Thiamidol proti pigmentovým skvrnám

Co je thiamidol a jak funguje: objevte účinný boj proti pigmentovým skvrnám

6 min čtení
Zobrazit více

Thiamidol je patentovaná účinná látka, která bojuje proti pigmentovým skvrnám a redukuje i stopy po akné způsobené hyperpigmentací kůže. Působí na samotnou příčinu hyperpigmentace tím, že snižuje produkci melaninu. Přečtěte si, jak krémy a séra s thiamidolem fungují a jak pomohou i vaší pleti.

 

Co je thiamidol

thiamidol redukuje pigmentové skvrny
Působí rychle a efektivně

Thiamidol je patentovaná složka vyvinutá značkou Eucerin. Její účinnost je klinicky a dermatologicky prokázaná. Dokáže redukovat pigmentové skvrny a zabraňuje i jejich opětovnému vzniku. Thiamidol je výsledkem desetiletého výzkumu a více než 50 000 testovaných složek. Najdete ho v řadě našich krémů a sér v péči o pleť s pigmentovými skvrnami

 

Jak thiamidol bojuje s hyperpigmentací?

průřez pokožkou
Redukuje Tyrosinázu pro sjednocenější pleť

Thiamidol snižuje hladinu tyrozinázy, což je enzym zodpovědný za produkci melaninu. Díky tomu je pleť sjednocenější.

Melanin je hnědý pigment, který určuje barvu naší pleti. Produkce melaninu v pokožce závisí na mnoha různých faktorech – síla slunečných paprsků nebo délka pobytu na slunci.

Naše buňky někdy produkují lokálně více melaninu – tak právě dochází k nepravidelné pigmentaci. Děje se tak často v důsledku hormonálních změn v těhotenství, při zánětu na kůži a vzniku akné nebo například během stárnutí kůže. Jakmile kůže začne nerovnoměrně produkovat melanin, mluvíme o hyperpigmentaci, melasmě nebo stařeckých skvrnách.

Jak dochází k pigmentaci kůže? Enzym tyrozináza přemění aminokyselinu tyrozin na melanin. Při zvýšené aktivaci může tento enzym produkovat více melaninu a kůže kvůli tomu na některých místech ztmavne. Tyto tmavé pigmentové skvrny na kůži jsou poměrně běžné, ale dokážou působit nepříjemnosti, pokud jsou hodně viditelné.

Thiamidol účinně blokuje produkci melaninu právě tím, že zabrání enzymu tyrozinázy, aby přeměnil aminokyselinu tyrozin na melanin. Díky tomu se méně melaninu uvolní z bazální vrstvy kůže do její vrchní části. To způsobí, že pigmentové skvrny postupně blednou a zároveň se zabraňuje jejich opětovnému vzniku.

Přečtěte si podrobný článek, kde se dozvíte, co způsobuje hyperpigmentaci.

Jak je thiamidol účinný

výsledky snížení hyperpigmentace
Viditelné výsledky snížení hyperpigmentace o 75 % jsou viditelné již za 12 týdnů.

Thiamidol je v současné době jedna z nejúčinnějších látek, která dokáže redukovat hyperpigmentaci kůže.

První výsledky jsou viditelné už po dvou týdnech pravidelného používání. Za tuto dobu už se totiž dostatečně sníží aktivita melanocytů.

Během 12 týdnů používání Eucerin Anti-Pigment Séra s duálním účinkem byla prokázána redukce hyperpigmentace až o 75 %.

Thiamidol patří mezi méně známé látky s vysoce účinným profilem, kterou jsme odhalili během rozsáhlého klinického testování.

Enzym tyrozináza se totiž nevyskytuje pouze u lidí, ale také u mnoha rostlin a živočichů. Při testování aktivních látek v laboratoři se stále velmi často používá enzym, který se nachází v houbách.

Donedávna se všechny účinné látky testovaly právě na enzymu z hub, ale lidský enzym je přirozeně mnohem složitější.

Izolovat lidský enzym pro testování je náročnější, protože jeho struktura je křehčí. Výzkumníkům značky Eucerin se ale podařilo jako prvním izolovat lidský enzym a zpřístupnit ho tak k testování. To byl vůbec první krok k identifikaci cílové struktury tyrozinázy.

Z 50 000 tisíc testovaných složek vynikal thiamidol svou schopností tyrozinázu blokovat už v malých koncentracích.

Zjistěte více o depigmentačním séru Eucerin Anti-Pigment Séru s duálním účinkem.

Thiamidol je vhodný pro všechny typy pleti

Ochrana pro všechny typy pleti.
Vhodné pro všechny typy pleti.

Thiamidol je velmi jemná látka. Díky tomu je vhodný pro všechny typy pleti, včetně citlivé pokožky. Redukuje pigmentové skvrny na všech odstínech pleti a je vhodný pro jakoukoli věkovou skupinu.

Řada péče o pleť Eucerin Anti-Pigment obsahuje účinnou látku thiamidol a lze ji používat společně s dermatologickými ošetřeními na redukci pigmentových skvrn – kam patří například chemický peeling nebo laserová terapie. Cílená péče může zlepšit a prodloužit výsledky těchto dermatologických ošetření. Krémy a séra lze používat na pleti, která není nijak porušená nebo poraněná.

Jak thiamidol bojuje proti pigmentovým skvrnám

Zvýšená účinnost při použití sluneční ochrany s thiamidolem.
Zvýšená účinnost při použití sluneční ochrany s thiamidolem.

Sluneční záření je nejčastější příčinou vzniku hyperpigmentace a spouští produkci melaninu, který dodává pleti její barvu. Vystavení slunci, hormonální vlivy nebo stárnutí ale mohou způsobit zvýšenou produkci melaninu a tím vyvolat hyperpigmentaci kůže.

Opakované a pravidelné vystavování se slunečnímu záření pak dokáže způsobit pigmentové skvrny i v mladším věku.

Účinnou prevencí je stálá a každodenní ochrana před sluncem, která zabrání tvorbě pigmentových skvrn a chrání pokožku před škodlivými UVA a UVB paprsky.

Přípravek Anti-Pigment Sérum s duálním účinkem je až 2,5krát účinnější v redukci pigmentových skvrn, pokud se používá společně s ochranným Eucerin Anti-Pigment Denním krémem s SPF 30.

Oba produkty obsahují thiamidol a tím se jeho účinnost zvyšuje. Pamatujte ale na to, že přípravky s thiamidolem by se ve vaší rutině péče o pleť měly objevit maximálně čtyřikrát za den.

Jak thiamidol redukuje skvrny po akné

Výsledky používání
Klinicky prokázáno, že viditelně snižuje skvrny po akné až o 80 %. Viditelně zlepšuje póry až o 71 %. První výsledky jsou viditelné po 2 tydnech pravidelného používání.

Klinická studie prokázala účinnost thiamidolu i v boji proti skvrnám po akné.

Thiamidol dokáže viditelně redukovat jizvičky po akné až o 80 % a skvrny po akné až o 90 %. A to už po 12 týdnech. Po dvou týdnech už také viditelně stahuje póry.

K pozánětlivé hyperpigmentaci dochází, když je pleť zanícená nebo poraněná – například kvůli akné. Postižené místo tak zůstává ztmavlé a hyperpigmentované, přestože se jinak zahojilo.

Řada DermoPure je speciálně navržená tak, aby redukovala projevy akné, zabraňovala tvorbě skvrn a snižovala produkci kožního mazu, který způsobuje lesknutí pokožky.

Správně sestavená rutina dokáže mírnit projevy akné a zabraňuje tvorbě prozánětlivých pigmentových skvrn.

Pro ideální péči doporučujeme tyto tři kroky

1) Správné čištění pleti – pomůže vám k tomu jemný exfoliační čisticí gel s trojitým účinkem
2) Cílená péčesérum s trojitým účinkem a patentovaným thiamidolem redukuje skvrny po akné a zabraňuje jejich vzniku.
3) Ochrana proti slunečnímu záření – jemná ochranná emulze SPF 30 předchází vzniku skvrn, aniž by pokožku zatěžovala.

Jak thiamidol zmírňuje projevy stárnutí kůže (stařecké skvrny)

stařecké skvrny

Stařecké skvrny se objevují na obličeji, rukou, dekoltu a dalších částech těla, které jsou často vystaveny slunečnímu záření.

Jde o malé oblasti, které se na pokožce projevují právě změnou barvy. Flíčky jsou tmavší než původní tón pleti. Nejčastěji se objevují u lidí nad 40 let, ale mohou se na kůži vyskytnout i dříve.

Účinnou ochranu pro zralou pleť nabízí například hydratační sérum proti známkám stárnutí Eucerin Hylauron-Filler+Elasticity 3D Sérum. Redukuje pigmentové skvrny a vyplňuje i hluboké vrásky.

Ve složení najdete vysokomolekulární i nízkomolekulární kyselinu hyaluronovou a arctiin, které se starají o hydrataci a zlepšení pružnosti pleti obnovou kolagenu.

V kombinaci s účinnou látkou thiamidolem se z tohoto séra stává výborný pomocník také v boji proti stařeckým skvrnám.

Zlepšení stavu pleti za 4 týdny používání.
Prokázané účinky séra Eucerin Hyaluron-Filler+Elasticity 3D Sérum

93 %

Potvrzuje, že je pleť omlazená.

97 %

Vidí celkové zlepšení kvality pleti.

100 %

Uvádí, že je pleť po nanesení séra jemná a hedvábně hladká.

100 %

Cítí, že je pokožka vyživená.

Průzkumu se zúčastnilo 130 lidí ve věku 50-65 let s vysokým výskytem stařeckých skvrn na obličeji.

Stařecké skvrny a hyperpigmentace často postihují také pokožku rukou. I ty jsou totiž často vystavené slunečnímu záření a na jejich ochranu často zapomínáme.

Vyvinuli jsme proto také speciální krém na ruce s depigmentačním účinkem. Poskytuje vysokou ochranu proti slunci SPF 30, redukuje pigmentové skvrny a hydratuje pokožku.

Zlepšení stavu pokožky za 2 týdny používání.
Prokázané účinky Krému na ruce s depigmentačním účinkem

93 %

Potvrzuje, že je pokožka omlazená.

94 %

Uvádí, že má po použití krásnější ruce.

95 %

Se shoduje, že ruce jsou jemné a hedvábně hladké.

97 %

Pozoruje celkové zlepšení kvality pokožky.

98 %

Uvádí viditelné zlepšení pevnosti a pružnosti pokožky.

Průzkumu se zúčastnilo 130 lidí ve věku 50-65 let s vysokým výskytem stařeckých skvrn na rukou. 

Zatočte s pigmentovými skvrnami. Objevte účinné krémy a séra z řady Anti-Pigment

Související články

Další doporučené produkty

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin