Suchá pokožka těla – Jak ošetřovat velké plochy suché pokožky?

4 min čtení
Zobrazit více

Mnozí lidé znají a oblíbili si klasickou Eucerin Aquaphor Regenerační mast pro její vynikající regenerační vlastnosti. Tato tradiční mast je dokonalým řešením pro zklidnění malých ploch velmi suché pokožky.
 
Ale co větší či obtížně dosažitelné části těla? Nanášení masti může být obtížné a časově náročné. Proto jsme řadu Eucerin Aquaphor obohatili o Tělovou mast ve spreji pro suchou pokožku. Má stejné regenerační složení jako mast, kterou si mnozí uživatelé po léta zvykli používat pro zklidnění podrážděné pokožky, nyní však v inovativním a praktickém spreji.

Inovativní mast

Mnozí lidé si zvykli používat Eucerin Aquaphor Regenerační mast pro SOS regeneraci a péči o suchou, velmi suchou nebo popraskanou pokožku. Její mnohoúčelové složení je vhodné k ošetření lehkých popálenin, na suché ruce a nehtovou kůžičku, nebo dokonce na citlivou dětskou pokožku - a to jsou jen některá z možných využití.
 
Nicméně, pokud chcete mast nanášet na větší, hůře dosažitelnou část těla, nemusí být tradiční tělová mast nebo regenerační krém tou nejlepší volbou.
 
Právě proto se Eucerin rozhodl pro inovaci v kategorii tělových kosmetických mastí a vyvinul mast ve spreji. Eucerin® Aquaphor  Tělová mast ve spreji intenzivně hydratuje, a tak pomáhá regeneraci velmi suché a podrážděné pokožky. Díky inovativnímu rozprašovacímu dávkovači nyní můžete přípravek snadno aplikovat na velké nebo těžko přístupné části těla, jako jsou nohy, záda a trup, ruce a paže, či dokonce hrubé paty pro okamžitý chladivý účinek.

Nastříkejte na suché plochy pokožky těla pro okamžitý chladivý pocit

Mast ve spreji se velmi snadno nanáší a dávkovač můžete používat dokonce i dnem vzhůru pro nepřetržitou a rovnoměrnou aplikaci této zklidňující tělové masti. Pro okamžité zklidnění a úlevu od podrážděné pokožky s dosahem 360° na všechny části těla.

Tradice v regeneraci suché pokožky

Dnes již ikonická Eucerin Aquaphor Regenerační mast byla poprvé vyrobena ve Spojených státech v roce 1925 jako přípravek napomáhající urychlení regenerace pokožky při lehkých popáleninách, kožních vyrážkách nebo na extrémně suchou a popraskanou pokožku. Na rozdíl od ostatních tělových mlék lze její velký úspěch do značné míry přičíst její vysoké účinnosti. Tato mast bez obsahu vody vytváří ideální prostředí napomáhající regeneraci poškozené nebo podrážděné pokožky. Díky své vysoké snášenlivosti je vhodná i pro použití na citlivou nebo podrážděnou pokožku, a proto se stala nezbytným pomocníkem v mnoha domácnostech při ošetřování široké škály kožních problémů.
 
Mezi účinné látky obsažené ve složení Eucerin Aquaphor Regenerační masti patří panthenol a glycerin. Tyto klíčové složky jsou též obsaženy v nové masti ve spreji.
 
Jak přesně tyto složky účinkují? Panthenol nebo dexpanthenol jsou účinné hydratační složky, které působí tak, že zlepšují hydrataci ve vnější vrstvě pokožky a pomáhají snižovat transepidermální ztrátu vody. Tyto dva účinky napomáhají celkové regeneraci a obnově pokožky. Glycerin je na druhé straně zvlhčující složka, která pomáhá vodu přitahovat a zadržovat ji v pokožce. Je to zároveň také účinná hydratační složka, která pokožku vyhlazuje a zajišťuje její dlouhotrvající hydrataci.
 
Díky inovativnímu rozprašovači se tato vysoce účinná mast nanáší snáze než kdy dříve na velké nebo těžko dosažitelné části těla.

Jeden výrobek, mnoho možností použití

Eucerin pH5 Tělové mléko patří mezi ty nejlepší hydratační přípravky pro vaši suchou pokožku pro zklidnění jejích každodenních podráždění. Ale jak ošetřit podráždění pokožky, která vznikají při náročnějších aktivitách jako je sport, kempování či slunění?

Chcete-li v takových případech ulevit menším plochám pokožky, je Eucerin Aquaphor Regenerační mast vynikajícím řešením pro okamžitou úlevu. Na větší či těžko dosažitelné části těla však potřebujete jiný druh SOS péče. A právě zde oceníte praktickou Eucerin Aquaphor Tělovou mast ve spreji s inovativním rozprašovačem. 

Vysoce účinná regenerační mast pro suchou pokožku

Při kondičním běhání nebo týmových sportech může mezi stehny často dojít k opruzení či odírání pokožky. Ačkoliv i běžná mast by zde jistě poskytla účinnou pomoc, aplikace na tak velkou část těla by trvala mnohem déle a také byste spotřebovali větší množství výrobku. Eucerin Aquaphor Tělovou mast ve spreji lze díky inovativnímu rozprašovači snadno nanášet i na větší a obtížně dosažitelné části těla a sprej lze dokonce používat dnem vzhůru. Rozprašovač umožňuje snadné nanášení, zatímco oblíbené složení zklidňuje pokožku díky okamžitému chladivému účinku a vytváří na jejím povrchu ochrannou bariéru, která podporuje přirozené proudění vodních par a kyslíku.
 
Eucerin Aquaphor Regenerační mast ve spreji lze použít i pro péči o pokožku po ošetření laserem pro její rychlou a bezpečnou regeneraci.

Doporučováno odborníky

Doporučováno dermatology

Dermatologové již dlouhodobě doporučují Eucerin Aquaphor Regenerační mast jako nekomedogenní a účinnou mast pro regeneraci suchých, velmi suchých nebo podrážděných částí pokožky. Také četné klinické a dermatologické studie potvrdily účinnost masti při poskytování SOS péče. Nová tělová mast ve spreji také prokázala svoji účinnost při regeneraci velkých a obtížně dosažitelných částí těla. Uživatelská studie u 120 žen se suchou nebo podrážděnou pokožkou těla ve věku mezi 25 a 65 lety1 přinesla při pravidelném používání výrobku po dobu dvou týdnů následující výsledky:

  • Okamžitě zklidňuje a ulevuje suché, hrubé pokožce po celý den 88 %
  • Zklidňuje pokožku po celý den 88 %
  • Ideální pro aplikaci na suché nohy a paty 87 %
  • Přináší osvěžující chladivý účinek 82 %

 
1 Společnost Beiersdorf s r.o., uživatelská studie, Francie, listopad 2019

Doporučujeme

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin