Vědecké pozadí – Řady Eucerin Volume-Filler

2 min čtení
Zobrazit více

Ztráta objemu pleti a ochabování kontur obličeje je hlavním znakem stárnutí pleti, dodnes však existovalo jen málo kosmetických přípravků, které cíleně řešily právě tento problém.

Při vývoji řady Eucerin Volume-Filler bylo největší výzvou najít vysoce účinné aktivní složky, které by působily na ubývající objem a dokázaly zpevnit kontury obličeje, aby tvář získala zpět svůj mladistvý vzhled bez nutnosti operačního zákroku.

PŘÍBĚH Z VĚDECKÉHO POZADÍ ŘADY PRO OBNOVU OBJEMU

Náš výzkum se zaměřil na zpomalení procesů, které vedou ke ztrátě objemu pleti.
Jakmile jsme se rozhodli pro hlavní účinnou složku magnolol, mohli jsme začít pracovat na celkovém složení Eucerin Volume-Filler.

Pleť ztrácí objem v důsledku působení vnitřních a vnějších faktorů, které způsobují ochabování, ztrátu pevnosti obličejových kontur a následně mohou mít negativní vliv i na celkový výraz obličeje. K tomu dochází, když se s přibývajícím věkem snižuje množení buněk. 

"Ztráta objemu nebyla doposud účinně řešena pomocí pečujících pleťových přípravků," vysvětluje Mudr. Andrea Schölermann, klinická poradkyně značky Eucerin. "Když jsme se ale podívali na popularitu některých invazivních metod pro obnovu objemu, inspirovalo nás to k vytvoření složení, které by mohlo při každodenním používání přinést dobré výsledky ."  

"Kombinací tří účinných látek jsme byli schopni vyvinout výrobkovou řadu, která proniká pod povrch pleti, aby zde působila proti řadě faktorů odpovědných za ztrátu přirozeného objemu."

Naším odrazovým můstkem byla aktivní přírodní složka magnolol, získávaná z kůry magnolie. Magnolol účinně proniká do pleti, kde stimuluje buňky, které dodávají pleti objem. Také stimuluje tvorbu látek, které zvyšují pleti vlastní tvorbu kolagenu.

"Hledali jsme účinnou látku schopnou proniknout vrstvami pleti, aby dokázala zpevnit strukturu pleti, ta totiž s věkem přirozeně povoluje," vysvětluje Andrea Schölermann, "neboť regenerace buněk, krevní oběh a tvorba kolagenu, se začínají zpomalovat."  

Kdyby se nám podařilo zastavit nebo dokonce napravit toto ochabování, věděli bychom, že budeme schopni obnovit objem a zpevnit pleť.

Peptidy použité v řadě Eucerin Volume-Filler jsou získávány z plodů anýzu, tradičně pěstovaného pro jeho blahodárné léčivé vlastnosti. "Tento specifický druh přírodního peptidu má schopnost zpevňovat slabou pojivovou tkáň tím, že pomáhá pleti rozložit a odstranit poškozené buňky, a tak jí napomáhá k vlastnímu uzdravení a regeneraci," * vysvětluje Andrea Schölermann.   

* In vitro studie

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin