SPF 50+
 • 1/7
 • 2/7
 • 3/7
 • 4/7 Ocean Formula Logo
 • 5/7
 • 6/7
 • 7/7
 • 1/7
 • 2/7
 • 3/7
 • 4/7 Ocean Formula Logo
 • 5/7
 • 6/7
 • 7/7

Ochranný krémový gel na opalování na obličej Oil Control SPF 50+

4.8
9 recenzí
Vysoký stupeň sluneční ochrany určený pro pleť obličeje
Technologie Advanced Spectral Technology: ochrana před UVA/UVB zářením a vysokoenergetickým viditelným světlem (HEVIS)
Pro mastnou pleť, pro pleť se sklonem k akné

Špičkový opalovací přípravek na obličej pro mastnou a aknózní pleť s 8hodinovým zmatňujícím efektem proti lesku pleti.

Technologie Advanced Spectral Technology značky Eucerin poskytuje vysoký ochranný faktor proti UVA/UVB záření i obranu před vysokoenergetickým viditelným světlem. Tento opalovací přípravek také podporuje vlastní mechanismus pleti na obnovu DNA.

Udržitelnost & Životní prostředí

Produkt neobsahuje mikroplasty  (dle znění definice UNEP)

Zjistit více o programu udržitelnosti

O produktu

Krémový gel na opalování na obličej pro mastnou a aknózní pleť

UV záření je hlavní příčinou poškození pleti slunečním zářením, ale i vysokoenergetické viditelné světlo může vyvolávat tvorbu volných radikálů, které pro pleť představují další zátěž.

Eucerin Ochranný krémový gel na opalování na obličej Oil Control SPF 50+ je výrobek sluneční ochrany pro každodenní použití pro mastnou a aknózní pleť obličeje. Technologie Advanced Spectral Technology kombinuje širokospektrální a fotostabilní UVA/UVB filtry¹ pro vysokou UV ochranu s licochalconem A, který neutralizuje volné radikály vyvolané působením UV záření a vysokoenergetického viditelného světla. Opalovací krémový gel obsahuje také kyselinu glycyrrhetinovou pro posílení vlastního mechanismu pleti na obnovu DNA. Technologie Oil Control Technology regulující tvorbu kožního mazu s obsahem L-karnitinu a absorpčními mikročásticemi pleti poskytuje okamžitý zmatňující účinek a dlouhodobý, až 8hodinový, zmatňující efekt proti lesku pleti.

Eucerin Ochranný krémový gel na opalování na obličej Oil Control SPF 50+ je bez parfemace a má ultralehkou nemastnou konzistenci. Klinické a dermatologické studie potvrzují jeho dobrou kožní snášenlivost u citlivé a aknózní pleti.

1 - Odpovídají přísným standardům kladeným na ochranu před UVA a UVB zářením asociací Cosmetics Europe. Úroveň ochrany před UVA zářením je vyšší než je požadováno dle EU norem.

Použití

Sluneční ochrana jako součást vaší pravidelné každodenní péče

 • Nanášejte ráno na váš obvyklý denní krém nebo místo něj.
 • Vysoký ochranný sluneční faktor je obzvláště důležitý pokud užíváte léky na akné nebo po použití peelingového přípravku, neboť v obou uvedených případech může být citlivost pleti na slunce vyšší.
 • Lze použít v kombinaci s dalšími výrobky Eucerin péče o pleť, například z řady Eucerin DermoPure.
 • Vaše pleť je bezprostředně po aplikaci chráněna před sluncem – nemusíte čekat.
 • Na krémový gel naneste make-up, pokud jej používáte.

Sluneční ochrana není důležitá pouze při opalování. Také každodenní mírné až střední působení slunečního záření pleť ovlivňuje. Proto je důležité začlenit sluneční ochranu do vaší pravidelné každodenní péče o pleť. Více si přečtěte v článku Význam sluneční ochrany v pravidelné každodenní péči.

Tři kroky k optimální sluneční ochraně

1. Zvolte správný výrobek

Vyberte si výrobek, který poskytuje správnou úroveň ochrany pro vaši pleť. Měl by chránit před UVA i UVB zářením a také poskytovat obranu před vysokoenergetickým viditelným světlem. Také by měl být přizpůsoben potřebám Vaší pleti.

Zjistit více

2. Použijte správné množství

Je důležité použít dostatečné množství přípravku a aplikaci v pravidelných intervalech opakovat. Jako měřítko množství přípravku vám poslouží vaše dlaň. Na ochranu obličeje, krku a dekoltu doporučujeme použít silný pruh přípravku v délce od špičky prostředníčku až ke konci dlaně.

Zjistit více

3. Nanášejte důkladně

Na některé oblasti snadno zapomínáme, proto vždy pamatujte také na uši a zadní stranu krku. Pokud máte pleš nebo řídké vlasy, naneste krém i na vlasovou pokožku.

Zjistit více

Důležité pokyny pro použití

 • Před sluněním naneste na pleť v dostatečném množství a aplikaci pravidelně opakujte - zejména po plavání, pokud jste se zpotili nebo po sušení ručníkem - jen tak zachováte původní úroveň ochrany
 • Použití menšího množství významně snižuje úroveň ochrany
 • Nezůstávejte na slunci příliš dlouho, a to i po použití sluneční ochrany 
 • Přílišné vystavování pleti slunci představuje vážné zdravotní riziko
 • Kojence a malé děti nevystavujte přímému slunci
 • Zamezte kontaktu s očima 
 • Výrobek nechte zcela vstřebat a dbejte, aby nedošlo k přímému kontaktu s oděvy a pevnými povrchy, na kterých by mohl zanechat skvrny

Doporučení a varování

Použijte tento výrobek, pokud …

Máte mastnou, aknózní pleť a hledáte opalovací přípravek s velmi vysokým ochranným faktorem pro pleť obličeje:

Eucerin Ochranný krémový gel na opalování na obličej Oil Control SPF 50+ poskytuje velmi vysoký stupeň ochrany a byl vyvinut speciálně pro váš typ pleti.

Hledáte opalovací přípravek s ultralehkou konzistencí:

Eucerin Ochranný krémový gel na opalování na obličej Oil Control SPF 50+ je ultralehký, nemastný a nelepivý, rychle a snadno se vstřebává. Je rovněž nekomedogenní.

Hledáte opalovací přípravek, který zabrání, aby vaše pleť vypadala mastná a lesklá:

Eucerin Ochranný krémový gel na opalování na obličej Oil Control SPF 50+ má 8-hodinový zmatňující účinek. Technologie regulující tvorbu kožního mazu Oil Control Technology obsažená ve složení přináší okamžitý i dlouhodobý zmatňující efekt díky složení, které reguluje tvorbu kožního mazu a absorbuje nadbytečný maz na povrchu pleti.

Chcete zabránit vzniku pigmentových znamének po akné způsobených slunečním zářením:

Eucerin Ochranný krémový gel na opalování na obličej Oil Control SPF 50+ vaši pleť ochrání před pigmentací vlivem slunečního záření.

Vyzkoušejte jiný přípravek, pokud …

Máte mastnou, aknózní pleť a hledáte opalovací přípravek na obličej s SPF nižším než 50+:

Vyzkoušejte Eucerin Ochranný krémový gel na opalování na obličej Oil Control SPF 30.

Máte suchou, citlivou pleť a hledáte opalovací přípravek na obličej, který poskytuje velmi vysoký stupeň ochrany:

Vyzkoušejte Eucerin Vysoce ochranný krém na opalování na obličej Sensitive Protect SPF 50+.

Máte mastnou pokožku a hledáte tělový opalovací krém, který poskytuje vysoký nebo velmi vysoký stupeň ochrany:

Vyzkoušejte Eucerin Transparentní sprej na opalování Dry Touch Oil Control SPF 50 nebo Eucerin Transparentní sprej na opalování Dry Touch Oil Control SPF 50+.

Hledáte opalovací přípravek s vysokým ochranným faktorem vhodný speciálně pro děti:

Vyzkoušejte Eucerin Dětský sprej na opalování Sensitive Protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+.

Ingredience

Jak účinkuje

Oceam Formula Logo
*složení respektující oceány

Nejen UV záření může poškozovat naši pleť. Také vysokoenergetické viditelné světlo může vyvolávat tvorbu volných radikálů, způsobovat fotostárnutí (předčasné stárnutí pleti způsobené sluncem) a zhoršovat projevy hyperpigmentace, k nimž je náchylná zejména mastná a aknózní pleť. Ochranné krémové gely na opalování na obličej Oil Control SPF 50+ a SPF 30 obsahují technologii Advanced Spectral Technology, která poskytuje pleti více než ochranu před UV zářením - chrání ji také před negativními účinky vysokoenergetického viditelného světla. Výrobky také podporují vlastní mechanismus pleti na obnovu DNA a obsahují osvědčenou technologii značky Eucerin Oil Control, která pomáhá regulovat tvorbu kožního mazu a zlepšuje stav a vzhled mastné, aknózní pleti. 

Technologie Advanced Spectral Technology
Kombinace špičkových širokospektrálních a fotostabilních UVA/UVB filtrů¹ s licochalconem A neutralizuje volné radikály vyvolané UVA zářením a vysokoenergetickým viditelným světlem

Ochrana DNA 
Krémový gel na opalování pro mastnou pleť obsahuje také kyselinu glycyrrhetinovou, která podporuje vlastní mechanismus pokožky na obnovu DNA. 

Technologie Oil Control 
Technologie Oil Control regulující tvorbu kožního mazu kombinuje absorpční mikročástice s L-karnitinem pro redukci množství kožního mazu v pleti. Mikročástice vstřebávají veškerý přebytečný kožní maz a pleť zanechávají na pohled suchou a matnou. Technologie Oil Control značky Eucerin poskytuje pleti dlouhodobý, až 8hodinový, zmatňující efekt proti lesku pleti

1 Odpovídají přísným standardům kladeným na ochranu před UVA a UVB zářením asociací Cosmetics Europe. Úroveň ochrany před UVA zářením je vyšší než je požadováno dle EU norem. 

FAQ (7)

 • Jak poznám, který ochranný faktor (SPF) mám použít?

  Dostupné opalovací přípravky nabízejí čtyři rozdílné úrovně ochrany: nízkou (faktor 6 až 10), střední (15 až 25), vysokou (30 až 50) a velmi vysokou (50+). Čím je ochranný faktor vyšší, tím lépe je vaše pokožka chráněna. Je ale důležité přípravek nanášet důkladně (tak, abyste žádnou oblast nevynechali) a aplikaci v dostatečném množství opakovat každé dvě hodiny.

 • Může opalovací přípravek ucpat mé póry a vést ke vzniku pupínků?

  Někteří lidé s mastnou a aknózní pletí mají obavy, že opalovací přípravky jejich příznaky zhorší, a proto se sluneční ochraně zcela vyhýbají. Přípravky se speciálním složením, jako je právě Eucerin Ochranný krémový gel na opalování na obličej Oil Control SPF 50+, byly vyvinuty, aby vyhovovaly i mastné a aknózní pleti. Ultralehké složení obsahuje technologii regulující tvorbu kožního mazu Oil Control Technology s L-karnitinem a absorpčními mikročásticemi. Zanechává na pleti okamžitý zmatňující účinek a má dlouhodobý, až 8hodinový, zmatňující efekt proti lesku pleti.

 • Má pleť je náchylná k akné. Potřebuji zvláštní přípravky na opalování?

  Ano. Účinná sluneční ochrana je nezbytná pro všechny typy pleti a z několika důvodů je obzvláště důležitá právě pro pleť se sklony k akné:

  1. Chrání před hyperpigmentací: Když dojde k poranění kožní tkáně − což je případ pupínků a akné − může dojít k nahromadění nadměrného množství melaninu (kožního pigmentu) na jednom místě. Tento přebytečný melanin na místě zůstává i po zahojení pupínku a zanechává pigmentové znaménko. Takováto pigmentová znaménka jsou na slunce obzvláště citlivá a správná sluneční ochrana zabrání jejich ztmavnutí a zvýraznění.
  2. Zabraňuje vysušování pleti: I mastná pleť potřebuje hydrataci. Nadměrné slunění způsobuje její vysušení a mazové žlázy (které produkují kožní maz dodávající pleti potřebnou mastnotu) přepnou na vysokou výkonnost. Nadbytečný kožní maz představuje jedno z klíčových stádií vývoje pupínků. Když pleť vysychá, její vnější vrstvy ztvrdnou, a to může být překážkou přirozenému olupování kožních buněk. Odumřelé kožní buňky se mohou hromadit, ucpávat póry a tím zhoršovat akné.

  Je též důležité mít na paměti, že některé léky proti akné a peelingové přípravky mohou zvýšit citlivost pleti na slunce a její náchylnost k poškození slunečním zářením. Složení Eucerin Ochranného krémového gelu na opalování na obličej Oil Control je ideální pro pleť, jejíž citlivost byla zvýšena léky nebo peelingem. Doporučujeme vám použít Eucerin Ochranný krémový gel na opalování na obličej Oil Control SPF 50+. Vyšší ochranný sluneční faktor (SPF) poskytne vaší pleti potřebnou ochranu. Obě varianty přípravku s SPF 30 i  SPF 50+ jsou nekomedogenní, což znamená, že neobsahují látky, které by mohly ucpávat póry a spustit výsev pupínků.

  Ultralehké složení obsahuje technologii regulující tvorbu kožního mazu Oil Control Technology s L-karnitinem a absorpčními mikročásticemi. Zanechává na pleti okamžitý zmatňující účinek a má dlouhodobý, až 8hodinový, zmatňující efekt proti lesku pleti.

 • Proč by měla být sluneční ochrana pleti obličeje součástí mé pravidelné každodenní péče?

  Pleť obličeje je mnohem citlivější na UVA/UVB záření a vysokoenergetické viditelné světlo než pokožka na zbytku těla, neboť je vystavena slunci po celý rok. Sluneční ochrana vám pomůže zabránit poškození buněčné DNA způsobenému UV zářením, fotostárnutí (předčasnému stárnutí vlivem slunečního záření) a hyperpigmentaci. Pleť obličeje je důležité chránit, kdykoliv je vystavena slunci.

 • Mohu na přípravek na opalování nanést make-up? 

  Ano. Eucerin Ochranný krémový gel na opalování na obličej Oil Control SPF 50+ představuje ideální bázi jak pro tekutý, tak i pro pudrový make-up, který lze aplikovat, aniž by došlo ke snížení úrovně sluneční ochrany. 

 • Jaký je rozdíl mezi UVA a UVB zářením?

  UVA paprsky pronikají hlubšími vrstvami kůže. V kůži vyvolávají tvorbu volných radikálů, které jsou příčinou oxidačního stresu a mohou vést k nepřímému poškození DNA (v průběhu času volné radikály modifikují buněčnou DNA). Nejčastěji je UVA záření spojováno s předčasným stárnutím pleti. Může být též spouštěcím faktorem slunečních alergií, jako je polymorfní světelná erupce (PLE). Také UVB záření může způsobovat alergie, ovšem v menší míře.

  UVB paprsky poskytují energii, kterou vaše pokožka potřebuje k syntéze vitamínu D a stimulují produkci melaninu, který způsobuje opálení pokožky. Nepronikají tak hluboko jako UVA paprsky, pouze do horních vrstev pokožky, způsobují však více okamžitého poškození pokožky, například spálení. UVB záření je přímo absorbováno buněčnou DNA, což může vést ke kožním onemocněním jako je aktinická keratóza a rakovina kůže.

  Oba typy UV záření mohou vyvolávat hyperpigmentaci a přispívat k problémům, jako jsou sluneční skvrny (známé též jako stařecké skvrny) a melasma.

 • Co je vysokoenergetické viditelné světlo a proč před ním potřebuji svoji pokožku chránit?

  Spektrum slunečního záření zahrnuje ultrafialové, viditelné a infračervené světlo. Lidské oko vnímá viditelné sluneční světlo, ostatní záření jsou pro něj neviditelná. Část tohoto viditelného spektra se vyznačuje vysokou energií a je známá pod názvem vysokoenergetické viditelné světlo. Bývá též označováno jako HEVIS světlo, HEV světlo, HEVL a někdy také jako o ‘modré světlo’ nebo  ’modrofialové světlo’.
   
  Stejně jako UVA záření, proniká vysokoenergetické viditelné světlo do hlubších vrstev pleti (dermis) a může vyvolávat tvorbu volných radikálů. Tyto volné radikály jsou jednou z hlavních příčin fotostárnutí (předčasného stárnutí pleti vlivem slunečního záření). Ovlivňují kožní buňky a rozkládají kolagen a elastin, které naší pleti zajišťují plný a mladistvý vzhled. Vysokoenergetické viditelné světlo je též spojováno s nerovnoměrnou pigmentací pleti a s melasmatem.

  Mnoho moderních opalovacích přípravků nabízí účinnou ochranu před UVA a UVB zářením, my vám však doporučujeme volit takové výrobky, které chrání též před nepříznivými účinky vysokoenergetického viditelného světla. Tyto výrobky poskytnou vaší pleti spolehlivou ochranu před fotostárnutím a v dlouhodobém horizontu mohou též pomoci v boji proti viditelným známkám stárnutí pleti, jako jsou vrásky.

4.8
9 recenzí *
7
2
0
0
0
 • Pavlína 08.12.2022
  Nejlepší
  Vzorek:
  vzorek produktu byl poskytnut zdarma.
  Nejlepší krém co jsem kdy zkusila. A že jsem jich zkusila. Denně jsem se tím mazala a vydržel mi přesně půl roku. Pleť jsem nikdy neměla tak krásnou a matnou. Bez akné. Zdravou.
 • Marie 04.09.2020
  Neucpava pory
  Vzorek:
  vzorek produktu byl poskytnut zdarma.
  První opalovací krém, který mi neucpává póry. A to jsem jich vyzkoušela opravdu mnoho
 • Ajuš 01.11.2019
  Miluju ho!
  Vzorek:
  vzorek produktu byl poskytnut zdarma.
  Tenhle face krém s vysokou ochranou proti slunečním paprskům používám už x let. Nejvíc mě baví, že mi po něm zůstane matná pleť a textura není hutná. A zároveň je šetrný k mé citlivé pleti. Používám téměř po celý rok. :)
 • Zobrazit další

Další doporučené produkty

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin