Péče o pokožku s jemnou parfemací – je bezpečné používat parfémované výrobky na suchou, citlivou pokožku?

5 min čtení
Zobrazit více

Mnozí lidé se suchou pokožkou si vybírají výrobky bez parfemace v domnění, že se musejí vzdát vůně ve prospěch účinnosti výrobku pro svoji suchou pokožku. Výrobky bez parfemace jsou skvělé, pokud je máte rádi, nyní je zde však další alternativa. 
 
Dva nové výrobky v řadě Eucerin UreaRepair PLUS - mycí pěna a hydratační tělové mléko - přinášejí to nejlepší z obou sfér: účinnou péči o suchou pokožku a jemnou, uklidňující, unisex parfemaci, díky níž se jejich použití stává příjemným zážitkem. 

Proč jsou parfémované výrobky péče o pokožku tak oblíbené?

Kdo by neměl rád výrobek s příjemnou vůní?

Chceme-li, aby naše pokožka vypadala a cítila se co nejlépe, neobejdeme se bez pečujících výrobků, to však není vše. Péče o naši pokožku je rituál, je to pár minut v našem náročném dni, kdy se věnujeme sami sobě.  

Parfemace může být důležitou součástí rituálu péče o pokožku

Pro mnohé z nás hraje parfemace při rituálu péče o naši pokožku důležitou roli: ať je relaxační a léčivá nebo osvěžující a povzbuzující.

 

Díky parfemaci může být také mnohem příjemnější výrobek používat, a právě to je důležité, máme-li mít z používání kosmetických výrobků radost, díky níž budeme výrobky nanášet pravidelně a naše pokožka získá mnohem více z jejich účinných složek. 

Může parfemace vyvolat kožní reakci?

Některé parfémy mohou citlivou pokožku dráždit - parfemace bývají častou příčinou alergické kontaktní dermatitidy1, která se objevuje nejčastěji u pokožky s narušenou kožní bariérou způsobenou kožními onemocněními, jako je atopická dermatitida (známá též jako atopický ekzém).
 
Některé parfémové složky - jako je benzoylperoxid alkohol, limonen, linalool - prokazatelně častěji vyvolávají kožní reakce a evropské právní předpisy pro kosmetické výrobky vyžadují, aby byly v případě použití uvedeny na seznamu složek výrobků.2 Pokud máte suchou, citlivou pokožku, doporučujeme dávat si na tyto složky pozor a snažit se jim vyhýbat. Máte-li jakékoliv pochybnosti o vhodnosti výrobku, zkuste si udělat kožní test na malé ploše pokožky, díky němuž zjistíte, zda vaše pokožka na tento výrobek reaguje ještě předtím, než jej použijete na celé tělo.

Jsou parfémované výrobky vhodné pro moji suchou pokožku?

Naše pokožka je stejně jedinečná jako my sami, a někteří lidé mohou být citliví na parfemace, které ostatní snášejí bez problémů. 

Lidé se suchou, citlivou pokožkou si často vybírají výrobky bez parfemace v domnění, že se musejí vzdát parfemace ve prospěch účinnosti výrobku pro suchou pokožku. Parfémované výrobky však můžete bez obav používat, pokud jste si jisti, že neobsahují žádné potenciálně dráždivé složky, že byly důkladně testovány a klinické i dermatologické testy prokázaly, že jsou vhodné pro suchou a citlivou pokožku.

Na základě více než 120 let odborné medicínské péče o pleť obsahují všechny výrobky Eucerin pouze složky, které jsou prokazatelně dobře snášeny citlivou pokožku.

Jsme hrdí na to, že Eucerin je jednou z předních a nejdůvěryhodnějších světových značek dermokosmetiky. Používáme jen ty nejkvalitnější suroviny a složení našich výrobků nikdy neobsahují žádné známé alergenní parfémy. Naše odborné zkušenosti v oblasti výzkumu a vývoje jsou zárukou,  že všechny výrobky Eucerin - včetně jejich parfemace - prošly před uvedením na trh rozsáhlým a důkladným in vitro (v laboratoři) a in vivo (na dobrovolnících) testováním. Klinické a dermatologické testy prokázaly, že všechny naše výrobky jsou pokožkou, a to i citlivou, dobře snášeny.

Které výrobky Eucerin jsou nejlepší pro moji suchou pokožku?

Účinná složka Urea je považována za ‚zlatý standard‘ ve zmírňování příznaků suché pokožky. Další aktivní látky, které ve složení Ureu doplňují a podporují její účinnost jsou Přirozené hydratační faktory, Ceramidy a Glukoglycerol.

To vše jsou klíčové složky ve výrobcích řady Eucerin UreaRepair PLUS, jimž důvěřují a doporučují je spotřebitelé i dermatologové po celém světě jako účinnou léčbu suché pokožky. (3)

Komplexní řada výrobků Eucerin UreaRepair obsahuje tělová mléka a krémy (včetně pečujících krémů o ruce a nohy) a intenzivní pečující krém pro problémové oblasti velmi suché pokožky. Všechny tyto výrobky jsou bez parfemace, ale řada nyní obsahuje také dva jemně parfémované výrobky: Eucerin UreaRepair PLUS Urea Sprchovou pěnu a Eucerin UreaRepair PLUS Tělové mléko 5% Urea (jemná parfemace).

Sprchová pěna pro suchou pokožku s jemnou, uklidňující parfemací

Eucerin UreaRepair PLUS Urea Sprchová pěna je jemný mycí přípravek pro každodenní použití na pokožku těla i obličeje. Díky jedinečné kombinaci hydratačních složek - urey a dalších přirozených hydratačních faktorů - vyvolává na pokožce pocit lehkosti a jemnosti a čistí šetrně bez tření, čímž brání dalšímu vysychání pokožky a zanechává ji na dotek hladkou a vláčnou.

 

Přináší také jemnou vůni prostřednictvím šetrných parfémových složek, které mají též protizánětlivé vlastnosti a jsou k pokožce šetrné. (4) Sprchová pěna neobsahuje žádné známé alergenní parfémy. Poskytuje všechny výhody jemného čištění s uklidňující, jemnou parfemací.

Hydratační tělové mléko pro suchou pokožku s jemnou, uklidňující parfemací

Eucerin UreaRepair PLUS Tělové mléko 5% Urea (jemná parfemace) poskytuje suché, hrubé pokožce potřebnou každodenní péči. S jedinečnou kombinací ingrediencí - Urea, další Přirozené hydratační faktory a Ceramidy - přináší okamžitou úlevu a intenzivní, dlouhotrvající hydrataci, a zároveň oddaluje příznaky suché a hrubé pokožky až o 48 hodin. Pokožku zanechává hladkou a jemnou.

Přináší také lehkou vůni díky jemným parfémovým složkám, které  jsou prokazatelně šetrné k suché a citlivé pokožce a neobsahuje žádné známé alergenní parfémy. Poskytuje všechny výhody účinků proti suché pokožce s uklidňující, jemnou parfemací.

Stejně jako všechny výrobky v této řadě, prošly i dva nové parfémované výrobky klinickými a dermatologickými testy, které prokázaly, že poskytují účinné čištění a péči, a zároveň jsou suchou, citlivou pokožkou dobře snášeny.
 
Jsou vhodné pro dospělé, včetně osob se zralou pokožkou a/nebo pacienty s cukrovkou a také pro děti od tří let. Pokud vy nebo vaše dítě trpíte atopickou dermatitidou (známou též jako atopický ekzém), pak doporučujeme řadu Eucerin AtopiControl.

 

 

1) J. Cheng, Fragrance Allergic Contact Dermatitis, Dermatitis, 2014
2) Evropská komise, Vědecký výbor pro bezpečnost spotřebitele (VVBS), Stanovisko k alergenním vonným složkám v kosmetických výrobcích, 26. - 27. června 2012.
3) Ve studii zahrnující 1343 pacientů v šesti zemích, poskytlo 92% dobrovolníků kladnou zpětnou vazbu na testované výrobky a 95%  dermatologů uvedlo, že by výrobky Eucerin UreaRepair PLUS doporučilo pro ošetření suché pokožky. Studie značky Eucerin na základě dat z reálné klinické praxe (RWE), 2016-2018 (Chorvatsko, Francie, Německo, Itálie, Srbsko, Slovinsko).
4) Posun paradigmatu parfému (Shifting the perfume paradigm), A.Kuhn a kol, Beiersdorf spol. s r.o., publikace podána v květnu 2020

Doporučujeme

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin