• 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4
 • 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4

Sprej proti svědění

0.0
0 recenzí
Okamžité a dlouhotrvající zmírnění svědění pokožky
Zmírňuje svědění pokožky během 60 vteřin až na šest hodin
S mentoxypropandiolem, SymSitive* a polidokanolem

Zmírňuje svědění během 60 vteřin až na šest hodin

Okamžité a dlouhotrvající zmírnění svědění

Přispíváme k udržitelnosti

Produkt neobsahuje mikroplasty (dle znění definice UNEP)

Zjistit více o programu udržitelnosti

V případě silného svědění sahám po tomto spreji. Mám ho vždy u sebe, když jsem na cestách a často mi pomohl od akutního svědění.

Rita, 2019

O produktu

Okamžité zmírnění svědění

Atopická pokožka je podrážděná, suchá a svědí. Toto svědění nutí ke škrábání, které narušuje kvalitu spánku a může mít negativní dopad na kvalitu života.

Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění byl vyvinut speciálně pro okamžité a dlouhotrvající zmírnění svědění. Klinické testy prokázaly, že zmírňuje symptomy svědící pokožky během 60 vteřin s výsledky, které trvají až šest hodin.1 Tento inovativní sprej obsahuje unikátní komplex složek účinných proti svědění, který působí proti pocitu svědění na mnoha úrovních - od vnějších vrstev pokožky až po nervová zakončení - pokožku okamžitě ochlazuje, zklidňuje a zmírňuje příznaky jejího podráždění:

 • Mentoxypropandiol pokožku ochlazuje a působí na smyslové úrovni, kde zmírňuje pocity svědění.
 • SymSitive* pokožku zklidňuje, působí proti štípání a zmírňuje zarudnutí.
 • Polidokanol pokožku zklidňuje, neboť omezuje známky svědění na buněčné úrovni.

Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění je ideální při svědění lokalizovaných oblastí pokožky těla, způsobeném atopickým ekzémem a atopickou dermatitidou a lze jej používat jak během vzplanutí, tak v klidových fázích. Je praktický pro použití na cestách a také pro použití spolu s Eucerin AtopiControl Acute krémem a/nebo vašimi obvyklými léky.

Chladivý sprej je bez parfemace, rychle se vstřebává a je nemastný a nelepivý. Je vhodný pro dospělé, děti od tří let a je také účinný na svědící pokožku při onemocnění xerózou, lupénkou a u diabetických pacientů.

Přečtěte si více o atopické dermatitidě u dětí a atopickém ekzému u novorozenců. 1 Beiersdorf spol. s r.o., klinické údaje, březen/duben 2018

Klinické a dermatologické studie

Klinické a dermatologické studie prokázaly velmi dobrou účinnost a kožní snášenlivost. Vhodný pro lokalizované svědění, při atopické dermatitidě, lupénce, xeróze, pro pacienty s diabetem a pro děti od tří let.

Použití

 • Nanášejte dle potřeby
 • Nastříkejte na postižená místa ze vzdálenosti 15-20 cm
 • Nestříkejte přímo na obličej
 • Zabraňte vdechnutí a kontaktu s očima
 • Nepoužívejte na rány, zanícené oblasti nebo otevřené léze
 • Chcete-li dosáhnout nejlepších výsledků, používejte v kombinaci s čisticími a pečujícími produkty z řady Eucerin AtopiControl

Pro vaši každodenní péči

Čištění

Pleť obličeje vyčistěte ráno a večer Eucerin DermatoCLEAN Čisticím pleťovým mlékem. Pokožku těla umyjte Eucerin AtopiControl Sprchovým olejem. Tyto výrobky lze použít při akutních vzplanutích atopické dermatitidy i v období mezi vzplanutími.

Zjistit více

Péče

Každodenní péče v období mezi vzplanutími

Používejte vhodný produkt pro každodenní péči:

 

Doplňková péče během vzplanutí

Eucerin AtopiControl Acute krém nanášejte na postižené oblasti pro zmírnění svědění a zlepšení stavu pokožky. Představuje ideální doplněk k lékařem předepsané léčbě atopické dermatitidy. Pokud používáte předepsané léky pro lokální léčbu, nanášejte je před Eucerin AtopiControl Acute krémem. 

Všechny naše výrobky každodenní péče můžete používat také během vzplanutí a nanášet je až po aplikaci léků předepsaných vaším lékařem a/nebo Eucerin AtopiControl Acute krému.

Zjistit více
Ochrana pokožky

Ochrana

Okamžité zmírnění svědění 

Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění pokožku okamžitě ochlazuje a během 60 vteřin zmírňuje svědění. Pro okamžitou a dlouhotrvající úlevu, kdykoliv vaše pokožka svědí - během vzplanutí atopické dermatitidy, nebo v klidových fázích. Sprej není pečující výrobek, proto jej doporučujeme používat v kombinaci s dalšími výrobky z řady AtopiControl. Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění účinně působí také na svědící pokožku při onemocnění xerózou, lupénkou a u diabetických pacientů. 

Sluneční ochrana

Atopická pokožka je obzvláště citlivá na UVA a UVB záření. Plánujete-li pobyt na slunci, doporučujeme proto nanést na váš pečující výrobek také přípravek sluneční ochrany. Vyzkoušejte Eucerin Vysoce ochranný krém na opalování na obličej Sensitive Protect SPF 50+ a Extra lehké mléko na opalování SPF 50+ na tělo.

Zjistit více

Doporučení

Použijte tento výrobek, pokud:

Hledáte výrobek, který poskytne úlevu vaší pokožce během vzplanutí atopické dermatitidy:

Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění nabízí okamžitou a dlouhodobou úlevu.

Hledáte chladivý sprej, který můžete použít spolu s vašimi obvyklými léky nebo kosmetickými výrobky:

Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění ochlazuje a zklidňuje svědění způsobené onemocněním atopickou dermatitidou, xerózou, lupénkou a u diabetických pacientů.

Vaše dítě trpí atopickou dermatitidou a hledáte výrobek proti svědění pokožky během vzplanutí:

Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění pokožku ochlazuje a poskytuje okamžitou a dlouhodobou úlevu svědící pokožce vašeho dítěte. Je vhodný pro použití u dětí od tří let.

Vaše pokožka svědí v souvislosti s onemocněním lupénkou, xerózou nebo cukrovkou:

Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění pomůže vaši pokožku zklidnit.

Vyzkoušejte jiný výrobek, pokud ...

Hledáte hydratační krém, který zmírňuje svědění během vzplanutí a zlepšuje stav pokožky:

Doporučujeme Eucerin AtopiControl Acute krém. Lze jej použít spolu s vašimi obvyklými léky.

Vaše dítě je mladší než tři roky a hledáte výrobek, který poskytne úlevu jeho pokožce během vzplanutí atopické dermatitidy:

Eucerin AtopiControl Acute krém je vhodný pro použití u kojenců od tří měsíců.

Hledáte hydratační výrobek na celé tělo, který můžete použít během vzplanutí spolu s vašimi obvyklými léky:

Eucerin AtopiControl Lehká tělová emulze nebo Eucerin AtopiControl Tělové mléko pomáhají prodloužit období mezi vzplanutími a lze je také použít ke zklidnění pokožky během vzplanutí spolu s vašimi obvyklými léky.

Ingredience

Jak společně účinkují

Eucerin AtopiControl Acute krém a Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění byly vyvinuty speciálně s obsahem složek, které zklidňují svědící pokožku.

Eucerin AtopiControl Acute krém obsahuje mentoxypropandiol a dekandiol pro zklidnění a péči o pokožku během vzplanutí atopické dermatitidy:

 • Mentoxypropandiol - výtažek z mentolu - aktivuje přirozené receptory pro vnímání chladu (známé jako TRPM8), které se nacházejí v nervových zakončeních v pokožce. Výsledný chladivý pocit zmírňuje pocity svědění.
 • Antibakteriální dekandiol působí proti bakteriím zlatého stafylokoka, které se vykytují v souvislosti s atopickou dermatitidou.

Složení obsahuje také jedinečný komplex aktivních složek, který je součástí výrobků této řady pro každodenní základní péči:

 • Licochalcon A: výtažek z lékořice, který pokožku zklidňuje a zmírňuje zarudnutí
 • Ceramidy: pro posílení bariérové funkce pokožky

Klíčovými složkami Eucerin Spreje proti svědění AtopiControl jsou mentoxypropandiol, SymSitive* a polidokanol:

 • Stejně jako u  Acute Krému, mentoxypropandiol pokožku ochlazuje a účinně zmírňuje pocit svědění na smyslové úrovni. 
 • SymSitive* pokožku zklidňuje, působí proti pocitu štípání a zmírňuje zarudnutí. Tyto účinky poskytuje díky blokaci receptoru vyvolávajícího pocit svědění známého jako TRPV1  (transient receptor potential vanilloid 1) a zklidnění nervového systému pokožky.
 • Polidokanol zklidňuje pokožku tím, že omezuje signály pocitu svědění v buňkách epidermis (vnější vrstva pokožky). Tento účinek přináší díky potlačení uvolňování TSLP (thymového stromálního lymfopoetinu), mediátoru svědění, který vytvářejí keratinocyty (jeden z typů epidermálních buněk).  

Tento sprej lze kromě zklidnění pokožky během akutních vzplanutí používat také v klidovém období mezi vzplanutími, kdy je svědění mírnější. Výrobek nepoužívejte na otevřené rány. 

* Registrovaná ochranná známka německé společnosti Symrise

 

Svědící pokožka
Svědění způsobuje několik mediátorů

Hyperaktivní kožní buňky způsobují pocit svědění a následné nutkání ke škrábání

Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění
Tři aktivní složky blokují svědění pro okamžitou a dlouhotrvající úlevu

Aktivní zklidnění kožních buněk zabrání pocitu svědění

Atopická dermatitida má dvě fáze

 • Akutní fáze: když pokožka vzplane
 • Subakutní fáze: období mezi vzplanutími, kdy je pokožka klidnější (označovaná též jako neaktivní nebo subklinická fáze)

FAQ (5)

 • Který z výrobků bych měl/a používat při vzplanutí: Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění nebo Eucerin AtopiControl Acute krém?

  Oba produkty byly vyvinuty speciálně pro použití na svědící atopickou pokožku a obsahují aktivní složky prokazatelně zklidňující pokožku, které se vzájemně doplňují. Lze je používat dohromady nebo samostatně, jakož i spolu s vašimi předepsanými léky. 
   
  Sprej pokožku okamžitě ochlazuje a poskytuje okamžitou a dlouhotrvající úlevu od svědění. Lze jej používat při vzplanutí atopické dermatitidy i v klidových fázích. Na pokožku těla jej můžete snadno nastříkat, není nutné jej nanášet prsty. Je vhodný pro dospělé a děti od tří let a lze jej použít také ke zmírnění svědění při onemocnění lupénkou, xerózou nebo u diabetických pacientů. 

  Krém poskytuje intenzivní péči o atopickou pokožku během vzplanutí. Zmírňuje svědění a pokožku také hydratuje, posiluje a obnovuje její přirozenou bariéru. Acute krém můžete použít na jakoukoliv část těla, kde se projevuje vzplanutí (včetně obličeje) a je určen pro dospělé, děti i kojence (od čtyř týdnů).

 • Mohu použít Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění místo svých obvyklých léků?

  Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění není farmaceutický výrobek a není určen jako jejich náhrada. 

 • Je Eucerin AtopiControl Sprej proti svědění vhodný pro použití u dětí?

  Pokud hledáte produkt vhodný pro akutní fázi vhodný pro kojence (od čtyř týdnů), doporučujeme Eucerin AtopiControl Acute krém.

 • Co znamená "vzplanutí" a "období mezi vzplanutími"?

  Obecně řečeno má atopická dermatitida dvě různé fáze. "Vzplanutí" je jedním z označení akutní, aktivní fáze, kdy je pokožka nejvíce podrážděná. Může silně svědit, pálit a může být na pohled zarudlá, suchá a šupinatá. Mezi těmito fázemi akutního vzplanutí jsou časové úseky, kdy je vaše pokožka relativně klidná a méně podrážděná. Toto období je také známo jako neakutní, neaktivní nebo klidová fáze. Délka každé fáze se může u každého jedince výrazně lišit, ale výrobky vyvinuté speciálně pro péči o atopickou pokožku - například z řady Eucerin AtopiControl - mohou pomoci dobu mezi vzplanutími prodloužit a přinést úlevu při akutních vzplanutích.

 • Je atopická dermatitida to samé jako atopický ekzém?

  Atopická dermatitida a atopický ekzém jsou souhrnná označení pro zánětlivé změny na kůži a patří mezi ně řada různých kožních onemocnění. Atopická dermatitida a atopický ekzém se používají pro označení stejného chronického zánětlivého onemocnění.

Další doporučené produkty

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin