SPF 50+
 • 1/6
 • 2/6
 • 3/6
 • 4/6 Ocean Formula Logo
 • 5/6
 • 6/6
 • 1/6
 • 2/6
 • 3/6
 • 4/6 Ocean Formula Logo
 • 5/6
 • 6/6

Transparentní sprej na opalování Dry Touch Oil Control SPF 50+

0.0
0 recenzí
Vysoká sluneční ochrana pro pokožku těla
Technologie Advanced Spectral Technology: UVA/UVB ochrana a obrana před vysokoenergetickým viditelným světlem
Pro citlivou pokožku, včetně aknózní pokožky

Špičkový tělový sprej na opalování. Pro citlivou pokožku těla, včetně aknózní pokožky. Pokožku zklidňuje a chrání proti slunečnímu poškození.

Technologie Advanced Spectral Technology značky Eucerin poskytuje vysoký ochranný faktor proti UVA/UVB záření i obranu před vysokoenergetickým viditelným světlem.

Udržitelnost & Životní prostředí

Produkt neobsahuje mikroplasty  (dle znění definice UNEP)

Zjistit více o programu udržitelnosti

Tento sprej na opalování používám 2 roky, jsem s ním velmi spokojená. Snadná aplikace a příjemná vůně.

Monika, 2019

O produktu

Sprej na opalování pro aknózní pokožku těla

UV záření je hlavní příčinou slunečního poškození pokožky, ale i vysokoenergetické viditelné světlo může vyvolávat tvorbu volných radikálů, které pro pokožku představují další zátěž.

Transparentní sprej na opalování Dry Touch Oil Control SPF 50+ je sprej na opalování pro pokožku těla, který zklidňuje a chrání citlivou pokožku, včetně aknózní pokožky. Technologie Advanced Spectral Technology kombinuje širokospektrální a fotostabilní UVA/UVB filtry (1) pro vysokou UV ochranu s licochalconem A, který neutralizuje volné radikály vyvolané působením UV záření a vysokoenergetického viditelného světla.

Transparentní a nemastný sprej se rychle vstřebává a je voděodolný.

Klinické a dermatologické studie potvrzují, že Transparentní sprej na opalování Dry Touch Oil Control SPF 50+ je vhodný pro citlivou pokožku, včetně aknózní pokožky.

1 - Odpovídají přísným standardům kladeným na ochranu před UVA a UVB zářením asociací Cosmetics Europe. Úroveň ochrany před UVA zářením je vyšší než je požadováno dle EU norem.

Klinické a dermatologické studie

Klinické a dermatologické studie potvrzují velmi dobrou kožní snášenlivost u citlivé pokožky, včetně aknózní pokožky.

Použití

Důležité pokyny k použití

 • Před sluněním naneste na pokožku v dostatečném množství a aplikaci pravidelně opakujte - zejména po plavání, pokud jste se zpotili nebo po sušení ručníkem - jen tak zachováte původní úroveň ochrany
 • Použití menšího množství významně snižuje úroveň ochrany
 • Nezůstávejte na slunci příliš dlouho, a to i po použití sluneční ochrany
 • Přílišné vystavování pokožky slunci představuje vážné zdravotní riziko
 • Kojence a malé děti nevystavujte přímému slunci
 • Zamezte kontaktu s očima
 • Výrobek nechte zcela vstřebat a dbejte, aby nedošlo k přímému kontaktu s oděvy a pevnými povrchy, na kterých by mohl zanechat skvrny

Tři kroky k optimální sluneční ochraně

1. Zvolte správný výrobek

Vyberte si výrobek, který poskytuje správnou úroveň ochrany pro vaši pokožku. Měl by chránit před UVA i UVB zářením a také poskytovat obranu před vysokoenergetickým viditelným světlem. Také by měl být přizpůsoben potřebám Vaší pokožky.

Zjistit více

2. Použijte správné množství

Je důležité použít dostatečné množství přípravku a aplikaci v pravidelných intervalech opakovat. Na každou oblast těla na obrázku (1-11) doporučujeme aplikovat cca 15 stříknutí spreje:

 • 1. Obličej a krk
 • 2 a 3. Obě paže
 • 4. Hrudník
 • 5. Břicho
 • 6 a 7. Horní část nohou (zepředu i zezadu)
 • 8 a 9. Dolní část nohou (zepředu i zezadu) a chodidla
 • 10. Ramena a horní část zad
 • 11. Dolní část zad


Sprej můžete držet relativně blízko těla. Pro ochranu citlivé pleti obličeje a krku (1. oblast) vám doporučujeme použít jeden z našich výrobků na opalování pro pleť obličeje.

Zjistit více

3. Nanášejte důkladně

Dbejte, aby všechny odkryté oblasti pokožky byly adekvátně chráněny. Nezapomeňte nastříkat přípravek také na záda a ramena, ruce a nohy, zadní stranu paží a oblasti okolo okrajů plavek. 
Výzkum značky Eucerin (2) ukazuje, že v průměru přibližně 14 % zadní části ženského těla a 22 % zadní části mužského těla je pravidelně vystavováno slunečním paprskům zcela bez ochrany.

2 - Interní studie společnosti Beiersdorf z roku 2016, která zkoumala používání sluneční ochrany na 52 osobách (29 ženách, 23 mužích)

Zjistit více

Doporučení

Použijte tento výrobek, pokud …

Hledáte opalovací přípravek s vysokým ochranným faktorem ve formě pumpičkového spreje pro citlivou a aknózní pokožku:

Transparentní sprej na opalování Dry Touch Oil Control SPF 50+ je ideální pro vaši pokožku, snadno se nanáší a rychle se vstřebává.

Hledáte přípravek na opalování, který ochrání vaši pokožku před UVA a UVB zářením i před negativními dopady vysokoenergetického viditelného světla:

Technologie Advanced Spectral Technology značky Eucerin nabízí špičkovou ochranu před zářením UVA a UVB i obranu před vysokoenergetickým viditelným světlem.

Vyzkoušejte jiný výrobek, pokud …

Chcete všechny výhody Eucerin Transparentního sprej na opalování Dry Touch Oil Control SPF 50+, ale s nižším SPF:

 Vyzkoušejte Transparentní sprej na opalování Dry Touch Oil Control SPF 30.

Hledáte tělový opalovací přípravek pro citlivou a/nebo aknózní pokožku ve formě aerosolového spreje:

Vyzkoušejte Transparentní sprej na opalování Dry Touch Oil Control SPF 50+ nebo 30. Oba jsou vhodné pro citlivou pokožku, včetně aknózní pokožky.

Hledáte opalovací mléko pro citlivou pokožku těla:

Vyzkoušejte Eucerin Extra lehké mléko na opalování Sensitive Protect SPF 50+ vhodné i pro atopickou pokožku. 

Vaše pokožka má sklony ke slunečním alergiím, jako je polymorfní světelná erupce (PLE):

Vyzkoušejte Eucerin Ochranný krémový gel na opalování proti sluneční alergii Sun Allergy SPF 50+.

Hledáte přípravek po opalování pro citlivou pokožku:

Vyzkoušejte Eucerin Regenerační krémový gel po opalování Sensitive Relief.

Ingredience

Jak účinkuje

Oceam Formula Logo
*složení respektující oceány

Nejen UV záření může poškozovat naši pokožku. Také vysokoenergetické viditelné světlo vyvolává tvorbu volných radikálů, které způsobují fotostárnutí (předčasné stárnutí pokožky způsobené sluncem) a ani vysoká UV ochrana nás před ním nedokáže ochránit. Eucerin spreje na opalování obsahují technologii Advanced Spectral Technology, která poskytuje pokožce více než ochranu před UV zářením - chrání ji také před negativními účinky vysokoenergetického viditelného světla.

Zatímco UVB záření proniká vnějšími vrstvami kůže (epidermis) a může způsobovat spálení sluncem, UVA záření a vysokoenergetické viditelné světlo pronikají hlubšími vrstvami kůže (dermis) a vytvářejí volné radikály, které pokožku ještě více zatěžují.

Technologie Advanced Spectral Technology značky Eucerin kombinuje špičkové širokospektrální a fotostabilní UVA/UVB filtry1 s licochalconem A pro neutralizaci volných radikálů vyvolaných UVA zářením a vysokoenergetickým viditelným světlem. 


1 Odpovídají přísným standardům kladeným na ochranu před UVA a UVB zářením asociací Cosmetics Europe. Úroveň ochrany před UVA zářením je vyšší než je požadováno dle EU norem. 


FAQ (3)

 • Jak poznám, který ochranný faktor (SPF) mám použít?

  Dostupné opalovací přípravky nabízejí čtyři rozdílné úrovně ochrany: nízkou (faktor 6 až 10), střední (15 až 25), vysokou (30 až 50) a velmi vysokou (50+). Čím je ochranný faktor vyšší, tím lépe je vaše pokožka chráněna. Je ale důležité přípravek nanášet důkladně (tak, abyste žádnou oblast nevynechali) a aplikaci v dostatečném množství opakovat každé dvě hodiny.

 • Jaký je rozdíl mezi UVA a UVB zářením?

  UVA paprsky pronikají hlubšími vrstvami kůže. V kůži vyvolávají tvorbu volných radikálů, které jsou příčinou oxidačního stresu a mohou vést k nepřímému poškození DNA (v průběhu času volné radikály modifikují buněčnou DNA). Nejčastěji je UVA záření spojováno s předčasným stárnutím pleti. Může být též spouštěcím faktorem slunečních alergií, jako je polymorfní světelná erupce (PLE). Také UVB záření může způsobovat alergie, ovšem v menší míře.

  UVB paprsky poskytují energii, kterou vaše pokožka potřebuje k syntéze vitamínu D a stimulují produkci melaninu, který způsobuje opálení pokožky. Nepronikají tak hluboko jako UVA paprsky, pouze do horních vrstev pokožky, způsobují však více okamžitého poškození pokožky, například spálení. UVB záření je přímo absorbováno buněčnou DNA, což může vést ke kožním onemocněním jako je aktinická keratóza a rakovina kůže.
  Oba typy UV záření mohou vyvolávat hyperpigmentaci a přispívat k problémům, jako jsou sluneční skvrny (známé též jako stařecké skvrny) a melasma.

 • Co je vysokoenergetické viditelné světlo a proč před ním potřebuji svoji pokožku chránit?

  Spektrum slunečního záření zahrnuje ultrafialové, viditelné a infračervené světlo. Lidské oko vnímá viditelné sluneční světlo, ostatní záření jsou pro něj neviditelná. Část tohoto viditelného spektra se vyznačuje vysokou energií a je známá pod názvem vysokoenergetické viditelné světlo. Bývá též označováno jako HEVIS světlo, HEV světlo, HEVL a někdy také jako ‘modré světlo’ nebo  ’modrofialové světlo’.
   
  Stejně jako UVA záření, proniká vysokoenergetické viditelné světlo do hlubších vrstev kůže (dermis) a může vyvolávat tvorbu volných radikálů. Tyto volné radikály jsou jednou z hlavních příčin fotostárnutí (předčasného stárnutí pokožky vlivem slunečního záření). Ovlivňují kožní buňky a rozkládají kolagen a elastin, které naší pokožce zajišťují plný a mladistvý vzhled. Vysokoenergetické viditelné světlo je též spojováno s nerovnoměrnou pigmentací pokožky a s melasmatem.

  Mnoho moderních opalovacích přípravků nabízí účinnou ochranu před UVA a UVB zářením, my vám však doporučujeme volit takové výrobky, které chrání též před nepříznivými účinky vysokoenergetického viditelného světla. Tyto přípravky poskytnou vaší pokožce spolehlivou ochranu před fotostárnutím a v dlouhodobém horizontu mohou též pomoci v boji proti viditelným známkám stárnutí pokožky.

Další doporučené produkty

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin