SPF 50+
 • 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4 Ocean Formula Logo
 • 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4 Ocean Formula Logo

Dětský sprej na opalování Sensitive Protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+

0.0
0 recenzí
Velmi vysoká sluneční ochrana pro děti
Technologie Advanced Spectral Technology: Ochrana proti UVA/UVB záření a vysokoenergetickému viditelnému světlu (HEVIS)
Zklidňuje citlivou pokožku

Špičkový opalovací sprej pro děti se snadnou aplikací vhodný již od 3 měsíců věku. Chrání a zklidňuje citlivou dětskou pokožku a snižuje riziko dlouhodobého poškození pokožky.

Technologie Advanced Spectral Technology vyvinutá značkou Eucerin nabízí vysokou ochranu proti UVA/UVB záření a vysokoenergetickému viditelnému světlu (HEVIS). Obsahuje složky podporující vlastní mechanismy pokožky na opravu DNA.

Udržitelnost & Životní prostředí

Produkt neobsahuje mikroplasty  (dle znění definice UNEP)

Zjistit více o programu udržitelnosti

O produktu

Opalovací sprej pro děti

Hlavní příčinou poškození pokožky sluncem je UV záření, nicméně k tvorbě volných radikálů zatěžujících pokožku může přispívat i vysokoenergetické viditelné světlo (HEVIS).

Dětský sprej na opalování Sensitive Protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+ s ručním rozprašovačem je opalovací přípravek pro děti speciálně vyvinutý pro zklidnění citlivé pokožky a její ochranu před spálením a dlouhodobým poškozením sluncem. Je vhodný i pro atopickou pokožku. Technologie Advanced Spectral Technology kombinuje širokopásmové, fotostabilní UVA/UVB filtry(1) pro velmi vysokou ochranu proti UV záření s účinky licochalkonu A, který neutralizuje volné radikály vznikající v pokožce působením UV záření a vysokoenergetického viditelného světla.

Tento opalovací sprej pro děti obsahuje také kyselinu glycyrrhetinovou, která podporuje vlastní mechanismy pokožky pro opravu DNA. Sprej je neparfemovaný a vysoce odolný vůči vodě.

Klinické a dermatologické testy prokázaly vhodnost spreje Dětský sprej na opalování Sensitive Protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+ pro citlivou dětskou pokožku včetně pokožky s atopickou dermatitidou.

1 Splňuje přísné standardy pro ochranu proti UVA a UVB záření stanovené asociací Cosmetics Europe. Stupeň ochrany proti UVA záření je vyšší, než vyžaduje EU.

Klinické a dermatologické studie

KLINICKÉ A DERMATOLOGICKÉ STUDIE PROKÁZALY VELMI DOBROU KOŽNÍ SNÁŠENLIVOST U DĚTSKÉ CITLIVÉ POKOŽKY, A DOKONCE I POKOŽKY SE SKLONEM K ATOPICKÝM PROJEVŮM.

Použití

Důležité pokyny k použití

matka s dcerou

 • Před sluněním naneste na pokožku v dostatečném množství a aplikaci pravidelně opakujte - zejména po plavání, pokud jste se zpotili nebo po sušení ručníkem - jen tak zachováte původní úroveň ochrany
 • Použití menšího množství významně snižuje úroveň ochrany
 • Nezůstávejte na slunci příliš dlouho, a to i po použití sluneční ochrany 
 • Přílišné vystavování pokožky slunci představuje vážné zdravotní riziko
 • Kojence a malé děti nevystavujte přímému slunci
 • Zamezte kontaktu s očima 
 • Výrobek nechte zcela vstřebat a dbejte, aby nedošlo k přímému kontaktu s oděvy a pevnými povrchy, na kterých by mohl zanechat skvrny

Tři kroky k optimální sluneční ochraně

schéma advanced spectral technolgie

1. Zvolte správný výrobek

Vyberte si přípravek, který nabízí správnou úroveň sluneční ochrany pro pokožku vašeho dítěte. Měl by mít speciální složení vhodné pro citlivou dětskou pokožku a odpovídat věku dítěte.

Zjistit více
schéma správné aplikace

2. Použijte správné množství

Kdykoliv je to možné, chraňte dětskou pokožku před sluncem oděvem. Na nezakryté oblasti pokožky použijte dostatečné množství přípravku.  

Nedávná studie značky Eucerin2 ukázala, že 88 % rodičů používá u svých dětí méně než doporučené množství výrobku.

Na každou očíslovanou oblast těla na obrázku níže doporučujeme aplikovat množství spreje odpovídající věku dítěte: 

Věk 3-5 let: přibližně 3 stříknutí spreje na každou oblast
Věk 6-10 let: přibližně 3 - 5 stříknutí spreje na každou oblast
Věk 10 a více let: přibližně 4 -7 stříknutí spreje na každou oblast

Jednotlivé oblasti:

1. Obličej a krk
2 a 3. Obě paže
4. Hrudník
5. Břicho
6 a 7. Horní část nohou (zepředu i zezadu)
8 a 9. Dolní část nohou (zepředu i zezadu) a chodidla
10. Ramena a horní část zad
11. Dolní část zad

Pumpičku můžete držet relativně blízko pokožky těla. Při nanášení spreje na obličej si výrobek nejprve nastříkejte do dlaně a poté opatrně aplikujte na obličej dítěte.

Zjistit více
schéma ošetřených oblastí

3. Nanášejte důkladně

Dbejte, aby všechny oblasti pokožky vystavované slunci byly dostatečně chráněny. Na některé oblasti snadno zapomínáme - např. oblast za ušima, zadní stranu krku, záda a ramena, dlaně a chodidla z vrchní strany, zadní strany paží a oblasti okolo okrajů plavek dítěte.

Výsledky výzkumu značky Eucerin2, které ukazovaly, jak efektivně rodiče nanášejí opalovací přípravek na pokožku svých dětí, byly zobrazeny na modelu postavy. Výzkum ukázal, že v průměru 6,6 % z celkové plochy dětské pokožky bylo před sluncem nedostatečně chráněno. Červené plochy na obrázku níže ukazují, kde byla pokožka nejméně účinně pokryta opalovacím přípravkem, a intenzita červené barvy se liší v závislosti na počtu dětí, které nebyly na těchto oblastech správně chráněny.
 
2 Studie společnosti Beiersdorf "Sunscreen application routine and UV protective behaviour of parents", D. Roggencamp a kol., zveřejněná na 27. EADV Congress 2018 v Paříži, Francie. Plakát č. P1684. Vzorek 17 dětí a 17 dospělých, kteří nanášeli přípravek u svého dítěte.

Zjistit více

Doporučení

Zvolte tento výrobek, pokud ...

Hledáte pro své dítě opalovací přípravek s velmi vysokou úrovní ochrany:
Eucerin Dětský sprej na opalování Sensitive Protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+ byl vyvinut speciálně pro potřebnou zklidňující ochranu dětské pokožky. 

Vaše dítě má atopickou pokožku a je starší tří let:
Klinické i dermatologické testy prokázaly, že Eucerin Dětský sprej na opalování Sensitive Protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+ je vhodný pro pokožku s atopickou dermatitidou.

Hledáte opalovací sprej vhodný pro děti:
Eucerin Dětský sprej na opalování Sensitive Protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+ je vhodný pro děti od věku tří let.

Hledáte opalovací přípravek, který pokožku vašeho dítěte ochrání před UVA i UVB zářením a také před negativními účinky vysokoenergetického viditelného světla:
Technologie Advanced Spectral Technology značky Eucerin poskytuje špičkovou ochranu před UVA/UVB zářením i obranu před vysoko-energetickým viditelným světlem.

Vyzkoušejte jiný přípravek, pokud …

Hledáte pro své dítě opalovací přípravek s velmi vysokou úrovní ochrany a dáváte přednost klasickému spreji:
Vyzkoušejte Dětský sprej na opalování Sensitive protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+.

Hledáte opalovací sprej pro dospělou pokožku:
Zkuste opalovací sprej Eucerin Transparentní sprej na opalování Dry Touch Oil Control SPF 50 nebo SPF 30, který je k dispozici ve formě aerosolového spreje. Pokud dáváte přednost spreji s pumpičkou, zkuste Eucerin Transparentní sprej na opalování Dry Touch Oil Control SPF 50+ nebo SPF 30.

Ingredience

FAQ (8)

 • Jak poznám, který SPF použít u mého dítěte?

  Pro pokožku vašeho dítěte jsou určeny opalovací přípravky s vysokým či velmi vysokým ochranným slunečním faktorem, které byly vyvinuty speciálně pro jemnou dětskou pokožku. Opalovací přípravky jsou k dostání ve čtyřech rozdílných úrovních ochrany: nízká (faktor 6 až 10), střední (15 až 25), vysoká (30 až 50) a velmi vysoká (50+). Čím je ochranný faktor vyšší, tím lépe je pokožka chráněna. Pro dětskou a citlivou pokožku doporučujeme vždy používat opalovací přípravky s vysokým či velmi vysokým ochranným faktorem.

  Jednoznačně doporučujeme nevystavovat malé děti přímému slunci, zejména v hodinách, kdy je jeho záření nejintenzivnější, a chránit jejich pokožku oděvem. Přípravky sluneční ochrany pečlivě nanášejte na všechny oblasti těla, které jsou slunci vystavovány, a aplikaci v dostatečném množství opakujte každé dvě hodiny. A nezapomínejte, že k poškození kůže může dojít i před tím, než je spálení patrné.

 • Proč potřebuje dětská pokožka speciální sluneční ochranu?

  Dětská pokožka, stejně jako řada dalších orgánů u dětí se stále vyvíjí, a proto je citlivější na sluneční záření. Dětská pokožka je tenčí než pokožka dospělých a také její bariérová funkce a vlastní obranné mechanismy  (zejména syntéza melaninu) nejsou ještě zcela vyvinuty. U dětí je rovněž mnohem vyšší poměr její celkové povrchové plochy k tělesnému objemu.

  Poškození pokožky vlivem slunečního záření v dětství představuje mnohem vyšší riziko jejího dalšího poškození v pozdějším věku. Více si můžete přečíst v článku Účinky slunečního záření na dětskou pokožku.

 • Jaký je rozdíl mezi UVA a UVB zářením?

  UVA paprsky pronikají hlubšími vrstvami kůže. V kůži vyvolávají tvorbu volných radikálů, které jsou příčinou oxidačního stresu a mohou vést k nepřímému poškození DNA (v průběhu času volné radikály modifikují buněčnou DNA). Nejčastěji je UVA záření spojováno s fotostárnutím (předčasným stárnutím pleti vlivem slunečního záření). Může být též spouštěcím faktorem slunečních alergií, jako je polymorfní světelná erupce (PLE). Také UVB záření může způsobovat alergie, ovšem v menší míře.

  UVB paprsky poskytují energii, kterou vaše pokožka potřebuje k syntéze vitamínu D a stimulují produkci melaninu, který způsobuje opálení pokožky. Nepronikají tak hluboko jako UVA paprsky, pouze do horních vrstev pokožky, způsobují však více okamžitého poškození pokožky, například spálení. UVB záření je přímo absorbováno buněčnou DNA, což může vést ke kožním onemocněním jako je aktinická keratóza a rakovina kůže.

 • Co je vysokoenergetické viditelné světlo a proč je třeba před ním dětskou pokožku chránit?

  Spektrum slunečního záření zahrnuje ultrafialové, viditelné a infračervené světlo. Lidské oko vnímá viditelné sluneční světlo, ostatní záření jsou pro něj neviditelná. Část tohoto viditelného spektra se vyznačuje vysokou energií a je známá pod názvem vysokoenergetické viditelné světlo. Bývá též označováno jako HEVIS světlo, HEV světlo, HEVL a někdy také jako modré světlo nebo modrofialové světlo.
   
  Stejně jako UVA záření, proniká vysokoenergetické viditelné světlo do hlubších vrstev pokožky (dermis) a může vyvolávat tvorbu volných radikálů. Tyto volné radikály jsou jednou z hlavních příčin fotostárnutí (předčasného stárnutí pokožky vlivem slunečního záření). 

  Mnoho moderních opalovacích přípravků nabízí účinnou ochranu před UVA a UVB zářením, my vám však doporučujeme volit takové výrobky, které chrání též před nepříznivými účinky vysokoenergetického viditelného světla. Takové přípravky poskytnou dětské pokožce spolehlivou ochranu před fotostárnutím a v dlouhodobém horizontu mohou též zmírnit riziko poškození pokožky. Více si můžete přečíst v článku Účinky slunečního záření na dětskou pokožku.

 • Je Eucerin Dětský sprej na opalování Sensitive Protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+ vhodný pro malé děti?

  Eucerin Dětský sprej na opalování Sensitive protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+ je vhodný pro děti od tří let.

 • Jak se liší sprej s pumpičkou a obyčejný sprej pro děti na opalování Sensitive Protect SPF 50+?

  Oba výrobky obsahují stejně účinné a osvědčené složení. Rozdíl je v dávkovacím mechanismu. Oba jsou spreje, které lze snadno na dětskou pokožku aplikovat ve správném množství. Sprej s pumpičkou je větší, s obsahem 250 ml, klasický sprej obsahuje 200 ml. Záleží na vás, jaký typ dávkovače si zvolíte. Oba výrobky poskytují dětské pokožce velmi vysokou UVA/UVB ochranu a obranu proti vysokoenergetickému viditelnému světlu a podporu vlastního mechanismu pokožky na obnovu DNA.

 • Co je to technologie "Proti skvrnám po vyprání"* a jak funguje?

  Technologie "Proti skvrnám po vyprání"* značky Eucerin pomáhá zmírnit intenzitu skvrn od opalovacího přípravku na oblečení po vyprání.

  Žluté skvrny, které se objevují zejména na bavlněných oděvech po použití opalovacích přípravků, způsobují obsažené UV filtry. Proces praní může tyto skvrny spíše zvýraznit než odstranit: ionty železa a mědi obsažené ve vodě se ve skutečnosti v horké vodě a za přítomnosti bělících přípravků na skvrny navazují a zvýrazňují je. 

  Technologie "Proti skvrnám po vyprání"* značky Eucerin působí dvěma způsoby. Zaprvé obsahuje ochranný povrch, který brání, aby se větší množství filtru na látku navázalo. Zadruhé obsahuje komplexotvorné činidlo, které na sebe váže ionty přítomné ve vodě, které nemohou během praní skvrnu tolik zvýraznit.

 • Jak se liší voděodolný a extra voděodolný opalovací přípravek?

  Tyto pojmy jsou definovány asociací Cosmetics Europe a naše přípravky se řídí doporučeními této asociace. Aby byl přípravek označen za voděodolný, musí si zachovat polovinu svých slunečních ochranných filtrů po dvou 20 minutových pobytech ve vodě. Aby přípravek splnil kritéria pro označení extra voděodolný, musí si zachovat polovinu svých slunečních ochranných filtrů po čtyřech 20 minutových pobytech ve vodě.

Další doporučené produkty

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin