SPF 50+
 • 1/5
 • 2/5
 • 3/5
 • 4/5 Ocean Formula Logo
 • 5/5
 • 1/5
 • 2/5
 • 3/5
 • 4/5 Ocean Formula Logo
 • 5/5

Dětský gelový krém na opalování Sensitive Protect SPF 50+

0.0
0 recenzí
Velmi vysoká sluneční ochrana pro děti
Vhodné pro děti od 3 měsíců
Technologie Advanced Spectral Technology: Ochrana proti UVA/UVB záření a vysokoenergetickému viditelnému světlu (HEVIS)

Vysoce kvalitní gelový krém pro děti od 3 měsíců

Zklidňuje a chrání citlivou pokožku a snižuje riziko dlouhodobého poškození pokožky způsobené sluncem. Technologie Advanced Spectral Technology vyvinutá značkou Eucerin nabízí velmi vysokou ochranu proti UVA/UVB záření a proti vysokoenergetickému viditelnému světlu (HEVIS). Přípravek zároveň podporuje vlastní mechanismy pokožky pro opravu DNA.

Udržitelnost & Životní prostředí

Produkt neobsahuje mikroplasty  (dle znění definice UNEP)

Systém UV filtrů bez oktokrylenu

Zjistit více o programu udržitelnosti

O produktu

Gelový krém na opalování pro děti již od 3 měsíců

Hlavní příčinou poškození pokožky sluncem je UV záření, nicméně k tvorbě volných radikálů zatěžujících pokožku může rovněž přispívat i vysokoenergetické viditelné světlo (HEVIS).

Eucerin Dětský gelový krém na opalování Sensitive Protect SPF 50+ je ultralehký gelový krém na opalování pro děti již od 3 měsíců, který zklidňuje citlivou dětskou pokožku a chrání ji před spálením a dlouhodobým poškozením sluncem. Technologie Advanced Spectral Technology značky Eucerin kombinuje širokopásmové a fotostabilní filtry pro velmi vysokou ochranu před UVA a UVB zářením(1) se silným antioxidantem licochalkonem A, který neutralizuje volné radikály vznikající v důsledku UV záření a vysokoenergetického viditelného světla. Tento opalovací krém pro děti obsahuje také kyselinu glycyrrhetinovou, která podporuje vlastní mechanismy pokožky pro opravu DNA. Krém je neparfemovaný a vysoce odolný vůči vodě. Klinické a dermatologické testy prokázaly vhodnost Eucerin Dětského gelového krému na opalování Sensitive Protect SPF 50+ pro citlivou dětskou pokožku včetně pokožky s atopickou dermatitidou. Lze ho používat pro děti od 3 měsíců.

(1.) Splňuje přísné standardy pro ochranu proti UVA a UVB záření stanovené asociací Cosmetics Europe. Stupeň ochrany proti UVA záření je vyšší, než vyžaduje EU.

Klinické a dermatologické studie

Klinické a dermatologické studie prokázaly dobrou kožní snášenlivost u citlivé dětské pokožky, a dokonce i u pokožky s atopickou dermatitidou.

Použití

Důležité pokyny k použití

 • Aplikujte v dostatečném množství před pobytem na slunci a znovu aplikujte zejména po plavání, při pocení nebo osušení ručníkem, abyste zachovali původní ochranu.
 • Snížením množství aplikovaného přípravku se výrazně sníží úroveň ochrany.
 • Nezůstávejte příliš dlouho na slunci, ani když používáte opalovací krém; nadměrné vystavování se slunci je vážnou zdravotní hrozbou.
 • Kojenci a malé děti chraňte před přímým slunečním zářením.
 • Noste ochranný oděv a používejte dostatečné množství opalovacího krému na nechráněná místa.
 • Nechte zcela absorbovat a vyhněte se přímému kontaktu s textiliemi a tvrdými povrchy, abyste zabránili vzniku skvrn.

Tři kroky k optimální sluneční ochraně

technologie advanced spectral technology

1. Volba správného produktu

Vyberte si produkt se správnou úrovní ochrany odpovídající typu vaší pokožky. Kromě ochrany před UVA a UVB zářením by měl nabízet i ochranu před vysokoenergetickým viditelným světlem. Měl by také vyhovovat typu a stavu vaší pokožky.

Zjistit více

2. Správné množství

Je důležité používat dostatečné množství přípravku a pravidelně obnovovat ochranu opakovanou aplikací. K odhadu potřebného množství přípravku použijte svou dlaň. Pro natření obličeje, krku a dekoltu použijte tlustý pruh krému sahající od špičky prostředníčku až k zápěstí.

Zjistit více

3. Pečlivá aplikace

Zajistěte, aby všechny exponované oblasti získaly potřebnou ochranu. Některé části lze snadno vynechat. Nezapomeňte na uši, zadní část krku, záda a ramena, zadní strany paží, ruce a nohy a oblasti na okrajích plavek.
Výsledky výzkumu Eucerin2 o tom, jak účinně se opalovací krém nanáší na děti, byly zmapovány na avataru. Výzkum zjistil, že v průměru 6,6 % celkového těla dítěte bylo na slunci nedostatečně chráněno. Červená na níže uvedeném diagramu označuje oblasti nejméně pokryté opalovacím krémem a intenzita zarudnutí se liší v závislosti na počtu dětí, které nebyly v dané oblasti náležitě chráněny.

2 Studie Beiersdorf „Rutina použití opalovacího krému a chování rodičů ve vztahu k ochraně před UV zářením“, D. Roggencamp et al, zveřejněná na 27. kongresu EADV 2018 v Paříži, Francie. Plakát č. P1684. Vzorek 17 dětí a 17 dospělých, kteří aplikovali přípravek na pokožku svého dítěte.

Zjistit více

Doporučení

Zvolte tento výrobek, pokud ...

Hledáte přípravek na ochranu proti slunci pro své miminko, batole nebo dítě:
Eucerin Dětský gelový krém na opalování Sensitive Protect SPF 50+ byl speciálně vytvořen tak, aby poskytoval dětské pleti potřebnou zklidňující ochranu a je vhodný pro kojence a děti od tří měsíců a starší.

Hledáte opalovací přípravek, který pokožku vašeho dítěte ochrání před UVA i UVB zářením a také před negativními účinky vysokoenergetického viditelného světla:
Technologie Advanced Spectral Technology značky Eucerin poskytuje špičkovou ochranu před UVA/UVB zářením i obranu před vysoko-energetickým viditelným světlem.

Vyzkoušejte jiný přípravek, pokud …

Vaše dítě má atopickou pokožku a vy hledáte opalovací krém s velmi vysokou ochranou:
Vyzkoušejte Eucerin Dětský sprej na opalování Sensitive Protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+ (který je k dispozici jako pumpička i jako sprej se spouštěčem). Všechny tyto produkty jsou vhodné pro děti od tří let.

Hledáte přípravek na ochranu proti slunci pro své miminko, batole nebo dítě, který neobsahuje chemické filtry:
Eucerin Dětský gelový krém na opalování Sensitive Protect SPF 50+ neobsahuje chemické filtry a využívá širokopásmové a fotostabilní mikropigmenty k odrážení UV paprsků od povrchu pokožky. Je vhodné používat od tří měsíců věku.

Ingredience

Oceam Formula Logo
*složení respektující oceány

Nejen UV záření může poškozovat naši pokožku. Také vysokoenergetické viditelné světlo vyvolává tvorbu volných radikálů, které způsobují fotostárnutí (předčasné stárnutí pokožky způsobené sluncem) a ani vysoká UV ochrana nás před ním nedokáže ochránit. Eucerin Dětský gelový krém na opalování Sensitive Protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+ a Dětský sprej na opalování Sensitive Protect s velmi vysokou ochranou SPF 50+ obsahují technologii Advanced Spectral Technology, která poskytuje citlivé pokožce více než ochranu před UV zářením - chrání ji také před negativními účinky vysokoenergetického viditelného světla a zároveň podporují vlastní mechanismus pokožky na obnovu DNA. Zklidňují citlivou pokožku a chrání ji před poškozením vlivem slunečního záření.

Obsahují také technologii "Proti skvrnám po vyprání"* značky Eucerin. Technologie Advanced Spectral Technology Špičkové širokospektrální a fotostabilní UVA/UVB filtry1 v kombinaci s licochalconem A pro neutralizaci volných radikálů vyvolaných UVA zářením a vysokoenergetickým viditelným světlem. Ochrana DNA Kyselina glycyrrhetinová, silný antioxidant, podporuje vlastní mechanismus pleti na obnovu DNA.

1. Odpovídají přísným standardům kladeným na ochranu před UVA a UVB zářením asociací Cosmetics Europe. Úroveň ochrany před UVA zářením je vyšší než je požadováno dle EU norem.

Jak účinkuje

FAQ (6)

 • Jak si mám vybrat SPF?

  Pro pokožku vašeho dítěte jsou určeny opalovací přípravky s vysokým či velmi vysokým ochranným slunečním faktorem, které byly vyvinuty speciálně pro jemnou dětskou pokožku. Opalovací přípravky jsou k dostání ve čtyřech rozdílných úrovních ochrany: nízká (faktor 6 až 10), střední (15 až 25), vysoká (30 až 50) a velmi vysoká (50+). Čím je ochranný faktor vyšší, tím lépe je pokožka chráněna. Pro dětskou a citlivou pokožku doporučujeme vždy používat opalovací přípravky s vysokým či velmi vysokým ochranným faktorem. Jednoznačně doporučujeme nevystavovat malé děti přímému slunci, zejména v hodinách, kdy je jeho záření nejintenzivnější, a chránit jejich pokožku oděvem. Přípravky sluneční ochrany pečlivě nanášejte na všechny oblasti těla, které jsou slunci vystavovány, a aplikaci v dostatečném množství opakujte každé dvě hodiny. A nezapomínejte, že k poškození kůže může dojít i před tím, než je spálení patrné.

 • Proč potřebuje dětská pokožka speciální sluneční ochranu?

  Dětská pokožka, stejně jako řada dalších orgánů u dětí se stále vyvíjí, a proto je citlivější na sluneční záření. Dětská pokožka je tenčí než pokožka dospělých a také její bariérová funkce a vlastní obranné mechanismy  (zejména syntéza melaninu) nejsou ještě zcela vyvinuty. U dětí je rovněž mnohem vyšší poměr její celkové povrchové plochy k tělesnému objemu.

  Poškození pokožky vlivem slunečního záření v dětství představuje mnohem vyšší riziko jejího dalšího poškození v pozdějším věku. Více si můžete přečíst v článku Účinky slunečního záření na dětskou pokožku.

 • Jaký je rozdíl mezi UVA a UVB zářením?

  UVA záření proniká do hlubších vrstev pokožky. Stimuluje tvorbu volných radikálů, které způsobují oxidační stres a mohou vést k nepřímému poškození DNA (časem buněčnou DNA mění). UVA záření je také nejčastěji spojováno s fotostárnutím (předčasným stárnutím pokožky v důsledku slunečního záření). Může dále vyvolávat sluneční alergie, např. polymorfní světelnou erupci (PLE). Alergie může způsobovat i UVB záření, ale v menší míře. 
   
  UVB záření dodává pokožce energii potřebnou k tvorbě vitaminu D a stimuluje tvorbu melaninu, který je nezbytný pro opálení pokožky. UVB záření neproniká do pokožky tak hluboko jako UVA záření – dostane se pouze do jejích nejsvrchnějších vrstev, kde způsobuje relativně rychle rozpoznatelné poškození, například spálení. UVB záření je přímo absorbováno buněčnou DNA, a může tak být příčinou různých kožních onemocnění, jako je aktinická keratóza nebo rakovina kůže. 
   
  Oba typy UV záření mohou vyvolávat hyperpigmentaci a mohou přispívat k vzniku problémů, jako jsou pigmentové skvrny od slunce (známé také jako „stařecké skvrny“) a melasma.

 • Co je to vysokoenergetické viditelné světlo a proč je nutné před ním pokožku chránit?

  Spektrum slunečního záření lze rozdělit na UV záření, viditelné světlo a infračervené světlo. Lidské oko zachytí pouze viditelné sluneční světlo, přičemž světlo ostatních frekvencí je pro něj neviditelné. Část tohoto viditelného spektra má vysokou energetickou úroveň, a proto se označuje jako vysokoenergetické viditelné světlo. Známe ho rovněž pod názvem HEVIS světlo, HEV světlo, HEVL světlo nebo se mu někdy také říká „modré světlo“ nebo „modrofialové světlo“. 
   
  HEVIS světlo proniká stejně jako UVA záření do hlubších vrstev pokožky (dermis), kde může vytvářet volné radikály. Tyto volné radikály jsou jednou z hlavních příčin fotostárnutí (předčasného stárnutí kůže způsobeného sluncem), zasahují do kožních buněk a rozkládají kolagen a elastin, které pokožce dodávají pružnost a mladistvý vzhled. Vysokoenergetické viditelné světlo je rovněž spojováno s nerovnoměrnou pigmentací pleti a melasmou
   
  Ačkoli existuje mnoho moderních opalovacích krémů s účinnou ochranou před UVA a UVB zářením, doporučujeme vyhledávat přípravky, které pokožku zároveň chrání i před negativními účinky vysokoenergetického viditelného světla. Takové přípravky pleti poskytnou spolehlivou ochranu před fotostárnutím a z dlouhodobého hlediska vám mohou také pomoci v boji proti viditelným známkám stárnutí pleti, jako jsou vrásky.

 • Je Eucerin Dětský gelový krém Sensitive Protect 50+ vhodný pro malé děti?

  Eucerin Dětský gelový krém Sensitive Protect 50+ je vhodný pro děti od 3 měsíců.

 • Jak se liší ,,voděodolný" a ,,extra voděodolný" opalovací přípravek?

  Tyto pojmy jsou definovány asociací Cosmetics Europe a naše přípravky se řídí doporučeními této asociace. Aby byl přípravek označen za voděodolný, musí si zachovat polovinu svých slunečních ochranných filtrů po dvou 20minutových pobytech ve vodě. Aby přípravek splnil kritéria pro označení extra voděodolný, musí si zachovat polovinu svých slunečních ochranných filtrů po čtyřech 20minutových pobytech ve vodě.

Další doporučené produkty

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin