SPF 50+
 • 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4
 • 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4

Ochranný krémový gel na opalování na obličej Oil Control SPF 50+ středně tmavý

0.0
0 recenzí
Velmi vysoká sluneční ochrana pokožky obličeje
12hodinový matující účinek
2 odstíny pro sjednocení tónu pleti: světlý a středně tmavý

Ideální pro mastnou a aknózní pokožku

Eucerin Ochranný krémový gel na opalování na obličej Oil Control SPF 50+ středně tmavý chrání mastnou a aknózní pleť před poškozením sluncem. Využívá technologii Advanced Spectral Technology pro velmi vysokou ochranu proti UV záření a vysokoenergetickému viditelnému záření. Po dobu 12 hodin reguluje kožní maz a zabraňuje lesku. Obsahuje barevné pigmenty pro sjednocení tónu pleti, na výběr je ze 2 odstínů: světlého a středně tmavého.

Přispíváme k udržitelnosti

Produkt neobsahuje mikroplasty (dle znění definice UNEP)

Zjistit více o programu udržitelnosti

O produktu

Opalovací krém na obličej pro mastnou a aknózní pleť

Hlavní příčinou poškození pokožky sluncem je UV záření, nicméně k tvorbě volných radikálů zatěžujících pokožku přispívá i vysokoenergetické viditelné světlo (HEVIS).

Ochranný krémový gel na opalování na obličej Oil Control SPF 50+ středně tmavý je tónovací opalovací krém na obličej pro mastnou pleť a pleť se sklonem k tvorbě akné. Technologie Advanced Spectral Technology kombinuje širokopásmové, fotostabilní UVA/UVB filtry pro velmi vysokou ochranu proti UV záření s účinky licochalkonu A, který neutralizuje volné radikály vznikající v důsledku UV záření a vysokoenergetického viditelného světla. Dále obsahuje kyselinou glycyrrhetinovou, která podporuje vlastní mechanismy pokožky pro opravu DNA.

Barevné pigmenty přispívají k rovnoměrnějšímu, sjednocenému tónu pleti, na výběr je ze dvou odstínů (světlý a středně tmavý). Díky technologii Oil Control s L-Carnitinem a pigmenty absorbujícími tuky pleť okamžitě ztrácí mastný vzhled. Matující účinek přetrvává až po dobu 12 hodin.

Eucerin Ochranný krémový gel na opalování na obličej Oil Control SPF 50+ středně tmavý je neparfemovaný a má velmi lehkou, nemastnou texturu. Klinické a dermatologické studie prokazují dobrou kožní snášenlivost u citlivé a aknózní pleti.

Klinické a dermatologické studie

Klinické a dermatologické studie prokázaly velmi dobrou účinnost a kožní snášenlivost u citlivé a mastné pleti a pleti se sklonem k tvorbě akné.

Klíčová zjištění

99 %

Má ultralehkou texturu

98 %

okožka je dlouhodobě suchá na dotek

98 %

Sjednocuje tón pleti

96 %

Vstřebává se během pár vteřin

90 %

Až 12 hodin trvající matující účinek

Byla provedena uživatelská studie (PiU) s 80 ženami s mastnou anebo aknózní pletí1. Po pravidelném dvoutýdenním používání přípravku uvedly následující výsledky: Po 4 týdnech Má ultralehkou texturu 99 % Pokožka je dlouhodobě suchá na dotek 98 % Sjednocuje tón pleti 98 % Vstřebává se během pár vteřin 96 % Až 12 hodin trvající matující účinek 90 %

Použití

Sluneční ochrana jako součást vaší pravidelné každodenní péče

 • Nanášejte ráno na váš obvyklý denní pečující krém nebo místo něj. 
 • Velmi vysoký ochranný sluneční faktor je obzvláště důležitý, pokud užíváte léky na akné nebo po použití peelingového přípravku, neboť v obou uvedených případech může být citlivost pleti na slunce vyšší. 
 • Lze použít v kombinaci s dalšími přípravky Eucerin péče o pleť, například z řady Eucerin DERMOPURE
 • Vaše pleť je bezprostředně po aplikaci chráněna před sluncem – nemusíte čekat.

Sluneční ochrana není důležitá pouze při opalování. Také každodenní mírné až střední působení slunečního záření pleť ovlivňuje a pleť se sklonem k akné je obzvláště náchylná k problémům s hyperpigmentací, které slunce snadno zhoršuje. Proto je důležité začlenit sluneční ochranu do vaší pravidelné každodenní péče o pleť. Více si přečtěte v článku Význam sluneční ochrany v pravidelné každodenní péči.

Tři kroky k optimální sluneční ochraně

Advanced Spectral Technology

1. Zvolte správný výrobek

Vyberte si výrobek, který poskytuje správnou úroveň ochrany pro vaši pleť. Měl by chránit před UVA i UVB zářením a také poskytovat ochranu před vysokoenergetickým viditelným světlem (HEVIS). Také by měl být přizpůsoben typu a stavu vaší pleti.

Zjistit více
Správná aplikace sluneční ochrany

2. Použijte správné množství

Je důležité použít dostatečné množství produktu a aplikaci v pravidelných intervalech opakovat. Jako měřítko množství přípravku vám poslouží vaše dlaň. Na ochranu obličeje, krku a dekoltu doporučujeme použít silný pruh přípravku v délce od špičky prostředníčku až ke konci dlaně.

Zjistit více
Kam nanášet sluneční ochranu

3. Nanášejte důkladně

Na některé oblasti snadno zapomínáme, proto vždy pamatujte také na kořen nosu a krk.

Zjistit více

Důležité pokyny pro použití

 • Před sluněním naneste na pleť v dostatečném množství a aplikaci pravidelně opakujte – zejména po plavání, pokud jste se zpotili nebo po sušení ručníkem – jen tak zachováte původní úroveň ochrany
 • Použití menšího množství významně snižuje úroveň ochrany
 • Nezůstávejte na slunci příliš dlouho, a to i po použití sluneční ochrany 
 • Přílišné vystavování pleti slunci představuje vážné zdravotní riziko
 • Kojence a malé děti nevystavujte přímému slunci
 • Zamezte kontaktu s očima 
 • Výrobek nechte zcela vstřebat a dbejte, aby nedošlo k přímému kontaktu s oděvy a pevnými povrchy, na kterých by mohl zanechat skvrny

Použijte tento výrobek, pokud...

Máte mastnou, aknózní pleť a hledáte tónovaný opalovací přípravek s velmi vysokým ochranným faktorem pro pleť obličeje:
Eucerin Ochranný krémový gel na opalování na obličej Dry Touch Oil Control SPF 50+ tónovaný poskytuje velmi vysoký stupeň ochrany a byl vyvinut speciálně pro váš typ pleti.

Hledáte opalovací přípravek s ultralehkou konzistencí:
Eucerin Ochranný krémový gel na opalování na obličej Dry Touch Oil Control SPF 50+ tónovaný je ultralehký, nemastný a nelepivý, rychle a snadno se vstřebává. Je rovněž nekomedogenní.

Hledáte opalovací přípravek, který zabrání, aby vaše pleť vypadala mastná a lesklá:
Eucerin Ochranný krémový gel na opalování na obličej Dry Touch Oil Control SPF 50+ tónovaný má až 12hodinový zmatňující účinek. Technologie regulující tvorbu kožního mazu Oil Control Technology obsažená ve složení produktu přináší okamžitý i dlouhodobý zmatňující efekt díky textuře dry touch a složení, které reguluje tvorbu kožního mazu.

Chcete zabránit vzniku pigmentových skvrn po akné způsobených slunečním zářením:
Eucerin Ochranný krémový gel na opalování na obličej Dry Touch Oil Control SPF 50+ tónovaný vaši pleť ochrání před hyperpigmentací vlivem slunečního záření. Eucerin Ochranný krémový gel na opalování na obličej Dry Touch Oil Control SPF 50+ tónovaný vaši pleť ochrání před hyperpigmentací vlivem slunečního záření.

Vyzkoušejte jiný přípravek, pokud...

Máte mastnou, aknózní pleť a hledáte opalovací přípravek na obličej s SPF nižším než 50+:
Vyzkoušejte Eucerin Ochranný krémový gel na opalování Dry Touch Oil Control SPF 30.

Máte suchou, citlivou pleť a hledáte opalovací přípravek na obličej, který poskytuje velmi vysoký stupeň ochrany:
Vyzkoušejte Eucerin Vysoce ochranný krém na opalování na obličej Sensitive Protect SPF 50+.

Máte mastnou pokožku a hledáte přípravek, který poskytuje vysoký nebo velmi vysoký stupeň ochrany proti slunečnímu záření na pokožku těla:
Vyzkoušejte Eucerin Transparentní sprej na opalování Dry Touch Sensitive Protect SPF 50 nebo Eucerin Transparentní sprej na opalování Dry Touch Oil Control SPF 50+.

Ingredience

Jak účinkuje

Jak účinkuje

Nejen UV záření může poškozovat naši pleť. Také vysokoenergetické viditelné světlo (HEVIS) může vyvolávat tvorbu volných radikálů, způsobovat fotostárnutí (předčasné stárnutí pleti způsobené sluncem) a zhoršovat projevy hyperpigmentace, k nimž je náchylná zejména mastná a aknózní pleť. Eucerin Ochranný krémový gel na opalování na obličej Dry Touch Oil Control SPF 50+ tónovaný obsahuje technologii Advanced Spectral Technology, která poskytuje pleti více než ochranu před UV zářením – chrání ji také před negativními účinky vysokoenergetického viditelného světla (HEVIS). Výrobky také podporují vlastní mechanismus pleti na obnovu DNA a obsahují osvědčenou technologii značky Eucerin Oil Control, která pomáhá regulovat tvorbu kožního mazu a zlepšuje stav a vzhled mastné, aknózní pleti.

Technologie Advanced Spectral Technology
Kombinace špičkových širokospektrálních a fotostabilních UVA/UVB filtrů1 s licochalconem A neutralizuje volné radikály vyvolané UVA a vysokoenergetickým viditelným světlem (HEVIS).

Ochrana DNA
Tento opalovací přípravek pro mastnou pleť obsahuje také kyselinu glycyrrhetinovou, která podporuje vlastní mechanismus pokožky na obnovu DNA.

Technologie Oil Control
Technologie Oil Control regulující tvorbu kožního mazu kombinuje absorpční mikročástice s L-karnitinem pro redukci množství kožního mazu v pleti. Mikročástice pohlcují lipidy a vstřebávají veškerý přebytečný kožní maz a pleť zanechávají na pohled suchou a matnou. 

 
1 - Odpovídají přísným standardům kladeným na ochranu před UVA a UVB zářením asociací Cosmetics Europe. Úroveň ochrany před UVA zářením je vyšší než je požadováno dle EU norem.

FAQ (6)

 • Jak poznám, který ochranný faktor (SPF) mám použít?

  Dostupné opalovací přípravky nabízejí čtyři rozdílné úrovně ochrany: nízkou (faktor 6 až 10), střední (15 až 25), vysokou (30 až 50) a velmi vysokou (50+). Čím je ochranný faktor vyšší, tím lépe je vaše pokožka chráněna. Je ale důležité přípravek nanášet důkladně (tak, abyste žádnou oblast nevynechali) a aplikaci v dostatečném množství opakovat každé dvě hodiny.

 • Může opalovací přípravek ucpat mé póry a vést ke vzniku pupínků?

  Někteří lidé s mastnou a aknózní pletí mají obavy, že opalovací přípravky jejich příznaky zhorší, a proto se sluneční ochraně zcela vyhýbají. Přípravky se speciálním složením, jako je právě Eucerin Ochranný krémový gel na opalování Dry Touch Oil Control SPF 50+, byly vyvinuty tak, aby vyhovovaly i mastné a aknózní pleti. Ultralehké složení obsahuje technologii regulující tvorbu kožního mazu Oil Control Technology s L-karnitinem a s absorpčními mikročásticemi. 

 • Moje pleť je náchylná k akné. Potřebuji zvláštní přípravky na opalování?

  Ano. Účinná sluneční ochrana je nezbytná pro všechny typy pleti a z několika důvodů je obzvláště důležitá právě pro pleť se sklony k akné:

  • Chrání před hyperpigmentací: Když dojde k poranění kožní tkáně − což je případ pupínků a akné − může dojít k nahromadění nadměrného množství melaninu (kožního pigmentu) na jednom místě. Tento přebytečný melanin na místě zůstává i po zahojení pupínku a zanechává pigmentovou skvrnu. Takováto místa s hyperpigmentací jsou na slunce obzvláště citlivá a správná sluneční ochrana zabrání jejich ztmavnutí a zvýraznění. 
  • Zabraňuje vysušování pleti: I mastná pleť potřebuje hydrataci. Nadměrné slunění způsobuje její vysušení a mazové žlázy (které produkují kožní maz dodávající pleti potřebnou mastnotu) přepnou na vysokou výkonnost. Nadbytečný kožní maz představuje jedno z klíčových stádií vývoje pupínků. Když pleť vysychá, její vnější vrstvy ztvrdnou, a to může být překážkou přirozenému olupování kožních buněk. Odumřelé kožní buňky se mohou hromadit, ucpávat póry a tím zhoršovat akné. 
   Je též důležité mít na paměti, že některé léky proti akné a peelingové přípravky mohou zvýšit citlivost pleti na slunce a její náchylnost k poškození slunečním zářením. Přípravky speciálně vyvinuté pro aknózní pleť, jako je například Eucerin Ochranný krémový gel na opalování Dry Touch Oil Control SPF 50+, jí poskytnou potřebnou ochranu. Náš produkt je také „nekomedogenní“, což znamená, že neobsahuje složky, které by mohly ucpávat póry a vyvolávat vznik pupínků.

  Ultralehké složení obsahuje technologii regulující tvorbu kožního mazu Oil Control Technology s L-karnitinem a absorpčními mikročásticemi. Zanechává na pleti okamžitý zmatňující účinek a má dlouhodobý, až 12hodinový, zmatňující efekt proti lesku pleti.

 • Proč by měla být sluneční ochrana pleti obličeje součástí mé pravidelné každodenní péče?

  Pleť obličeje je mnohem citlivější na UVA/UVB záření a vysokoenergetické viditelné světlo než pokožka na zbytku těla, neboť je vystavena slunci po celý rok. Sluneční ochrana vám pomůže zabránit poškození buněčné DNA způsobenému UV zářením, fotostárnutí (předčasnému stárnutí vlivem slunečního záření) a hyperpigmentaci. Pleť obličeje je důležité chránit, kdykoliv je vystavena slunci.

 • Jaký je rozdíl mezi UVA a UVB zářením?

  UVA paprsky pronikají hlubšími vrstvami kůže. V kůži vyvolávají tvorbu volných radikálů, které jsou příčinou oxidačního stresu a mohou vést k nepřímému poškození DNA. Nejčastěji je UVA záření spojováno fotostárnutím - předčasným stárnutím pleti. Může být též spouštěcím faktorem slunečních alergií, jako je polymorfní světelná erupce (PLE). Také UVB záření může způsobovat alergie, ovšem v menší míře.

  UVB paprsky poskytují energii, kterou vaše pokožka potřebuje k syntéze vitamínu D a stimulují produkci melaninu, který způsobuje opálení pokožky. Nepronikají tak hluboko jako UVA paprsky, pouze do horních vrstev pokožky, způsobují však více okamžitého poškození pokožky, například spálení. UVB záření je přímo absorbováno buněčnou DNA, což může vést ke kožním onemocněním jako je aktinická keratóza a rakovina kůže. 
  Oba typy UV záření mohou vyvolávat hyperpigmentaci a přispívat k problémům, jako jsou sluneční skvrny (známé též jako stařecké skvrny) a melasma.

 • Co je to vysokoenergetické viditelné světlo a proč před ním potřebuji svoji pokožku chránit?

  Spektrum slunečního záření zahrnuje ultrafialové, viditelné a infračervené světlo. Lidské oko vnímá viditelné sluneční světlo, ostatní záření jsou pro něj neviditelná. Část tohoto viditelného spektra se vyznačuje vysokou energií a je známá pod názvem vysokoenergetické viditelné světlo. Bývá též označováno jako HEVIS světlo, HEV světlo, HEVL a někdy také jako ‚modré světlo‘ nebo ‚modrofialové světlo‘.

  Stejně jako UVA záření, proniká vysokoenergetické viditelné světlo do hlubších vrstev pleti (dermis) a může vyvolávat tvorbu volných radikálů. Tyto volné radikály jsou jednou z hlavních příčin fotostárnutí (předčasného stárnutí pleti vlivem slunečního záření). Ovlivňují kožní buňky a rozkládají kolagen a elastin, které naší pleti zajišťují plný a mladistvý vzhled. Vysokoenergetické viditelné světlo je též spojováno s nerovnoměrnou pigmentací pleti a s melasmatem

  Mnoho moderních opalovacích přípravků nabízí účinnou ochranu před UVA a UVB zářením, my vám však doporučujeme volit takové výrobky, které chrání též před nepříznivými účinky vysokoenergetického viditelného světla. Tyto výrobky poskytnou vaší pleti spolehlivou ochranu před fotostárnutím a v dlouhodobém horizontu mohou též pomoci v boji proti viditelným známkám stárnutí pleti, jako jsou vrásky.

Další doporučené produkty

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin