Nemastný a nelepivý krémový gel na opalování – Hledáte ultralehký opalovací přípravek bez mastného a lepivého pocitu na pokožce?

4 min čtení
Zobrazit více

Přestože si uvědomujeme důležitost sluneční ochrany, mnozí z nás stále ještě nepoužívají opalovací přípravky tak pravidelně a účinně, jak bychom měli. Ale proč?
 
Tento článek popisuje nejčastější problémy, které nám výrobky sluneční ochrany přinášejí, a představuje Eucerin Krémový gel na opalování Dry Touch Oil Control SPF 50+ a SPF 30: výrobky, které byly vyvinuty speciálně k překonání těchto překážek - nyní tedy již neexistují žádné výmluvy, proč bychom naší pokožce neposkytli potřebnou sluneční ochranu. 

Proč je sluneční ochrana důležitá

Dostatečná sluneční ochrana je pro zdraví naší pokožky zásadní

V rozumné míře je slunce pro naše zdraví prospěšné, ale nadměrné slunění může způsobovat krátkodobé i dlouhodobé poškození pokožky. Více si o tom přečtěte ve článku pokožka a slunce
 
Poškození pokožky nejlépe předejdete tak, že se budete vyhýbat pobytu na slunci v čase jeho nevyšší intenzity, budete nosit ochranné oblečení/pokrývku hlavy a používat produkty sluneční ochrany vyvinuté na míru vašemu typu/stavu pokožky, které poskytují přiměřenou úroveň ochrany.
 
To vše zní zcela přirozeně, ale výzkum značky Eucerin1 ukazuje, že značné množství z nás se stále ještě dostatečně na slunci nechrání. Někteří z nás nepoužívají přípravky na opalování, když je to potřeba (přibližně 22 % mužů a 14%  žen pravidelně vystavuje záda slunci bez jakékoliv ochrany) a jiní je nepoužívají účinně nebo dostatečně často. 

1 Interní studie společnosti Beiersdorf o používání opalovacích přípravků u 52 osob (29 žen, 23 mužů), 2016

Co lidem brání používat opalovací přípravky?

Cílem našich výzkumných pracovníků je vývoj špičkových produktů v péči o pleť a pokožku

Některé části těla lze přirozeně snadno opomenout (zjistěte, jak nejlépe nanášet opalovací přípravky ve článku jak chránit pokožku těla), ale existují i další překážky.
 
Přestože chápeme důležitost sluneční ochrany, mnozí z nás jednoduše nemají rádi nanášení opalovacích přípravků, a proto je nepoužívají tak důkladně nebo pravidelně, jak by měli.
 
Výzkum značky Eucerin2 dále ukazuje, že co se týče konzistence a pocitu na pokožce, jsou hlavními překážkami:

  • Nepříjemné stopy, které některé výrobky na pokožce zanechávají
  • Doba vstřebávání některých výrobků
  • Hutná konzistence, která zanechává povrch pokožky lepkavý a nebo mastný

 
Na základě svých více než 130 let odborných zkušeností v péči o pokožku se značka Eucerin rozhodla tyto překážky překonat a vytvořit výrobky sluneční ochrany, které budou lidé rádi používat. 
 
2 Studie IPSOS pro společnost Beiersdorf. Testovaný vzorek = 2.886 osob, které nepoužívají sluneční ochranu z celé Francie, Německa, Itálie, Španělska a Velké Británie. Březen 2015

Co je opalovací přípravek s technologií Dry touch

Pokud vás od správného používání opalovacích přípravků odrazuje jejich hustá a lepkavá konzistence, pak je Eucerin Krémový gel na opalování Dry Touch Oil Control ideálním výrobkem pro vás.

Tento ultralehký, nemastný a nelepivý krémový gel na opalování se na pokožku snadno nanáší, vstřebá se během několika vteřin a na pokožce zanechává 0% stop. Obsahuje také technologii pro regulaci kožního mazu Oil Control se zmatňujícími pigmenty pro okamžitě suchý povrch pokožky na dotek.
 
Můžete si vybrat z variant s SPF 50+ a SPF 30, které poskytují špičkovou ochranu proti UV záření: UVA a UVB filtry odpovídají přísným standardům asociace Cosmetics Europe a úroveň ochrany před UVA zářením je vyšší než je minimální doporučení EU. Ale technologie Advanced Spectral Technology značky Eucerin přináší více než jen UV ochranu: díky kombinaci těchto širokospektrálních a fotostabilních UVA/UVB filtrů s licochalconem A je schopna neutralizovat volné radikály vyvolané UV zářením i vysokoenergetickým viditelným světlem. Výrobek obsahuje rovněž kyselinu glycyrrhetinovou pro posílení vlastního mechanismu pokožky na obnovu DNA.
 
Klinické a dermatologické testy prokázaly, že Eucerin Krémový gel na opalování Dry Touch Oil Control je vhodný pro všechny typy pokožky, včetně citlivé, mastné a aknózní pokožky.

Přípravek, který budete rádi používat, vám zaručí špičkovou sluneční ochranu. Po dvou týdnech pravidelného používání výrobku uvedli uživatelé následující4

SPF 50+ SPF 30
Poskytuje účinnou ochranu před spálením 100 % 98 %
Účinně brání slunečnímu poškození pokožky 100 % 98 %
Vstřebá se během několika vteřin 96 % 92 %
Ultralehký 92 % 96 %
Nemastný 93 % 98 %
Nelepivý 92 % 95 %
Okamžitě suchý povrch pokožky na dotek 95 % 91 %


3 Výrobky odpovídají přísným standardům asociace Cosmetics Europe stanoveným pro ochranu proti UVA a UVB záření a úroveň ochrany před UVA zářením je vyšší než je doporučení EU.

4 Společnost Beiersdorf, uživatelská studie, Španělsko, duben-květen 2019. Testovaný vzorek: 123 žen ve věku 18-55. Pravidelné uživatelky výrobků sluneční ochrany pro pokožku těla.

Špičková sluneční ochrana s přípravkem, který budete rádi používat

Které další přípravky na opalování Eucerin nabízejí technologii Dry touch, tedy bez mastného a lepivého pocitu na pokožce?

Eucerin Krémový gel na opalování Dry Touch Oil Control SPF 50+ a SPF 30 jsou nejnovějšími přírůstky do řady sluneční ochrany Eucerin Dry touch. Pokud hledáte podobné výhody, ale máte raději přípravky v aerosolovém spreji, vyzkoušejte Eucerin Transparentní sprej na opalování Dry Touch Sensitive Protect SPF 50 nebo SPF 30, který umožňuje nepřetržité rozprašování z mnoha úhlů a usnadňuje aplikaci i na ty oblasti těla, které často vynecháváme.

Pokud hledáte výrobek s technologií Dry touch na opalování pro pleť obličeje, vyzkoušejte Eucerin Ochranný krémový gel na opalování na obličej Oil Control SPF 50+ nebo SPF 30. Byl vyvinut speciálně pro mastnou, aknózní pleť a kromě špičkové sluneční ochrany zajišťuje okamžitý zmatňující účinek s dlouhotrvajícím (až 8hodinovým) zmatňujícím efektem proti lesku pleti. 

Doporučujeme

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin