• 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4
 • 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4

Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění

4
6 recenzí
Okamžité a dlouhotrvající zmírnění svědění pokožky
Zmírňuje svědění pokožky během 60 vteřin až na šest hodin
S mentoxypropandiolem, SymSitive* a polidokanolem

Zmírňuje svědění během 60 vteřin až na šest hodin

Okamžité a dlouhotrvající zmírnění svědění

V případě silného svědění sahám po tomto spreji. Mám ho vždy u sebe, když jsem na cestách a často mi pomohl od akutního svědění.

Rita, 2019

O produktu

Okamžité zmírnění svědění

Atopická pokožka je podrážděná, suchá a svědí. Toto svědění nutí ke škrábání, které narušuje kvalitu spánku a může mít negativní dopad na kvalitu života.

Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění byl vyvinut speciálně pro okamžité a dlouhotrvající zmírnění svědění. Klinické testy prokázaly, že zmírňuje symptomy svědící pokožky během 60 vteřin s výsledky, které trvají až šest hodin.1 Tento inovativní sprej obsahuje unikátní komplex složek účinných proti svědění, který působí proti pocitu svědění na mnoha úrovních - od vnějších vrstev pokožky až po nervová zakončení - pokožku okamžitě ochlazuje, zklidňuje a zmírňuje příznaky jejího podráždění:

 • Mentoxypropandiol pokožku ochlazuje a působí na smyslové úrovni, kde zmírňuje pocity svědění.
 • SymSitive* pokožku zklidňuje, působí proti štípání a zmírňuje zarudnutí.
 • Polidokanol pokožku zklidňuje, neboť omezuje známky svědění na buněčné úrovni.

Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění je ideální při svědění lokalizovaných oblastí pokožky těla, způsobeném atopickým ekzémem a atopickou dermatitidou a lze jej používat jak během vzplanutí, tak v klidových fázích. Je praktický pro použití na cestách a také pro použití spolu s Eucerin AtopiControl Acute krémem a/nebo vašimi obvyklými léky.

Chladivý sprej je bez parfemace, rychle se vstřebává a je nemastný a nelepivý. Je vhodný pro dospělé, děti od tří let a je také účinný na svědící pokožku při onemocnění xerózou, lupénkou a u diabetických pacientů.

Pokud chcete zjistit více o atopické dermatitidě a atopickém ekzému u dětí a novorozenců, přečtěte si náš nejnovější článek. 1 Beiersdorf spol. s r.o., klinické údaje, březen/duben 2018

Klinické a dermatologické studie

Klinické a dermatologické studie prokázaly velmi dobrou účinnost a kožní snášenlivost. Vhodný pro lokalizované svědění, při atopické dermatitidě, lupénce, xeróze, pro pacienty s diabetem a pro děti od tří let.

Použití

 • Nanášejte dle potřeby
 • Nastříkejte na postižená místa ze vzdálenosti 15-20 cm
 • Nestříkejte přímo na obličej
 • Zabraňte vdechnutí a kontaktu s očima
 • Nepoužívejte na rány, zanícené oblasti nebo otevřené léze
 • Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků, používejte v kombinaci s čisticími a pečujícími produkty z řady Eucerin AtopiControl

Pro vaši každodenní péči

Čištění

Pleť obličeje vyčistěte ráno a večer Eucerin DermatoCLEAN Čisticím pleťovým mlékem. Pokožku těla umyjte Eucerin AtopiControl Sprchovým olejem. Tyto výrobky lze použít při akutních vzplanutích atopické dermatitidy i v období mezi vzplanutími.

Zjistit více

Péče

Každodenní péče v období mezi vzplanutími

Používejte vhodný produkt pro každodenní péči:

Doplňková péče během vzplanutí

Eucerin AtopiControl Acute krém nanášejte na postižené oblasti pro zmírnění svědění a zlepšení stavu pokožky. Představuje ideální doplněk k lékařem předepsané léčbě atopické dermatitidy. Pokud používáte předepsané léky pro lokální léčbu, nanášejte je před Eucerin AtopiControl Acute krémem. 

Všechny naše výrobky každodenní péče můžete používat také během vzplanutí a nanášet je až po aplikaci léků předepsaných vaším lékařem a/nebo Eucerin AtopiControl Acute krému.

Zjistit více

Ochrana

Okamžité zmírnění svědění 

Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění pokožku okamžitě ochlazuje a během 60 vteřin zmírňuje svědění. Pro okamžitou a dlouhotrvající úlevu, kdykoliv vaše pokožka svědí - během vzplanutí atopické dermatitidy, nebo v klidových fázích. Sprej není pečující výrobek, proto jej doporučujeme používat v kombinaci s dalšími výrobky z řady AtopiControl. Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění účinně působí také na svědící pokožku při onemocnění xerózou, lupénkou a u diabetických pacientů. 

Sluneční ochrana

Atopická pokožka je obzvláště citlivá na UVA a UVB záření. Plánujete-li pobyt na slunci, doporučujeme proto nanést na váš pečující výrobek také přípravek sluneční ochrany. Vyzkoušejte Eucerin Vysoce ochranný krém na opalování na obličej Sensitive Protect SPF 30 nebo Eucerin Vysoce ochranný krém na opalování na obličej Sensitive Protect SPF 50+ a Extra Lehké mléko na opalování SPF 50 na tělo.

Zjistit více

Doporučení

Použijte tento výrobek, pokud:

Hledáte výrobek, který poskytne úlevu vaší pokožce během vzplanutí atopické dermatitidy:

Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění nabízí okamžitou a dlouhodobou úlevu.

Hledáte chladivý sprej, který můžete použít spolu s vašimi obvyklými léky nebo kosmetickými výrobky:

Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění ochlazuje a zklidňuje svědění způsobené onemocněním atopickou dermatitidou, xerózou, lupénkou a u diabetických pacientů.

Vaše dítě trpí atopickou dermatitidou a hledáte výrobek proti svědění pokožky během vzplanutí:

Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění pokožku ochlazuje a poskytuje okamžitou a dlouhodobou úlevu svědící pokožce vašeho dítěte. Je vhodný pro použití u dětí od tří let.

Vaše pokožka svědí v souvislosti s onemocněním lupénkou, xerózou nebo cukrovkou:

Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění pomůže vaši pokožku zklidnit.

Vyzkoušejte jiný výrobek, pokud ...

Hledáte hydratační krém, který zmírňuje svědění během vzplanutí a zlepšuje stav pokožky:

Doporučujeme Eucerin AtopiControl Acute krém. Lze jej použít spolu s vašimi obvyklými léky.

Vaše dítě je mladší než tři roky a hledáte výrobek, který poskytne úlevu jeho pokožce během vzplanutí atopické dermatitidy:

Eucerin AtopiControl Acute krém je vhodný pro použití u kojenců od tří měsíců.

Hledáte hydratační výrobek na celé tělo, který můžete použít během vzplanutí spolu s vašimi obvyklými léky:

Eucerin AtopiControl Lehká tělová emulze nebo Eucerin AtopiControl Tělové mléko pomáhají prodloužit období mezi vzplanutími a lze je také použít ke zklidnění pokožky během vzplanutí spolu s vašimi obvyklými léky.

Ingredience

Jak společně účinkují

Eucerin AtopiControl Acute krém a Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění byly vyvinuty speciálně s obsahem složek, které zklidňují svědící pokožku.

Eucerin AtopiControl Acute krém obsahuje mentoxypropandiol a dekandiol pro zklidnění a péči o pokožku během vzplanutí atopické dermatitidy:

 • Mentoxypropandiol - výtažek z mentolu - aktivuje přirozené receptory pro vnímání chladu (známé jako TRPM8), které se nacházejí v nervových zakončeních v pokožce. Výsledný chladivý pocit zmírňuje pocity svědění.
 • Antibakteriální dekandiol působí proti bakteriím zlatého stafylokoka, které se vykytují v souvislosti s atopickou dermatitidou.

Složení obsahuje také jedinečný komplex aktivních složek, který je součástí výrobků této řady pro každodenní základní péči:

 • Licochalcon A: výtažek z lékořice, který pokožku zklidňuje a zmírňuje zarudnutí
 • Ceramidy: pro posílení bariérové funkce pokožky

Klíčovými složkami Eucerin Spreje proti svědění AtopiControl jsou mentoxypropandiol, SymSitive* a polidokanol:

 • Stejně jako u  Acute Krému, mentoxypropandiol pokožku ochlazuje a účinně zmírňuje pocit svědění na smyslové úrovni. 
 • SymSitive* pokožku zklidňuje, působí proti pocitu štípání a zmírňuje zarudnutí. Tyto účinky poskytuje díky blokaci receptoru vyvolávajícího pocit svědění známého jako TRPV1  (transient receptor potential vanilloid 1) a zklidnění nervového systému pokožky.
 • Polidokanol zklidňuje pokožku tím, že omezuje signály pocitu svědění v buňkách epidermis (vnější vrstva pokožky). Tento účinek přináší díky potlačení uvolňování TSLP (thymového stromálního lymfopoetinu), mediátoru svědění, který vytvářejí keratinocyty (jeden z typů epidermálních buněk).  

Tento sprej lze kromě zklidnění pokožky během akutních vzplanutí používat také v klidovém období mezi vzplanutími, kdy je svědění mírnější. Výrobek nepoužívejte na otevřené rány. 

* Registrovaná ochranná známka německé společnosti Symrise

 

Svědící pokožka
Svědění způsobuje několik mediátorů

Hyperaktivní kožní buňky způsobují pocit svědění a následné nutkání ke škrábání

Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění
Tři aktivní složky blokují svědění pro okamžitou a dlouhotrvající úlevu

Aktivní zklidnění kožních buněk zabrání pocitu svědění

Atopická dermatitida má dvě fáze

 • Akutní fáze: když pokožka vzplane
 • Subakutní fáze: období mezi vzplanutími, kdy je pokožka klidnější (označovaná též jako neaktivní nebo subklinická fáze)

FAQ (5)

 • Který z výrobků bych měl/a používat při vzplanutí: Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění nebo Eucerin AtopiControl Acute krém?

  Oba produkty byly vyvinuty speciálně pro použití na svědící atopickou pokožku a obsahují aktivní složky prokazatelně zklidňující pokožku, které se vzájemně doplňují. Lze je používat dohromady nebo samostatně, jakož i spolu s vašimi předepsanými léky. 
   
  Sprej pokožku okamžitě ochlazuje a poskytuje okamžitou a dlouhotrvající úlevu od svědění. Lze jej používat při vzplanutí atopické dermatitidy i v klidových fázích. Na pokožku těla jej můžete snadno nastříkat, není nutné jej nanášet prsty. Je vhodný pro dospělé a děti od tří let a lze jej použít také ke zmírnění svědění při onemocnění lupénkou, xerózou nebo u diabetických pacientů. 

  Krém poskytuje intenzivní péči o atopickou pokožku během vzplanutí. Zmírňuje svědění a pokožku také hydratuje, posiluje a obnovuje její přirozenou bariéru. Acute krém můžete použít na jakoukoliv část těla, kde se projevuje vzplanutí (včetně obličeje) a je určen pro dospělé, děti i kojence (od čtyř týdnů).

 • Mohu použít Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění místo svých obvyklých léků?

  Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění není farmaceutický výrobek a není určen jako jejich náhrada. 

 • Je Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění vhodný pro použití u dětí?

  Pokud hledáte produkt vhodný pro akutní fázi vhodný pro kojence (od čtyř týdnů), doporučujeme Eucerin AtopiControl Acute krém.

 • Co znamená "vzplanutí" a "období mezi vzplanutími"?

  Obecně řečeno má atopická dermatitida dvě různé fáze. "Vzplanutí" je jedním z označení akutní, aktivní fáze, kdy je pokožka nejvíce podrážděná. Může silně svědit, pálit a může být na pohled zarudlá, suchá a šupinatá. Mezi těmito fázemi akutního vzplanutí jsou časové úseky, kdy je vaše pokožka relativně klidná a méně podrážděná. Toto období je také známo jako neakutní, neaktivní nebo klidová fáze. Délka každé fáze se může u každého jedince výrazně lišit, ale výrobky vyvinuté speciálně pro péči o atopickou pokožku - například z řady Eucerin AtopiControl - mohou pomoci dobu mezi vzplanutími prodloužit a přinést úlevu při akutních vzplanutích.

 • Je atopická dermatitida to samé jako atopický ekzém?

  Atopická dermatitida a atopický ekzém jsou souhrnná označení pro zánětlivé změny na kůži a patří mezi ně řada různých kožních onemocnění. Atopická dermatitida a atopický ekzém se používají pro označení stejného chronického zánětlivého onemocnění.

4
6 recenzí *
4
0
0
2
0
 • Lenka K. 30.01.2022
  Zklamání
  Na doporučení jsem zakoupila v lékárně sprej proti svědění. Trpím suchou pokožkou, atopickým ekzémem na rukách od narození dětí. Úporné svědění mě trápí ve dne v noci, ve spreji jsem viděla záchranu - bohužel velké zklamání, svědění ani trochu nepolevilo. Jsem velmi zklamaná, vyhozené peníze.
 • Lenka K. 30.01.2022
  eucerin.sk
  Zklamání
  Na doporučení jsem zakoupila v lékárně sprej proti svědění. Trpím suchou pokožkou, atopickým ekzémem na rukách od narození dětí. Úporné svědění mě trápí ve dne v noci, ve spreji jsem viděla záchranu - bohužel velké zklamání, svědění ani trochu nepolevilo. Jsem velmi zklamaná, vyhozené peníze.
 • Marta 26.01.2020
  Super novinka 👌👌
  Naozaj dalsia super novinka z Eucerinu. Maly sa v noci vobec neskrabe ako zvycajne. 👌
 • Zobrazit další

Další doporučené produkty

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin