• (2)
Ukázat recenze Napsat recenzi

Eucerin Ochranný krémový gel na opalování na obličej Oil Control SPF 50+

Sluneční ochrana pro mastnou a aknózní pleť obličeje

Chrání před slunečním poškozením pleti. Ultra lehké a nemastné složení.

Eucerin Ochranný krémový gel na opalování na obličej Oil Control SPF 50+ je přípravek na opalování pro každodenní použití s velmi vysokým ochranným slunečním faktorem vyvinutý speciálně pro mastnou a aknózní pleť obličeje. Kombinuje vynikající fotoochranu proti slunečnímu poškození pleti a aktivní řešení pro zlepšení vašeho kožního problému.

Za prvé, jeho systém vysoce účinných a fotostabilních UVA/UVB filtrů, který je v souladu se standardy Cosmetics Europe – Asociace pro osobní péči (dříve pod jménem Colipa), poskytuje spolehlivou ochranu.

Za druhé, kombinace licochalconu A a kyseliny glycyrrhetinové poskytuje biologickou ochranu buněk. Licochalcon A je silný, přírodní antioxidant, který chrání kožní buňky před poškozením volnými radikály, zatímco kyselina glycyrrhetinová chrání DNA tím, že podporuje pleti vlastní ochranné a reparační mechanismy DNA.

Nakonec, jeho speciálně vyvinutá technologie Oil Control řeší specifické potřeby mastné a aknózní pleti. Složení s L-karnitinem regulujícím tvorbu mazu a kombinací tří zmatňujících pigmentů, které zároveň vstřebávají tuky, zanechává okamžitý a dlouhotrvající matný efekt na pokožce, a to i v teplém a vlhkém podnebí.

Eucerin Ochranný krémový gel na opalování na obličej Oil Control SPF 50+ je nekomedogenní, bez parfemace a parabenů a ideální jako podklad pod make-up.

Klinické studie

Klinické studie prokázaly velmi dobrou kožní snášenlivost Eucerin Ochranného krémového gelu na opalování na obličej Oil Control SPF 50+, a to i u pacientů s citlivou a mastnou, aknózní pletí.
Účinnost zmatňujícího složení s L-karnitinem regulujícím tvorbu mazu a pigmenty, které vstřebávají tuky, byla dále testována a posuzována v PIU (uživatelských) studiích.

Klíčová zjištění

Studie na 325 účastnících s mastnou, aknózní pletí prokázaly vynikající výsledky (2). Účastníci uvedli:

 • Ultra lehká konzistence (95 %)
 • Dlouhotrvající suchý a matný povrch (94 %)
 • Bez lesku několik hodin po aplikaci (93 %)
 • Okamžité vstřebání (98 %)

Ženy s mastnou až smíšenou pletí potvrdily po čtyřech týdnech používání výrobku (3):

 • Méně mastná pleť (90 %)
 • Účinná regulace mazu (81 %)
 • Bez ucpávání pórů (86 %)
Obličej ženy po nanesení metodou rozděleného obličeje
Levá strana: Kontrolní přípravek na opalování (1) | Pravá strana: Eucerin Krémový gel na opalování Oil Control (1)

(1) Nanášení na rozdělený obličej – Eucerin Ochranný krémový gel na opalování na obličej Oil Control SPF 50+ (pravá strana) a kontrolní přípravek na opalování SPF 50+ (levá strana). Klinické fotografie byly pořízeny 5 min. po aplikaci výrobku. Ukázka je pouze příklad, individuální výsledky se mohou lišit. (2) Ve dvou kombinovaných uživatelských studiích, používalo 325 žen se smíšenou, mastnou a aknózní pletí Eucerin Oil Control SPF 50+ cca jednou za den po dobu dvou týdnů. Studie byly provedeny v horkém a vlhkém podnebí (Thajsko a Španělsko). (3) Výsledky klinické studie zahrnující 40 žen se smíšenou až mastnou pletí. Eucerin Oil Control SPF 50+ byl používán dvakrát denně po dobu čtyř týdnů.

Ingredience

Použití


 • Nanášejte každé ráno před pobytem na slunci a aplikaci často opakujte, abyste zachovali původní ochranu.
 • Nezůstávejte na slunci příliš dlouho, i když jste použili sluneční ochranu. Nadměrné vystavování slunci vážně ohrožuje zdraví.
Žena při nanášení sluneční ochrany

Pro vaši každodenní péči

Žena při používání čisticí pleťové vody.

Pomocí Eucerin Jemné čisticí pleťové vody DermoPURIFYER připravte pleť na další kroky.

Žena při používání séra

V případě potřeby naneste na aknózní pleť předepsanou léčbu. Nebo vaši pleť ošetřete pomocí Eucerin Intenzivního séra DermoPURIFYER.

Žena při nanášení krému

Pokud na aknózní pleť používáte předepsanou léčbu, naneste Eucerin Intenzivní hydratační denní krém DermoPURIFYER SPF 30. Pokud nepoužíváte medicínskou léčbu, naneste jemně Eucerin Zmatňující denní krém DermoPURIFYER.

Žena při nanášení krému na opalování

Naneste Eucerin Ochranný krémový gel na opalování Oil Control SPF 50+ a pečlivě se vyhýbejte kontaktu s očima. Nechte úplně vstřebat a zamezte přímému kontaktu s oblečením a zpevněnými plochami, kde by výrobek mohl zanechat skvrny.

Žena při nanášení make-upu

Použijte Eucerin Zklidňující krycí korektor DermoPURIFYER pro zmírnění vzhledu a korekci nedokonalostí nebo použijte nekomedogenní make-up bez parfemace určený pro aknózní pleť.

Doporučení a varování

Použijte tento výrobek, pokud …

Vyzkoušejte jiný výrobek, pokud …

Máte mastnou, aknózní nebo citlivou pleť a hledáte velmi vysokou sluneční ochranu speciálně pro váš obličej.
Dáváte přednost přípravku na opalování s ultra lehkou konzistencí.
Chcete přípravek na opalování na obličej se suchým a matným povrchem:

technologie Oil Control v Eucerin Krémovém gelu na opalování Oil Control SPF 50+ poskytuje okamžitý a dlouhotrvající suchý a matný povrch díky své lehké a suché konzistenci a účinku regulace mazu.

Chcete předejít stopám po akné způsobeným sluncem:

technologie Oil Control v Eucerin Krémovém gelu na opalování Oil Control SPF 50+ poskytuje okamžitý a dlouhotrvající suchý a matný povrch díky své lehké a suché konzistenci a účinku regulace mazu.

Máte suchou pleť obličeje.

Často kladené otázky

Jaký SPF faktor bych měl/a používat?

Citlivost na slunce se u každého z nás liší. Například, pokud máte citlivou nebo aknózní pleť, vždy používejte vysoký nebo velmi vysoký SPF. SFP, nebo ochranný sluneční faktor vyjadřuje, o kolik déle bude pokožce trvat, než dojde ke spálení ve srovnání s pokožkou nechráněnou. Například osoba, která se spálí po 30 minutách bez opalovacího přípravku, může být chráněna po dobu 300 minut, pokud použije přípravek na opalování. Tento SPF však závisí na použití dostatečného množství výrobku. Doporučujeme zůstávat na slunci pouze po 60 % doby určené SPF a mít na vědomí, že k poškození pleti může dojít ještě předtím, než je spálení patrné. V případě jakékoli pochybnosti o vaší individuální kožní snášenlivosti, požádejte o radu dermatologa.

Proč potřebuji speciální péči při opalování, pokud mám aknózní pleť?

Aknózní pleť má své vlastní specifické potřeby. Například, léky na akné způsobují fotosenzitivitu pleti a pleť je tedy náchylnější ke slunečnímu poškození. Aknózní pleť typicky doprovází zvýšená tvorba mazu, již lze regulovat pomocí speciálních složení péče na opalování. Významným problémem jsou nakonec hyperpigmentované makuly, neboť stopy po akné jsou vystaveny vyššímu riziku sluncem vyvolané pigmentace. Speciální krémy na opalování řeší každý z těchto problémů.

Proč je vhodné začlenit sluneční ochranu pleti obličeje slunce do mé každodenní pravidelné péče?

Pleť obličeje je po celý rok více vystavována slunci, než pokožka zbytku těla, a proto je ohroženější škodlivým UVA/UVB zářením. Chcete-li předejít poškození buněčné DNA, fotostárnutí a hyperpigmentaci, je důležité chránit pleť obličeje, kdykoliv je vystavena slunci.

Musím použít další krém na opalování, pokud již používám Eucerin Intenzivní hydratační denní krém DermoPURIFYER SPF 30?

Pokud jste venku delší dobu a trávíte čas ve vodě, nebo se potíte, doporučujeme použít i speciální sluneční ochranu a je-li to nutné, použijte velmi vysoký SPF, např. 50+.

Mohu přes krém na opalování použít make-up?

Eucerin Krémový gel na opalování Oil Control SPF 50+ je ideální podklad pod make-up. Je bezpečné použít pudr i make-up, aniž by ovlivňovaly sluneční ochranu. Nezapomeňte však nanášet krém na opalování pravidelně během dne.

Jaký je rozdíl mezi UVA a UVB zářením?

Dlouhovlnné UVA (ultrafialové A) záření vyzařované sluncem proniká hluboko do pokožky a je hlavní příčnou oxidačního stresu. Má na svědomí dlouhodobé sluneční poškození, jako je stárnutí pokožky a rakovinu kůže, stejně jako polymorfní světelné erupce (PLE), takzvané sluneční alergie. Krátkovlnné UVB záření, na druhou stranu, způsobuje okamžité viditelné poškození pokožky, běžně známé jako spálení pokožky. Toto záření neproniká tak hluboko do pokožky jako UVA a je hlavní příčinou poškození buněčné DNA.

Může krém na opalování ucpat mé póry a vést k tvorbě pupínků?

Někteří pacienti s mastnou, aknózní pletí se obávají, že opalovací krémy zhoršují stav jejich pleti (ucpané póry, pupínky atd.) a zanechávají nepříjemný pocit na pleti. Složení vyvinuté na míru, jako je Eucerin Krémový gel na opalování Oil Control SPF 50+ s L-karnitinem regulujícím tvorbu mazu má lehkou konzistenci, která nabízí příjemný pocit na pleti a zanechává okamžitě suchý a matný povrch s dlouhotrvajícím účinkem regulace lesku.

Eucerin Sluneční ochrana Vysoce kvalitní UV ochrana pro individuální potřeby Vaší pokožky

Eucerin řada sluneční ochrany nabízí komplexní ochranu proti poškození pokožky v důsledku UV záření, vhodnou pro každý typ pokožky. Všechny přípravky obsahují vysoce účinný systém fotostabilních UVA a UVB filtrů a mnohé nabízejí také ochranu před poškozením DNA. Přípravky na opalování jsou formulované speciálně pro různé typy pokožky (normální, suchá, mastná, aknózní), na obličej i tělo. Řada nabízí speciálně vyvinuté přípravky pro kojence, děti a dospělé, a dokonce i výrobky vhodné pro použití při kožních onemocněních, jako jsou sluneční alergie, akné nebo atopický ekzém. Složení všech výrobků mají lehkou konzistenci, snadno se roztírají a rychle vstřebávají. Obsahují pouze vybrané účinné složky s klinicky prokázanou účinnosti a kožní snášenlivostí.

Celkové hodnocení
 • (2)
4 z 5 bodů / 2 recenzí
5 Stars
0
4 Stars
2
3 Stars
0
2 Stars
0
1 Star
0
Stále se snažíme zlepšovat naše výrobky.
Sdělte nám svůj názor a ohodnoťte náš výrobek.
Jiřina,

skvěý produkt

Nemastný a lehký.
Majkl,

Nejlepší!

Nejlepší opalovák na obličej. Nemastí, zmatní, lehký. Používám pořád a díky za něj.

Eucerin Exkluziv Klub

Staňte se členem!

eucerin klub

 • Nabízíme užitečné informace, jak správně pečovat o různé typy pleti. 
 • Budete dostávat zprávy o novinkách a výhodných akčních nabídkách jako první.
 • Můžete se účastnit soutěží a exkluzivních testování produktů zdarma.