Plaková lupénka (Psoriasis vulgaris) je nejčastěji se vyskytující formou lupénky, představuje asi 80 % případů. Objevuje se ve formě rudě zabarvených a vyvýšených lézí, ve kterých probíhá zánět. Mohou být také pokryty vrstvou stříbřité nebo bílé šupinaté pokožky. Tyto léze se obvykle nacházejí v oblastech jako jsou kolena a lokty, vlasová pokožka nebo dolní část zad.
Kapkovitá lupénka je charakterizována "drobnými kapkovitými lézemi", což jsou malé červeně zbarvené body, které se objevují na těle nebo končetinách. Obvykle nejsou tak vyvýšené jako léze ložiskové lupénky. Kapkovitá lupénka může poprvé propuknout v dětství nebo v prvních letech dospělosti, a může se projevit náhle.
Inverzní lupénka se objevuje jako jasně červené léze, které nejsou hrubé, ale spíše hladké a lesklé. Vyskytují se převážně v kožních záhybech a citlivých oblastech, jako jsou podpaží a v dalších kožních záhybech, např. v tříslech nebo pod prsy či u hýždí. To jsou také oblasti, kde může dojít k podráždění způsobenému třením a/nebo pocením.
Pustulózní lupénka se objevuje převážně u dospělých a charakterizují ji bílé puchýře naplněné hnisem (který není infekční, neboť jej tvoří bílé krvinky). Okolo těchto puchýřů může být pokožka zarudlá, a mohou být lokalizované nebo rozšířené.
Erytrodermická lupénka je především zánětlivé povahy, a proto často postihuje většinu povrchu těla. Rozsáhlé kožní zarudnutí způsobuje vznik šupinek odlupujících se ve velkých plochách, což způsobuje silné bolesti a diskomfort.