poskytuje vysoký ochranný faktor ochrany proti UVA/UVB záření i obranu před vysokoenergetickým viditelným světlem. Tento opalovací přípravek také podporuje vlastní  mechanismus pleti na obnovu DNA a obsažená kyselina hyaluronová viditelně redukuje známky stárnutí pleti.

 

O produktu

Anti-age opalovací přípravek na obličej, který chrání před fotostárnutím

UV záření je hlavní příčinou poškození pleti slunečním zářením, ale i vysokoenergetické viditelné světlo může vyvolávat tvorbu volných radikálů, které pro pleť představují další zátěž. 

Eucerin Emulze na opalování na obličej proti vráskám Photoaging Control SPF 50 je výrobek sluneční ochrany pro pleť obličeje určený pro každodenní použití pro všechny typy pleti. Technologie Advanced Spectral Technology kombinuje širokospektrální a fotostabilní UVA/UVB filtry¹ pro vysokou UV ochranu s licochalconem A, který neutralizuje volné radikály vyvolané působením UV záření a vysokoenergetického viditelného světla. Tento anti-age výrobek obsahuje také kyselinu glycyrrhetinovou pro posílení vlastního mechanismu pleti na obnovu DNA. 

Složení je dále obohaceno o kyselinu hyaluronovou s krátkým a dlouhým řetězcem a viditelně redukuje vrásky v obličeji a v oblasti dekoltu.

Eucerin Emulze na opalování na obličej proti vráskám Photoaging Control SPF 50 je bez parfemace a má příjemnou lehkou konzistenci, která se rychle vstřebává. Klinické i dermatologické testy prokázaly její velmi dobrou snášenlivost na citlivé pleti.

1 - Odpovídají přísným standardům kladeným na ochranu před UVA a UVB zářením asociací Cosmetics Europe. Úroveň ochrany před UVA zářením je vyšší než je požadováno dle EU norem.  

Klinické studie

Klinické a dermatologické studie potvrzují velmi dobrou kožní snášenlivost u citlivé pleti. Bylo klinicky prokázáno, že přípravek je vhodný po ošetření chemickým peelingem nebo laserem.²

Klíčová zjištění

V uživatelské studii testovalo 329 žen (ve věku 25-55 let) Eucerin Emulzi na opalování na obličej proti vráskám Photoaging Control SPF 50 v horkém a vlhkém podnebí s vynikajícími výsledky.³ Uvedly:

 • Zanechává příjemný pocit na pleti (97 %)
 • Má příjemnou, lehkou texturu (96 %)
 • Rychle se vstřebává (93 %)
 • Je vhodná pod make-up (90 %)

V další studii účinnosti in vivo používaly ženy (ve věku 35-65 let) Eucerin Emulzi na opalování na obličej proti vráskám Photoaging Control SPF 50 dvakrát denně metodou testu na rozděleném obličeji. Po čtyřech týdnech pravidelného používání bylo klinickými fotosnímky a 3D měřením doloženo, že došlo k viditelné redukci vrásek a jemných linek v oblasti obličeje a dekoltu.

Nezávislá studie prokázala, že opalovací přípravky s obsahem licochalconu A, obsaženém v Eucerin Emulzi na opalování na obličej proti vráskám Photoaging Control SPF 50, poskytují účinnou ochranu před negativními důsledky nejen UV záření, ale i vysokoenergetického viditelného světla (4).

2 Po ošetření  laserem/peelingem aplikovalo 26 pacientek Eucerin Emulzi na opalování na obličej proti vráskám Photoaging Control SPF 50  nejméně jednou denně po dobu dvou týdnů. 88,5% pacientek ohodnotilo kožní snášenlivost přípravku jako velmi dobrou nebo dobrou.
3 Uživatelská studie značky Eucerin v horkém a vlhkém podnebí (Španělsko, Thajsko) s 329 ženami (25-55 let).
4 Zpráva Chartité, Protective efficacy of Licochalcone A containing sunscreen in the high energy visible spectral range in vivo, březen 2016.

Vlastnosti

 • bez parabenů
 • bez parfemace
 • nekomedogenní
 • rychle se vstřebává

Použití

Sluneční ochrana jako součást vaší pravidelné každodenní péče

 • Nanášejte ráno na váš obvyklý denní krém nebo místo něj.
 • Lze použít v kombinaci s dalšími výrobky Eucerin Péče o pleť, například z řady Eucerin Hyaluron-Filler.
 • Vaše pleť je bezprostředně po aplikaci chráněna před sluncem – nemusíte čekat.
 • Na emulzi naneste make-up, pokud jej používáte.

Sluneční ochrana není důležitá pouze při opalování. Také každodenní mírné až střední působení slunečního záření pleť ovlivňuje. Proto je důležité začlenit sluneční ochranu do vaší pravidelné každodenní péče o pleť. Více si přečtěte v článku Význam sluneční ochrany v pravidelné každodenní péči.

Tři kroky k optimální sluneční ochraně

1. Zvolte správný výrobek

Vyberte si výrobek, který poskytuje správnou úroveň ochrany pro vaši pleť. Měl by chránit před UVA i UVB zářením a také poskytovat obranu před vysokoenergetickým viditelným světlem. Také by měl být přizpůsoben potřebám Vaší pleti.

Zjistit více

2. Použijte správné množství

Je důležité použít dostatečné množství přípravku a aplikaci v pravidelných intervalech opakovat. Jako měřítko množství přípravku vám poslouží vaše dlaň. Na ochranu obličeje, krku a dekoltu doporučujeme použít silný pruh opalovacího přípravku v délce od špičky prostředníčku až ke konci dlaně.

Zjistit více

3. Nanášejte důkladně

Na některé oblasti snadno zapomínáme, proto vždy pamatujte také na uši a zadní stranu krku. 

Zjistit více

Důležité pokyny pro použití

 • Před sluněním naneste na pleť v dostatečném množství a aplikaci pravidelně opakujte - zejména po plavání, pokud jste se zpotili nebo po sušení ručníkem - jen tak zachováte původní úroveň ochrany
 • Použití menšího množství významně snižuje úroveň ochrany
 • Nezůstávejte na slunci příliš dlouho, a to i po použití sluneční ochrany 
 • Přílišné vystavování pleti slunci představuje vážné zdravotní riziko
 • Kojence a malé děti nevystavujte přímému slunci
 • Zamezte kontaktu s očima 
 • Výrobek nechte zcela vstřebat a dbejte, aby nedošlo k přímému kontaktu s oděvy a pevnými povrchy, na kterých by mohl zanechat skvrny

Doporučení

Použijte tento výrobek, pokud …

Hledáte pro svůj obličej ochranu před známkami fotostárnutí:

Eucerin Emulze na opalování na obličej proti vráskám Photoaging Control SPF 50 je opalovacím přípravkem, který poskytuje vysokou ochranu a byl vyvinut speciálně pro prevenci předčasného stárnutí pleti a ochranu všech typů pleti před slunečním poškozením. Také viditelně redukuje vrásky na obličeji a dekoltu.

Hledáte přípravek na opalování, který ochrání vaši pleť před UVA a UVB zářením i před negativními dopady vysokoenergetického viditelného světla:

Technologie Advanced Spectral Technology značky Eucerin nabízí špičkovou ochranu před zářením UVA a UVB i obranu před vysokoenergetickým viditelným světlem.

Hledáte opalovací přípravek s účinky proti stárnutí:

Opalovací emulze Eucerin Emulze na opalování na obličej proti vráskám Photoaging Control SPF 50 vaši pleť chrání před předčasným stárnutím a jeho známkami jako jsou stařecké skvrny, pleť intenzivně hydratuje a viditelně redukuje vrásky.

Hledáte opalovací přípravek na obličej vhodný k použití po ošetření chemickým peelingem a/nebo laserem:

Pro přípravek Eucerin Emulze na opalování na obličej proti vráskám Photoaging Control SPF 50 bylo klinicky i dermatologicky prokázáno, že je vhodný k použití po těchto ošetřeních.

Vyzkoušejte jiný přípravek, pokud …

Hledáte všechny přednosti přípravku Eucerin Emulze na opalování na obličej proti vráskám Photoaging Control SPF 50, ale s nižším SPF:

Vyzkoušejte Eucerin Emulzi na opalování na obličej proti vráskám Photoaging Control SPF 30

Hledáte všechny přednosti přípravku Eucerin Emulze na opalování na obličej proti vráskám Photoaging Control SPF 50 v tónovacím přípravku:

Vyzkoušejte Eucerin CC krém na opalování na obličej Photoaging Control SPF 50+ světlý nebo středně tmavý, podle svého přirozeného barevného tónu pleti.

Pleť vašeho obličeje je suchá a citlivá:

Vyzkoušejte Eucerin Vysoce ochranný krém na opalování na obličej Sensitive Protect SPF 50+ nebo SPF 30.

Máte aknózní pleť a chcete dosáhnout dlouhodobého zmatnění pleti a regulovat tvorbu kožního mazu:

Vyzkoušejte Eucerin Ochranný krémový gel na opalování na obličej Oil Control SPF 50+ nebo SPF 30.

Hledáte anti-age tělový opalovací přípravek:

Vyzkoušejte Eucerin Extra lehké mléko na opalování Photoaging Control SPF 50+ nebo SPF 30.

Ingredience

Nejen UV záření může poškozovat naši pleť. Také vysokoenergetické viditelné světlo může vyvolávat tvorbu volných radikálů a způsobovat fotostárnutí (předčasné stárnutí pleti způsobené sluncem). Eucerin Emulze na opalování na obličej proti vráskám Photoaging Control SPF 50 a SPF 30 a Eucerin CC krémy na opalování na obličej Photoaging Control SPF 50+ světlý a středně tmavý obsahují technologii Advanced Spectral Technology, která poskytuje pleti více než ochranu před UV zářením - chrání ji také před negativními účinky vysokoenergetického viditelného světla. Výrobky také podporují vlastní mechanismus pleti na obnovu DNA a obsahují kyselinu hyaluronovou, která pomáhá viditelně redukovat známky stárnutí pleti. 

Technologie Advanced Spectral Technology 
Špičkové širokospektrální a fotostabilní UVA/UVB filtry¹ v kombinaci s licochalconem A neutralizují volné radikály způsobené UVA zářením a vysokoenergetickým viditelným světlem. 

Ochrana DNA
Inovativní složení výrobků Pigment Control obsahuje také kyselinu glycyrrhetinovou, která podporuje vlastní mechanismus pokožky pro obnovu DNA. 

Kyselina hyaluronová
Eucerin používá dva typy kyseliny hyaluronové pro intenzivní hydrataci pleti, vyplnění vrásek a viditelnou redukci známek stárnutí. 

(1) Odpovídají přísným standardům kladeným na ochranu před UVA a UVB zářením asociací Cosmetics Europe. Úroveň ochrany před UVA zářením je vyšší než je požadováno dle EU norem. 

Jak účinkuje

FAQ (6)

  Co je to fotostárnutí?

  Fotostárnutí je výraz, pod kterým rozumíme předčasné stárnutí pleti vlivem slunečního záření. Za příčinu zhruba 90 % předčasného stárnutí pleti  jsou považovány sluneční paprsky.²

  2 - Ramos-e-Silva a kol., ‘Anti-aging cosmetics: Facts and controversies’. Clin Dermatol.  listopad-prosinec 2013; 31(6): 750-8.

  Jak poznám, který ochranný faktor (SPF) mám použít?

  Dostupné opalovací přípravky nabízejí čtyři rozdílné úrovně ochrany: nízkou (faktor 6 až 10), střední (15 až 25), vysokou (30 až 50) a velmi vysokou (50+). Čím je ochranný faktor vyšší, tím lépe je vaše pokožka chráněna. Je ale důležité přípravek nanášet důkladně (tak, abyste žádnou oblast nevynechali) a aplikaci v dostatečném množství opakovat každé dvě hodiny.

  Jaký je rozdíl mezi UVA a UVB zářením?

  UVA paprsky pronikají hlubšími vrstvami kůže. V kůži vyvolávají tvorbu volných radikálů, které jsou příčinou oxidačního stresu a mohou vést k nepřímému poškození DNA (v průběhu času volné radikály modifikují buněčnou DNA). Nejčastěji je UVA záření spojováno s předčasným stárnutím pleti. Může být též spouštěcím faktorem slunečních alergií, jako je polymorfní světelná erupce (PLE). Také UVB záření může způsobovat alergie, ovšem v menší míře.

  UVB paprsky poskytují energii, kterou vaše pokožka potřebuje k syntéze vitamínu D a stimulují produkci melaninu, který způsobuje opálení pokožky. Nepronikají tak hluboko jako UVA paprsky, pouze do horních vrstev pokožky, způsobují však více okamžitého poškození pokožky, například spálení. UVB záření je přímo absorbováno buněčnou DNA, což může vést ke kožním onemocněním jako je aktinická keratóza a rakovina kůže.

  Oba typy UV záření mohou vyvolávat hyperpigmentaci a přispívat k problémům, jako jsou sluneční skvrny (známé též jako stařecké skvrny) a melasma.

  Co je vysokoenergetické viditelné světlo a proč před ním potřebuji svoji pokožku chránit?

  Spektrum slunečního záření zahrnuje ultrafialové, viditelné a infračervené světlo. Lidské oko vnímá viditelné sluneční světlo, ostatní záření jsou pro něj neviditelná. Část tohoto viditelného spektra se vyznačuje vysokou energií a je známá pod názvem vysokoenergetické viditelné světlo. Bývá též označováno jako HEVIS světlo, HEV světlo, HEVL a někdy také jako o ‘modré světlo’ nebo  ’modrofialové světlo’.
   
  Stejně jako UVA záření, proniká vysokoenergetické viditelné světlo do hlubších vrstev pleti (dermis) a může vyvolávat tvorbu volných radikálů. Tyto volné radikály jsou jednou z hlavních příčin fotostárnutí (předčasného stárnutí pleti vlivem slunečního záření). Ovlivňují kožní buňky a rozkládají kolagen a elastin, které naší pleti zajišťují plný a mladistvý vzhled. Vysokoenergetické viditelné světlo je též spojováno s nerovnoměrnou pigmentací pleti a s melasmatem.

  Mnoho moderních opalovacích přípravků nabízí účinnou ochranu před UVA a UVB zářením, my vám však doporučujeme volit takové výrobky, které chrání též před nepříznivými účinky vysokoenergetického viditelného světla. Tyto výrobky poskytnou vaší pleti spolehlivou ochranu před fotostárnutím a v dlouhodobém horizontu mohou též pomoci v boji proti viditelným známkám stárnutí pleti, jako jsou vrásky.

  Proč by měla být sluneční ochrana pleti obličeje součástí mé pravidelné každodenní péče?

  Pleť obličeje je mnohem citlivější na UVA/UVB záření a vysokoenergetické viditelné světlo než pokožka na zbytku těla, neboť je vystavena slunci po celý rok. Sluneční ochrana vám pomůže zabránit poškození buněčné DNA způsobenému UV zářením, fotostárnutí (předčasnému stárnutí vlivem slunečního záření) a hyperpigmentaci. Pleť obličeje je důležité chránit, kdykoliv je vystavena slunci.

  Mohu na přípravek na opalování nanést make-up? 

  Eucerin Emulze na opalování na obličej proti vráskám Photoaging Control SPF 30 představuje ideální bázi jak pro tekutý, tak i pro pudrový make-up, který lze aplikovat, aniž by došlo ke snížení úrovně sluneční ochrany. Nezapomeňte však během dne opalovací přípravek pravidelně opakovaně nanášet.

5
 • star-full
 • star-full
 • star-full
 • star-full
 • star-full
3 recenzí
 • star-full
 • star-full
 • star-full
 • star-full
 • star-full
3
 • star-full
 • star-full
 • star-full
 • star-full
 • star-stroke
0
 • star-full
 • star-full
 • star-full
 • star-stroke
 • star-stroke
0
 • star-full
 • star-full
 • star-stroke
 • star-stroke
 • star-stroke
0
 • star-full
 • star-stroke
 • star-stroke
 • star-stroke
 • star-stroke
0
 • Veronika 23.03.2021
  • star-full
  • star-full
  • star-full
  • star-full
  • star-full
  Nevhodný pre citlivé oči
  Táto emulzia je strašne super čo sa týka konzistencie, krytia, nezanecháva biely film, ale už po pár minútach nosenia som na sebe pozorovala reakciu v očiach - a to som emuziu neaplikovala priamo na viečka, iba okolo :/
 • Nadik 11.11.2019
  • star-full
  • star-full
  • star-full
  • star-full
  • star-full
  Super
  Maximálna spokojnosť, bez tohto na slnko nechodím. Stačí natrieť raz za deň a perfektne chráni celý deň
 • Nadik 11.11.2019
  • star-full
  • star-full
  • star-full
  • star-full
  • star-full
  Super
  Pouzivam denne ráno po dennom krémy, bez toho na slnko nechodím. Perfektný, vydrží celý deň, netreba natierať viackrát.

Complete the routine