Vývoj výrobku – Proces, jehož cílem je Vaše zdravá a krásná pleť

3 min čtení
Zobrazit více

Nalezení účinné aktivní složky je jedna věc. Nalezení optimálních formulí tj. způsobu, jak nechat látky proniknout do pleti a zároveň splnit potřeby specifických kožních problémů, je věc druhá. Eucerin ve svých laboratořích vynakládá veškeré své úsilí, aby zaručil  obojí. Protože i přesto, že krém může svůj úkol zvládnout přes jedinou noc, jeho vývoj trvá o trochu déle.

Jaké jsou hlavní procesy výzkumu a vývoje značky Eucerin?

Oddanost značky Eucerin potřebám Vaší pleti je to nejpodstatnější.

Každý výrobek Eucerin 

 • má medicínské vlastnosti: jeho vývoj vychází z dermatologických znalostí. 
 • je vyvíjen s maximálním ohledem na dermatologicky relevantní účinnost klíčových složek a jejich omezený počet.  
 • prochází klinickými a dermatologickými testy, kde se prokazují jeho účinnost a bezpečnost. 
 • je příjemný při použití.

Návrh ideálního výrobku

Výzkum, vývoj a testování jsou pilíře činností značky Eucerin.

Na základě 100 let odborných zkušeností se značka Eucerin stala jednou z nejdoporučovanějších dermokosmetických značek mezi dermatology a lékárníky po celém světě.  

Výzkumní specialisté značky Eucerin nepřipouštějí ve výzkumu, vývoji a testování výrobků žádné kompromisy. Také nejsou povoleny žádné testy na zvířatech. Tato zásada byla součástí politiky značky již dlouho před tím, než směrnice upravující testování na zvířatech v kosmetice vešla v roce 2004 v rámci Evropské unie v platnost.  

Přečtěte si více o odstoupení značky Eucerin od testování jejích výrobků na zvířatech. Výrobky jsou bezpečné a účinné - a odpovídají vysokým standardům.

Proces vývoje produktu s jasným cílem

Nalezení té správné ingredience je prvním krokem.
Eucerin "sestavuje" správnou formuli pro klíčovou účinnou látku
Testy fotostability ukazují stabilitu konzistence složení po vystavení dennímu světlu.
Testování stability pod mikroskopem po skladování při různých teplotách.
Po vyrobení jsou formule důkladně kontrolovány.

 1. Nalezení té nejúčinnější aktivní složky je vždy průlomový okamžik, ale zdaleka ne konec příběhu. 
 2. Od tohoto momentu je třeba udělat ještě další zásadní krok: najít způsob, jak by tyto účinné látky mohly proniknout do kožních buněk v dostatečném dermatologicky účinném množství, aby splnily svůj úkol. "Sestavení" ideálního složení, které doplňuje konkrétní klíčovou složku je stejně náročné jako její nalezení a zahrnuje složité procesy a technologie. Rozpuštění takzvané "klíčové aktivní složky" ve vhodné  emulzi je dalším krokem. Emulzní fáze je buď vodná (základem je voda), nebo olejová (tvořená převážně olejem). Různé fáze olej ve vodě nebo voda v oleji jsou zkoušeny a testovány pro stabilizaci a přenos účinné látky s ohledem na požadované použití: je nové složení určeno pro suchou pokožku? Obličej nebo tělo? Má to být sérum nebo spíše krém? Nezbytnou podmínkou je nalezení správné viskozity a zajištění co nejlepších vlastností emulze pro aplikaci, to vše při zachování dermatologicky relevantní účinnosti a vlastností pro zdraví pokožky. 
 3. Abychom zaručili stabilitu složení, prochází v laboratořích Eucerin neustálým a dlouhodobým testováním. Pouze náležitě a důkladně otestované výrobky si najdou svoji cestu na trh.

  Testování fotostability, tj. stability vůči UV záření nebo dennímu světlu.
  Testování teplotní stability. Toto je rovněž důležité kritérium. Vzorky jsou vystavovány různým teplotám po určitou dobu.
  Testování mikrobiologické stability je dalším krokem v řadě, který zaručí, že u kosmetických výrobků nedojde k mikrobiologické  kontaminaci. 
 4. Nakonec po absolvování této řady rozsáhlých testů, přichází další krok cesty emulze z Petriho misek či nádobek na vzorky do vlastního balení krému: je třeba zajistit jeho úspěšnou reprodukci pro výrobní proces. Výrobek musí mít vlastnosti shodné s laboratorním  vzorkem: viskozitu, pH, způsob aplikace, povrchové vlastnosti, barvu, konzistenci – vše musí být naprosto identické. Testování těchto vlastností je dosaženo v procesu označovaném jako "scale-up" (z laboratorních do provozních parametrů), nezbytného kroku v řetězci vývoje výrobku.

Je dobré vědět, že: doba minimální trvanlivosti, po kterou složení zůstává po otevření obalu stabilní, se nachází na zadní straně výrobku Eucerin (symbol otevřeného krému, vyjádřeno v měsících).

"V celém našem vývojovém procesu specialisté značky Eucerin dbají na využívání pouze omezeného počtu složek, a na zachování co nejvyšší a dermatologicky účinné koncentrace klíčové účinné látky, která tvoří jádro složení krému."

Rainer Wolber, PhD., vedoucí Výzkumu a vývoje Eucerin 

Náš výzkum

1

Znalost kůže: chceme, aby Vaše pleť byla stále zdravá a krásná. Zjistěte více

2

Hledání řešení: hledáme to, co je optimální a nejlepší – protože Vaše pleť za to stojí.

3

Vývoj výrobku: dočtěte se, jakým způsobem vzniká složení výrobku.

4

Bezpečnost a účinnost: jak může Eucerin zaručit bezpečné a tolerované výrobky? Zjistěte více

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin