• 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4
 • 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4

SOS Regenerační balzám na rty

0.0
0 recenzí
Okamžitá péče a úleva pro rty během 60 sekund
Klinicky prokázaný regnerující a zklidňující účinek na suché, popraskané rty
Vytváří ideální ochrannou bariéru

Úleva pro rty během 60 sekund

Chrání a zklidňuje suché, popraskané rty. Vytváří ideální ochrannou bariéru pro rychlou regeneraci pokožky rtů.

Udržitelnost & Životní prostředí

Produkt neobsahuje mikroplasty  (dle znění definice UNEP)

Zjistit více o programu udržitelnosti

O produktu

Balzám na suché, popraskané rty

Většina lidí někdy trpí suchými a popraskanými rty. Je to nepříjemné, někdy bolestivé a obtěžuje nás to. Rty potřebují SOS péči a právě Aquaphor SOS Regenerační balzám přináší okamžitou péči a úlevu během 60 vteřin.

Kůže na rtech je tenká a neobsahuje žádné mazové žlázy, proto se snadno vysušuje. Studený vítr a slunce rty vysouší také, což situaci ještě zhoršuje. Je klinicky a dermatologicky prokázáno, že Eucerin Aquaphor SOS Regenerační balzám na rty zklidňuje a regeneruje suché, popraskané rty. Složení balzámu, obohacené o glycerin, dexpanthenol, bisabolol a vitamíny C a E vytváří ideální ochrannou bariéru pro regeneraci pokožky rtů. Rty jsou tak opět jemné a vláčné.

Když rty potřebují SOS péči, Eucerin Aquaphor SOS Regenerační balzám na rty dokáže pomoci. Balzám neobsahuje parfemaci ani konzervační látky a díky 10ml balení v tubičce se snadno nanáší. Je vhodný pro dospělé a děti od tří let.

Klinické a dermatologické studie

Klinické a dermatologické studie prokázaly velmi dobrou účinnost a snášenlivost i u problémové pokožky.

Klíčová zjištění

96%

Zklidňuje mé suché, popraskané rty

95%

Mé rty jsou jemné

90%

Okamžitě zklidňuje a chrání mé suché, popraskané rty

87%

Po nanesení zanechá na rtech příjemný pocit

82%

Poskytuje "SOS péči o rty

80%

Poskytuje úlevu mým rtům během 60 vteřin

Uživatelská studie byla provedena na 122 ženách ve věku mezi 25 až 75 lety, které běžně používají balzám na rty. Po dvou týdnech pravidelného používání (nejméně jednou denně, u většiny několikrát denně) oznámily tyto výsledky: 1 BDF výzkum, uživatelská studie, Španělsko, březen 2019

Použití

Použití

Nanášejte kdykoli potřebujete.

Doporučení

Použijte tento výrobek, pokud …

Potřebujete okamžitou úlevu pro suché a popraskané rty:

Aquaphor SOS Regenerační balzám poskytuje rtům SOS péči, kterou potřebují, a bylo klinicky a dermatologicky prokázáno, že poskytuje úlevu během 60 sekund.

Potřebujete regenerovat a chránit své rty:

Eucerin Aquaphor SOS Regenerační balzám regeneruje a chrání suché a popraskané rty. 

Potřebujete balzám na rty vhodný pro citlivou pokožku:

Eucerin Aquaphor SOS Regenerační balzám je vhodný pro všechny typy pokožky včetně problematické a citlivé kůže. Snadno se nanáší na suché, popraskané a poškozené rty.

Chcete balzám na rty s aplikátorem:

Díky praktické 10ml tubičce s aplikátorem se Eucerin Aquaphor SOS Regenerační balzám snadno nanáší. Samozřejmě ho můžete nanášet i prstem, pokud vám to vyhovuje více. 

Vyzkoušejte jiný výrobek, pokud …

Trpíte atopickou dermatitidou, periorální dermatitidou a potřebujete produkt pro zklidnění vašich rtů a zmírnění jejich zarudnutí:

Eucerin Acute Lip Balm balzám na rty byl speciálně vyvinut pro zklidnění suchých a velmi suchých rtů a pro zmírnění zarudnutí kolem úst.

Vaše rty jsou velice suché v důsledku užívání léků proti akné:

Doporučujeme balzám Eucerin Acute Lip Balm se zklidňující složkou licochalcon A.

 

Potřebujete hydratační tyčinku pro každodenní péči o rty:

Eucerin Lip Active účinně hydratuje rty a poskytuje ochranu proti slunečnímu záření díky faktoru SPF 15. Pokud potřebujete zklidnit nebo regenerovat velmi suchou, popraskanou nebo podrážděnou pokožku na jiné části těla: Eucerin Aquaphor Regenerační mast dle klinických a dermatologických studií prokazatelně urychluje regeneraci pokožky. 

Ingredience

Lahvička s vitamínem C

Vitamín C

Vitamín C (známý též jako kyselina askorbová a kyselina L-askorbová, ačkoliv tyto kyseliny jsou ve skutečnosti různé formy tohoto vitamínu) je nezbytnou živinou pro naše celkové zdraví i zdraví naší pleti.   

Kožní buňky potřebují vitamín C pro syntézu kolagenu. Kolagen je jednou z přirozených látek vyplňujících naši pleť - díky kolagenu získává mladá pleť svoji pevnou strukturu a sjednocený vzhled, postupem času však dochází k jeho rozkladu. Tento rozklad je z velké části způsoben volnými radikály, které poškozují buňky produkující kolagen. Vitamín C je také silný antioxidant a pomáhá chránit pleť před poškozením volnými radikály. 

Lidské tělo si vitamín C neumí samo vyrobit, a proto závisí na jeho externích zdrojích, z nichž nejznámější jsou potraviny, například citrusové plody. Vitamín C je také účinnou složkou kosmetických výrobků, kde posiluje a chrání epidermis a zachovává zářivý a svěží vzhled pleti. Kyselina L-askorbová, jedna z forem vitamínu C s aktivnějšími účinky, byla již důkladněji prozkoumána a osvědčila se jako složka kosmetických výrobků, než formy jiné. Eucerin využívá kyselinu L-askorbovou ve svém výrobku Eucerin Hyaluron-Filler Vitamin C Booster. Další formou vitamínu C je askorbyl fosfát sodný, který je vhodnější pro výrobky pro péči o rty a je používán v Eucerin Aquaphor SOS Regeneračním balzámu.

 
Zjistit více

Jak funguje

Eucerin Aquaphor SOS Regenerační balzám poskytuje úlevu během 60 vteřin. Obnovuje, chrání a zklidňuje suché a popraskané rty a vytváří ideální ochrannou bariéru pro regeneraci pokožky rtů.

Eucerin Aquaphor SOS Regenerační balzám na rty vytváří na pokožce ochrannou, ale poloprodyšnou bariéru, která podporuje přirozený transfer vodní páry a kyslíku do a z kůže. Umožňuje tak kůži „dýchat“ a posiluje její přirozenou ochrannou funkci. 

Obsahuje 5 % dexpanthenolu, který podporuje regeneraci a obnovu kůže. Je prokázáno, že zmírňuje symptomy doprovázející podráždění pokožky a podporuje hydrataci svrchních vrstev kůže. Působí spolu s glycerinem, další účinnou hydratační složkou, která přitahuje vodu a přispívá k dlouhodobé hydrataci pokožky a péči o ni.

Produkt dále obsahuje bisabolol, který je znám pro své protizánětlivé účinky, a vitamíny C a E, které vyživují pokožku vystavenou stresu a pomáhají ji chránit proti vnějším vlivům. Přispívají tak k regeneračním účinkům balzámu. 
Vitamín C je pro kůži zásadní vyživující složkou a podporuje tvorbu kolagenu v kožních buňkách. Vitamín E je účinný antioxidant, který chrání proti volným radikálům, které způsobují oxidační stres. Díky němu jsou rty odolnější. 

FAQ (6)

 • Jak se pokožka na rtech liší od pokožky na jiných částech těla?

  Pokožka na rtech je mnohem tenčí než na jiných částech obličeje. Obsahuje méně melanocytů (buněk produkujících melanin, tedy pigment, díky němuž má kůže svou barvu a který chrání před UV zářením), proto jsou rty červené. Kůže na rtech nemá potní ani mazové žlázy. Ty hrají hlavní roli při udržování vlhkosti. To, že v pokožce rtů žádné nejsou, znamená, že jsou rty zvlášť náchylné k vysušování. 

 • Co způsobuje vysušování a popraskání rtů?

  Podobně jako u mnoha kožních problémů hraje velkou roli genetika. Někteří lidé jsou náchylnější k vysušování a popraskání rtů než jiní. 

  Kůže na rtech je tenčí než pokožka na jiných místech a nemá potní ani mazové žlázy. Tyto žlázy jsou klíčové pro produkci ochranných olejů, které udržují pokožku vlhkou. Bez nich pokožka snadněji vysychá. 

  Významným faktorem je počasí. Lidé častěji trpí suchými a popraskanými rty v suchém a horkém nebo studeném a větrném počasí. Lidé, kteří tráví hodně času venku ve svém zaměstnání nebo ve volném čase, budou náchylnější než ostatní.
  Některé léky (včetně léku na akné) mohou způsobit vysušení a popraskání rtů. Rty se také vysušují při častém olizování. 

 • Jak často mám používat Eucerin Aquaphor SOS Regenerační balzám?

  Eucerin Aquaphor SOS Regenerační balzám můžete použít, kdykoli máte pocit, že vaše rty jsou suché a napjaté. Lze jej nanášet libovolně často. Praktická 10ml tubička se snadno vejde do tašky či kabelky a můžete ji mít u sebe pořád.

 • Jakou výhodu má balzám na rty oproti tyčince?

  Suché a popraskané rty jsou často citlivé a použití tlaku může být bolestivé. Balzám je jemnější a snadněji se nanáší, protože je lépe roztíratelný. Při použití tyčinky musíte na rty více tlačit, proto je vhodnější pro rty, které jsou suché jen občas a potřebují doplnit vlhkost pouze příležitostně. Nejdůležitější jsou však vaše osobní preference, proto si vyberte produkt, který nejlépe vyhovuje vám. 
  Díky svému složení je Eucerin Aquaphor SOS Regenerační balzám vhodný pro použití kdykoli vaše rty vyšlou SOS signál. Průhledný balzám má příjemnou texturu připomínající mast a díky aplikační tubičce je snadné jej nanést jemně, rovnoměrně a přímo na rty. 

 • Jaký je rozdíl mezi tímto produktem a Aquaphor Regenerační mastí?

  SOS Regenerační balzám na rty má speciální složení vhodné pro rty / oblast rtů a je v příhodné tubičce, která umožňuje snadné nanášení přímo na rty.

  Eucerin Aquaphor Regenerační mast je ideální pro suchou, popraskanou a podrážděnou pokožku na jiných problematických místech, jako jsou kolena a lokty, popraskaná pokožka na kloubech a oblast kolem nehtů či popraskané paty. Je také vhodná pro kojence a děti, na drobné popáleniny a pro kůži po povrchovém dermatologickém zákroku, jako je ošetření laserem či chemický peeling2. Pokožku regeneruje a chrání. 

  2 Eucerin Aquaphor Regenerační mast je vhodná pouze pro pokožku s novou epitelovou vrstvou, tedy poté co se vytvoří nová tkáň. Poraďte se se svým dermatologem, jak dlouho po zákroku byste měli počkat, než mast začnete používat. 

 • Podle čeho volit mezi produkty Eucerin Aquaphor SOS Regenerační balzám a Eucerin Lip Active?

  Eucerin Aquaphor SOS Regenerační balzám na rty je balzám pro suché, popraskané rty a poskytuje úlevu během 60 vteřin. Eucerin Lip Active je hydratační tyčinka, která je určena pro každodenní péči o citlivé rty. Obsahuje také ochranný faktor proti slunečnímu záření SPF 15. 
  Pokud trpíte atopickou dermatitidou, periorální dermatitidou nebo velmi suchými rty v důsledku podáváním léků proti akné, doporučujeme používat balzám na rty Eucerin Acute Lip Balm.

Další doporučené produkty

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin