• 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4
 • 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4

Eucerin pH5 Sprchový gel

400 ml

5
2 recenzí
Bez alkalických mýdlových složek
Vytváří hebkou pěnu pro jemné čištění
Chrání pokožku před vysušováním, i při častém mytí

Udržuje obranyschopnost pokožky

Jemný sprchový gel pro každodenní použití, který posiluje přirozené obranné mechanismy pokožky.

Velmi příjemný sprchový gel. Jemná vůně, extrémně ekonomické použití a při sprchování máte dobrý pocit.

O produktu

Sprchový gel pro suchou, citlivou pokožku Suchou, citlivou pokožku snadno podráždí nepříznivé faktory okolního prostředí, které její citlivost dále zvyšují. Pro snížení své citlivosti potřebuje více než šetrný mycí přípravek. Eucerin pH5 Sprchový gel byl speciálně vyvinut s obsahem extra jemných surfaktantů pro časté mytí suché, citlivé pokožky. Jemně ale účinně čistí a unikátní Eucerin pH Balance System zajišťuje ve složení optimální pH pro ochranu přirozené obranyschopnosti pokožky, zachování její odolnosti a chrání pokožku před vysušováním. Vhodný i pro děti a kojence od 3 měsíců věku.

Klinické a dermatologické studie

Klinické a dermatologické studie prokázaly velmi dobrou účinnost a kožní snášenlivost u suché a citlivé pokožky.

Použití

Vyzkoušejte jiný výrobek, pokud ...

Chcete chránit pokožku před vysušením a preferujete formu mycího oleje:

Vyzkoušejte Eucerin pH5 Sprchový olej.

Chcete hydratační mléko pro citlivou pokožku:

Vyzkoušejte Eucerin pH5 Tělové mléko nebo Eucerin pH5 Tělové mléko - Lehká textura.

Doporučení

Použijte tento výrobek, pokud …

Máte citlivou pokožku, nebo trpíte alergiemi 1. typu a chcete jemný přípravek pro časté mytí:

Eucerin pH5 Sprchový gel je jemný mycí přípravek speciálně vhodný pro suchou, citlivou pokožku. Chrání její přirozenou obranyschopnost a zanechává ji odolnější vůči nepříznivým faktorům okolního prostředí.

Použití

 • Vmasírujte sprchový gel na navlhčenou pokožku. Vytvoří se jemná pěna.
 • Je vhodný při častém koupání nebo sprchování.
 • Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků, používejte v kombinaci s hydratačními pečujícími výrobky z řady Eucerin pH5.

FAQ (4)

 • Co jsou surfaktanty a jaké Eucerin používá?

  Surfaktanty jsou aktivní mycí složky, označované také jako povrchově aktivní látky. Jsou to organické sloučeniny, které ovlivňují molekulární adhezi (ulpívání) a snižují povrchové napětí. Jako součást přípravků na mytí pokožky usnadňují  odstraňování nečistot z povrchu pokožky.

  Rozsáhlé klinické a dermatologické studie prokázaly, že extra jemné surfaktanty používané v Eucerin výrobcích na mytí pokožky –  mezi které patří myreth síran sodný a lauryl glukosid – mají vynikající kožní snášenlivost. 

 • Proč je důležité pH pokožky a jak účinkuje Eucerin pH Balance System?

  Povrch pokožky pokrývá ochranný kyselý plášť, který zajišťuje její mírně kyselé pH. Toto pH hraje důležitou roli ve stavu pokožky a je klíčovou součástí ochranné bariéry pokožky. Neutralizuje látky na alkalické bázi ohrožující pokožku zvenčí (jako jsou agresivní surfaktanty), podporuje nezbytný proces olupování odumřelých kožních buněk (známý jako deskvamace), zpomaluje růst bakterií a vytváří optimální prostředí, ve kterém se daří přirozené kožní flóře. 

  Při změně pH pokožky je její bariérová funkce narušena. Díky zvýšené ztrátě vody pokožka vysychá a je náchylnější k podráždění látkami z okolí a ke zvýšené citlivosti. 

  Systém Eucerin pH Balance obsahuje pH5 citrátový pufr pro obnovu a podporu optimálního pH pokožky, které přispívá k posílení bariérové funkce pokožky, chrání její přirozenou obranyschopnost a snižuje její citlivost.

 • Proč potřebuje pokožka ochranu?

  Naše pokožka má náročnou práci - chránit naše tělo. Brání jej před vnějšími vlivy, jako jsou změny klimatu, znečištění, UV záření a chemické látky. Ale tyto vnější vlivy působí také na pokožku samotnou a mohou ji zatěžovat. Je-li pokožka přetížená, snižuje se její funkce účinné bariéry. Ztrácí hydrataci a stává se propustnou zvenčí. Proto je důležité naši pokožku chránit a podporovat optimální pH rovnováhu nezbytnou pro správné fungování její přirozené bariérové funkce. Pak je pokožka schopná vykonávat svůj důležitý úkol - chránit nás.

 • Jak si mohu být jista, že jsou vaše výrobky bezpečné pro moji citlivou pokožku?

  Všechny výrobky Eucerin pH5 na mytí pokožky byly vyvinuty speciálně tak, aby kombinovaly šetrné mytí a vynikající ochranu pokožky s klinicky prokázanou kožní snášenlivostí. Eucerin pH5 Sprchový gel je vhodný pro časté použití na pokožce se sklony k alergiím 1. typu, jako např. senná rýma.
   
  Než použijete nový výrobek na celé tělo, naneste jej nejprve opakovaně na pokožku na vnitřní straně lokte. Pokud nedojde k reakci (např. zarudnutí, otoku nebo svědění), lze výrobek považovat za kompatibilní s vaší pokožkou. Máte-li jakékoli obavy, doporučujeme se obrátit na vašeho lékárníka nebo dermatologa.

5
2 recenzí *
2
0
0
0
0
 • Helca 22.10.2019
  eucerin.sk
  Překvapení
  Oblíbila jsem si Sprchový olej, takže jsem byla zvědavá na tuto novinku a jsem mile překvapena … opět velmi jemný, pečující - mám nového favorita :)
 • Helca 22.10.2019
  Překvapení
  Oblíbila jsem si Sprchový olej, takže jsem byla zvědavá na tuto novinku a jsem mile překvapena … opět velmi jemný, pečující - mám nového favorita :)

Další doporučené produkty

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin