Čištění a tonizace – Jak zvolit ten nejlepší čisticí pleťový výrobek pro moji pleť?

4 min čtení
Zobrazit více

Důkladné, ale šetrné každodenní čištění je prvním krokem v účinné péči o pleť. V tomto článku si můžete přečíst, proč je nezbytné čistit a tonizovat pleť dvakrát denně. Také se zde dozvíte, jak si vybrat ten nejlepší čisticí pleťový výrobek pro váš typ a stav pleti s vaší oblíbenou konzistencí, a představíme vám řadu Eucerin DermatoCLEAN [HYALURON], která obsahuje čisticí pleťové výrobky, pleťovou vodu a odličovač očí.

Proč jsou čištění a tonizace důležité?

Čištění zbavuje pleť nečistot a nežádoucích částic z ovzduší

Čištění odstraňuje nečistoty (špínu a částice ze znečištěného ovzduší), make-up a nadbytečný kožní maz, které, pokud na pleti zůstanou, ji mohou dráždit a snižovat její schopnost fungovat jako účinná ochranná bariéra. Čištění také podporuje regeneraci pleti, a proto je zvláště důležité u pleti se sklony k nedokonalostem a akné.
 
Tonizace pomáhá odstranit poslední zbytkové stopy čisticího pleťového přípravku, pleť osvěžuje a obnovuje její přirozené pH, a tak dále podporuje bariérovou funkci pleti.
 
Do vyčištěné a tonizované pleti mohou lépe pronikat pečující výrobky. To znamená, že jsou účinnější a vy získáte maximální účinky pro vaši pleť.

Jak často byste měli čistit vaši pleť?

Doporučujeme pleť čistit a tonizovat dvakrát denně.

Pleť čistěte ráno i večer

Proč je důležité čistit pleť ráno?

Mazové žlázy ve vaší pleti produkují kožní maz - mastnou látku, která pleť chrání před vysušováním - a to během dne i přes noc. Ranní čištění je důležité pro odstranění přebytečného kožního mazu a odumřelých kožních buněk.

Proč je důležité čistit pleť večer?

Večerní čištění pleti je důležité, neboť ji před spánkem zcela zbavuje denních nečistot (jako jsou nežádoucí částice z ovzduší a pot) - stejně jako zbytků make-upu, korektoru a slunečních ochranných filtrů. Pomáhá tak obnově a regeneraci vaší pleti během spánku.

Jaký je nejlepší čisticí pleťový výrobek pro moji pleť?

Za prvé, vyberte si čisticí výrobek, který je vhodný pro váš typ a stav pleti a má prokázanou schopnost čistit účinně, ale šetrně.
 
Bez ohledu na váš typ pleti, doporučujeme si vybírat výrobky, které byly testovány na citlivé pleti a neobsahují agresivní složky: mnohá mýdla jsou silně alkalická a mohou poškozovat přirozenou ochrannou vrstvu pleti a způsobovat její vysušování. V ideálním případě by váš čisticí přípravek měl obsahovat také hydratační složky, které podporují přirozenou úroveň hydratace pleti.

Vyberte si čisticí pleťové přípravky, které odpovídají vašemu typu a stavu pleti a také mají vaši oblíbenou konzistenci

Za druhé, zvolte kombinaci výrobků, které jsou vhodné pro vámi zvolený způsob čištění: například, pokud nosíte rezistentní voděodolnou řasenku, můžete ji snáze odstranit pomocí speciálního odličovače očí a poté použít čisticí přípravek a pleťovou vodu na zbytek obličeje.
 
A nakonec, protože všichni dáváme přednost různým konzistencím a metodám čištění, si vyberte takové výrobky, které budete rádi používat. Pak budete mít větší chuť čistit plet dvakrát denně.

Který Eucerin čisticí pleťový přípravek je nejlepší pro moji pleť?

Eucerin DermatoCLEAN [HYALURON] je komplexní řada hydratačních čisticích pleťových výrobků vhodných pro všechny typy pleti, způsoby čištění, s různou konzistencí dle vašeho výběru. Klinické a dermatologické testy  prokázaly, že poskytují šetrné a účinné čištění. Kombinují extra šetrný čisticí komplex s kyselinou hyaluronovou a dalšími hydratačními složkami přírodního původu, které chrání přirozenou hydrataci pleti a nevysušují ji. Zanechávají pleť čistou, jemnou a hydratovanou.

Řada Eucerin DermatoCLEAN [HYALURON] obsahuje výrobky pro všechny typy pleti, včetně citlivé pleti

Pokud máte normální až smíšenou pleť, doporučujeme použít na čištění náš gel nebo micelární vodu. Díky svým hydratačním složkám a prokázané účinnosti ve zlepšování hydratace pleti je naše micelární pěna a micelární voda vhodná i pro suchou pleť. Pokud je vaše pleť velmi suchá, doporučujeme naše čisticí pleťové mléko.

Bez ohledu na váš typ pleti doporučujeme po použití všech našich čisticích pleťových výrobků DermatoCLEAN [HYALURON] tonizovat pleť pomocí Eucerin DermatoCLEAN [HYALURON] Čisticí pleťové vody, která vaši pleť připraví na další fázi vaší pravidelné kosmetické péče a zajistí, že vaše pleť získá maximální užitek z vašich pečujících výrobků.
 
Pokud používáte rezistentní voděodolnou řasenku nebo odolný oční make-up, doporučujeme jej nejprve odstranit pomocí Eucerin DermatoCLEAN [HYALURON] Odličovače očí, který je vhodný pro všechny typy pleti. Řada z našich čisticích výrobků prokazatelně odstraňuje oční make-up, čištění však bude důkladnější, pokud nejprve použijete speciální odličovač očí.
 
Všechny výrobky Eucerin DermatoCLEAN [HYALURON] jsou vhodné pro citlivou pleť, ale:

  • pokud má vaše pleť sklony k nedokonalostem a akné, doporučujeme použít čisticí pleťové výrobky a pleťové vody řady Eucerin DermoPure.

Jak bych měla pleť čistit a tonizovat?

Způsob čištění samozřejmě souvisí s výběrem vašeho čisticího pleťového výrobku:

  • Gel nebo pěnu je potřeba po použití omýt vodou
  • Čisticí pleťové mléko můžete omýt vodou, nebo jej můžete nanést a  jemně setřít vatovým tamponem
  • Čisticí micelární vodu nanášejte pomocí vatového tamponu

 
 A způsob čištění samozřejmě závisí na vaší osobní preferenci:

  • Někteří lidé preferují ‚dvojité čištění‘, pleť tedy čistí dvakrát, někdy dvěma různými výrobky, protože potřebují důkladnější čištění
  • Někteří lidé rádi používají na odstranění čisticího výrobku teplou látku (mušelínový hadřík namočený v teplé vodě).

Obecně jsou však důležité dva hlavní kroky: čištění a poté tonizace. A pokud používáte rezistentní voděodolnou řasenku nebo odolný oční make-up, pak jsou tyto kroky tři: Odstraňte oční make-up, pleť vyčistěte a tonizujte.

Další doporučené produkty

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin