SPF 50+
 • 1/6
 • 2/6
 • 3/6
 • 4/6 Ocean Formula Logo
 • 5/6
 • 6/6
 • 1/6
 • 2/6
 • 3/6
 • 4/6 Ocean Formula Logo
 • 5/6
 • 6/6

Krémový gel na opalování Dry Touch Oil Control SPF 50+

0.0
0 recenzí
Velmi vysoká sluneční ochrana pro pokožku těla
Technologie Advanced Spectral Technology: Ochrana proti UVA/UVB záření a vysokoenergetickému viditelnému světlu (HEVIS)
Pro všechny typy pleti včetně citlivé, mastné a aknózní

Nelepivý, nemastný gelový opalovací krém pro suchý pocit pokožky

Tento ultralehký krémový gel na opalování je nejen příjemný na použití, ale i účinný. Rychle a bezezbytku se vstřebává a zanechává pokožku okamžitě suchou. Nabízí špičkovou ochranu pro všechny typy pleti. Technologie Advanced Spectral Technology vyvinutá značkou Eucerin zajišťuje vysokou ochranu proti UVA/UVB záření a ochranu proti vysokoenergetickému viditelnému světlu (HEVIS). Přípravek zároveň podporuje vlastní mechanismy pokožky pro opravu DNA a díky technologii Oil Control se zmatňujícími pigmenty zanechává pokožku okamžitě suchou na dotek.

Udržitelnost & Životní prostředí

Produkt neobsahuje mikroplasty  (dle znění definice UNEP)

Zjistit více o programu udržitelnosti

O produktu

Krémový gel pro suchý pocit pokožky: nelepivá, nemastná ochrana proti slunci pro pokožku těla

Hlavní příčinou poškození pokožky sluncem je UV záření, nicméně k tvorbě volných radikálů zatěžujících pokožku může rovněž přispívat i vysokoenergetické viditelné světlo (HEVIS).

Eucerin Krémový gel na opalování Dry Touch Oil Control SPF 50+ je ultralehký, nemastný opalovací krémový gel na tělo. Klinické a dermatologické testy prokázaly, že je vhodný pro všechny typy pokožky včetně citlivé, mastné a aknózní.

Tento opalovací krémový gel nabízí velmi vysokou ochranu proti UV záření: jeho UVA a UVB filtry splňují přísné standardy definované asociací Cosmetics Europe a stupeň ochrany proti UVA záření přesahuje minimální doporučení stanovená EU. Technologie Advanced Spectral Technology vyvinutá značkou Eucerin kombinuje širokopásmové, fotostabilní UVA/UVB filtry s účinky licochalkonu A, který neutralizuje volné radikály vznikající v pokožce působením UV záření a vysokoenergetického viditelného světla. Přípravek obsahuje také kyselinu glycyrrhetinovou, která podporuje vlastní mechanismy pokožky pro opravu DNA. Technologie Oil Control se zmatňujícími pigmenty se stará o to, aby byla pokožka ihned po aplikaci suchá na dotek.

Eucerin Krémový gel na opalování Dry Touch Oil Control SPF 50+ se rychle a bezezbytku vstřebává, je mimořádně odolný vůči vodě a potu a působí proti přilnavosti písku (písek se na pokožku méně lepí).

Klinické a dermatologické studie

Klinické a dermatologické studie prokázaly velmi dobrou kožní snášenlivost u citlivé pleti včetně mastné a aknózní pokožky. Produkt se prokázal jako vhodný pro horké a vlhké podnebí, ve kterém byl testován.

Klíčová zjištění

96 %

Vstřebává se během pár vteřin

95 %

Pokožka je okamžitě suchá na dotek

92 %

Ultralehká textura

92 %

Nelepivé, nemastné složení

Eucerin Krémový gel na opalování Dry Touch Oil Control SPF 50+ Studie se 120 ženami (18-55) Výsledky po 2 týdnech

Použití

Důležité pokyny pro použití

žena na pláži

 • Před sluněním naneste na pokožku v dostatečném množství a aplikaci pravidelně opakujte - zejména po plavání, pokud jste se zpotili nebo po sušení ručníkem - jen tak zachováte původní úroveň ochrany
 • Použití menšího množství významně snižuje úroveň ochrany
 • Nezůstávejte na slunci příliš dlouho a to i po použití sluneční ochrany
 • Přílišné vystavování pokožky slunci představuje vážné zdravotní riziko
 • Kojence a malé děti nevystavujte přímému slunci
 • Zamezte kontaktu s očima
 • Přípravek nechte zcela vstřebat a dbejte, aby nedošlo k přímému kontaktu s oděvy a pevnými povrchy, na kterých by mohl zanechat skvrny

Tři kroky k optimální sluneční ochraně

Vyberte si ten správný výrobek

Vyberte si výrobek, který nabízí tu správnou úroveň ochrany pro vaši pokožku. Měl by zajišťovat ochranu proti UVA a UVB záření a poskytovat obranu proti  vysokoenergetickému viditelnému světlu. Měl by také odpovídat vašemu typu a stavu pokožky.

Zjistit více

Použijte správné množství

Je důležité použít dostatečné množství přípravku a aplikaci v pravidelných intervalech opakovat. Jako měřítko množství přípravku vám poslouží vaše dlaň. Na každou očíslovanou oblast těla na obrázku (1-11) doporučujeme aplikovat silný pruh opalovacího přípravku (v délce od špičky prostředníčku až ke konci dlaně):

 • 1. Obličej a krk
 • 2 a 3. Obě paže
 • 4. Hrudník
 • 5. Břicho
 • 6 a 7. Horní část nohou (zepředu i zezadu)
 • 8 a 9. Dolní část nohou (zepředu i zezadu) a chodidla 
 • 10. Ramena a horní část zad
 • 11. Dolní část zad

Na celé tělo budete potřebovat množství odpovídající velikosti golfového míčku. Pro ochranu citlivé pleti obličeje a krku (1. oblast) vám doporučujeme použít jeden z našich přípravků na opalování pro pleť obličeje.

Zjistit více

Nanášejte důkladně

Dbejte, aby všechny odkryté oblasti pokožky byly adekvátně chráněny. Na některé oblasti snadno zapomínáme, proto vždy pamatujte také na uši a zadní stranu krku, záda a ramena, zadní stranu paží, ruce a nohy a oblasti okolo okrajů plavek. 
Výzkum značky Eucerin3 ukazuje, že v průměru přibližně 14  % zadní části ženského těla a 22 % zadní části mužského těla je pravidelně vystavováno slunečním paprskům zcela bez ochrany.   

3 - Interní studie společnosti Beiersdorf z roku 2016, která zkoumala používání sluneční ochrany na 52 osobách (29 ženách, 23 mužích)
Zjistit více

Použijte tento výrobek, pokud …

Hledáte výrobek sluneční ochrany s velmi vysokým faktorem pro citlivou, mastnou a aknózní pokožku těla:

Eucerin Krémový gel na opalování Dry Touch Oil Control SPF 50+ má ultralehkou texturu a rychle se vstřebává, navíc zanechává povrch pokožky okamžitě suchý na dotek. Klinické a dermatologické testy prokázaly, že je vhodný pro všechny typy pokožky, včetně citlivé, mastné a aknózní pokožky.

Hledáte výrobek sluneční ochrany, který vaše tělo ochrání před UVA a UVB zářením i negativními účinky vysokoenergetického viditelného světla:

Technologie Advanced Spectral Technology značky Eucerin nabízí vynikající UVA/UVB ochranu a obranu proti vysokoenergetickému viditelnému světlu.

Chcete najít výrobek na opalování, který nezanechává na pokožce bílé stopy:

Eucerin Krémový gel na opalování Dry Touch Oil Control SPF 50+ má ultralehkou texturu, která se rychle vstřebává a zanechává 0% stop.

Vyzkoušejte jiný výrobek, pokud …

Hledáte výrobek se všemi výhodami Eucerin Krémového gelu na opalování Dry Touch Oil Control SPF 50+, ale s nižším SPF:

Vyzkoušejte Eucerin Krémový gel na opalování Dry Touch Oil Control SPF 30.

Hledáte výrobek sluneční ochrany s vysokým faktorem bez mastného pocitu na pokožce určený pro mastnou a aknózní pokožku, ale dáváte přednost výrobku v aerosolovém spreji:

Eucerin Transparentní sprej na opalování Dry Touch Oil Control SPF 50 umožňuje nepřetržité rozprašování z mnoha úhlů a usnadňuje aplikaci i na ty oblasti těla, které často vynecháváme. 

Hledáte výrobek sluneční ochrany s vysokým faktorem bez mastného pocitu na pokožce určený pro mastnou a aknózní pokožku, ale chcete jiný, než aerosolový formát spreje.

Vyzkoušejte Eucerin Transparentní sprej na opalování Dry Touch Oil Control SPF 50+ s pumpičkovým rozprašovačem. 

Hledáte výrobek sluneční ochrany s velmi vysokým nebo vysokým faktorem pro mastnou a aknózní pleť obličeje:

Vyzkoušejte Eucerin Ochranný krémový gel na opalování na obličej Oil Control SPF 50+ nebo SPF 30.

Ingredience

Jak přípravky na opalování Eucerin Sensitive Protect účinkují

Oceam Formula Logo
*složení respektující oceány

Nejen UV záření může poškozovat naši pokožku. Vysokoenergetické viditelné světlo vyvolává tvorbu volných radikálů, které způsobují fotostárnutí (předčasné stárnutí pokožky způsobené sluncem)a ani vysoká UV ochrana před ním neposkytuje dostatečnou prevenci. Složení výrobků na opalování Eucerin Sensitive Protect obsahuje technologii Advanced Spectral Technology, která kromě UV ochrany poskytuje citlivé pokožce také obranu před negativními účinky vysokoenergetického viditelného světla a zároveň podporuje vlastní mechanismus pokožky na obnovu DNA.


Technologie Advanced Spectral Technology

Špičkové širokospektrální a fotostabilní UVA/UVB filtry¹ v kombinaci s licochalconem A pro neutralizaci volných radikálů vyvolaných UVA zářením a vysokoenergetickým viditelným světlem

Ochrana DNA
Kyselina glycyrrhetinová, silný antioxidant, podporuje vlastní mechanismus pokožky na obnovu DNA.

Výrobky zklidňují citlivou pokožku a chrání ji před poškozením vlivem slunečního záření. 

1 Odpovídají přísným standardům kladeným na ochranu před UVA a UVB zářením asociací Cosmetics Europe. Úroveň ochrany před UVA zářením je vyšší než je požadováno dle EU norem. 

Jak účinkuje

FAQ (5)

 • Jak poznám, který ochranný faktor (SPF) mám použít?

  Dostupné opalovací přípravky nabízejí čtyři rozdílné úrovně ochrany: nízkou (faktor 6 až 10), střední (15 až 25), vysokou (30 až 50) a velmi vysokou (50+). Čím je ochranný faktor vyšší, tím lépe je vaše pokožka chráněna. Je ale důležité přípravek nanášet důkladně (tak, abyste žádnou oblast nevynechali) a aplikaci v dostatečném množství opakovat každé dvě hodiny.

 • Jaký je rozdíl mezi UVA a UVB zářením?

  UVA paprsky pronikají hlubšími vrstvami kůže. V kůži vyvolávají tvorbu volných radikálů, které jsou příčinou oxidačního stresu a mohou vést k nepřímému poškození DNA (v průběhu času volné radikály modifikují buněčnou DNA). Nejčastěji je UVA záření spojováno s fotostárnutím (předčasným stárnutím pokožky působením slunečního záření). Může být též spouštěcím faktorem slunečních alergií, jako je polymorfní světelná erupce (PLE). Také UVB záření může způsobovat alergie, ovšem v menší míře.

  UVB paprsky poskytují energii, kterou vaše pokožka potřebuje k syntéze vitamínu D a stimulují produkci melaninu, který způsobuje opálení pokožky. Nepronikají tak hluboko jako UVA paprsky, pouze do horních vrstev pokožky, způsobují však více okamžitého poškození pokožky, například spálení. UVB záření je přímo absorbováno buněčnou DNA, což může vést ke kožním onemocněním jako je aktinická keratóza a rakovina kůže.

  Oba typy UV záření mohou vyvolávat hyperpigmentaci a přispívat k problémům, jako jsou sluneční skvrny (známé též jako stařecké skvrny) a melasma.

 • Co je vysokoenergetické viditelné světlo a proč před ním potřebuji svoji pokožku chránit?

  Spektrum slunečního záření zahrnuje ultrafialové, viditelné a infračervené světlo. Lidské oko vnímá viditelné sluneční světlo, ostatní záření jsou pro něj neviditelná. Část tohoto viditelného spektra se vyznačuje vysokou energií a je známá pod názvem vysokoenergetické viditelné světlo. Bývá též označováno jako HEVIS světlo, HEV světlo, HEVL a někdy také jako ‘modré světlo’ nebo  ’modrofialové světlo’.
   
  Stejně jako UVA záření, proniká vysokoenergetické viditelné světlo do hlubších vrstev pokožky (dermis) a může vyvolávat tvorbu volných radikálů. Tyto volné radikály jsou jednou z hlavních příčin fotostárnutím (předčasného stárnutí pokožky vlivem slunečního záření). Ovlivňují kožní buňky a rozkládají kolagen a elastin, které naší pokožce zajišťují plný a mladistvý vzhled. Vysokoenergetické viditelné světlo je též spojováno s nerovnoměrnou pigmentací pokožky a s melasmatem.

  Mnoho moderních opalovacích přípravků nabízí účinnou ochranu před UVA a UVB zářením, my vám však doporučujeme volit takové výrobky, které chrání též před nepříznivými účinky vysokoenergetického viditelného světla. Tyto výrobky poskytnou vaší pokožce spolehlivou ochranu před fotostárnutím a v dlouhodobém horizontu mohou též pomoci v boji proti viditelným známkám stárnutí pokožky.

 • Jak se liší výrobky na opalování, které jsou "voděodolné", "extra voděodolné" a "odolné proti potu"?

  Tyto pojmy jsou definovány asociací Cosmetics Europe a naše přípravky se řídí doporučeními této asociace. Aby byl přípravek označen za voděodolný, musí si zachovat polovinu svých slunečních ochranných filtrů po dvou 20 minutových pobytech ve vodě. Aby přípravek splnil kritéria pro označení extra voděodolný, musí si zachovat polovinu svých slunečních ochranných filtrů po čtyřech 20 minutových pobytech ve vodě.
   
  Pro označení odolný proti potu si výrobek musí zachovat alespoň polovinu svých slunečních ochranných filtrů ve zkušebních podmínkách, tj. měření slunečních ochranných filtrů před i poté, co byly testované osoby v sauně vystaveny vysoké teplotě a vlhkosti, které vyvolaly pocení. Jakmile jsou na zádech jasně viditelné kapky potu, indukce potu se zastaví. Následné měření probíhá poté, co pokožka zcela uschne.

 • Co znamená, že je přípravek odolný vůči písku?

  Odolný vůči písku znamená, že při použití tohoto výrobku se písek nebude lepit na pokožku. 95% respondentů ve spotřebitelském průzkumu souhlasilo, že písek se po aplikaci výrobku nepřichycuje na pokožku1, protože Eucerin Krémový gel na opalování Dry Touch Oil Control SPF 50+ má ultralehkou texturu, která se rychle vstřebává. Bez lepivého a mastného pocitu na pokožce.
   
   1 Společnost Beiersdorf, uživatelská studie, Španělsko, duben-květen 2019. Výzkum proběhl u 120 žen ve věku od 18 do 55 let, které všechny pravidelně používají výrobky na opalování pro pokožku těla. Tyto výsledky uvedly po dvou týdnech pravidelného používání.

Další doporučené produkty

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin