Rainer Wolber, PhD., vedoucí oddělení výzkumu a vývoje Eucerin

Vědecké pozadí antiperspirantů a deodorantů pro citlivou pokožku

Silné pocení není jen fyzickým problémem, ale může být zároveň i problémem psychickým. Může negativně ovlivnit vnímání vlastní osoby a poškodit sebedůvěru ve společenských situacích.

JAK VZNIKALA NAŠE ŘADA PROTI POCENÍ

"Část problému představuje společenské stigma," říká Rainer Wolber, PhD, vedoucí Oddělení výzkumu a vývoje Eucerin. "Lidé trpící zvýšeným pocením se stydí za jeho projevy a ostýchají se vyhledat pomoc. Totéž obvykle platí i o problémy s pokožkou."

"Takže jako první krok před tím, než jsme se pustili do vývoje nových produktů, jsme se obrátili na osoby trpící zvýšeným pocením, dermatology a psychology, kteří mají k tomuto problému nejblíže."

Specialisté laboratoří Eucerin hovořili podrobně s lidmi, kteří se silně potí, i s těmi, kdo trpí kožními problémy - a také s farmaceuty, kteří jako první poskytují pomoc a radu.

Naši výzkumníci se setkávali se stále stejnou reakcí. Lidé trpící silným pocením nám říkali, že na jejich problém neexistuje jedno řešení. Měli pocit, že si musí vybrat - buď zvolit léčebný prostředek, nebo vůči pokožce sice šetrnější, avšak zřejmě méně účinný kosmetický přípravek. 

"Z této dvojí potřeby jsme vycházeli, když jsme začali vyvíjet naši řadu deodorantů a antiperspirantů," říká Dr. Wolber.

"Eucerin se těší vynikající pověsti v medicínské péči o pokožku a má rovněž značné zkušenosti s vývojem spolehlivé, důvěryhodné kosmetiky, která je vůči pokožce šetrná."

Výzkumníci laboratoří Eucerin prováděli rozhovory s osobami trpícími silným pocením.
Naši odborníci na péči o pokožku vyvinuli řadu účinných a dobře tolerovaných produktů.

"Stavěli jsme na našich klíčových znalostech a vyvinuli Intenzivní antiperspirant v mechanickém spreji, který působí až 72 hodin proti nadměrnému pocení a kuličkový antiperspirant, který působí 48 hodin proti zvýšenému pocení.

V případě Intenzivního antiperspirantu jsme se rozhodli použít složení, v němž jsme spojili dvě vysoce účinné antiperspirační složky ve vysoké koncentraci. Aluminium Chlorohydrate (ACH) snižuje množství potu na povrchu pokožky a brání jako bariéra vstupu bakterií, čímž napomáhá omezit tělesný pach. Aluminium Chloride (AC) proniká hlouběji do potní žlázy, a zajišťuje tak dlouhodobý efekt.

Kuličkový antiperspirant obsahuje Aluminium Chlorohydrate (ACH) a lehkou neutrální parfemaci. Je vhodný pro citlivou pokožku, i po holení."

Aluminium Chlorohydrate a Aluminium Chloride působí společně, čímž se dosahuje maximálního účinku. Obě složky působí v potních kanálcích.

Oba výrobky testovali lidé trpící nadměrným pocením. Intenzivní antiperspirant sprej redukuje pocení o 91 % až po dobu 72 hodin.*  Kuličkový antiperspirant poskytuje 48-hodinovou ochranu proti potu a pachu.

"Lidem, kteří mají kožní problémy nebo alergické reakce na deodoranty, nabízíme Kuličkový deodorant pro citlivou pokožku působící 24 hodin. Jeho jemné složení neobsahuje potenciální dráždivé látky jako parfém, alkohol, konzervanty a barviva.

Deodorant jsme testovali na pacientech s atopickým ekzémem a lupénkou a na osobách s citlivou pokožkou nebo nesnášenlivostí vůči deodorantům."

* Klinická studie účinnosti za účasti 25 osob, v průměru  91% redukce pocení.

Eucerin Exkluziv Klub registrace

Staňte se členem!

  • Nabízíme užitečné informace, jak správně pečovat o různé typy pleti. 
  • Budete dostávat zprávy o novinkách a výhodných akčních nabídkách jako první.
  • Můžete se účastnit soutěží a exkluzivních testování produktů zdarma.
     

eucerin klub

Registrační formulář