Vědci v laboratoři

Vědecké pozadí klinické studie řady Hyaluron-Filler

Klinická studie, která klade důraz na přínos dermokosmetické péče o pleť v kombinaci s dermatologickou léčbou

Výplňové injekce s kyselinou hyaluronovou jsou oblíbeným standardním zákrokem estetických dermatologů pro účinnou redukci vrásek v obličeji. Doposud ale bylo jen málo výzkumů věnováno tomu, zda by kosmetické výrobky proti vráskám mohly úspěšně zvyšovat účinek těchto zákroků.  

Vždy pracujeme ve smíšených týmech - kombinujeme naše odborné znalosti v oblasti formulace výrobků péče o pleť s informacemi od estetických dermatologů při vývoji účinných výrobků, které podporují jejich léčbu. 

Rainer Wolber, PhD., vedoucí výzkumu a vývoje Eucerin

Průkopnická klinická studie provedená společností Beiersdorf ve spolupráci s nejlepšími estetickými dermatology odhalila, že Eucerin Hyaluron-Filler úspěšně zvyšuje účinek vyplňujících injekcí kyseliny hyaluronové. A navíc je to první řada kosmetické péče na světě, u které byly tyto účinky prokázány.

Centrála společnosti Beiersdorf v německém Hamburku.
Myšlenka klinické studie se zrodila v centrále společnosti Beiersdorf v německém Hamburku.
Vědecká pracovnice při práci v laboratoři.
Na vývoj složení řady Hyaluron-Filler jsme vynaložili hodně úsilí.

Metodika studie

47 žen dvakrát denně testovalo Eucerin denní, noční a oční krém z řady Hyaluron-Filler.

Čtyřiceti sedmi ženám byly aplikovány injekce kyseliny hyaluronové do nosoretních rýh a/nebo kolem očí (vějířkovité vrásky). Používaly také dvakrát denně výrobky Eucerin Hyaluron-Filler na jednu stranu obličeje a placebo krémy na druhou stranu obličeje - tato péče začala 4 týdny před injekcemi a pokračovala následujících čtrnáct týdnů.

Obrázek testovací doby

Placebo krémy neobsahovaly aktivní složky výrobků Eucerin Hyaluron-Filler - kyselinu hyaluronovou a glycin saponin, díky nimž je řada Eucerin Hyaluron-Filler tak účinná při redukci jemných linek i hlubokých vrásek.

Obrázek testování při studii

Je velmi důležité, že studie byla "dvojitě slepá" – což znamená, že ani ženy, ani vyšetřující dermatologové nevěděli, na kterou stranu obličeje byly použity výrobky Eucerin Hyaluron-Filler a na kterou placebo.  

Podle Rainera Wolbera studie nastavuje pro kosmetické výrobky velmi vysoké měřítko, neboť "volíme dvojitě slepý, placebem kontrolovaný systém studie, který se obvykle používá ve farmaceutickém průmyslu pro testování léčiv."

Výsledky

Výsledky studie byly přesvědčivé. Použití Eucerin Hyaluron-Filler dvakrát denně prokázalo viditelné zesílení účinků vyplňujících zákroků proti vráskám. 


"Výsledky překonaly naše očekávání a prokázaly, že pravidelné každodenní používání výrobků Eucerin Hyaluron-Filler s jejich jedinečnou kombinací složek může pomoci zvýšit účinek injekcí kyseliny hyaluronové. Výrobky byly velmi dobře snášeny a zvyšovaly hydrataci pleti, " uvedl R. Wolber. "A vlastní hodnocení účastníků studie dokresluje jasný obrázek o tom, jak byly pozitivní účinky vnímány samotnými uživateli." 

Byl to zcela nový koncept pro metodiku studie.

Dr. Prager / dohlížející dermatolog, Dermatologikum Hamburg

Obličeje starších žen při klinické studii.

Eucerin Exkluziv Klub registrace

Staňte se členem!

  • Nabízíme užitečné informace, jak správně pečovat o různé typy pleti. 
  • Budete dostávat zprávy o novinkách a výhodných akčních nabídkách jako první.
  • Můžete se účastnit soutěží a exkluzivních testování produktů zdarma.
     

eucerin klub

Registrační formulář