Vědecky prokázané účinky napomáhající suché pleti – Poznejte řadu Eucerin UreaRepair PLUS

5 min čtení
Zobrazit více

Eucerin je vedoucí značkou v oblasti inovativní a účinné péče o suchou, velmi suchou a extrémně suchou pokožku s více než 100 lety odborných zkušeností ve vývoji produktů péče pro pokožku trpící vysycháním.
 
Alexander Filbry, PhD., vedoucí vývoje tělové kosmetiky Eucerin v tomto článku popisuje příčiny suché pokožky a vědecké pozadí řady Eucerin UreaRepair PLUS. Vysvětluje, jak jedinečná kombinace látek ve složení těchto výrobků poskytuje suché pokožce okamžitou úlevu, která trvá až 48 hodin.

Jak vzniká suchá pokožka?

Odborníci v akci: Alexander Filbry, PhD., vedoucí vývoje tělové kosmetiky Eucerin vede vynikající tým expertů na péči o pokožku
Hlavním důvodem suché pokožky je narušení její bariérové funkce

Suchá pokožka je velmi běžný problém a je častým důvodem  návštěvy dermatologa,“ vysvětluje dr. Filbry. „Příznaky se liší dle závažnosti vysychání, ale pokožka může být napjatá a hrubá a/nebo mít sklony ke svědění, šupinatění, praskání a zarudnutí. V extrémních případech je pokožka až patologicky suchá“. 

Hlavní příčinou suché pokožky je narušení bariérové funkce pokožky, ke kterému dochází v důsledku: 

Jak se v Eucerinu vyvinula řada UreaRepair PLUS?

„V 90. letech 20. století vědečtí odborníci značky Eucerin jako první přišli na to, jak začlenit přirozené hydratační faktory do složení dermokosmetických výrobků“, říká dr. Filbry. Vytvořili produkt, který přinášel účinné výsledky, ale zároveň se také příjemně používal. Přirozený hydratační faktor, který zde použili, byla urea, a ta se poté stala jednou z nejoceňovanějších a nejčastěji používaných složek v léčbě příznaků suché pokožky.   

„Lidé, kteří trpí suchou pokožkou potřebují více než jen okamžitou úlevu,“ vysvětluje dr. Filbry. „Potřebují dlouhodobé řešení, které zabrání opakovanému výskytu příznaků jako je hrubost, svědění a šupinatění.“ Dr. Filbry a jeho tým se rozhodli vytvořit řadu účinných produktů, které by přinesly okamžitou i dlouhodobou úlevu suché, velmi suché a extrémně suché pokožce.

Jaké složky stojí za úspěchem Eucerin UreaRepair?

„Na počátku procesu vývoje byla urea,“ uvádí dr. Filbry. „Urea jako přirozený hydratační faktor pomáhá pokožce regulovat obsah hydratace, a protože je přirozeně obsaženou sloučeninou, je dobře snášena i suchou a citlivou pokožkou,“ dodává. Urea je hygroskopická, což znamená, že je schopna vázat hydrataci ve vnějších vrstvách kůže. Ale to není její jediná výhoda. „Urea je keratolytická, a to znamená, že rozkládá spojení mezi odumřelými kožními buňkami,“ vysvětluje dr. Filbry. „Urea je klíčovou složkou ve výrobcích Eucerin UreaRepair PLUS a jako součást jejich složení zlepšuje přirozené olupování suché pokožky a zklidňuje a vyhlazuje její povrch.“

„Naše složení jsou obohacena ještě o další přirozené hydratační faktory,“ vysvětluje dr. Filbry. Patří mezi ně aminokyseliny, anorganické soli a laktát, a spolu s ureou účinně zlepšují schopnost pokožky vázat vodu a zvyšují její hydratační obsah

Další klíčovou složkou této řady jsou ceramidy. Ceramidy jsou lipidy (tuky), které se přirozeně vyskytují v hydrolipidickém filmu zdravé pokožky a účinně chrání její vnější vrstvu. „Ceramidy brání ztrátě hydratace odpařováním, a pomáhají chránit pokožku před dráždivými látkami zvenčí, které způsobují svědění a zánět,“ říká dr. Filbry a dodává, že „Ceramidy prokazatelně pomáhají obnovovat a regenerovat přirozenou bariéru pokožky, zadržovat v pokožce hydrataci a bránit jejímu vysychání.

Výrobky Eucerin UreaRepair PLUS kombinují tyto složky pro obnovu kožní bariéry, snížení ztráty hydratace a zadržení vody v pokožce. Mnohé z nich poskytují suché pokožce okamžitou úlevu, která trvá až 48 hodin. 

Jedinečné složení pro boj s několika příznaky suchosti kůže

Eucerin UreaRepair PLUS nabízí tělová mléka a krémy (včetně přípravků pro péči o ruce a nohy). Tyto výrobky lze zakoupit s různými koncentracemi urey (účinné látky zadržující v pokožce vodu) - 5% a 10%. Dr. Filbry vysvětluje, že vhodná koncentrace urey závisí na míře vysušení pokožky. „Těm, kteří mají suchou pokožku doporučujeme tělové mléko s 5% ureou,  zatímco velmi suchá pokožka potřebuje výrobek s 10% ureou.“

Vysoká prokázaná účinnost výrobků z řady Eucerin UreaRepair PLUS

U všech hydratačních výrobků Eucerin UreaRepair PLUS s 5% a 10% ureou prokázaly klinické i dermatologické testy, že doplňují scházející obsah lipidů i hydrataci a poskytují suché pokožce okamžitou úlevu, která trvá až 48 hodin. Zanechávají pokožku na pohled i na dotek hladkou, jemnou a pružnou. 


Výzkum Eucerin UreaRepair PLUS Tělového krému 5% Urea prokázal: 

 • Výrazné zlepšení hydratace, a to jak okamžitě, tak po 48 hodinách po jediné aplikaci.¹
 • Významné zmírnění svědění po dvou týdnech pravidelného používání.¹
 • 95, 9 % pacientů ohodnotilo snášenlivost krému jako „velmi dobrou“ a „dobrou“.²

 

Výzkum Eucerin UreaRepair PLUS Tělového mléka 5% Urea a Eucerin UreaRepair PLUS Tělového mléka 10% Urea prokázal významné zmírnění příznaků suché pokožky při každodenním používání³Eucerin UreaRepair PLUS Krém na ruce 5% Urea přinesl stejně pozitivní výsledky výzkumu s následujícím hodnocením:

 • Okamžité a významné snížení příznaků suché a hrubé pokožky po jediné aplikaci.¹
 • Významné snížení příznaků suché a hrubé pokožky i po šestém umytí rukou.¹
 • 97,2 % pacientů ohodnotilo snášenlivost krému jako „velmi dobrou“ a „dobrou“.²

Eucerin UreaRepair PLUS Krém na nohy 10% Urea prokázal: 

 • Okamžité a významné zvýšení hydratace 24 hodin po jediné aplikaci.5
 • Významné zmírnění suchosti pokožky 48 hodin po posledním použití.5
 • 91,5 % pacientů, uvedlo, že se celkový stav jejich nohou zlepšil2
 • 100 % pacientů ohodnotilo snášenlivost krému jako „velmi dobrou“ a „dobrou“. 

 

„Výzkum dokazuje účinnost našich výrobků,“ uzavírá dr. Filbry. „Klinické a dermatologické studie také prokázaly, že výrobky UreaRepair PLUS jsou vhodné pro zralou pokožku a pro pacienty, kteří trpí lupénkou, keratózou pilaris a diabetes.“4

 

 1. Klinické hodnocení a měření korneometrem - Databáze BDF 
 2. In vivo studie účinnosti a snášenlivosti - Databáze BDF 
 3. Treatment of Xerosis with a topical formulation containing Gluco Glycerol, Natural Moisturizing Factors and Ceramide; Weber a kol.,  JCAD, 2012 
 4. Ne všechny výrobky jsou vhodné pro všechny kožní problémy. Přečtěte si prosím informace na obalu výrobku. 
 5. Vehicle-controlled treatment of Xerosis with a topical formulation containing Natural Moisturizing Factors and lipids. Publikace EADV, 2016.

Další doporučené produkty

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin