Vědecké pozadí – Řady Eucerin Hyaluron-Filler + Elasticity

3 min čtení
Zobrazit více

S přibývajícím věkem se struktura naší pleti mění. Snižuje se její pružnost, pevnost, zářivost a odolnost, a zvyšuje množství vrásek. Ztráta pružnosti, v kombinaci s výskytem hlubokých vrásek, je primárním problémem pro mnoho žen se zralou pletí.   

Bylo klinicky prokázáno, že řada výrobků Eucerin Hyaluron-Filler + Elasticity řeší oba tyto problémy a přináší hned několik omlazujících účinků. Krémy vyživují slábnoucí, křehkou pleť a posilují její strukturu díky zlepšování pružnosti a vyplňování hlubokých vrásek. Vyhlazující, výživné pleťové olejové sérum navrací pleti její pružnost a posiluje její odolnost. Všechny výrobky zanechávají pleť na dotek pevnou a hladkou a navrací jí svěží a zářivý vzhled. 

Příběh z vědeckého pozadí řady Eucerin Hyaluron-Filler + Elasticity

Kožní tkáň je u mladé pleti silná a má bohaté zásoby kolagenu a elastinu – společně pomáhají udržovat pleť pevnou a hladkou. S rostoucím věkem se hladina kolagenu a elastinu snižuje (kolagen o 1 % ročně). Tak dochází k narušení struktury kožní tkáně, a pleť ztrácí svoji sílu. Na dotek již není tak pevná a prohlubují se vrásky. 

Dalším klíčovým faktorem ztráty pevnosti a prohlubování vrásek je snížení produkce kyseliny hyaluronové, která obklopuje buňky a pomáhá jim vázat v sobě vodu. Pleť se vysušuje, ztrácí svůj plný a pevný tvar a vrásky se prohlubují. 

V procesu stárnutí naše pleť ztrácí růžový jas, typický pro mladistvou pleť, a může vypadat  bledě. To je způsobeno řadou faktorů, mezi něž patří snížení mikrocirkulace do dermálních vrstev pleti a pomalejší obnova buněk.

Odborné znalosti v praxi: Stefanie Conzelman z oddělení výzkumu & vývoje vede expertní tým vědeckých pracovníků péče o pleť značky Eucerin.

Vědečtí oborníci Eucerin péče o pleť chtěli vytvořit účinnou řadu, která by působila právě proti této ztrátě pružnosti, vyplňovala hluboké vrásky a zlepšovala zářivost pleti. Na základě více než 130 let odborných znalostí a výzkumu v oblasti péče o pleť začali odborníci s výběrem účinných látek a vývojem složení, které by řešilo tyto příznaky a posilovalo, zpevňovalo a vyhlazovalo zralou pleť.  

Výzkumný tým Eucerin začal nejprve s arctiinem, přírodním výtažkem z plodů rostlin lopuchu: "Krémy s arctiinem stimulují obnovu oslabené pojivové tkáně, pleť posilují a zvyšují její odolnost," vysvětluje Stefanie Conzelmann. " Arctiin také urychluje proces obnovy kolagenu na buněčné úrovni. Naše krémy Elasticity+Filler, které obsahují arctiin, zlepšují pružnost a pevnost zralé pleti. "

Mladistvá pleť vypadá pevná, zářivá, bez linek a vrásek. (schematické znázornění)
Zralá pleť ztrácí pružnost, zářivost, odolnost a objevují se vrásky. (schematické znázornění)

Tým poté testoval účinky kombinace arctiinu se silymarinem, extraktem z plodů rostlin ostropestřce mariánského. Silymarin je obecně známý jako velmi účinný antioxidant. Výzkum značky Eucerin prokázal, že jako součást složení účinně chrání pleť před oxidačním stresem a na buněčné úrovni aktivuje mikrocirkulaci v pleti. "Podařilo se nám něco zcela přelomového," vysvětluje Conzelmann.  

Problém klesající produkce kyseliny hyaluronové v zralé pleti vyřešila Stefanie Conzelmann a její tým obsahem vysoko a nízkomolekulární kyseliny hyaluronové. "Je to velmi účinná hydratační složka," vysvětluje Conzelmann.   

Díky použití obou molekulárních hmotností může složení zmírňovat jak povrchové linky, tak hlubší vrásky.

Tyto tři aktivní složky se staly klíčovými ingrediencemi v Eucerin Hyaluron-Filler + Elasticity Denním a Nočním krému, ale výzkum pokračoval dále. "Noční krém jsme obohatili o arganový olej", říká Conzelmann. "Má bohatý obsah esenciálních mastných kyselin a zaručuje, že krém přináší intenzivní výživu." 

Účinky řady Eucerin Hyaluron-Filler + Elasticity

 • Vyplňuje vrásky
 • Zlepšuje pružnost a pevnost
 • Obnovuje strukturu mezibuněčné hmoty, aktivuje systém mikrocirkulace a zvyšuje zářivost pleti 

Úžasné výsledky u všech výrobků řady

120 žen ve věku od 49 let testovalo výrobky řady Eucerin Hyaluron-Filler + Elasticity po dobu dvou týdnů a uvedly tyto výsledky:

Denní krém:

Eucerin Hyaluron-Filler + Elasticity Denní krém

 • 99 %: zlepšuje vzhled mé pleti
 • 98 %: pleť je na dotek znatelně pevnější
 • 98 %: intenzivně hydratuje pleť
 • 97 %: pleť je posílena
 • 93 %: vrásky a linky jsou vyhlazeny
 • 86 %: výrobek je skvělý jako základ pod make-up 

Noční krém:

Hyaluron-Filler + Elasticity Noční krém

 • 100 %: zlepšuje vzhled mé pleti
 • 100 %: pleť je na dotek znatelně pevnější
 • 99 %: poskytuje pleti dlouhotrvající hydrataci
 • 97 %: pleť je posílena
 • 95 %: vrásky a linky jsou viditelně redukovány
 • 93 %: propůjčuje pleti zářivost 

Další doporučené produkty

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin