• (5)
Ukázat recenze Napsat recenzi

Eucerin DERMOPURE Zklidňující krém

Zklidňuje a intenzivně hydratuje pleť při dermatologické léčbě akné

Hydratační přípravek pro pleť se sklonem k akné, který zmírňuje nežádoucí vedlejší účinky léků proti akné. Přípravek má nelepivou konzistenci a zajišťuje intenzivní hydrataci, zklidňuje podráždění pleti, zmírňuje napětí a zarudnutí pleti, čímž pomáhá znovu získat kontrolu nad náročnou, problematickou pletí.

Hydratační přípravek na problematickou pleť

Eucerin DERMOPURE Zklidňující krém je hydratační přípravek pro pleť se sklonem k akné, který byl navržen zejména pro osoby užívající léky proti akné.
 
Jedním z nežádoucích vedlejších účinků léků proti akné je často suchost pleti. Tento intenzivně hydratační nemastný krém tlumí tyto projevy. Ceramidy podporují ochrannou bariéru pleti a snižují ztrátu hydratace. SymSitive* zklidňuje podráždění pleti jako štípání a pálení přímo v místě vzniku a licochalcon A pomáhá redukovat zarudnutí. Složení pomáhá znovu získat kontrolu nad náročnou problematickou pletí. Bude jemnější a vláčná již po první aplikaci.

Eucerin DERMOPURE Zklidňující krém lze používat během těhotenství.

* Registrovaná ochranná známka společnosti Symrise AG, Germany

 

 

Klinické studie

Klinické a dermatologické studie prokázaly dobrou kožní snášenlivost a účinnost u problematické pleti. Vhodné pro citlivou pleť.

KLÍČOVÉ ZÁVĚRY

Ve studii založené na subjektivním hodnocení u vzorku 58 mužů a žen ve věku 16 až 43 let (průměrný věk 24 let) se aplikoval Eucerin DERMOPURE Zklidňující krém dvakrát denně po dobu dvou týdnů. Během studie podstupovali všichni účastníci léčbu akné pod dohledem lékaře (topickým benzoylperoxidem, topickým tretinoinem, topickým adapalenem nebo perorálním isotretinoinem) po dobu minimálně dvou týdnů. 

Pacienti uváděli následující výsledky:

 • 96 %: pleť bez problémů zvládá pravidelné podávání léků
 • 94 %: sametově jemná textura krému
 • 93 %: snižuje pociťované napětí
 • 91 %: zklidňuje pleť vystavenou dermatologické léčbě
 • 91 %: snadno se nanáší
 • 91 %: pleť je na dotek jemnější již po první aplikaci
 • 90 %: tlumí vedlejší účinky léčby akné
 • 89 %: krém tlumí štípání a pálení

Často kladené otázky

Mohu používat Eucerin DERMOPURE Zklidňující krém i po vysazení léků proti akné?

Ano. Produkt lze používat denně, i když neužíváte léky na akné. Pokud máte suchou pleť se sklonem k nedokonalostem, je velice vhodný. Pokud však vaše pleť přestane být suchá, může již krém být příliš mastný a budete potřebovat lehčí přípravek. Vyzkoušejte Eucerin DERMOPURE Zmatňující emulzi.

S jakým typem léků na akné funguje Eucerin DERMOPURE Zklidňující krém?

Je to ideální hydratační přípravek v kombinaci s topickou léčbou (jako např. adapalen a benzoylperoxid) a systémovou léčbou akné (jako např. isotretinoin).

V minulosti jsem používal/a Eucerin DermoPurifyer Intenzivní hydratační denní krém SPF30. Jaký je rozdíl mezi tímto přípravkem a Eucerin DERMOPURE Zklidňujícím krémem?

Provedli jsme zásadní změny ve složení přípravku. Pokud jste v minulosti používal/a Intenzivní hydratační denní krém, tento nový krém bude pro vás určitě vhodný. Doufáme, že vám pomůže ještě více. Naše nové zlepšené složení obsahuje přípravek SymSitive*, pantenol, více licochalconu A, ceramidy a více glycerinu.
Již v něm nenajdete parabeny ani SPF. To znamená, že produkt je také vhodný pro použití na noc. Pleť je během léčby akné zvláště citlivá na sluneční záření. Doporučujeme tedy ráno nanášet doplňkovou ochranu proti slunečnímu záření. Vyzkoušejte Eucerin Ochranný krémový gel na opalování na obličej Oil Control SPF30 nebo SPF50+ v závislosti na míře expozice.

* Registrovaná ochranná známka společnosti Symrise, Germany

Obsahuje produkt sluneční ochranný faktor?

Ne, můžete jej tedy používat i večer. Pleť vystavená lékům na akné je zvláště citlivá na sluneční záření. Pokud tedy bude dlouho na slunci, doporučujeme pravidelně nanášet přípravek na opalování, jako je např. Eucerin Ochranný krémový gel na opalování na obličej Oil Control SPF50+.

Zakrývám si akné make-upem. Zhoršuji tím stav akné?

Pečlivé čištění a hydratace moc nezmohou, pokud je pleť pravidelně pokrývána kosmetikou zvyšující její znečištění. Určitě používejte make-up vhodný pro vaši pleť a večer jej nezapomeňte odstranit. Eucerin DERMOPURE Krycí korektor byl zvláště navržen s cílem zakrýt a ošetřovat nedokonalosti. Váš lékař nebo lékárník vám pomohou při výběru kosmetiky.

Jsou produkty k péči o pleť Eucerin DERMOPURE vhodné jako podklad pod make-up?

Ano. Pokud je pleť dobře hydratovaná, bude jednodušší nanést make-up rovnoměrně.

Je akné dědičné?

Genetické předpoklady určitě mají vliv. Pokud měli oba rodiče v mládí akné, jejich děti mají vyšší pravděpodobnost, že se budou potýkat se stejným problémem.

Ingredience

Použití

Používejte hydratační přípravek na problematickou pleť ráno a/nebo večer
Používejte hydratační přípravek na problematickou pleť ráno a/nebo večer.

Doporučení pro vaši každodenní péči o pleť

Před použitím hydratačního přípravku je nutné pleť vyčistit 

Čistěte pleť ráno a večer:

 • ráno: odstraňte kožní maz a odumřelé kožní buňky, které se nahromadily přes noc
 • večer: odstraňte make-up a nečistoty nahromaděné za celý den

Používejte jemné čisticí přípravky, jako např. Eucerin DERMOPURE Čisticí gel spolu s vlažnou vodou a následně použijte vhodnou čisticí pleťovou vodu. Pro docílení co nejlepšího výsledku používejte jednou týdně peeling, který uvolní póry a vyhlazuje povrch pleti. 

Nedoporučujeme užívání čisticí pleťové vody na bázi alkoholu a peelingu, pokud současně užíváte léky proti akné jako izotretinoin, benzoylperoxid a antibiotika, které mohou způsobit vyšší citlivost vaší pleti. Pokud je pro vás osvěžení pleti tonizačním přípravkem důležité, vyzkoušejte Eucerin DERMOPURE Micelární vodu, která je bez alkoholu.

 Po vyčištění a tonizaci naneste hydratační přípravek pro problematickou pleť

Výběr pečujícího přípravku závisí na závažnosti vašeho akné a typu vaší léčby. 

Pokud podstupujete dermatologickou léčbu, Eucerin DERMOPURE Zklidňující krém vám pomůže zmírnit vedlejší účinky, jako je intenzivní suchost pleti. Krém by měl být aplikován až 5 minut po nanesení lokálních medikamentů, aby se mohly dostatečně vstřebat. 
Pokud máte mírnou až střední formu závažnosti akné, ale nepodstupujete dermatologickou léčbu, použijte ráno a večer zklidňující a zmatňující přípravek, jako např. Eucerin DERMOPURE Zmatňující emulzi

Pro dlouhodobě čistší a hladší pleť, začleňte do vaší každodenní péče Sérum pro regeneraci pleti. Je vhodné pro všechny typy problematické pleti, pokud aktuálně nepodstupujete dermatologickou léčbu akné a mělo by být používáno jednou denně - ideálně večer. Můžete ho použít před nanesením zmatňující emulze nebo samostatně.

Používejte ochranu před slunečním zářením po nanesení vašeho hydratačního přípravku pro problematickou pleť

Sluneční ochrana je důležitou součástí vaší ranní péče o pleť. Nedokonalosti pleti mohou způsobit problémy s pigmentací, pokud jsou nadměrně vystavovány slunečnímu záření a léky proti akné mohou způsobit, že problematická pleť s nedokonalostmi je ještě citlivější na UV záření. Eucerin Ochranný krémový gel na opalování na obličej Oil Control  SPF30 a SPF50+ poskytuje takovou úroveň ochrany, kterou vaše pleť potřebuje a která by měla být aplikována před použitím make-upu. Pokud používáte ochranu proti slunci po lokálně aplikované léčbě akné, počkejte pět minut, aby léčba byla co nejvíce účinná. 

Zjistěte více o problematice akné a ochraně před slunečním zářením.

Před použitím make-upu a/nebo krycího korektoru naneste na problematickou pleť hydratační přípravek

Zakryjte nedokonalosti a vyrovnejte povrch pleti podkladovou bází a/nebo krycím korektorem. Vyberte si produkty, které jsou nekomedogenní (neucpávají póry) a ideálně ty, které obsahují složení pro zlepšení vzhledu problematické pleti. Ujistěte se, že před spaním odstraníte všechen make-up.

Je toto ten správný produkt pro moji pleť?

Použijte tento produkt, pokud …

Vyzkoušejte jiný produkt, pokud…

Vaše pleť je kvůli dermatologické léčbě vysušená a podrážděná.
Již neužíváte léky na akné:

Eucerin DERMOPURE

Podle nejnovějších výzkumů je zánět základní příčinou problémů s pletí náchylnou k nedokonalostem a akné. Zánět je přítomen ve všech stádiích akné – od neviditelného mikrozánětu až po zanícené papuly a pustuly.1

Řada Eucerin DERMOPURE je specificky zaměřena na hlavní příčiny nedokonalostí pleti a akné:

 • Mikrozánět - hlavní příčina cyklu akné
 • Nadměrná tvorba kožního mazu, také označována jako seborea
 • Hyperkeratóza (ztluštění vnějších vrstev kůže), jež vede ke vzniku bílých pupínků a černých teček
 • Bakteriální kolonizace způsobující viditelný zánět v podobě papul a pustul

V přípravcích jsou obsaženy následující látky:

 • Licochalcon A: účinná protizánětlivá látka působící proti mikrozánětu, mírnící podráždění a pomáhající omezit zarudnutí
 • Kyselina salicylová: má komedolytický účinek, redukuje nedokonalosti a zabraňuje vzniku nových, má také antibakteriální účinky
 • Technologie regulující maz: snižuje tvorbu kožního mazu

Sérum pro regeneraci pleti DERMOPURE také obsahuje:

 • 10% hydroxykomplex: vysoce účinná kombinace peelingových látek (kyselina glykolová, salicylová a polyhydroxykyseliny), která pomáhá obnovovat pokožku, uvolňovat póry, ničí P. acnes (bakterie) a odstraňuje odumřelé kožní buňky

Řada Eucerin DERMOPURE obsahuje jemné, avšak účinné produkty na čištění pleti a důkladně zvolené produkty proti nedokonalostem pleti, vhodné také jako doplňková péče při dermatologické léčbě.
Klinické a dermatologické studie prokázaly dobrou kožní snášenlivost a účinnost přípravků u osob s problematickou pletí.

 1 Das, S., Reynolds, R. V. Am J Clin Dermatol (2014), 15: 479–488.

Celkové hodnocení
 • (5)
4,6 z 5 bodů / 5 recenzí
5
4
4
0
3
1
2
0
1
0
Stále se snažíme zlepšovat naše výrobky.
Sdělte nám svůj názor a ohodnoťte náš výrobek.
Majka,
100%pomaha moja plet je jemna a pomaha pri zacervenanych akne
Samkova mamina,

Super na aknozmu plet

Syn pouziva aj so serom a naozaj viditelne vysledky.
Ivka,

Úžasný produkt

Konečne mi niečo zabralo na moju problematickú pleť!!! Naozaj odporúčam
Jiří,

Příjemný

Od Eucerinu používám sérum na noc a tento krém na den, mám radost, že funguje!
Veronika,

Obsah Isopropyl palmitate- komedogenní složky

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, proč údajně nekomedogenní výrobek obsahuje na čtvrtém místě isopropyl palmitate, který je vysoce komedogenní a moje pleť se sklonem k akné ho nikdy nesmesla. Byla jsem spokojenou uživatelou předchozí řady dermopurifyer, která žádné komedogenní složky neobsahovala. Můžete tedy obsah této složky vysvětlit?

Eucerin Exkluziv Klub registrace

Staňte se členem!

 • Nabízíme užitečné informace, jak správně pečovat o různé typy pleti. 
 • Budete dostávat zprávy o novinkách a výhodných akčních nabídkách jako první.
 • Můžete se účastnit soutěží a exkluzivních testování produktů zdarma.
   

eucerin klub

Registrační formulář