• 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4
 • 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4

Dětský sprej na opalování Sensitive Protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+

0
0 recenzí
Velmi vysoký stupeň sluneční ochrany pro děti
Technologie Advanced Spectral Technology: ochrana před UVA/UVB zářením a obrana před vysokoenergetickým viditelným světlem
Zklidňuje citlivou pokožku

Špičkový přípravek na opalování pro děti s technologií "Proti skvrnám po vyprání"*a pumpičkou pro snadnou aplikaci. Zklidňuje a chrání citlivou dětskou pokožku a snižuje riziko dlouhodobého poškození pokožky.

Technologie Advanced Spectral Technology značky Eucerin poskytuje velmi vysokou UVA/UVB ochranu a také obranu před vysokoenergetickým viditelným světlem. Tento opalovací přípravek také podporuje vlastní mechanismus pokožky na obnovu DNA.

O produktu

Dětský sprej na opalování

UV záření je hlavní příčinou spálení pokožky, ale také vysokoenergetické viditelné světlo vede k tvorbě volných radikálů, které představují pro pokožku další zátěž.

Eucerin Dětský sprej na opalování Sensitive protect s velmi vysokou ochranou 50+ je přípravek na opalování pro děti vyvinutý speciálně pro zklidnění a ochranu citlivé dětské pokožky před spálením, který snižuje riziko dlouhodobého poškození pokožky vlivem slunečního záření. Je také vhodný pro atopickou pokožku. Technologie Advanced Spectral Technology kombinuje širokospektrální a fotostabilní UVA/UVB filtry 1 poskytující velmi vysoký stupeň ochrany před UV zářením s licochalconem A pro neutralizaci volných radikálů vyvolaných UV zářením a vysokoenergetickým viditelným světlem.

Tento opalovací sprej pro děti obsahuje také kyselinu glycyrrhetinovou, která podporuje vlastní mechanismus pokožky na obnovu DNA. Bez parfemace, extra voděodolný, obsahuje technologii značky Eucerin "Proti skvrnám po vyprání"* a přichází v praktickém spreji s pumpičkou pro snadnou aplikaci.

Klinické i dermatologické testy prokázaly, že Eucerin Dětský sprej na opalování Sensitive Protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+ je vhodný pro citlivou dětskou pokožku, včetně pokožky s atopickou dermatitidou.

* Skvrny od opalovacích přípravků jsou po vyprání méně viditelné.

1 Odpovídají přísným standardům kladeným na ochranu před UVA a UVB zářením asociací Cosmetics Europe. Úroveň ochrany před UVA zářením je vyšší než je požadováno dle EU norem.

Klinické a dermatologické studie

Klinické a dermatologické studie potvrzují velmi dobrou kožní snášenlivost u citlivé dětské pokožky i u pokožky s atopickou dermatitidou.

Použití

Důležité pokyny k použití

 • Před sluněním naneste na pokožku v dostatečném množství a aplikaci pravidelně opakujte - zejména po plavání, pokud jste se zpotili nebo po sušení ručníkem - jen tak zachováte původní úroveň ochrany
 • Použití menšího množství významně snižuje úroveň ochrany
 • Nezůstávejte na slunci příliš dlouho, a to i po použití sluneční ochrany 
 • Přílišné vystavování pokožky slunci představuje vážné zdravotní riziko
 • Kojence a malé děti nevystavujte přímému slunci
 • Zamezte kontaktu s očima 
 • Výrobek nechte zcela vstřebat a dbejte, aby nedošlo k přímému kontaktu s oděvy a pevnými povrchy, na kterých by mohl zanechat skvrny

Tři kroky k optimální sluneční ochraně

1. Zvolte správný výrobek

Vyberte si přípravek, který nabízí správnou úroveň sluneční ochrany pro pokožku vašeho dítěte. Měl by mít speciální složení vhodné pro citlivou dětskou pokožku a odpovídat věku dítěte.

Zjistit více

2. Použijte správné množství

Kdykoliv je to možné, chraňte dětskou pokožku před sluncem oděvem. Na nezakryté oblasti pokožky použijte dostatečné množství přípravku.  

Nedávná studie značky Eucerin (2) ukázala, že 88 % rodičů používá u svých dětí méně než doporučené množství výrobku.

Na každou očíslovanou oblast těla na obrázku níže doporučujeme aplikovat množství spreje odpovídající věku dítěte: 

 • Věk 3-5 let: přibližně 3 stříknutí spreje na každou oblast
 • Věk 6-10 let: přibližně 3 - 5 stříknutí spreje na každou oblast
 • Věk 10 a více let: přibližně 4 -7 stříknutí spreje na každou oblast

Jednotlivé oblasti:

 • 1. Obličej a krk
 • 2 a 3. Obě paže
 • 4. Hrudník
 • 5. Břicho
 • 6 a 7. Horní část nohou (zepředu i zezadu)
 • 8 a 9. Dolní část nohou (zepředu i zezadu) a chodidla
 • 10. Ramena a horní část zad
 • 11. Dolní část zad

Pumpičku můžete držet relativně blízko pokožky těla. Při nanášení spreje na obličej si výrobek nejprve nastříkejte do dlaně a poté opatrně aplikujte na obličej dítěte.

Zjistit více

3. Nanášejte důkladně

Dbejte, aby všechny oblasti pokožky vystavované slunci byly dostatečně chráněny. Na některé oblasti snadno zapomínáme - např. oblast za ušima, zadní stranu krku, záda a ramena, dlaně a chodidla z vrchní strany, zadní strany paží a oblasti okolo okrajů plavek dítěte.

Výsledky výzkumu značky Eucerin2, které ukazovaly, jak efektivně rodiče nanášejí  opalovací přípravek na pokožku svých dětí, byly zobrazeny na modelu postavy. Výzkum ukázal, že v průměru 6,6% z celkové plochy dětské pokožky bylo před sluncem nedostatečně chráněno. Červené plochy na obrázku níže ukazují, kde byla pokožka nejméně účinně pokryta opalovacím přípravkem, a intenzita červené barvy se liší v závislosti na počtu dětí, které nebyly na těchto oblastech správně chráněny.
 
2 Studie společnosti Beiersdorf "Sunscreen application routine and UV protective behaviour of parents", D. Roggencamp a kol., zveřejněná na 27. EADV Congress 2018 v Paříži, Francie. Plakát č. P1684. Vzorek 17 dětí a 17 dospělých, kteří nanášeli přípravek u svého dítěte.

Zjistit více

Doporučení

Zvolte tento výrobek, pokud ...

Hledáte pro své dítě opalovací přípravek s velmi vysokou úrovní ochrany:

Dětský sprej na opalování Sensitive protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+ byl vyvinut speciálně pro potřebnou zklidňující ochranu dětské pokožky.

Vaše dítě má atopickou pokožku a je starší tří let:

Pro opalovací sprej Eucerin Dětský sprej na opalování Sensitive Protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+ bylo klinicky i dermatologicky prokázáno, že je vhodný pro pokožku s atopickou dermatitidou.

Hledáte opalovací sprej vhodný pro děti:

Eucerin Dětský sprej na opalování Sensitive Protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+ je vhodný pro děti ve věku od tří let.

Hledáte opalovací přípravek, který pokožku vašeho dítěte ochrání před UVA i UVB zářením a také před negativními účinky vysokoenergetického viditelného světla:

Technologie Advanced Spectral Technology značky Eucerin poskytuje špičkovou ochranu před UVA/UVB zářením i obranu před vysokoenergetickým viditelným světlem.

Vyzkoušejte jiný výrobek, pokud ...

Hledáte pro své dítě opalovací přípravek s velmi vysokou úrovní ochrany a dáváte přednost klasickému spreji:

Vyzkoušejte Eucerin Dětský sprej na opalování Sensitive Protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+.

Hledáte opalovací přípravek pro děti do tří let:

Vyzkoušejte Eucerin Dětské mléko na opalování Sensitive Protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+ nebo Eucerin Dětské mléko s mikropigmenty Sensitive Protect SPF 30. Obě jsou vhodná pro kojence a děti od tří měsíců.

Hledáte pro své dítě opalovací přípravek s velmi vysokou úrovní ochrany a dáváte přednost formě opalovacího mléka:

Vyzkoušejte Eucerin Dětské mléko na opalování Sensitive Protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+, což je krémové mléko vhodné pro citlivou pokožku, které je nutné nanášet rukou.

Hledáte pro své dítě opalovací přípravek bez obsahu chemických filtrů:

Opalovací mléko Eucerin Dětské mléko s mikropigmenty Sensitive Protect SPF 30 neobsahuje chemické filtry a je vhodné pro kojence a děti od tří měsíců.

Hledáte opalovací sprej pro dospělou pokožku:

Vyzkoušejte Eucerin Transparentní sprej na opalování Dry Touch Sensitive Protect SPF 50 nebo SPF 30 ve formě aerosolového spreje. Pokud dáváte přednost spreji s pumpičkou, vyzkoušejte Eucerin Transparentní sprej na opalování Sensitive Protect SPF 50 nebo SPF 30.

Ingredience

Jak účinkuje

Nejen UV záření může poškozovat naši pokožku. Také vysokoenergetické viditelné světlo vyvolává tvorbu volných radikálů, které způsobují fotostárnutí (předčasné stárnutí pokožky způsobené sluncem) a ani vysoká UV ochrana nás před ním nedokáže ochránit. Eucerin Dětské mléko na opalování Sensitive Protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+ a Dětský sprej na opalování Sensitive Protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+ obsahují technologii Advanced Spectral Technology, která poskytuje citlivé pokožce více než ochranu před UV zářením - chrání ji také před negativními účinky vysokoenergetického viditelného světla a zároveň podporují vlastní mechanismus pokožky na obnovu DNA. Zklidňují citlivou pokožku a chrání ji před poškozením vlivem slunečního záření. Obsahují také technologii "Proti skvrnám po vyprání"* značky Eucerin.

Technologie Advanced Spectral Technology 
Špičkové širokospektrální a fotostabilní UVA/UVB filtry1 v kombinaci s licochalconem A pro neutralizaci volných radikálů vyvolaných UVA zářením a vysokoenergetickým viditelným světlem. 

Ochrana DNA 
Kyselina glycyrrhetinová, silný antioxidant, podporuje vlastní mechanismus pleti na obnovu DNA.

Technologie "Proti skvrnám po vyprání"*
UV filtry v opalovacích přípravcích mohou na oděvech zanechávat žluté skvrny, které proces praní může spíše zvýraznit než odstranit. Technologie ""Proti skvrnám po vyprání""* značky Eucerin obsahuje antiredepoziční činidlo (které brání, aby se věští množství filtru na látku navázalo) a komplexotvorné činidlo (které na sebe váže ionty přítomné ve vodě, které mají nižší schopnost skvrny během praní zvýraznit). Pomáhá snižovat intenzitu skvrn po opalovacích přípravcích po vyprání.

1. Odpovídají přísným standardům kladeným na ochranu před UVA a UVB zářením asociací Cosmetics Europe. Úroveň ochrany před UVA zářením je vyšší než je požadováno dle EU norem. 

* Pomáhá snižovat intenzitu skvrn po opalovacích přípravcích po vyprání.

Jak účinkuje

FAQ (16)

 • Jak mohu vědět, který SPF použít u mého dítěte?

  Pro pokožku vašeho dítěte jsou určeny opalovací přípravky s vysokým či velmi vysokým ochranným slunečním faktorem, které byly vyvinuty speciálně pro jemnou dětskou pokožku. Opalovací přípravky jsou k dostání ve čtyřech rozdílných úrovních ochrany: nízká (faktor 6 až 10), střední (15 až 25), vysoká (30 až 50) a velmi vysoká (50+). Čím je ochranný faktor vyšší, tím lépe je pokožka chráněna. Pro dětskou a citlivou pokožku doporučujeme vždy používat opalovací přípravky s vysokým či velmi vysokým ochranným faktorem.

  Jednoznačně doporučujeme nevystavovat malé děti přímému slunci, zejména v hodinách, kdy je jeho záření nejintenzivnější, a chránit jejich pokožku oděvem. Přípravky sluneční ochrany pečlivě nanášejte na všechny oblasti těla, které jsou slunci vystavovány, a aplikaci v dostatečném množství opakujte každé dvě hodiny. A nezapomínejte, že k poškození kůže může dojít i před tím, než je spálení patrné.

 • Proč potřebuje dětská pokožka speciální sluneční ochranu?

  Dětská pokožka, stejně jako řada dalších orgánů u dětí se stále vyvíjí, a proto je citlivější na sluneční záření. Dětská pokožka je tenčí než pokožka dospělých a také její bariérová funkce a vlastní obranné mechanismy  (zejména syntéza melaninu) nejsou ještě zcela vyvinuty. U dětí je rovněž mnohem vyšší poměr její celkové povrchové plochy k tělesnému objemu.

  Poškození pokožky vlivem slunečního záření v dětství představuje mnohem vyšší riziko jejího dalšího poškození v pozdějším věku. Více si můžete přečíst v článku Proč kojenci a děti potřebují speciální sluneční ochranu?

 • Jaký je rozdíl mezi UVA a UVB zářením?

  UVA paprsky pronikají hlubšími vrstvami kůže. V kůži vyvolávají tvorbu volných radikálů, které jsou příčinou oxidačního stresu a mohou vést k nepřímému poškození DNA (v průběhu času volné radikály modifikují buněčnou DNA). Nejčastěji je UVA záření spojováno s fotostárnutím (předčasným stárnutím pleti vlivem slunečního záření). Může být též spouštěcím faktorem slunečních alergií, jako je polymorfní světelná erupce (PLE). Také UVB záření může způsobovat alergie, ovšem v menší míře.

  UVB paprsky poskytují energii, kterou vaše pokožka potřebuje k syntéze vitamínu D a stimulují produkci melaninu, který způsobuje opálení pokožky. Nepronikají tak hluboko jako UVA paprsky, pouze do horních vrstev pokožky, způsobují však více okamžitého poškození pokožky, například spálení. UVB záření je přímo absorbováno buněčnou DNA, což může vést ke kožním onemocněním jako je aktinická keratóza a rakovina kůže.

 • Co je vysokoenergetické viditelné světlo a proč je třeba před ním dětskou pokožku chránit?

  Spektrum slunečního záření zahrnuje ultrafialové, viditelné a infračervené světlo. Lidské oko vnímá viditelné sluneční světlo, ostatní záření jsou pro něj neviditelná. Část tohoto viditelného spektra se vyznačuje vysokou energií a je známá pod názvem vysokoenergetické viditelné světlo. Bývá též označováno jako HEVIS světlo, HEV světlo, HEVL a někdy také jako ‘modré světlo’ nebo  ’modrofialové světlo’.
   
  Stejně jako UVA záření, proniká vysokoenergetické viditelné světlo do hlubších vrstev pokožky (dermis) a může vyvolávat tvorbu volných radikálů. Tyto volné radikály jsou jednou z hlavních příčin fotostárnutí (předčasného stárnutí pokožky vlivem slunečního záření). 

  Mnoho moderních opalovacích přípravků nabízí účinnou ochranu před UVA a UVB zářením, my vám však doporučujeme volit takové výrobky, které chrání též před nepříznivými účinky vysokoenergetického viditelného světla. Takové přípravky poskytnou dětské pokožce spolehlivou ochranu před fotostárnutím a v dlouhodobém horizontu mohou též zmírnit riziko poškození pokožky. Více si můžete přečíst v článku Proč kojenci a děti potřebují speciální sluneční ochranu?

 • Je Eucerin Dětský sprej na opalování Sensitive Protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+ vhodný pro malé děti?

  Eucerin Dětský sprej na opalování Sensitive protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+  je vhodný pro děti od tří let. Pokud hledáte opalovací přípravek pro mladší děti, vyzkoušejte Eucerin Dětské mléko na opalování Sensitive Protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+ nebo Eucerin Dětské mléko s ochrannými mikropigmenty Sensitive Protect SPF 30, z nichž obě jsou vhodné pro kojence a děti od tří měsíců.

 • Jak se liší sprej s pumpičkou a obyčejný sprej pro děti na opalování Sensitive Protect SPF 50+?

  Oba výrobky obsahují stejně účinné a osvědčené složení. Rozdíl je v dávkovacím mechanismu. Oba jsou spreje, které lze snadno na dětskou pokožku aplikovat ve správném množství. Sprej s pumpičkou je větší, s obsahem 300 ml, klasický sprej obsahuje 200 ml. Záleží na vás, jaký typ dávkovače si zvolíte. Oba výrobky poskytují dětské pokožce velmi vysokou UVA/UVB ochranu a obranu proti vysokoenergetickému viditelnému světlu a podporu vlastního mechanismu pokožky na obnovu DNA.

 • Co je to technologie "Proti skvrnám po vyprání"* a jak funguje?

  Technologie "Proti skvrnám po vyprání"* značky Eucerin pomáhá zmírnit intenzitu skvrn od opalovacího přípravku na oblečení po vyprání.

  Žluté skvrny, které se objevují zejména na bavlněných oděvech po použití opalovacích přípravků, způsobují obsažené UV filtry. Proces praní může tyto skvrny spíše zvýraznit než odstranit: ionty železa a mědi obsažené ve vodě se ve skutečnosti v horké vodě a za přítomnosti bělících přípravků na skvrny navazují a zvýrazňují je. 

  Technologie "Proti skvrnám po vyprání"* značky Eucerin působí dvěma způsoby. Zaprvé obsahuje ochranný povrch, který brání, aby se větší množství filtru na látku navázalo. Zadruhé obsahuje komplexotvorné činidlo, které na sebe váže ionty přítomné ve vodě, které nemohou během praní skvrnu tolik zvýraznit.

  Pro více informací si přečtěte náš článek Jak mohu chránit oblečení před žlutými skvrnami po použití opalovacích přípravků?

 • Jak se liší "voděodolný" a "extra voděodolný" opalovací přípravek?

  Tyto pojmy jsou definovány asociací Cosmetics Europe a naše přípravky se řídí doporučeními této asociace. Aby byl přípravek označen za voděodolný, musí si zachovat polovinu svých slunečních ochranných filtrů po dvou 20 minutových pobytech ve vodě. Aby přípravek splnil kritéria pro označení extra voděodolný, musí si zachovat polovinu svých slunečních ochranných filtrů po čtyřech 20 minutových pobytech ve vodě.

Další doporučené produkty

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin