• (14)

Eucerin Aquaphor Regenerační mast 45ml

Urychluje regeneraci pokožky

Mast bez obsahu vody pomáhá obnovovat, chránit a zklidňovat suchou až velmi suchou, popraskanou a podrážděnou pokožku. Vytváří ideální ochrannou bariéru, která podporuje regeneraci pokožky.

Aquaphor mast pro velmi suchou, popraskanou pokožku

Naše pokožka zvládá náročný úkol, kterým je ochrana našeho těla, jeho následkem však může být velmi suchá, popraskaná a podrážděná. Potřebuje SOS péči. 

Eucerin Aquaphor Regenerační mast poskytuje suché až velmi suché, popraskané a podrážděné pokožce potřebnou SOS péči. Tato mast bez obsahu vody vytváří na jejím povrchu jemnou, poloprodyšnou ochrannou bariéru, která podporuje přirozený transfer vodní páry a kyslíku dovnitř a ven z pokožky, a tak umožňuje pokožce ‚dýchat‘ a posiluje její přirozenou ochrannou bariéru. Složení masti je obohaceno o glycerin a panthenol. Glycerin je účinná hydratační složka, která přitahuje vodu a pomáhá ji zadržovat v pokožce. Účinkuje společně s panthenolem, který napomáhá urychlit regeneraci a obnovu pokožky a zároveň pokožku hydratuje.

Eucerin Aquaphor Regenerační mast neobsahuje parfemaci ani konzervační látky, a klinické a dermatologické testy prokázaly, že účinně obnovuje velmi suchou, popraskanou a podrážděnou pokožku.

Zklidňující, průhledná mast se snadno nanáší a jemným vmasírováním proniká do problematických oblastí pokožky, jako jsou kolena a lokty, popraskaná pokožka na kloubech prstů rukou, roztřepená nehtová kůžička a popraskané paty. Díky jednoduchému složení je dobře snášena citlivou pokožkou a je vhodná pro použití u kojenců a dětí, stejně jako na pokožku po drobných popáleninách a na pokožku po povrchových dermatologických zákrocích, jako je laserové ošetření a chemické peelingy. Pokožka je zregenerovaná, ochráněná a obnovená.

Eucerin Regenerační mast Aquaphor používejte pouze na reepitelizovanou pokožku (tj. tam, kde se již vytvořila nová tkáň), a nikoli na otevřené, vlhké či krvácející rány. Poraďte se s vaším dermatologem, jak dlouho byste měli po ošetření před použitím výrobku počkat.

Mast na problémové oblasti
Eucerin Aquaphor Regenerační mast je univerzální SOS řešení

Klinické studie

Klinické a dermatologické studie prokázaly velmi dobrou účinnost a snášenlivost i na extrémně suché, popraskané nebo podrážděné pokožce.

KLÍČOVÁ ZJIŠTĚNÍ

Klinické a dermatologické studie Eucerin Aquaphor Regenerační masti prokazují její účinnost (jak celkovou, tak na specifických částech těla) a její kožní snášenlivost (celkovou, i z hlediska nekomedogenních účinků).

Celková účinnost 

10-ti denní testování v klinických podmínkách na vzorku 25 osob ve věku 18-50 let ukázalo, že Eucerin Aquaphor Regenerační mast výrazně zkrátila čas, který pokožka potřebovala ke své regeneraci. 

Účinnost při ošetřování suché, hrubé a popraskané pokožky na rukou

Další 7-denní klinické studie se účastnilo 17 osob, které pravidelně používaly mast Eucerin Aquaphor na jednu ruku, zatímco druhou ruku ponechávaly neošetřenou jako kontrolní vzorek. Výsledky studie byly hodnoceny klinicky pomocí korneometru (vědecký přístroj pro měření hydratace pokožky) v kombinaci se zpětnou vazbou získanou od respondentů. Výsledky ukázaly, že: 

 • Používání masti přináší během noci suché pokožce na rukou statisticky významné a viditelné zlepšení. 
 • Při pravidelném používání po dobu sedmi dnů se stav pokožky i nadále zlepšuje. 

Celková snášenlivost 

Studie snášenlivosti na vzorku 202 osob ve věku 17-65 let neprokázala žádné alergické reakce při používání výrobku a prokázala vynikající snášenlivost výrobku. 

Nekomedogenní účinek

V dalším testu používalo výrobek 27 osob ve věku mezi 19-55 let alespoň jednou denně po dobu čtyř týdnů. Dermatologové vyhodnotili výsledky se závěrem, že mast je nekomedogenní." "Klinické a dermatologické studie Eucerin Aquaphor Regenerační masti prokazují její účinnost (jak celkovou, tak na specifických částech těla) a její kožní snášenlivost (celkovou, i z hlediska nekomedogenních účinků).

Content Parts/Title FAQ

Jak často bych měl/a používat Eucerin Aquaphor Regenerační mast?

Eucerin Aquaphor Regenerační mast můžete používat tak často, jak potřebujete pro zklidnění a zjemnění oblastí podrážděné nebo popraskané pokožky. Praktické menší balení se vejde do vaší kabelky a můžete jej nosit s sebou všude, kam potřebujete. 

Mohu používat Eucerin Aquaphor Regenerační mast pro péči o rány?

Ano, ale výrobek byste neměl/a používat na otevřené, krvácející nebo vlhké rány. Mast použijte teprve poté, co se vytvoří nová tkáň (v lékařské terminologii reepitelizace). Pokud máte obavy, že se vaše rána hojí pomalu nebo mohlo dojít k infekci rány, poraďte se se svým lékařem.
 
V případě, že již došlo k reepitelizaci, vytvoří Eucerin Aquaphor Regenerační mast ochrannou bariéru pro urychlení regenerace pokožky. Klinické a dermatologické testy prokázaly účinnou obnovu suché, popraskané nebo podrážděné pokožky.

Je Eucerin Aquaphor Regenerační mast vhodná pro použití na pokožku mého dítěte?

Ano, mast je ideální pro použití na plochy suché pokožky na obličeji vašeho dítěte nebo v plenkové oblasti. Obsahuje jen malé množství šetrných, ale účinných složek a je bez obsahu parfemace a konzervačních látek, je tedy vhodná i pro citlivou pokožku vašeho dítěte. Více si můžete přečíst ve článku Jak mohu pečovat o oblasti velmi suché pokožky mého dítěte? 

Pokud vaše dítě trpí atopickou dermatitidou (běžně známou jako ekzém), doporučujeme používat výrobky z řady Eucerin AtopiControl, které byly vyvinuty speciálně pro atopickou pokožku.

Mohu použít mast pro péči o pokožku s lehkými popáleninami?

Ano. Eucerin Aquaphor Regenerační mast je ideální pro použití na povrchové popáleniny prvního stupně a malé plochy pokožky. Je to kosmetický, ne lékařský  výrobek, klinické testy však prokázaly, že pomáhá obnovovat podrážděnou pokožku tím, že urychluje její regeneraci. Více si můžete přečíst ve článku Jak nejlépe pečovat o drobné popáleniny? 
Nepoužívejte mast na otevřené nebo krvácející popáleniny. Máte-li jakékoliv pochybnosti o stavu vašich popálenin, poraďte se s lékařem. 
Pokud byla vaše pokožka zatěžována slunečním zářením, doporučujeme vyzkoušet Eucerin Krémový gel po opalování Sensitive Relief, který je vhodnější pro použití na celé tělo.

Je Eucerin Aquaphor Regenerační mast vhodná pro použití na velmi suchou pokožku po celém obličeji a těle?

Ano. Eucerin Aquaphor Regenerační mast lze použít kdekoliv na obličeji i těle jako SOS kosmetickou péči. Má konzistenci masti, a proto se nejlépe hodí na lokalizované oblasti pokožky, jako jsou popraskané ruce nebo chodidla a drobné odřeniny a popáleniny.
 
Pokud máte velmi suchou a hrubou pokožku po celém těle, vyzkoušejte Eucerin UreaRepair PLUS Tělové mléko 5% Urea nebo UreaRepair PLUS Tělový krém 5% Urea.

Mám aknózní pleť. Mohu používat Eucerin Aquaphor Regenerační mast?

Ano, neboť je na základě klinických a dermatologických testů prokazatelně nekomedogenní (tedy nezpůsobuje nedokonalosti pleti). Nicméně, pokud je vaším hlavním problémem akné,  doporučujeme používat výrobky z řady Eucerin DERMOPURE, které byly vyvinuty speciálně pro aknózní pleť se sklony k nedokonalostem. 

Nedávno jsem prodělala laserovou terapii a/nebo chemický peeling. Mohu bez obav používat Eucerin Aquaphor Regenerační mast?

Ano. Eucerin Aquaphor Regenerační mast je bezpečná pro použití po laserovém zákroku nebo chemickém peelingu a urychlí regeneraci vaší pokožky. Pokud máte na pokožce otevřené rány, počkejte až se na nich vytvoří nová tkáň (dojde k úplné reepitelizaci), teprve poté použijte mast. V případě nejasností se obraťte na vašeho dermatologa.

Pomůže mi mast s popraskanou pokožkou na rukou a poškozenou nehtovou kůžičkou?

Ano. Eucerin Aquaphor Regenerační mast je ideální pro změkčení a zklidnění popraskané pokožky na vašich rukou. Výzkum ukázal, že přináší výrazné výsledky již během noci po prvním použití. Tyto pozitivní účinky pokračují při pravidelném používání. Tuto transparentní mast snadno vmasírujete do nehtové kůžičky, kterou zjemní a snáze ji poté zatlačíte. 

Mám popraskanou kůži na patách. Může mi Eucerin Aquaphor Regenerační mast pomoci?

Ano. Eucerin Aquaphor Regenerační mast pomáhá urychlit regeneraci pokožky a obnovit popraskanou kůži na chodidlech. Pokožka se zjemní a popraskané paty jsou na pohled i na dotek hladší.

Ingredience

 • Nanášejte na postižené oblasti dle potřeby.  
 • Malé množství výrobku na špičku prstu obvykle stačí na obě ruce. Střední množství výrobku na špičku prstu stačí na problematické oblasti dětské pokožky a o něco větší množství je ideální na jednotlivá chodidla. 
 • Konečky prstů vmasírujte do pokožky. Mast se po zahřátí snadno roztírá.  
 • Nepoužívejte na otevřené, krvácející nebo vlhké rány. Než výrobek použijete, počkejte, dokud se pokožka úplně nezacelí (reepitelizuje).

Aplikujte mast Aquaphor na postižená místa

Ideální pro lokalizované oblasti na obličeji a těle

Aquaphor mast pro suchou, popraskanou pokožku

 • Pravidelně nanášejte na problémové oblasti, jako jsou kolena, lokty, klouby prstů na rukou, nehtová kůžička a paty
 • Praktické menší balení se snadno vejde do vaší kabelky a můžete jej nosit s sebou všude, kam potřebujete. 

Mast na popraskané ruce, prsty, klouby prstů na rukou a nehotovou kůžičku

 • Aplikujte dle potřeby a po každém mytí rukou. 
 • Větší množství výrobku na špičku prstu obvykle stačí na obě ruce.  Mast lze po zahřátí snadno vmasírovat do pokožky.  
 • Konzistence výrobku usnadňuje použití na konkrétních problémových oblastech a při změkčování nehtové kůžičky.
 • Ideální péče během noci pro velmi suché ruce nebo popraskané klouby prstů na rukou. Pro lepší účinek si můžete na ruce navléci bavlněné rukavice.

Mast na popraskané paty nebo chodidla

 • Naneste po sprchování nebo koupeli.
 • Dvě dávky výrobku na špičku prstu obvykle stačí na jednotlivá chodidla. 
 • Mast lze po zahřátí snadno vmasírovat do pokožky.  
 • Konzistence výrobku usnadňuje použití na konkrétních problémových oblastech.
 • Ideální péče během noci pro velmi suchá chodidla a popraskané paty. 

Mast Aquaphor pečuje o drobné popáleniny

 • Jemně nanášejte na drobné popáleniny (povrchové, prvního stupně).
 • Nepoužívejte na otevřené rány: počkejte, až se pokožka zacelí (reepitelizuje), teprve poté naneste mast.
 • Více o péči o drobné popáleniny si můžete přečíst ve článku Jak pečovat o drobné popáleniny? Máte-li vážnější popáleniny, poraďte se s vaším lékařem.

Mast Aquaphor pro dětskou pokožku

 • Vhodná pro použití na suché tváře a plenkovou oblast.
 • Nanášejte jemně na citlivou dětskou pokožku.
 • Středně velké množství výrobku na špičku prstu obvykle stačí pokrýt každou z těchto oblastí.
 • Nepoužívejte na narušenou pokožku nebo otevřené rány.

Doporučení

Použijte Eucerin Aquaphor Regenerační mast, pokud ...

Vyzkoušejte jiný výrobek, pokud ...

Chcete obnovit velmi suchou, popraskanou nebo podrážděnou pokožku:

Eucerin Aquaphor Regenerační mast prokázala v klinických a dermatologických testech schopnost urychlovat regeneraci pokožky.

Hledáte výrobek, který zjemní velmi suché a popraskané ruce nebo nehtovou kůžičku:

Eucerin Aquaphor Regenerační mast prokazatelně během noci zlepšuje stavu pokožky a výsledky se při pravidelném používání dále zlepšují.

Chcete se zbavit popraskané kůže na patách:

Eucerin Aquaphor Regenerační mast vyhlazuje a zjemňuje velmi suchou a popraskanou pokožku na chodidlech.

Hledáte výrobek, který vám pomůže pečovat o pokožku s drobnými popáleninami:

Eucerin Aquaphor Regenerační mast pomáhá poškozené pokožce a urychluje její regeneraci, neměla by však být používána na otevřené nebo krvácející rány. Počkejte, až se pokožka plně reepitelizuje (lékařský termín pro vytvoření nové tkáně), teprve poté naneste mast.

Hledáte výrobek pro použití na pokožku vašeho dítěte:

Eucerin Aquaphor je vhodný pro použití u dětí od tří měsíců věku.

Hledáte výrobek, který můžete použít po chemickém peelingu nebo ošetření laserem:

Eucerin Aquaphor Regenerační mast podporuje regeneraci pokožky po chemickém peelingu a ošetření laserem, ale měla by být použita pouze na pokožku, která je plně zacelena (reepitalizována), tj. nikoli na otevřené rány.

Hledáte denní hydratační výrobek na velké plochy velmi suché a citlivé pokožky těla:

Zkuste Eucerin pH5 Tělový krém nebo Eucerin pH5 Tělové mléko pro pokožku vašeho těla. Řada Eucerin pH5 přináší dlouhodobou hydrataci, díky níž je pokožka odolnější a méně citlivá, a je vhodná pro pokožku se sklony k alergiím.

Hledáte denní hydratační výrobek pro velké plochy velmi suché a hrubé pokožky:

Doporučujeme Eucerin UreaRepair PLUS Tělové mléko 5% Urea nebo Eucerin UreaRepair PLUS Krém 5% Urea. Řada Eucerin UreaRepair nabízí okamžitou úlevu pro suchou nebo velmi suchou pokožku a oddálení příznaků suchosti a hrubosti až o 48 hodin od použití.

Vy nebo vaše dítě trpíte atopickou dermatitidou:

Řada Eucerin AtopiControl byla vyvinuta speciálně pro atopickou pokožku.

Máte akné nebo chcete zmírnit nedokonalosti pleti:

Doporučujeme pravidelnou každodenní péči o pleť pomocí výrobků z řady Eucerin DERMOPURE.

Máte otevřené rány a vaše pokožka krvácí:

Pokud se vaše pokožka nehojí přirozeně, nebo máte jakékoliv obavy ohledně stavu vaší pokožky, poraďte se s vaším lékařem.

Eucerin Aquaphor Regenerační mast Urychluje regeneraci pokožky

Naše pokožka zvládá náročný úkol, kterým je ochrana našeho těla, jeho následkem však může být velmi suchá, popraskaná a podrážděná. Potřebuje SOS péči. 

Eucerin Aquaphor Regenerační mast poskytuje velmi suché a podrážděné pokožce potřebnou SOS péči. Na jejím povrchu vytváří poloprodyšnou ochrannou bariéru, která podporuje přirozený transfer vodní páry a kyslíku dovnitř a ven z pokožky, a tak umožňuje pokožce dýchat a posilovat její přirozenou bariérovou funkci. Obsažený glycerin je účinná hydratační složka, která přitahuje vodu a pomáhá ji zadržovat v pokožce. Účinkuje společně s panthenolem, který napomáhá urychlit regeneraci a obnovu pokožky a zároveň pokožku hydratuje.

Celkové hodnocení
 • (14)
5 z 5 bodů / 14 recenzí
5
14
4
0
3
0
2
0
1
0
Stále se snažíme zlepšovat naše výrobky.
Sdělte nám svůj názor a ohodnoťte náš výrobek.
Mitul,

Mast na ruce

Před týdnem jsem manželovi koupila regenerační mast Aquaphor a krém UreaRepair plus. Roky se snaží zbavit silně rozpraskané pokožky na rukou bez kortikoidů. Na noc maže mast, přes den krém. Po týdnu se mu pokožka zahojila tak že je to až neuvěřitelné. Děkujeme, že existujete, zakoupila jsem i kosmetiku pro sebe, duální krém anti pigment je taky účinný.
Janinka,

Vřele doporučuji!

Použila jsem dceři na opruzeninky a musím vřele doporucit! Během dvou dnů používání bylo vše zahojené! Zkoušela jsem nejprv jiné krémy, ale u tohoto produktu byly znatelné výsledky již po prvním použití! Od této chvíle tento výrobek nesmí chybět v naší domácnosti!
Niky ,

Super

V zimě naprosto perfektní na ruce
Vladka,

Doporucuji!

Velmi univerzální, casto cestuji a beru s sebou vzdy a vsude mensi balení, doma tuto mast používáme vsichni, a proto jsem koupila ještě to vetsi balení, vyjde pak levněji.
Andrea K. ,

Výborná hojivá masť

Tak táto masť má v mojej lekárničke dôležité miesto. Hovorím jej masť na všetko. Zádery, popraskané päty, v zime na premastenie rúk, suchý ekzém na tele. Naozaj výborný.

Eucerin Exkluziv Klub registrace

Staňte se členem!

 • Nabízíme užitečné informace, jak správně pečovat o různé typy pleti. 
 • Budete dostávat zprávy o novinkách a výhodných akčních nabídkách jako první.
 • Můžete se účastnit soutěží a exkluzivních testování produktů zdarma.
   

eucerin klub

Registrační formulář