SPF 50+
 • 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4
 • 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4

Emulze na opalování na obličej s depigmentačním účinkem Pigment Control SPF 50+

0.0
0 recenzí
Velmi vysoká sluneční ochrana pro pleť obličeje
Technologie Advanced Spectral Technology: UVA/UVB ochrana a obrana proti vysokoenergetickému viditelnému světlu
Pro všechny typy pleti

Špičkový přípravek na opalování na obličej pro všechny typy pleti, který brání hyperpigmentaci vlivem slunečního záření. Účinně redukuje tmavé skvrny a brání jejich opakovanému výskytu.

Technologie Advanced Spectral Technology značky Eucerin poskytuje vysoký faktor UVA/UVB ochrany a obranu proti vysokoenergetickému viditelnému světlu. Výrobek také podporuje vlastní mechanismus pleti na obnovu DNA.

Přispíváme k udržitelnosti

Produkt neobsahuje mikroplasty (dle znění definice UNEP)

Zjistit více o programu udržitelnosti

O produktu

Emulze na opalování na obličej pro prevenci slunečních skvrn

UV záření je hlavní příčinou slunečního poškození pleti, ale i vysokoenergetické viditelné světlo může vyvolávat tvorbu volných radikálů, které pro pleť představují další zátěž. Sluneční záření spouští zvýšenou produkci melaninu, která může vést k projevům hyperpigmentace, jako jsou sluneční skvrny.

Emulze na opalování na obličej s depigmentačním účinkem Pigment Control SPF 50+ je výrobek sluneční ochrany pro pleť obličeje určený pro každodenní použití. Je vhodná pro všechny typy pleti a pomáhá předcházet hyperpigmentaci pleti vlivem slunečního záření. Technologie Advanced Spectral Technology kombinuje širokospektrální a fotostabilní UVA/UVB filtry¹ pro velmi vysokou UV ochranou s licochalconem A, který neutralizuje volné radikály vyvolané působením UV záření a vysokoenergetického viditelného světla. Výrobek obsahuje také kyselinu glycyrrhetinovou pro posílení vlastního mechanismu pleti na obnovu DNA.

Složení je dále obohaceno o thiamidol, účinnou a patentovanou složku, která působí na příčinu vzniku hyperpigmentace. Při pravidelném používání postupně viditelně redukuje tmavé skvrny a brání jejich opakovanému výskytu.

Emulze na opalování na obličej s depigmentačním účinkem Pigment Control SPF 50+ má příjemnou lehkou konzistenci, která se rychle vstřebává a klinické i dermatologické testy prokázaly její dobrou snášenlivost i na citlivé pleti.

(1) Odpovídají přísným standardům kladeným na ochranu před UVA a UVB zářením asociací Cosmetics Europe. Úroveň ochrany před UVA zářením je vyšší než je požadováno dle EU norem.

Klinické a dermatologické studie

Klinické a dermatologické studie potvrzují velmi dobrou kožní snášenlivost i u citlivé pleti.

Klíčová zjištění

99%

Chrání moji pleť proti pigmentaci vlivem slunečního záření

99%

Účinně redukuje tmavé skvrny

99%

Poskytuje sjednocenější tón pleti

99%

Rychle se vstřebává

98%

Tmavé skvrny se postupně zlepšují

Vedle dalších klinických a dermatologických studií byla provedena uživatelská studie (PIU) u 160 žen (ve věku mezi 25 a 55 lety) v horkém a vlhkém podnebí. Všechny účastnice byly pravidelnými uživatelkami přípravků na opalování a bělících výrobků. Po dvou a poté po čtyřech týdnech pravidelného používání uvedly následující výsledky: 1 Beiersdorf AG, uživatelská studie, listopad 2017

Použití

Opalovací emulze na obličej jako součástí pravidelné každodenní péče

Smějící se žena

 • Nanášejte ráno na váš obvyklý denní krém nebo místo něj.
 • Lze použít v kombinaci s dalšími výrobky Eucerin Péče o pleť, například z řady Eucerin Anti-Pigment.
 • Vaše pleť je bezprostředně po aplikaci chráněna před sluncem – nemusíte čekat.
 • Na emulzi naneste make-up, pokud jej používáte.

Sluneční ochrana není důležitá pouze při opalování. Také každodenní mírné až střední působení slunečního záření pleť ovlivňuje. Proto je důležité začlenit sluneční ochranu do vaší pravidelné každodenní péče o pleť. Více si přečtěte ve článku Význam sluneční ochrany v pravidelné každodenní péči o pleť.

Tři kroky k optimální sluneční ochraně

1. Zvolte správný výrobek

Vyberte si výrobek, který poskytuje správnou úroveň ochrany pro vaši pleť. Měl by chránit před UVA i UVB zářením a také poskytovat obranu před vysoko-energetickým viditelným světlem. Také by měl být přizpůsoben potřebám Vaší pleti.

Přečtěte si více

2. Použijte správné množství

Je důležité použít dostatečné množství přípravku a aplikaci v pravidelných intervalech opakovat. Jako měřítko množství přípravku vám poslouží vaše dlaň. Na ochranu obličeje, krku a dekoltu doporučujeme použít silný pruh opalovacího přípravku v délce od špičky prostředníčku až ke konci dlaně.

Přečtěte si více

3. Nanášejte důkladně

Na některé oblasti snadno zapomínáme, proto vždy pamatujte také na uši a zadní stranu krku.

Přečtěte si více

Důležité pokyny k použití

 • Před sluněním naneste na pokožku v dostatečném množství a aplikaci pravidelně opakujte - zejména po plavání, pokud jste se zpotili nebo po sušení ručníkem - jen tak zachováte původní úroveň ochrany
 • Použití menšího množství významně snižuje úroveň ochrany
 • Nezůstávejte na slunci příliš dlouho, a to i po použití sluneční ochrany 
 • Přílišné vystavování pokožky slunci představuje vážné zdravotní riziko
 • Kojence a malé děti nevystavujte přímému slunci
 • Zamezte kontaktu s očima 
 • Výrobek nechte zcela vstřebat a dbejte, aby nedošlo k přímému kontaktu s oděvy a pevnými povrchy, na kterých by mohl zanechat skvrny

Použijte tento výrobek, pokud …

Hledáte opalovací přípravek s velmi vysokým ochranným faktorem pro ochranu obličeje před UVA a UVB zářením a také před negativními účinky vysokoenergetického viditelného světla:

Technologie  Advanced Spectral Technology značky Eucerin poskytuje velmi vysokou UVA/UVB ochranu a obranu proti vysokoenergetickému viditelnému světlu.

Chcete chránit pleť proti hyperpigmentaci vyvolané slunečním zářením, jako jsou například sluneční skvrny:

Emulze na opalování na obličej s depigmentačním účinkem Pigment Control SPF 50+ je špičkový přípravek na opalování s velmi vysokým ochranným faktorem, který pomáhá předcházet hyperpigmentaci vyvolané slunečním zářením. 

Chcete výrobek, který kromě ochrany pleti před dalšími projevy hyperpigmentace vyvolané slunečním zářením zmírňuje stávající tmavé skvrny:

Emulze na opalování na obličej s depigmentačním účinkem Pigment Control SPF 50+ obsahuje patentovaný thiamidol, který dle klinických testů prokazatelně účinně redukuje tmavé skvrny a brání jejich opakovanému výskytu pro sjednocený tón a zářivý vzhled pleti.

Vyzkoušejte jiný výrobek, pokud …

Chcete chránit váš obličej před dalšími známkami fotostárnutí, jako jsou vrásky:

Eucerin Emulze na opalování na obličej proti vráskám Photoaging Control SPF 50 je opalovací přípravek s vysokou úrovní ochrany určený pro prevenci předčasného stárnutí pleti a viditelnou redukci vrásek na obličeji a v dekoltu. 

Hledáte opalovací přípravek na obličej vhodný k použití po ošetření chemickým peelingem a/nebo laserem:

Eucerin Emulze na opalování na obličej proti vráskám Photoaging Control SPF 50 je dle klinických i dermatologických testů prokazatelně vhodná k použití po těchto zákrocích.

Hledáte tónovací opalovací přípravek:

Ochranný krémový gel na opalování na obličej Dry Touch Oil Control SPF 50+ světlý či středně tmavý poskytuje velmi vysokou sluneční ochranu a zároveň okamžitě sjednocuje tón pleti.

Máte aknózní pleť a chcete dosáhnout dlouhodobého zmatnění pleti a regulovat tvorbu kožního mazu:

Vyzkoušejte Eucerin Ochranný krémový gel na opalování na obličej Oil Control SPF 50+ nebo SPF 30.

Ingredience

Jak účinkuje

Nejen UV záření může poškozovat naši pokožku. Vysokoenergetické viditelné (HEVIS) světlo generuje volné radikály, které způsobují předčasné stárnutí pleti a vyvolávají poruchy pigmentace, jako jsou sluneční skvrny. Eucerin Emulze na opalování Pigment Control SPF 50+ obsahuje technologii Advanced Spectral Technology, která chrání pleť nejen před UV zářením, ale také před negativními účinky HEVIS světla. Složení podporuje vlastní mechanismus pleti pro obnovu DNA a poskytuje účinnou prevenci a redukci tmavých skvrn

Technologie Advanced Spectral Technology 
Špičkové širokospektrální a fotostabilní UVA/UVB filtry¹ v kombinaci s licochalconem A neutralizují volné radikály způsobené UVA zářením a HEVIS světlem. 

Ochrana DNA
Inovativní složení výrobků Pigment Control obsahuje také kyselinu glycyrrhetinovou, která podporuje vlastní mechanismus pokožky pro obnovu DNA. 

Thiamidol 
Tato jedinečná patentované složka působí na příčinu vzniku hyperpigmentace. Klinické a dermatologické testy prokázaly, že postupem času zmírňuje tmavé skvrny a při pravidelném používání zabraňuje jejich opakovanému výskytu.

(1) Odpovídají přísným standardům kladeným na ochranu před UVA a UVB zářením asociací Cosmetics Europe. Úroveň ochrany před UVA zářením je vyšší než je požadováno dle EU norem. 

Jak účinkuje

FAQ (6)

 • Co je hyperpigmentace a co ji způsobuje?

  Hyperpigmentace je pojem užívaný k označení oblastí nerovnoměrné pigmentace na pokožce. Projevuje se jako ztmavlé plochy nebo skvrny na pokožce, kvůli nimž pokožka získává nejednotný vzhled. Tyto tmavé skvrny jsou běžně označovány jako sluneční skvrny (nebo stařecké skvrny) a hyperpigmentace je také součástí kožních onemocnění, jako je melasma a pozánětlivá hyperpigmentace. Sluneční záření je pro vznik hyperpigmentace příčinou číslo jedna, neboť právě sluneční paprsky jsou hlavním spouštěčem tvorby melaninu, pigmentu, kvůli kterému získává naše pokožka své zbarvení. Právě proto je účinná ochrana proti UVA a UVB záření společně s obranou proti vysokoenergetickému viditelnému světlu tím nejdůležitějším krokem, kterým můžete pomoci chránit vaši pleť před projevy hyperpigmentace.

 • Jak poznám, který ochranný faktor (SPF) mám použít?

  Dostupné opalovací přípravky nabízejí čtyři rozdílné úrovně ochrany: nízkou (faktor 6 až 10), střední (15 až 25), vysokou (30 až 50) a velmi vysokou (50+). Čím je ochranný faktor vyšší, tím lépe je vaše pokožka chráněna. Je ale důležité přípravek nanášet důkladně (tak, abyste žádnou oblast nevynechali) a aplikaci v dostatečném množství opakovat každé dvě hodiny.

 • Jaký je rozdíl mezi UVA a UVB zářením?

  UVA paprsky pronikají hlubšími vrstvami kůže. V kůži vyvolávají tvorbu volných radikálů, které jsou příčinou oxidačního stresu a mohou vést k nepřímému poškození DNA (v průběhu času volné radikály modifikují buněčnou DNA). Nejčastěji je UVA záření spojováno s předčasným stárnutím pleti. Může být též spouštěcím faktorem slunečních alergií, jako je polymorfní světelná erupce. Také UVB záření může způsobovat alergie, ovšem v menší míře.

  UVB paprsky poskytují energii, kterou vaše pokožka potřebuje k syntéze vitamínu D a stimulují produkci melaninu, který způsobuje opálení pokožky. Nepronikají tak hluboko jako UVA paprsky, pouze do horních vrstev pokožky, způsobují však více okamžitého poškození pokožky, například spálení. UVB záření je přímo absorbováno buněčnou DNA, což může vést ke kožním onemocněním jako je aktinická keratóza a rakovina kůže.

  Oba typy UV záření mohou vyvolávat hyperpigmentaci a přispívat k problémům, jako jsou sluneční skvrny (známé též jako stařecké skvrny).

 • Co je vysokoenergetické viditelné světlo a proč před ním potřebuji svoji pokožku chránit?

  Spektrum slunečního záření zahrnuje ultrafialové, viditelné a infračervené světlo. Lidské oko vnímá viditelné sluneční světlo, ostatní záření jsou pro něj neviditelná. Část tohoto viditelného spektra se vyznačuje vysokou energií a je známá pod názvem vysokoenergetické viditelné světlo. Bývá též označováno zkratkou HEV a někdy také jako ‘modré světlo’ nebo ‘modrofialové světlo’.
   
  Stejně jako UVA záření, proniká vysokoenergetické viditelné světlo  do hlubších vrstev pokožky a může vyvolávat tvorbu volných radikálů. Tyto volné radikály jsou jednou z hlavních příčin fotostárnutí (předčasného stárnutí pokožky vlivem slunečního záření) a mohou také vyvolávat hyperpigmentaci

  Mnoho moderních opalovacích přípravků nabízí účinnou ochranu před UVA a UVB zářením, my vám však doporučujeme volit takové výrobky, které chrání též před nepříznivými účinky vysokoenergetického viditelného světla.

 • Proč by měla být sluneční ochrana pleti obličeje součástí pravidelné každodenní péče?

  Pleť obličeje je mnohem citlivější na UVA/UVB záření a vysokoenergetické viditelné světlo než pokožka na zbytku těla, neboť je vystavena slunci po celý rok. Sluneční ochrana vám pomůže zabránit poškození buněčné DNA způsobenému UV zářením, fotostárnutí (předčasnému stárnutí vlivem slunečního záření) a hyperpigmentaci. Pleť obličeje je důležité chránit, kdykoliv je vystavena slunci.

 • Mohu na opalovací emulzi na obličej nanést make-up?

  Emulze na opalování na obličej s depigmentačním účinkem Pigment Control SPF 50+ je ideální jako základ pod make-up. Můžete na ni bezpečně nanést tekutý i kompaktní pudrový make-up, aniž byste snížili úroveň sluneční ochrany. Nezapomeňte však, že sluneční ochranu je třeba pravidelně v průběhu celého dne opakovat.

Další doporučené produkty

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin