SPF 50+
 • 1/6
 • 2/6
 • 3/6
 • 4/6 Ocean Formula Logo
 • 5/6
 • 6/6
 • 1/6
 • 2/6
 • 3/6
 • 4/6 Ocean Formula Logo
 • 5/6
 • 6/6

Emulze na opalování na obličej s depigmentačním účinkem Pigment Control SPF 50+ středně tmavá

0.0
0 recenzí
Velmi vysoká UVA/UVB ochrana pro pleť obličeje
Účinně redukuje tmavé skvrny a pomáhá předcházet jejich opětovnému vzniku
S barevnými pigmenty pro krycí efekt

Špičkový přípravek na opalování na obličej pro všechny typy pleti, který brání hyperpigmentaci vlivem slunečního záření a pomocí barevných pigmentů sjednocuje tón pleti.

Inovativní sluneční ochrana Eucerin s technologií Advanced Spectral Technology kombinuje UVA/AVB filtry pro vysokou míru UV ochrany a antioxidant licochalcon A neutralizující volné radikály vyvolané UV zářením a vysokoenergetickým viditelným světlem. Účinně redukuje pigmentové skvrny a brání jejich opakovanému výskytu při pravidelném používání. Obsahuje barevné pigmenty pro duální efekt: okamžitě sjednocují pleť a poskytují dodatečnou ochranu před hyperpigmentací způsobenou vysokoenergetickým viditelným světlem

Udržitelnost & Životní prostředí

Produkt neobsahuje mikroplasty  (dle znění definice UNEP)

Zjistit více o programu udržitelnosti

O produktu

Opalovací krém na obličej s barevnými pigmenty, který zabraňuje vzniku tmavých skvrn

UV záření je hlavní příčinou poškození pleti vlivem slunečního záření, ale i vysokoenergetické viditelné světlo (HEVIS) může vyvolávat tvorbu volných radikálů, které pro pleť představují další zátěž. Sluneční záření vede ke zvýšené produkci melaninu, která může vést k projevům hyperpigmentace, jako jsou sluneční skvrny.

Emulze na opalování na obličej s depigmentačním účinkem Pigment Control SPF 50+ středně tmavá je výrobek sluneční ochrany pro pleť obličeje určený pro každodenní použití. Je vhodná pro všechny typy pleti a pomáhá předcházet hyperpigmentaci pleti vlivem slunečního záření. Technologie Advanced Spectral Technology kombinuje širokospektrální a fotostabilní UVA/UVB filtry1 pro velmi vysokou UV ochranou s licochalconem A, který neutralizuje volné radikály vyvolané působením UV záření a vysokoenergetického viditelného světla. Výrobek obsahuje také kyselinu glycyrrhetinovou pro posílení vlastního mechanismu pleti na obnovu DNA.

Barevné pigmenty obsažené v emulzi mají středně tmavý odstín a účinkují dvojím efektem:

 • Okamžitě kryjí tmavé skvrny na pleti, čímž dosahují sjednoceného tónu pleti
 • Poskytují dodatečnou ochranu před hyperpigmentací způsobenou vysokoenergetickým viditelným světlem

Složení je dále obohaceno o thiamidol, účinnou a patentovanou složku, která působí na příčinu vzniku hyperpigmentace. Při pravidelném používání postupně viditelně redukuje tmavé skvrny a brání jejich opakovanému výskytu.

Emulze na opalování na obličej s depigmentačním účinkem Pigment Control SPF 50+ středně tmavá má příjemnou lehkou konzistenci, která se rychle vstřebává a klinické i dermatologické testy prokázaly její dobrou snášenlivost i na citlivé pleti.

1 Odpovídají přísným standardům kladeným na ochranu před UVA a UVB zářením asociací Cosmetics Europe. Úroveň ochrany před UVA zářením je vyšší než je požadováno dle EU norem.

Klinické a dermatologické studie

Klinické a dermatologické studie potvrzují velmi dobrou účinnost a kožní snášenlivost u citlivé pleti.

Klíčová zjištění

94%

Účinně brání vzniku hyperpigmentace způsobené sluncem a zároveň ji redukuje

94%

Okamžitě sjednocuje tón pleti

91%

Okamžitě a účinně kryje nedostatky

91%

Poskytuje dlouhotrvající zmatňující efekt

99%

Má lehkou texturu

Byla provedena uživatelská studie (PIU) u 86 žen, které byly dotazovány, který výrok odpovídá tomuto výrobku(1). Bylo dosaženo následujících výsledků. (1) Test, zkoumající, zda spotřebitel souhlasí s výrokem, do kterého se zapojilo 86 respondentů

Použití

Upozornění

Sluneční ochrana není jen pro ty, kteří se rádi opalují. Na pleť má vliv i každodenní lehké či střední vystavení se slunečnímu záření. Proto je důležité do své denní péče o pleť zařadit sluneční ochranu. Více se dozvíte v článku Význam ochrany před sluncem ve vaší každodenní péči o pleť.

Tři kroky k optimální sluneční ochraně

Technologie Advanced Spectral Technology

1. Zvolte si správný produkt

Zvolte si produkt, který poskytuje odpovídající úroveň ochrany pro vaši pleť. Měl by ji chránit před UVA a UVB zářením a zároveň poskytovat ochranu před vysokoenergetickým viditelným světlem. Měl by také odpovídat typu a potřebám vaší pleti. 

Zjistit více
Správné nanášení sluneční ochrany

2. Použijte správné množství

Je důležité použít dostatečné množství přípravku a aplikaci v pravidelných intervalech opakovat. Jako měřítko množství přípravku vám poslouží vaše dlaň. Na ochranu obličeje, krku a dekoltu doporučujeme použít silný pruh opalovacího přípravku v délce od špičky prostředníčku až ke konci dlaně.

Zjistit více
Kam nanášet sluneční ochranu

3. Nanášejte důkladně

Na některé oblasti snadno zapomínáme, proto vždy pamatujte také na uši a zadní stranu krku.

Zjistit více

Důležité pokyny pro použití

 • Před sluněním naneste na pleť v dostatečném množství a aplikaci pravidelně opakujte - zejména po plavání, pokud jste se zpotili nebo po sušení ručníkem - jen tak zachováte původní úroveň ochrany 
 • Použití menšího množství významně snižuje úroveň ochrany
 • Nezůstávejte na slunci příliš dlouho, a to i přes použití sluneční ochrany 
 • Přílišné vystavování pleti slunci představuje významné zdravotní riziko 
 • Nevystavujte přímému slunci kojence a malé děti 
 • Zamezte kontaktu s očima 
 • Výrobek nechte zcela vstřebat a dbejte, aby nedošlo k přímému kontaktu s oděvy a pevnými povrchy, na kterých by mohl zanechat skvrny

Doporučení

Použijte tento výrobek, pokud…

Hledáte přípravek sluneční ochrany s velmi vysokým ochranným faktorem pro ochranu vašeho obličeje před UVA a UVB zářením i před negativními účinky vysokoenergetického viditelného světla:
Technologie Advanced Spectral Technology značky Eucerin nabízí špičkovou ochranu před zářením UVA a UVB i ochranu před vysokoenergetickým viditelným světlem.

Chcete chránit svůj obličej před hyperpigmentací zapříčiněnou slunečním zářením, jako jsou sluneční skvrny, a okamžitě sjednotit tón vaší pleti:
Eucerin Emulze na opalování na obličej s depigmentačním účinkem Pigment Control SPF 50+ středně tmavá představuje jedinečnou sluneční ochranu s velmi vysokým ochranným faktorem, která brání vzniku hyperpigmentace zapříčiněné slunečním zářením. Zároveň okamžitě kryje nedokonalosti pleti, čímž docílí vyrovnaného a sjednoceného tónu pleti.

Chcete nejen chránit svoji pleť před hyperpigmentací zapříčiněnou slunečním zářením, ale také hledáte výrobek, který redukuje stávající tmavé skvrny:
Eucerin Emulze na opalování na obličej s depigmentačním účinkem Pigment Control SPF 50+ středně tmavá obsahuje patentovanou složku thiamidol, který podle klinických studií prokazatelně redukuje tmavé skvrny, předchází jejich opětovnému výskytu a napomáhá docílit vyrovnané zářivé pleti.

Vyzkoušejte jiný výrobek, pokud…

Chcete chránit svůj obličej před jinými známkami fotostárnutí, jako jsou vrásky:
Eucerin Emulze na opalování na obličej proti vráskám Photoaging Control SPF 50 je opalovací přípravek s vysokou úrovní ochrany určený pro prevenci předčasného stárnutí pleti a viditelnou redukci vrásek na obličeji a v dekoltu.

Hledáte krém na opalování určený pro obličej, který lze používat po chemickém peelingu a/nebo laserovém ošetření:
Klinické a dermatologické studie prokázaly, že Eucerin Emulze na opalování na obličej proti vráskám Photoaging Control SPF 50 je vhodný pro aplikaci po chemickém peelingu i laserovém ošetření.

Máte aknózní pleť a hledáte produkt s dlouhotrvajícím zmatňujícím efektem, který reguluje tvorbu kožního mazu:
Vyzkoušejte Eucerin Ochranný krémový gel na opalování na obličej Oil Control SPF 50+ nebo SPF 30. Pokud od produktu současně požadujete i krycí účinek, vyzkoušejte Eucerin Ochranný krémový gel na opalování na obličej Oil Control SPF 50+ světlý nebo středně tmavý.

Ingredience

Oceam Formula Logo
*složení respektující oceány

Nejen UV záření může poškozovat naši pokožku. Vysokoenergetické viditelné (HEVIS) světlo generuje volné radikály, které způsobují předčasné stárnutí pleti a vyvolávají poruchy pigmentace, jako jsou sluneční skvrny. Eucerin Emulze na opalování Pigment Control SPF 50+ středně tmavá obsahuje technologii Advanced Spectral Technology, která chrání pleť nejen před UV zářením, ale také před negativními účinky HEVIS světla. Složení podporuje vlastní mechanismus pleti pro obnovu DNA a poskytuje účinnou prevenci a redukci tmavých skvrn. 

Technologie Advanced Spectral Technology 
Špičkové širokospektrální a fotostabilní UVA/UVB filtry1 v kombinaci s licochalconem A neutralizují volné radikály způsobené UVA zářením a HEVIS světlem.  

Barevné pigmenty mají duální účinek, poskytují ochranu a napomáhají docílit sjednoceného, rovnoměrného tónu pleti: 

 • Okamžité zakrytí nedokonalostí pleti 
 • Poskytují dodatečnou ochranu před hyperpigmentací zapříčiněnou vysokoenergetickým viditelným světlem 

Ochrana DNA 
Inovativní složení Pigment Control obsahuje také kyselinu glycyrrhetinovou, která podporuje vlastní mechanismus pokožky pro obnovu DNA.   

Thiamidol 
Tato jedinečná patentované složka působí na příčinu vzniku hyperpigmentace. Klinické a dermatologické testy prokázaly, že postupem času zmírňuje tmavé skvrny a při pravidelném používání zabraňuje jejich opakovanému výskytu. 

1 Odpovídají přísným standardům kladeným na ochranu před UVA a UVB zářením asociací Cosmetics Europe. Úroveň ochrany před UVA zářením je vyšší než je požadováno dle EU norem. 

FAQ (5)

 • Co je hyperpigmentace a co ji způsobuje?

  Hyperpigmentace je pojem užívaný k označení oblastí nerovnoměrné pigmentace na pokožce. Projevuje se jako ztmavlé plochy nebo skvrny na pokožce, kvůli nimž pokožka získává nejednotný vzhled. Tyto tmavé skvrny jsou běžně označovány jako sluneční skvrny (nebo stařecké skvrny) a hyperpigmentace je také součástí kožních onemocnění, jako je melasma a pozánětlivá hyperpigmentace. Sluneční záření je pro vznik hyperpigmentace příčinou číslo jedna, neboť právě sluneční paprsky jsou hlavním spouštěčem tvorby melaninu, pigmentu, kvůli kterému získává naše pokožka své zbarvení. Právě proto je účinná ochrana proti UVA a UVB záření společně s obranou proti vysokoenergetickému viditelnému světlu tím nejdůležitějším krokem, kterým můžete pomoci chránit vaši pleť před projevy hyperpigmentace.

 • Jak poznám, který ochranný faktor SPF mám používat?

  Dostupné opalovací přípravky nabízejí čtyři rozdílné úrovně ochrany: nízkou (faktor 6 až 10), střední (15 až 25), vysokou (30 až 50) a velmi vysokou (50+). Čím je ochranný faktor vyšší, tím lépe je vaše pokožka chráněna. Je ale důležité přípravek nanášet důkladně (tak, abyste žádnou oblast nevynechali) a aplikaci v dostatečném množství opakovat každé dvě hodiny.

 • Jaký je rozdíl mezi UVA a UVB zářením?

  UVA paprsky pronikají hlubšími vrstvami kůže. V kůži vyvolávají tvorbu volných radikálů, které jsou příčinou oxidačního stresu a mohou vést k nepřímému poškození DNA (v průběhu času volné radikály modifikují buněčnou DNA). Nejčastěji je UVA záření spojováno s předčasným stárnutím pleti. Může být též spouštěcím faktorem slunečních alergií, jako je polymorfní světelná erupce. Také UVB záření může způsobovat alergie, ovšem v menší míře. 

  UVB paprsky poskytují energii, kterou vaše pokožka potřebuje k syntéze vitamínu D a stimulují produkci melaninu, který způsobuje opálení pokožky. Nepronikají tak hluboko jako UVA paprsky, pouze do horních vrstev pokožky, způsobují však více okamžitého poškození pokožky, například spálení. UVB záření je přímo absorbováno buněčnou DNA, což může vést ke kožním onemocněním jako je aktinická keratóza a rakovina kůže. 
   
  Oba typy UV záření mohou být příčinou hyperpigmentace a přispívat k problémům, jako jsou sluneční skvrny (známé též jako stařecké skvrny).

 • Co je vysokoenergetické viditelné světlo a proč je třeba před ním pokožku chránit?

  Spektrum slunečního záření zahrnuje ultrafialové, viditelné a infračervené světlo. Lidské oko vnímá viditelné sluneční světlo, ostatní záření jsou pro něj neviditelná. Část tohoto viditelného spektra se vyznačuje vysokou energií a je známá pod názvem vysokoenergetické viditelné světlo. Bývá též označováno zkratkou HEV a někdy také jako ‘modré světlo’ nebo ‘modrofialové světlo’. 
   
  Stejně jako UVA záření, proniká vysokoenergetické viditelné světlo  do hlubších vrstev pokožky a může vyvolávat tvorbu volných radikálů. Tyto volné radikály jsou jednou z hlavních příčin fotostárnutí (předčasného stárnutí pokožky vlivem slunečního záření) a mohou také vyvolávat hyperpigmentaci
   
  Mnoho moderních opalovacích přípravků nabízí účinnou ochranu před UVA a UVB zářením, my vám však doporučujeme volit takové výrobky, které chrání též před nepříznivými účinky vysokoenergetického viditelného světla.

 • Proč je dobré zařadit sluneční ochranu obličeje do své každodenní péče o pleť?

  Pleť obličeje je mnohem citlivější na UVA/UVB záření a vysokoenergetické viditelné světlo než pokožka zbytku těla, neboť je vystavena slunci po celý rok. Sluneční ochrana vám pomůže zabránit poškození buněčné DNA způsobenému UV zářením, fotostárnutí (předčasnému stárnutí vlivem slunečního záření) a hyperpigmentaci. Pleť obličeje je důležité chránit, kdykoliv je vystavena slunci.

Další doporučené produkty

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin