Vědecké pozadí – Klinické studie řady Hyaluron-Filler

5 min čtení
Zobrazit více

S přibývajícím věkem se mění struktura naší pleti: nejdříve se objeví jemné linky a vrásky, které se postupem času prohlubují. S věkem pleť postupně ztrácí svůj objem, pevnost, zářivost a později i pružnost.

Eucerin Hyaluron-Filler byl vyvinut speciálně k tomu, aby bojoval proti prvním známkám stárnutí, jako jsou jemné linky a vrásky. Inovativní kombinace vysoko- a nízkomolekulární kyseliny hyaluronové, glycinu saponinu a enoxolonu přináší cílený přístup k vyhlazení hlubokých vrásek pro mladší vzhled.

Klinická studie, která klade důraz na přínos dermokosmetické péče o pleť v kombinaci s dermatologickou léčbou

Na vývoj složení řady Hyaluron-Filler jsme vynaložili hodně úsilí.
Myšlenka klinické studie se zrodila v centrále společnosti Beiersdorf v německém Hamburku.

Výplňové injekce s kyselinou hyaluronovou jsou oblíbeným standardním zákrokem estetických dermatologů pro účinnou redukci vrásek v obličeji. Doposud ale bylo jen málo výzkumů věnováno tomu, zda by kosmetické výrobky proti vráskám mohly úspěšně zvyšovat účinek těchto zákroků.  

Vždy pracujeme ve smíšených týmech - kombinujeme naše odborné znalosti v oblasti formulace výrobků péče o pleť s informacemi od estetických dermatologů při vývoji účinných výrobků, které podporují jejich léčbu. 

Rainer Wolber, PhD., vedoucí výzkumu a vývoje Eucerin

Průkopnická klinická studie provedená společností Beiersdorf ve spolupráci s nejlepšími estetickými dermatology odhalila, že Eucerin Hyaluron-Filler úspěšně zvyšuje účinek vyplňujících injekcí kyseliny hyaluronové. A navíc je to první řada kosmetické péče na světě, u které byly tyto účinky prokázány.

V roce 2021 jsme do složení přidali enoxolon, který zpomaluje degradaci kyseliny hyaluronové v pleti. Tuto degradaci způsobuje enzym hyaluronidáza (HYAL1), který rozkládá kyselinu hyaluronovou, jež si pleť vytváří sama. Pokud tento proces nezpomalíme, bude se hladina kyseliny hyaluronové v pokožce snižovat. Enoxolon zpomaluje degradaci kyseliny hyaluronové v pleti o více než 50 %.

 

Náš tým dále upravoval základní složení a přidal do něj špičkové UVB/UVA filtry. Tak vznikly tři denní krémy poskytující více možností sluneční ochrany pro všechny typy pleti:
Hyaluron-Filler Denní krém SPF 15 pro suchou pleť, Hyaluron-Filler Denní krém SPF 15 pro normální a smíšenou pleť a Hyaluron-Filler Denní krém SPF 30 (pro všechny typy pleti).

 

Abyste ještě posílili účinky denních, nočních a očních krémů, nabízí tato řada také Sérum a noční obnovující a vyplňující sérum s duálním účinkem. Eucerin Hyaluron-Filler Noční obnovující & vyplňující sérum pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky a zjemňuje texturu pleti. „Jde o dvoukomorový produkt, který je v omlazující péči o pleť jedinečný,“ vysvětluje Dr. Fey. „Gel v první komoře obsahuje jak nízkomolekulární, tak vysokomolekulární kyselinu hyalurovonou4. Emulze v druhé komoře naopak obsahuje glycin saponin a účinný AHA komplex (alfa-hydroxy kyseliny), který odstraňuje odumřelé kožní buňky. AHA kyseliny jsou také známy jako ovocné kyseliny.“ Společně gel a emulze podporují obnovu kožních buněk, zjemňují texturu pleti a zároveň vyplňují i ty nejhlubší vrásky. „Chcete-li dosáhnout co nejlepších výsledků, doporučujeme používat sérum před Eucerin Hyaluron-Filler Nočním krémem,“ dodává Dr. Fey.

Výsledky

U této řady bylo klinicky a dermatologicky prokázáno, že vyplňuje hluboké vrásky a zajišťuje tak hladší, zářivější a mladší vzhled pleti.

 

U výrobků Eucerin Hyaluron-Filler bylo klinicky a dermatologicky prokázáno, že jsou vysoce účinné proti vráskám.

 

Výzkum zahrnuje uživatelské studie (PiU) denních krémů5,6, očního krému5 a nočního krému5. Všechny studie byly provedeny mezi běžnými uživateli produktů proti stárnutí pleti, kteří po 4 týdnech užívání uvedli tyto výsledky:

Eucerin Hyaluron-Filler Denní krém SPF 15 pro suchou pleť:

2 týdny: 88 % / 4 týdny: 99 %: jemné linky a vrásky jsou výrazně vyhlazené
2 týdny: 99 % / 4 týdny: 100 %: mladší vzhled pleti
2 týdny: 96 % / 4 týdny: 100 %: má pleť je viditelně a znatelně hladší
2 týdny: 93 % / 4 týdny: 100 %: zabraňuje vzniku nových linek a vrásek
2 týdny: 88 % / 4 týdny: 98 %: zabraňuje prohlubování vrásek
2 týdny: 98 % / 4 týdny: 100 %: intenzivně hydratuje

Eucerin Hyaluron-Filler Denní krém SPF 15 pro normální a smíšenou pleť:

88 %: viditelně vyhlazuje jemné linky – 88 %: zabraňuje vzniku jemných linek a vrásek
87 %: zanechává dlouho trvající zmatňující pocit – 87 %: zanechává pleť viditelně a znatelně hladší
82 %: ideální podklad pod make-up

Eucerin Hyaluron-Filler Oční krém SPF 15:

2 týdny: 91 % / 4 týdny: 100 %: mladší vzhled pleti okolo očí
2 týdny: 83 % / 4 týdny: 98 %: jemné linky a vrásky jsou viditelně vyhlazené
2 týdny 86 % / 4 týdny: 99 %: má pleť je viditelně a znatelně hladší
2 týdny: 95 % / 4 týdny: 100 %: zabraňuje vzniku nových linek a vrásek
2 týdny: 88 % / 4 týdny: 97 %: zabraňuje prohlubování vrásek

 

"Výsledky překonaly naše očekávání a prokázaly, že pravidelné každodenní používání výrobků Eucerin Hyaluron-Filler s jejich jedinečnou kombinací složek může pomoci zvýšit účinek injekcí kyseliny hyaluronové. Výrobky byly velmi dobře snášeny a zvyšovaly hydrataci pleti, " uvedl R. Wolber. "A vlastní hodnocení účastníků studie dokresluje jasný obrázek o tom, jak byly pozitivní účinky vnímány samotnými uživateli." 

Byl to zcela nový koncept pro metodiku studie.

Dr. Prager / dohlížející dermatolog, Dermatologikum Hamburg

Metodika studie

47 žen dvakrát denně testovalo Eucerin denní, noční a oční krém z řady Hyaluron-Filler.

Čtyřiceti sedmi ženám byly aplikovány injekce kyseliny hyaluronové do nosoretních rýh a/nebo kolem očí (vějířkovité vrásky). Používaly také dvakrát denně výrobky Eucerin Hyaluron-Filler na jednu stranu obličeje a placebo krémy na druhou stranu obličeje - tato péče začala 4 týdny před injekcemi a pokračovala následujících čtrnáct týdnů.

Placebo krémy neobsahovaly aktivní složky výrobků Eucerin Hyaluron-Filler - kyselinu hyaluronovou a glycin saponin, díky nimž je řada Eucerin Hyaluron-Filler tak účinná při redukci jemných linek i hlubokých vrásek.

Je velmi důležité, že studie byla "dvojitě slepá" – což znamená, že ani ženy, ani vyšetřující dermatologové nevěděli, na kterou stranu obličeje byly použity výrobky Eucerin Hyaluron-Filler a na kterou placebo.  

Podle Rainera Wolbera studie nastavuje pro kosmetické výrobky velmi vysoké měřítko, neboť "volíme dvojitě slepý, placebem kontrolovaný systém studie, který se obvykle používá ve farmaceutickém průmyslu pro testování léčiv."

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin