Novinka
 • (2)
Ukázat recenze Napsat recenzi

Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění

Zmírňuje svědění během 60 vteřin až na šest hodin

Okamžité a dlouhotrvající zmírnění svědění 

Okamžité zmírnění svědění

Atopická pokožka je podrážděná, suchá a svědí. Toto svědění nutí ke škrábání, které narušuje kvalitu spánku a může mít negativní dopad na kvalitu života.
 
Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění byl vyvinut speciálně pro okamžité a dlouhotrvající zmírnění svědění. Klinické testy prokázaly, že zmírňuje symptomy svědící pokožky během 60 vteřin s výsledky, které trvají až šest hodin. 1

Tento inovativní sprej obsahuje unikátní komplex složek účinných proti svědění, který působí proti pocitu svědění na mnoha úrovních - od vnějších vrstev pokožky až po nervová zakončení - pokožku okamžitě ochlazuje, zklidňuje a zmírňuje příznaky jejího podráždění:

 • Mentoxypropandiol pokožku ochlazuje a působí na smyslové úrovni, kde zmírňuje  pocity svědění.
 • SymSitive* pokožku zklidňuje, působí proti štípání a zmírňuje zarudnutí.
 • Polidokanol pokožku zklidňuje, neboť omezuje známky svědění na buněčné úrovni.

Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění je ideální při svědění lokalizovaných oblastí pokožky těla, způsobeném atopickým ekzémem a lze jej používat jak během vzplanutí, tak v klidových fázích. Je praktický pro použití na cestách a také pro použití spolu s Eucerin AtopiControl Acute krémem a/nebo vašimi obvyklými léky.
 
Chladivý sprej je bez parfemace, rychle se vstřebává a je nemastný a nelepivý. Je vhodný pro dospělé, děti od tří let a je také účinný na svědící pokožku při onemocnění  xerózou, lupénkou a u diabetických pacientů.  

1 Beiersdorf spol. s r.o., klinické údaje, březen/duben 2018

Klinické studie

Klinické a dermatologické studie prokázaly velmi dobrou účinnost a kožní snášenlivost. Vhodný pro lokalizované svědění, při atopické dermatitidě, lupénce, xeróze, pro pacienty s diabetem a pro děti od tří let.

KLÍČOVÉ ZÁVĚRY

Vedle dalších klinických a dermatologických studií byla provedena klinická studie1 s 32 pacienty s atopickou dermatitidou, kteří pravidelně trpěli svědící pokožkou. Po dvou týdnech používání spreje dvakrát denně potvrdilo 94 % , že "má na pokožku ochlazující a osvěžující účinek".
 
Výzkum ukázal, že Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění zmírňuje svědění pokožky během 60 vteřin až na šest hodin.

1  březen/duben 2018

Často kladené otázky

Který z výrobků bych měl/a používat při vzplanutí: Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění nebo Eucerin AtopiControl Acute krém?

Oba produkty byly vyvinuty speciálně pro použití na svědící atopickou pokožku a obsahují aktivní složky prokazatelně zklidňující pokožku, které se vzájemně doplňují. Lze je používat dohromady nebo samostatně, jakož i spolu s vašimi předepsanými léky. 
 
Sprej pokožku okamžitě ochlazuje a poskytuje okamžitou a dlouhotrvající úlevu od svědění. Lze jej používat při vzplanutí atopické dermatitidy i v klidových fázích. Na pokožku těla jej můžete snadno nastříkat, není nutné jej nanášet prsty. Je vhodný pro dospělé a děti od tří let a lze jej použít také ke zmírnění svědění při onemocnění lupénkou, xerózou nebo u diabetických pacientů. 

Krém poskytuje intenzivní péči o atopickou pokožku během vzplanutí. Zmírňuje svědění a pokožku také hydratuje, posiluje a obnovuje její přirozenou bariéru. Acute krém můžete použít na jakoukoliv část těla, kde se projevuje vzplanutí (včetně obličeje) a je určen pro dospělé, děti i kojence (od tří měsíců).

Mohu použít Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění místo svých obvyklých léků?

Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění není farmaceutický výrobek a není určen jako jejich náhrada. 

Je Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění vhodný pro použití u dětí?

Ano, pokud je vaše dítě starší než tři roky. Pokud hledáte výrobek vhodný pro kojence (od tří měsíců) doporučujeme Eucerin AtopiControl Acute krém.

Co znamená "vzplanutí" a "období mezi vzplanutími"?

Obecně řečeno má atopická dermatitida dvě různé fáze. "Vzplanutí" je jedním z označení akutní, aktivní fáze, kdy je pokožka nejvíce podrážděná. Může silně svědit, pálit a může být na pohled zarudlá, suchá a šupinatá. Mezi těmito fázemi akutního vzplanutí jsou časové úseky, kdy je vaše pokožka relativně klidná a méně podrážděná. Toto období je také známo jako neakutní, neaktivní nebo klidová fáze. Délka každé fáze se může u každého jedince výrazně lišit, ale výrobky vyvinuté speciálně pro péči o atopickou pokožku - například z řady Eucerin AtopiControl - mohou pomoci dobu mezi vzplanutími prodloužit a přinést úlevu při akutních vzplanutích.

Je atopická dermatitida to samé jako atopický ekzém?

Atopická dermatitida a atopický ekzém jsou souhrnná označení pro zánětlivé změny na kůži a patří mezi ně řada různých kožních onemocnění. Atopická dermatitida a atopický ekzém se používají pro označení stejného chronického zánětlivého onemocnění.

Ingredience

 • Nanášejte dle potřeby
 • Nastříkejte na postižená místa ze vzdálenosti 15-20 cm
 • Nestříkejte přímo na obličej
 • Zabraňte vdechnutí a kontaktu s očima
 • Nepoužívejte na rány, zanícené oblasti nebo otevřené léze
 • Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků, používejte v kombinaci s čisticími a pečujícími produkty z řady Eucerin AtopiControl

Sprej na zmírnění projevů ekzému od značky Eucerin

Pro vaši každodenní péči

Pokožku očistěte produkty Eucerin AtopiControl

Pleť obličeje vyčistěte ráno a večer Eucerin DermatoCLEAN Čisticím pleťovým mlékem. Pokožku těla umyjte Eucerin AtopiControl Sprchovým olejem. Tyto výrobky lze použít při akutních vzplanutích atopické dermatitidy i v období mezi vzplanutími.

Pečující produkty na ekzém

Každodenní péče v období mezi vzplanutími

Používejte vhodný produkt pro každodenní péči:

Doplňková péče během vzplanutí

Eucerin AtopiControl Acute krém nanášejte na postižené oblasti pro zmírnění svědění a zlepšení stavu pokožky. Představuje ideální doplněk k lékařem předepsané léčbě atopické dermatitidy. Pokud používáte předepsané léky pro lokální léčbu, nanášejte je před Eucerin AtopiControl Acute krémem. 

Všechny naše výrobky každodenní péče můžete používat také během vzplanutí a nanášet je až po aplikaci léků předepsaných vaším lékařem a/nebo Eucerin AtopiControl Acute krému.

Sluneční ochrana je důležitou součástí péče o pokožku při atopické dermatitidě

Okamžité zmírnění svědění 

Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění pokožku okamžitě ochlazuje a během 60 vteřin zmírňuje svědění. Pro okamžitou a dlouhotrvající úlevu, kdykoliv vaše pokožka svědí - během vzplanutí atopické dermatitidy, nebo v klidových fázích. Sprej není pečující výrobek, proto jej doporučujeme používat v kombinaci s dalšími výrobky z řady AtopiControl. Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění účinně působí také na svědící pokožku při onemocnění xerózou, lupénkou a u diabetických pacientů. 

Sluneční ochrana

Atopická pokožka je obzvláště citlivá na UVA a UVB záření. Plánujete-li pobyt na slunci, doporučujeme proto nanést na váš pečující výrobek také přípravek sluneční ochrany. Vyzkoušejte Eucerin Vysoce ochranný krém na opalování na obličej Sensitive Protect SPF 30 nebo Eucerin Vysoce ochranný krém na opalování na obličej Sensitive Protect SPF 50+ a Eucerin Extra Lehké mléko na opalování SPF 30 nebo Extra Lehké mléko na opalování SPF 50 na tělo.

Doporučení

Použijte tento výrobek, pokud:

Vyzkoušejte jiný výrobek, pokud ...

Hledáte výrobek, který poskytne úlevu vaší pokožce během vzplanutí atopické dermatitidy:

Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění nabízí okamžitou a dlouhodobou úlevu.

Hledáte chladivý sprej, který můžete použít spolu s vašimi obvyklými léky nebo kosmetickými výrobky:

Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění ochlazuje a zklidňuje svědění způsobené onemocněním atopickou dermatitidou, xerózou, lupénkou a u diabetických pacientů.

Vaše dítě trpí atopickou dermatitidou a hledáte výrobek proti svědění pokožky během vzplanutí:

Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění pokožku ochlazuje a poskytuje okamžitou a dlouhodobou úlevu svědící pokožce vašeho dítěte. Je vhodný pro použití u dětí od tří let.

Vaše pokožka svědí v souvislosti s onemocněním lupénkou, xerózou nebo cukrovkou:

Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění pomůže vaši pokožku zklidnit.

Hledáte hydratační krém, který zmírňuje svědění během vzplanutí a zlepšuje stav pokožky:

Doporučujeme Eucerin AtopiControl Acute krém. Lze jej použít spolu s vašimi obvyklými léky.

Vaše dítě je mladší než tři roky a hledáte výrobek, který poskytne úlevu jeho pokožce během vzplanutí atopické dermatitidy:

Eucerin AtopiControl Acute krém je vhodný pro použití u kojenců od tří měsíců.

Hledáte hydratační výrobek na celé tělo, který můžete použít během vzplanutí spolu s vašimi obvyklými léky:

Eucerin AtopiControl Lehká tělová emulze nebo Eucerin AtopiControl Tělové mléko pomáhají prodloužit období mezi vzplanutími a lze je také použít ke zklidnění pokožky během vzplanutí spolu s vašimi obvyklými léky.

Eucerin AtopiControl Fázově přizpůsobená péče pro atopickou pokožku

Atopická dermatitida - známá také jako atopický ekzém - je kožní onemocnění, během něhož je pokožka suchá, zarudlá, podrážděná a svědí. Toto svědění nutí ke škrábání, které příznaky dále zhoršuje a může vést ke kožní infekci. Atopická dermatitida může také negativně ovlivňovat spánek a kvalitu života.  Když trpí kojenci a děti, jejich rodiče se mohou cítit bezmocní a obviňovat se.      
                                                                             
Onemocnění má dvě odlišné fáze: 

 1. Akutní fáze, kdy pokožka vzplane 
 2. Období mezi vzplanutími, kdy je pokožka klidnější 

Protože neexistuje žádný známý lék na atopickou dermatitidu, je hlavním cílem při každodenní péči o atopickou pokožku prodloužit neakutní fáze. Při vzplanutí je kladen důraz na co nejrychlejší zklidnění pokožky. Eucerin AtopiControl nabízí dermokosmetickou péči přizpůsobenou oběma fázím, kterou atopická pokožka potřebuje

Většina výrobků v této řadě obsahuje jedinečný komplex aktivních složek se zklidňujícím licochalconem A a ceramidy posilujícími kožní bariéru. Při každodenním používání tyto výrobky základní péče - sprchový olej, lehká tělová emulze, tělové mléko, krém na ruce, pleťový krém a univerzální krém − zmírňují  vysušování, zarudnutí a svědění. 

Eucerin AtopiControl Acute krém byl vyvinut speciálně pro úlevu pokožce během vzplanutí - zklidňuje zarudnutí a svědění a snižuje potřebu škrábání. Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění pokožku okamžitě ochlazuje, zmírňuje svědění během 60 vteřin a poskytuje úlevu až na šest hodin.1 Lze jej používat, pokud pokožka svědí mezi vzplanutími nebo v akutní fázi atopické dermatitidy. Dále účinně působí na svědící pokožku při onemocnění lupénkou, xerózou nebo cukrovkou. 

Výzkum ukazuje, že Eucerin AtopiControl Acute krém2, Eucerin AtopiControl Tělové mléko2 a Eucerin AtopiControl Lehká tělová emulze3 také podporují kvalitu spánku a zlepšují kvalitu života.

Tato výrobková řada bez parfemace je vhodná pro dospělé, děti a kojence od tří měsíců4.  

 

1 Beiersdorf spol. s r.o., měření skóre svědivosti, březen/duben 2018. 104 testovaných osob (32 s atopickou dermatitidou, 41 se suchou pokožkou (20 s cukrovkou), 31 s mírnou lupénkou). Přímá aplikace výrobku, 1 minutu a  a 6 hodin po aplikaci.  

2 Beiersdorf spol. s r.o., uživatelská studie Eucerin Tělového mléka AtopiControl  a Eucerin Acute krému AtopiControl při současném používání, květen 2017. N = 141, 4 týdny, lehká až střední AD, DLQI (Dermatologický index kvality života) a kvalita spánku 

3 Beiersdorf spol. s r.o., uživatelská studie, Itálie, duben/květen 2019 

4 S výjimkou Eucerin Spreje proti svědění AtopiControl a Eucerin Krému na ruce AtopiControl, které jsou vhodné pro děti od tří let.

Eucerin Acute krém AtopiControl

Suchá, atopická pokožka

AtopiControl Acute krém

 • (14)

 • Intenzivní péče během akutních vzplanutí atopického ekzému
 • Lokální ošetření pro podrážděné a svědící plochy pokožky
 • Na obličej a tělo
 • S licochalconem A, dekandiolem, menthoxypropandiolem a ceramidy
 • Zklidňuje pokožku a podporuje kvalitu spánku1
 • Zlepšuje kvalitu života1

1 Při použití společně s Eucerin AtopiControl Tělovým mlékem. Zdroj: Výzkum společnosti Beiersdorf, AtopiControl PIU na podporu tvrzení, květen 2017"

Zjistit více
Novinka
Úleva pro svědící pokožku od značky Eucerin

Suchá, atopická pokožka

AtopiControl Sprej proti svědění

 • (2)

 • Okamžité a dlouhotrvající zmírnění svědění pokožky
 • Zmírňuje svědění pokožky během 60 vteřin až na šest hodin
 • S mentoxypropandiolem, SymSitive* a polidokanolem
 • Ochlazuje, zklidňuje a zmírňuje příznaky podrážděné pokožky
 • Rychle se vstřebává: nelepivý, nemastný
 • Bez parfemace
 • Vhodný pro dospělé a děti od tří let 
 • Vhodný pro pacienty s atopickým ekzémem, xerózou, lupénkou nebo u diabetických pacientů.

* Registrovaná ochranná známka společnosti Symrise, Německo

Zjistit více
Celkové hodnocení
 • (2)
5 z 5 bodů / 2 recenzí
5 Stars
2
4 Stars
0
3 Stars
0
2 Stars
0
1 Star
0
Stále se snažíme zlepšovat naše výrobky.
Sdělte nám svůj názor a ohodnoťte náš výrobek.
Marta,

Super novinka 👌👌

Naozaj dalsia super novinka z Eucerinu. Maly sa v noci vobec neskrabe ako zvycajne. 👌
Marta,

Super novinka 👌👌

Naozaj dalsia suoer novinka z Eucerinu. Maly sa v noci vobec neskrabe ako zvycajne. 👌

Eucerin Exkluziv Klub registrace

Staňte se členem!

 • Nabízíme užitečné informace, jak správně pečovat o různé typy pleti. 
 • Budete dostávat zprávy o novinkách a výhodných akčních nabídkách jako první.
 • Můžete se účastnit soutěží a exkluzivních testování produktů zdarma.
   

eucerin klub

Registrační formulář