Vědecké pozadí – Antiperspirantů pro citlivou pokožku

2 min čtení
Zobrazit více

Silné pocení není jen fyzickým problémem, ale může být zároveň i problémem psychickým. Může negativně ovlivnit vnímání vlastní osoby a poškodit sebedůvěru ve společenských situacích.

JAK VZNIKALA NAŠE ŘADA PROTI POCENÍ

"Část problému představuje společenské stigma," říká Rainer Wolber, PhD, vedoucí Oddělení výzkumu a vývoje Eucerin. "Lidé trpící zvýšeným pocením se stydí za jeho projevy a ostýchají se vyhledat pomoc. Totéž obvykle platí i o problémy s pokožkou."

"Takže jako první krok před tím, než jsme se pustili do vývoje nových produktů, jsme se obrátili na osoby trpící zvýšeným pocením, dermatology a psychology, kteří mají k tomuto problému nejblíže."

Výzkumníci laboratoří Eucerin prováděli rozhovory s osobami trpícími silným pocením.
Naši odborníci na péči o pokožku vyvinuli řadu účinných a dobře tolerovaných produktů.

Specialisté laboratoří Eucerin hovořili podrobně s lidmi, kteří se silně potí, i s těmi, kdo trpí kožními problémy - a také s farmaceuty, kteří jako první poskytují pomoc a radu.

Naši výzkumníci se setkávali se stále stejnou reakcí. Lidé trpící silným pocením nám říkali, že na jejich problém neexistuje jedno řešení. Měli pocit, že si musí vybrat - buď zvolit léčebný prostředek, nebo vůči pokožce sice šetrnější, avšak zřejmě méně účinný kosmetický přípravek. 

"Z této dvojí potřeby jsme vycházeli, když jsme začali vyvíjet naši řadu antiperspirantů," říká Dr. Wolber.

"Eucerin se těší vynikající pověsti v medicínské péči o pokožku a má rovněž značné zkušenosti s vývojem spolehlivé, důvěryhodné kosmetiky, která je vůči pokožce šetrná."

Aluminium Chlorohydrate a Aluminium Chloride působí společně, čímž se dosahuje maximálního účinku. Obě složky působí v potních kanálcích.

"Stavěli jsme na našich klíčových znalostech a vyvinuli Intenzivní antiperspirant v mechanickém spreji, který působí až 72 hodin proti nadměrnému pocení a kuličkový antiperspirant, který působí 48 hodin proti zvýšenému pocení.

V případě Intenzivního antiperspirantu jsme se rozhodli použít složení, v němž jsme spojili dvě vysoce účinné antiperspirační složky ve vysoké koncentraci. Aluminium Chlorohydrate (ACH) snižuje množství potu na povrchu pokožky a brání jako bariéra vstupu bakterií, čímž napomáhá omezit tělesný pach. Aluminium Chloride (AC) proniká hlouběji do potní žlázy, a zajišťuje tak dlouhodobý efekt.

Kuličkový antiperspirant obsahuje Aluminium Chlorohydrate (ACH) a lehkou neutrální parfemaci. Je vhodný pro citlivou pokožku, i po holení."

Oba výrobky testovali lidé trpící nadměrným pocením. Intenzivní antiperspirant sprej redukuje pocení o 91 % až po dobu 72 hodin.*  Kuličkový antiperspirant poskytuje 48hodinovou ochranu proti potu a pachu.

 * Klinická studie účinnosti za účasti 25 osob, v průměru  91% redukce pocení.

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin