Eucerin UreaRepair PLUS

Vědecké pozadí řady Eucerin UreaRepair PLUS

Značka Eucerin má za sebou již více než 100 let zkušeností ve vývoji výrobků, které pečují o suchou pokožku. Tyto odborné znalosti byly potvrzeny v 90. letech 20. století, kdy pracovníci výzkumu péče o pokožku značky Eucerin objevili způsob, jak začlenit přirozené hydratační faktory (NMF) do složení dermokosmetických výrobků. Vytvořili výrobek, který nepřinášel pouze účinné výsledky, ale také příjemný pocit. Použili přirozenou hydratační látku - ureu, která se poté stala jednou z nejrespektovanějších a nejvíce používaných složek při léčbě známek suché pokožky - od hrubé pokožky po velmi suchou, svědící a šupinatou pokožku.  

Eucerin je stále vedoucí značkou v oblasti inovativní a účinné péče o suchou a velmi suchou pokožku. Dr. Alexander Filbry (vedoucí vývoje produktů péče o tělo Eucerin) v tomto článku odkrývá vědecké pozadí příčin suché pokožky a zjišťuje, jakým způsobem tyto příznaky nejlépe vyřešit a dodat pokožce vše, co potřebuje. 
Všechny výrobky Eucerin UreaRepair PLUS byly vyvinuty s obsahem jedinečné kombinace ingrediencí. Klinické studie prokázaly, že pokožce poskytují potřebné lipidy a hydrataci pro okamžitou pomoc a 48h účinek proti známkám suché pokožky.

Vědecké pozadí řady Eucerin UreaRepair PLUS

Okamžitá a dlouhotrvající pomoc pro suchou pokožku

Okamžitá a dlouhotrvající pomoc pro suchou pokožku
Suchá pokožka je velmi častý problém. V závislosti na intenzitě vysychání může být pokožka napjatá a hrubá a/nebo náchylná ke svědění, šupinatění a zarudnutí.
Hlavní důvody vysychání pokožky jsou nedostatek hydratace a narušená bariérová funkce pokožky, což je způsobeno:

 • nedostatkem lipidů: nezbytných pro stálou bariérovou funkci, která chrání pokožku před ztrátou hydratace
 • nedostatkem urey a přirozených hydratačních faktorů, které v pokožce vážou hydrataci.  


Ti, které trápí suchá pokožka potřebují více než jen okamžitou pomoc, potřebují dlouhodobé řešení, které zabrání návratu známek, jako je hrubost, svědění a šupinatění.

Pracovníci výzkumu péče o pokožku značky Eucerin se rozhodli vytvořit účinnou řadu výrobků, které poskytují okamžitou a dlouhotrvající pomoc od známek velmi suché a extrémně suché pokožky."

Odborné znalosti v praxi: dr. Filbry, vedoucí vývoje produktů péče o tělo Eucerin vede vynikající tým odborníků na péči o pokožku
Hlavní důvody vysychání jsou nedostatek hydratace a narušená bariérová funkce pokožky.

Na začátku procesu vývoje byla urea. "Urea je klíčovou složkou v naší řadě UreaRepair PLUS," vysvětluje dr. Filbry. Přirozený hydratační faktor (NMF) urea pomáhá pokožce regulovat její  obsah hydratace. "Je to přirozená kožní sloučenina, a proto je dobře snášena i suchou a citlivou pokožkou," dodává dr. Filbry. Urea je hydroskopická, což znamená, že je schopna vázat hydrataci ve vnější vrstvě pokožky. To však není její jediná výhoda. "Urea je keratolytická, což znamená, že rozkládá spoje mezi odumřelými kožními buňkami," vysvětluje dr. Filbry. "Jako součást našich výrobků zlepšuje přirozené olupování pokožky a zklidňuje a vyhlazuje povrch suché pokožky."  
Řada Eucerin UreaRepair PLUS nabízí výrobky s 5 % a 10 % ureou. Dr. Filbry vysvětluje, že "požadovaná koncentrace urey závisí na míře vysušení pokožky. Lidé s extrémně suchou, svědící a/nebo šupinatou pokožkou potřebují vyšší koncentrace urey − až 10 %.  Je-li pokožka pouze suchá a/nebo hrubá, poskytnou i nižší koncentrace urey dostatečnou pomoc. Pro partie těla, které jsou náchylné k suché pokožce − jako jsou chodidla, ruce a kolena − doporučujeme výrobky, které byly vyvinuty speciálně pro potřeby těchto konkrétních oblastí.

Složení výrobků Eucerin UreaRepair PLUS jsou obohacena o ureu a další přirozené hydratační látky (včetně aminokyselin, anorganických solí a laktátu) a Ceramidy. Ceramidy jsou lipidy (tuky), které se přirozeně vyskytují v hydrolipidovém plášti zdravé pokožky a účinně chrání vnější vrstvy pokožky. "Ceramidy brání ztrátě hydratace odpařováním a pomáhají nepropouštět dráždivé látky, které způsobují svědění a záněty," říká dr. Filbry a dodává, že "Ceramidy prokazatelně pomáhají obnovit a regenerovat přirozenou bariéru pokožky, udržovat hydrataci a předcházet a zmírňovat její vysušování".  

"Naše nejúčinnější tělová mléka jsou dále obohacena o glukoglycerol," vysvětluje dr. Filbry. Glukoglycerol je molekula, která se postará, aby se voda dostala i do hlubších epidermálních vrstev pokožky.  

Všechny tyto složky ve výrobcích Eucerin UreaRepair PLUS společně obnovují kožní bariéru, snižují ztrátu hydratace a vážou v pokožce vodu. Výrobky poskytují okamžitou úlevu suché, hrubé, svědící a šupinaté pokožce a jejich účinky působí až 48 hodin. Bylo také klinicky prokázáno, že jsou vhodné pro zralou pokožku a pro osoby s kožním onemocněním jako je lupénka, keratóza pilaris a pro pacienty s cukrovkou.

Před použitím: pokožka má nedostatek bariérových lipidů a látek, které vážou hydrataci, jako je urea a přirozené hydratační látky.

Po použití: Ceramidy obnovují bariéru pokožky a snižují ztrátu hydratace, zatímco urea a přirozené hydratační látky vážou vodu uvnitř pokožky a pomáhají proti jejímu vysychání. 

Působivé výsledky u všech výrobků této řady

Eucerin UreaRepair PLUS nabízí ucelenou řadu výrobků, která obsahuje tělová mléka, krémy a čisticí výrobky, spolu s výrobky pro péči o pokožku rukou a nohou. Tyto výrobky lze zakoupit s různými koncentracemi aktivní složky urea, která váže v pokožce vodu. Koncentrace by se měla lišit v závislosti na závažnosti vysušení pokožky. 
Eucerin také vyrábí několik řad pro suchou pleť obličeje. Pro více informací klikněte zde.

U všech výrobků Eucerin UreaRepair PLUS bylo klinicky prokázáno, že pokožce doplňují scházející lipidy a hydrataci, přináší okamžitou úlevu, a také účinkují proti známkám suché pokožky až po dobu 48 hodin. Zanechávají pokožku na pohled i na dotek hladkou, jemnou a vláčnou. 

Výzkum prokázal účinnost našich výrobků, doplňuje dr. Filbry. Klinické studie také ukázaly, že výrobky UreaRepair PLUS  jsou vhodné pro zralou pleť a pro pacienty s psoriázou, keratózou pilaris a cukrovkou.* 

* Ne všechny výrobky jsou vhodné pro všechna onemocnění. Přečtěte si prosím informace na obalu.

Eucerin Tělové mléko UreaRepair PLUS s ureou, přirozenými hydratačními látkami a Ceramidy

 • Účinná a klinicky ověřená péče o pokožku s xerózou1
 • Výrazné zmírnění známek suché pokožky při každodenním používání2  
 • Vhodné i pro pacienty se senilní xerózou, cukrovkou, keratózou pilaris a lupénkou3

  (1) 2týdenní randomizovaná dvojitě zaslepená placebem kontrolovaná studie, testované výrobky byly používány dvakrát denně na vnitřním předloktí u 44 pacientek (50 až 70 let), které trpí velmi suchou pokožkou, měření hydratace pokožky metodou korneometrie na počátku a po jednom a dvou týdnech.
  (2) Ošetření xerózní pokožky lokálním přípravkem s obsahem glyceryl glukosidu, přirozených hydratačních látek a ceramidů; Weber a kol., JCAD 2012. 
  (3) Údaje k dispozici v BDF

Eucerin Exkluziv Klub registrace

Staňte se členem!

 • Nabízíme užitečné informace, jak správně pečovat o různé typy pleti. 
 • Budete dostávat zprávy o novinkách a výhodných akčních nabídkách jako první.
 • Můžete se účastnit soutěží a exkluzivních testování produktů zdarma.
   

eucerin klub

Registrační formulář