Vědecké pozadí výrobků Eucerin Anti-Pigment proti nerovnoměrnému tónu pleti – Řada Eucerin Anti-Pigment proti tmavým skvrnám na pleti

6 min čtení
Zobrazit více

Hyperpigmentace je běžný kožní problém. Pokud je velmi výrazná, může vyvolávat nepříjemné pocity. Klinické studie prokázaly, že produktová řada Eucerin Anti-Pigment snižuje výskyt stařeckých skvrn (známých také jako sluneční skvrny) pro sjednocený tón a zářivý vzhled pleti. Dr. Ludger Kolbe, výzkumný odborník péče o pleť Eucerin, představuje v tomto článku thiamidol, klíčovou aktivní složku těchto výrobků, a popisuje vědecké pozadí inovativní a účinné řady Anti-Pigment. 

Melasma není nijak škodlivé, pokud je ale velmi výrazné, může vyvolávat nepříjemné pocity.

Co způsobuje nerovnoměrný tón pleti?

Nerovnoměrný tón pleti je často důsledkem poruch pigmentace, jako je hyperpigmentace
„Hyperpigmentace se tvoří vlivem zvýšené produkce melaninu,“ říká dr. Ludge Kolbe. „Naše kůže má specializované buňky, které se nazývají melanocyty, a ty produkují tmavý pigment melanin,“ vysvětluje. „Díky melaninu pleť získává svoji barvu a určitou přirozenou ochranu před slunečním zářením, ale nadměrné působení slunečního záření, hormonální vlivy, stárnutí a poranění či zánět kůže mohou způsobit zvýšenou produkci melaninu a vyvolat hyperpigmentaci.“ 

Hyperpigmentace se projevuje jako tmavé plochy a stařecké skvrny (známé také jako sluneční skvrny), které způsobují nerovnoměrný vzhled pleti. Nadprodukce melaninu je také hlavní příčinou vzniku poruch jako je melasma a pozánětlivá hyperpigmentace. Dr. Kolbe vysvětluje, že „zatímco hyperpigmentovaná pokožka je obvykle neškodná, může vyvolávat nepříjemné pocity a negativně ovlivňovat kvalitu života osob, u kterých se objevila.

Hyperpigmentace se běžně objevuje na oblastech pravidelně vystavovaných slunečnímu záření, jako je obličej a ruce

Průlomový objev vědeckých odborníků Eucerin pro zmírnění pigmentových skvrn

Dr. Kolbe a jeho tým se na základě 100leté medicínské odbornosti v péči o pleť značky Eucerin rozhodli vytvořit složení, které by přineslo výsledky u osob s nerovnoměrným tónem pleti a poruchami pigmentace.
 
„Provedli jsme rozsáhlý screeningový program,“ vysvětluje dr. Kolbe. „Testovali jsme více než 50.000 potenciálních ingrediencí ve snaze najít aktivní složku, která by redukovala hyperpigmentaci a zároveň byla šetrná k pleti.“ Klíčem výzkumného přístupu značky Eucerin byla metodika použitá k testování kandidátních ingrediencí. V minulosti byla složení testována na houbových enzymech, ale dr. Kolbe a jeho tým trvali na testování aktivních látek na lidských enzymech, což přineslo přesnější hodnocení jejich potenciální účinnosti.

Thiamidol - patentovaná složka značky Eucerin je klíčovou aktivní ingrediencí v řadě Anti-Pigment

Průlom nastal ve chvíli, kdy tým objevil thiamidol, který přinesl významné a překvapivé výsledky v klinických a dermatologických testech. „Thiamidol cíleně řeší příčinu vzniku hyperpigmentace snížením tvorby melaninu,“ vysvětluje dr. Kolbe, „a je účinný pro všechny typy a tóny pleti.“

Překvapivé výsledky pro řadu Eucerin Anti-Pigment

Inovativní a účinný thiamidol je klíčovou aktivní složkou v řadě Eucerin Anti-Pigment. Klinické a dermatologické testy prokázaly, že redukuje pigmentové skvrny a brání jejich opakovanému výskytu. 

„První výsledky jsou viditelné po dvou týdnech a při pravidelném používání se stav pleti dále zlepšuje,“ říká dr. Kolbe. Dodává, že „máme velmi pozitivní zpětnou vazbu na přípravky od účastníků testování.“

Viditelná redukce hyperpigmentace prokázaná v klinických studiích

Eucerin Anti-Pigment: klinicky ověřená redukce hyperpigmentace

1 Aplikace Eucerin Anti-Pigment Séra s duálním účinkem a Denního krému SPF 30 dvakrát denně po dobu 12 týdnů. Ukázka příkladu, individuální výsledky se mohou lišit. BDF data
Řada Eucerin Anti-Pigment redukuje tmavé skvrny a brání jejich opakovanému výskytu

S obsahem složky, patentovené značkou Eucerin - thiamidolem -  nabízí tato řada denní krém, noční krém, sérum s duálním účinkem a lokální korektor pro zmírnění hyperpigmentace. Denní krém tónovaný světlý a středně tmavý obsahují také SPF 30 a UVA filtr, zatímco Rozjasňující sérum je určeno pro zvýšení přirozené zářivosti vaší pleti. Sluneční záření je hlavní příčinou hyperpigmentace, neboť především sluneční paprsky stimulují produkci melaninu, proto je zásadním krokem v prevenci tvorby nových pigmentových skvrn používat každý den vhodné přípravky sluneční ochrany. Sérum s duálním účinkem nyní přichází v jednokomorovém balení pro snadnější aplikaci a stejnou ověřenou účinnost při redukci pigmentových skvrn.  

Produkty řady Anti-Pigment lze používat celoročně, látka thiamidol nijak nereaguje na sluneční záření.
Produkty mohou být používány i během těhotenství.

Unikátní Eucerin Anti-Pigment Duální sérum v sobě kombinuje dvě séra, z nichž každé působí různým způsobem:

  • Thiamidol: účinná a patentovaná složka, která působí na příčinu vzniku hyperpigmentace. Klinické testy prokázaly, že redukuje hyperpigmentaci a při pravidelném používání zabraňuje jejímu opakovanému výskytu.  
  • Koncentrovaná kyselina hyaluronová: jedna z vlastních nejúčinnějších hydratačních látek pleti jí pomáhá vázat vodu a udržovat hydrataci pleti. 

Sérum s duálním účinkem, které kombinuje dvě hlavní aktivní složky, je nyní v jednokomorovém balení pro jednodušší aplikaci, se stejným ověřeným účinkem. 

Uživatelská studie (PIU) 2 denního krému a duálního séra prokázala velmi příznivé výsledky. 120 žen ve věku mezi 25 a 55 lety uvedlo následující výsledky nejprve po dvou a poté po čtyřech týdnech pravidelného používání: 

Po 2 týdnech Po 4 týdnech
Díky přípravku získává má pleť jednotnější tón 97% 97%
Díky přípravku je má pleť zářivější 94% 97%
Přípravek účinně působí proti tmavým skvrnám 82% 98%
Přípravek brání tvorbě tmavých skvrn 84% 97%


2 Beiersdorf AG, uživatelská studie, listopad 2017

„Vývoj řady Eucerin Anti-Pigment trval deset let a jsme mimořádně hrdí na to, co se nám povedlo,“ říká dr. Kolbe. První výsledky jsou viditelné po dvou týdnech a při pravidelném používání se stav pleti dále zlepšuje, díky čemuž přináší tato řada účinné dermokosmetické řešení mnoha forem hyperpigmentace. „Navíc,“ uzavírá dr. Kolbe, „přípravky Eucerin Anti-Pigment lze používat při dermatologických zákrocích, jako je chemický peeling a laserová terapie pro zesílení a prodloužení jejich výsledků.“

Další doporučené produkty

Související články

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin