Eucerin Aquaphor Regenerační mast – Klinicky a dermatologicky prokázáno, že urychluje regeneraci pokožky

3 min čtení
Zobrazit více

Naše pokožka zvládá náročný úkol, kterým je ochrana našeho těla, jeho následkem však může být velmi suchá, popraskaná a podrážděná. Potřebuje SOS péči, a právě tu jí přináší Eucerin Aquaphor Regenerační mast. "Aqua" znamená latinsky voda, a "Phor" pochází ze starořeckého "phoros", jehož význam je "nosič" nebo "přenašeč". Jak název sám napovídá, výrobek chrání pokožku před dehydratací tím, že jí pomáhá zadržovat vodu. Eucerin Aquaphor Regenerační mast urychluje regeneraci pokožky a je ideální pro širokou škálu kožních onemocnění. V tomto článku se dočtete, jaké je vědecké pozadí tohoto oblíbeného složení. 

Spolehlivá a doporučovaná

Eucerin Aquaphor Regenerační mast byla poprvé představena ve Spojených státech v roce 1925 a od té doby stále slaví úspěch.

Centrum výzkumu a vývoje společnosti Beiersdorf sídlí v německém Hamburku
Vědecký odborník značky Eucerin dr. Filbry představuje vědecké pozadí Eucerin Aquaphor Regenerační masti

Alexander Filbry, Ph.D. pracuje na vývoji produktů péče o tělo značky Eucerin a byl přímým svědkem rychlého nárůstu popularity produktu Eucerin Aquaphor. 

 
„Existuje mnoho zřejmých důvodů, proč má mast Aquaphor tak velký úspěch: její účinnost, fakt, že se jedná o mast bez obsahu vody, která vytváří ideální prostředí pro regeneraci poškozené nebo podrážděné pokožky, její snášenlivost podrážděnou pokožkou, a v neposlední řadě i její široké spektrum použití. “

 

Unikátní způsob, jakým výrobek účinkuje, umožňuje použít mast na rozsáhlou řadu kožních onemocnění. Eucerin Aquaphor Regenerační mast prokázala v klinických a dermatologických testech schopnost urychlovat regeneraci pokožky, a tak poskytovat účinnou pomoc při obnově extrémně suché, popraskané nebo podrážděné pokožky.

„Řešení, které Eucerin přináší poškozené pokožce, účinkuje několika způsoby pro podporu její obnovy,“ vysvětluje dr. Filbry. „Je-li pokožka podrážděná nebo extrémně suchá nebo popraskaná, je nezbytné jí poskytnout správné podmínky pro její regeneraci.“ Vysvětluje, jakým způsobem Eucerin Aquaphor Regenerační mast vytváří ideální prostředí pro regeneraci pokožky. „Složení bez obsahu vody vytváří na pokožce poloprodyšnou ochrannou bariéru, která reguluje rychlost, jíž pokožka ztrácí vodní páry a pomáhá pokožce zadržovat potřebnou hydrataci.“ 

Výrobek obsahuje aktivní složky, které umožňují urychlit regeneraci pokožky. Dr. Filbry vysvětluje, že panthenol je známý svojí schopností zlepšovat regeneraci pokožky a glycerin má hydratační účinky, které posilují přirozenou bariérovou funkci pokožky.

 

  1. Vytváří ochrannou bariéru, která posiluje vlastní bariérovou funkci pokožky
  2. Poloprodyšná bariéra podporuje přirozený transfer vodní páry a kyslíku dovnitř a ven z pokožky
Eucerin Aquaphor Regenerační mast vytváří ideální prostředí pro regeneraci pokožky

Eucerin Aquaphor Regenerační mast - univerzální pomocník

Eucerin Aquaphor Regenerační mast je šetrná k citlivé pokožce
Mast je ideální pro péči o velmi suché ruce a nehtovou kůžičku

„Eucerin Aquaphor Regenerační mast pomáhá nejen obnovit velmi suchou, popraskanou a podrážděnou pokožku,“ vysvětluje dr. Filbry, „ale také ji zklidňuje a pečuje o ni.“ Proto je ideální pro širokou škálu stavů pokožky, které vyžadují zklidnění suché nebo opruzené pokožky, a to včetně citlivé dětské pokožky. Přípravek lze použít také pro zklidnění pokožky, jejíž citlivost byla zvýšena chemickým peelingem nebo ošetřením laserem, je však třeba počkat, až se pokožka reepitelizuje (odborný lékařský termín pro stav, kdy dorostla nová tkáň). Dr. Filbry také dodává, že Eucerin Aquaphor Regenerační mast „může pomáhat sportovcům v péči o pokožku se sklony k odírání, puchýřům a dalším kožním onemocněním, ke kterým dochází v důsledku častého pohybu.“
 
Eucerin Aquaphor Regenerační mast je dobře snášena citlivou pokožkou, je šetrná a nekomedogenní. Také neobsahuje parfemaci a konzervační látky. 

„Výrobek obsahuje minimální množství ingrediencí,“ dodává dr. Filbry, „proto je dostatečně šetrný pro použití na vysoce dráždivou pokožku“.

Prokázaná účinnost a snášenlivost

Několik dermatologických studií prokázalo účinnost a snášenlivost Eucerin Aquaphor Regenerační masti

Celková účinnost 

10-ti denní testování v klinických podmínkách na vzorku 25 osob ve věku 18-50 let ukázalo, že Eucerin Aquaphor Regenerační mast výrazně zkrátila čas, který pokožka potřebovala ke své regeneraci. 

Účinnost při ošetřování suché, hrubé a popraskané pokožky na rukou

Další 7-denní klinické studie se účastnilo 17 osob, které pravidelně používaly mast Eucerin Aquaphor na jednu ruku, zatímco druhou ruku ponechávaly neošetřenou jako kontrolní vzorek. Výsledky studie byly hodnoceny klinicky pomocí korneometru (vědecký přístroj pro měření hydratace pokožky) v kombinaci se zpětnou vazbou získanou od respondentů. Výsledky ukázaly, že: 

  • používání masti přináší během noci suché pokožce na rukou statisticky významné a viditelné zlepšení. 
  • při pravidelném používání po dobu sedmi dnů se stav pokožky i nadále zlepšuje. 

Celková snášenlivost 

Studie snášenlivosti na vzorku 202 osob ve věku 17-65 let neprokázala žádné alergické reakce při používání výrobku a prokázala vynikající snášenlivost výrobku. 

Nekomedogenní účinek

V dalším testu používalo výrobek 27 osob ve věku 19-55 let alespoň jednou denně po dobu čtyř týdnů. Dermatologové vyhodnotili výsledky se závěrem, že mast je nekomedogenní.

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin