SPF 100
 • 1/3
 • 2/3
 • 3/3
 • 1/3
 • 2/3
 • 3/3

Actinic Control MD

5.0
1 recenzí
Certifikovaný zdravotnický prostředek s UVB ochranou SPF 100 a UVA ochranou
Pro prevenci aktinické keratózy a nemelanomových kožních nádorů
Emulze lehké konzistence pro každodenní použití

Pro prevenci aktinické keratózy a nemelanomových kožních nádorů

Zdravotnický prostředek pro prevenci aktinické keratózy a nemelanomových kožních nádorů nebo jako podpůrná přídatná léčba aktinické keratózy. S SPF 100 poskytuje ochranu před UVB zářením a velmi vysokou ochranu před UVA zářením. Díky lehké konzistenci, která se snadno nanáší, je ideální pro každodenní použití. Čtěte pečlivě návod k použití prostředku. Eucerin® ACTINIC CONTROL MD SPF 100 je zdravotnický prostředek určený k prevenci aktinické keratózy a nemelanomových kožních nádorů (NMSC) a k podpůrné přídatné léčbě aktinické keratózy. Certifikát vydala notifikovaná osoba č. 0482.

Udržitelnost & Životní prostředí

Produkt neobsahuje mikroplasty  (dle znění definice UNEP)

Zjistit více o programu udržitelnosti

O produktu

Pro prevenci aktinické keratózy a nemelanomových kožních nádorů

Actinic Control MD SPF 100 je certifikovaný zdravotnický prostředek pro prevenci aktinické keratózy a nemelanomových kožních nádorů. Slouží také jako podpůrná přídatná léčba při aktinické keratóze.

Poškození DNA keratinocytů vlivem UV záření může vést ke vzniku aktinické keratózy. Aktinická keratóza je nejčastější předrakovinné onemocnění kůže, které se neléčené může rozvinout do nemelanomových kožních nádorů (karcinomu skvamózních buněk).

Správná sluneční ochrana však může udělat zásadní rozdíl.

Vysoká účinnost Actinic Control MD SPF 100 je dána jeho vysokým ochranným slunečním faktorem SPF 100. Čím vyšší je hodnota SPF, tím méně UVB záření pronikne k pokožce, a právě UVB záření je hlavní příčinou poškození kožních buněk.

Čím méně UVB záření pronikne k pokožce, tím méně jsou kožní buňky postupem času působením slunce poškozovány. Ochranný sluneční faktor SPF 100 například chrání pokožku před 99 % UVB záření.

Vysoký SPF 100 může navíc kompenzovat nedostatečné množství použité sluneční ochrany.

Ve formě lehké emulze je přípravek vhodný pro každodenní použití, příjemně se nanáší a vy máte k dispozici snadnou ochranu pokožky pro maximální potěšení z každodenních venkovních aktivit.

Použití

Tři kroky k optimální sluneční ochraně

 • Zvolte ten správný výrobek
  Vyberte si výrobek, který nabízí správnou úroveň ochrany pro vaši pokožku. Měl by chránit před UVB i UVA zářením a být vhodný pro stav vaší pokožky.
 • Použijte správné množství
  Je důležité používat dostatečné množství výrobku, které je 2 mg na cm2 pokožky a aplikaci pravidelně opakovat.
  Pro správné dávkování přípravku sluneční ochrany použijte jako měrnou jednotku délku prstu. Délka prstu odpovídá zhruba dvěma gramům přípravku. Další podrobnosti najdete na výrobkovém letáku. Nanášejte následujícím způsobem:

  Obličej: polovina délky prstu, cca. 1g
  Krk: polovina délky prstu, cca. 1g
  Vlasová pokožka: celá délka prstu, cca. 2g
  Dekolt: polovina délky prstu, cca. 1g
  Na paži: celá délka prstu, cca. 2g
  Na hřbet ruky: polovina délky prstu, cca. 1g
 • Nanášejte důkladně
  Dbejte na to, aby všechny odkryté části těla získaly potřebnou ochranu. Na některé partie snadno zapomínáme. Pamatujte zejména na uši, zadní stranu krku, záda a ramena, zadní stranu paží, ruce a nárty a oblasti okolo okrajů plavek.
   
  Výzkum značky Eucerin1 ukázal, že v průměru přibližně 14 % zadní části těla u žen a 22 % zadní části těla u mužů je často vystaveno slunečním paprskům bez jakékoliv ochrany. Proto je důležité žádnou oblast nevynechat. 

  1 Interní studie společnosti Beiersdorf z roku 2016 používání sluneční ochrany u vzorku 52 uživatelů (29 žen, 23 mužů)

Důležité pokyny k použití

 • Používejte pouze na čistou a neporušenou pokožku.
 • Nanášejte každé ráno v dostatečném množství (2 mg / cm2).
 • V případě vystavení pokožky přímému slunečnímu záření aplikaci pro zachování původní ochrany opakujte každé 2 hodiny, zejména po koupání, pokud se zpotíte nebo po použití ručníku.
 • Použití menšího množství produktu výrazně snižuje úroveň ochrany.
 • Na slunci se nezdržujte příliš dlouho, ani v případě, že používáte přípravek sluneční ochrany; nadměrné vystavování pokožky slunci představuje vážnou zdravotní hrozbu.
 • Noste ochranný oděv a na nechráněné oblasti pokožky používejte dostatečnou sluneční ochranu. 
 • Před použitím kosmetických výrobků (make-up, základový krém, dekorativní kosmetika) naneste nejdříve Eucerin® ACTINIC CONTROL MD SPF 100 a počkejte, dokud se zcela nevstřebá. Poté můžete nanášet další produkty.
 • Pro optimální prevenci je nutné používat výrobek pravidelně každý den po celý rok. 
 • Nechte zcela vstřebat a zabraňte přímému kontaktu s oděvy a pevnými povrchy, na nichž by výrobek mohl zanechat skvrny. 
 • Zabraňte kontaktu s očima a sliznicemi. V případě náhodného kontaktu s očima, vypláchněte oči vlažnou vodou, a pokud příznaky přetrvávají, vyhledejte lékaře.
 • Pacienti, kteří podstupují farmakologickou nebo chirurgickou léčbu aktinické keratózy, by měli Eucerin ACTINIC CONTROL MD SPF 100 začít používat teprve po uzavření/zahojení lézí a dle doporučení jejich lékaře.
 • Informace k používání Eucerin ACTINIC CONTROL MD SPF 100 u kojenců, dětí a těhotných nebo kojících žen nejsou k dispozici.

Doporučení

Použijte tento výrobek, pokud ...

Hledáte přípravek s velmi vysokou sluneční ochranou pro prevenci aktinické keratózy a nemelanomových kožních nádorů.

Hledáte přípravek s velmi vysokou sluneční ochranou jako doplňkovou léčbu aktinické keratózy.

 

Ingredience

Jak účinkuje

Zanechává na pokožce ochranný film s obsahem UV filtrů, které vstřebávají, odrážejí a rozptylují sluneční záření. 

Často kladené otázky (3)

 • Jaký je rozdíl mezi UVA a UVB zářením?

  UVA paprsky pronikají do hlubších vrstev kůže. V kůži vyvolávají tvorbu volných radikálů, které jsou příčinou oxidačního stresu a mohou vést k nepřímému poškození DNA (v průběhu času volné radikály modifikují buněčnou DNA). Nejčastěji je UVA záření spojováno s fotostárnutím (předčasným stárnutím pokožky vlivem slunečního záření). Může být též spouštěcím faktorem slunečních alergií, jako je polymorfní světelná erupce (PLE). 

  UVB paprsky poskytují energii, kterou vaše pokožka potřebuje k syntéze vitamínu D a stimulují produkci melaninu, což je pokožce vlastní ochrana pro zmírnění buněčného poškození a způsobuje opálení. UVB paprsky nepronikají tak hluboko jako UVA paprsky, pouze do horních vrstev pokožky. Způsobují však více okamžitého poškození pokožky, například spálení. UVB záření je přímo absorbováno buněčnou DNA, což může vést ke kožním onemocněním, jako je aktinická keratóza a kožní nádory.

  Oba typy UV záření mohou vyvolávat hyperpigmentaci a přispívat k problémům jako jsou sluneční skvrny (známé též jako pigmentové skvrny) a melasma.
   

   
 • Proč je důležité výrobky sluneční ochrany nanášet důkladně a aplikaci pravidelně opakovat?

  Často používáme nedostatečné množství sluneční ochrany tam, kde má zásadní význam - na obličej, krk, nos a vlasovou pokožku - klíčové oblasti, které jsou nadměrně vystavovány škodlivému UVB a UVA záření. Ve skutečnosti naše studie zjistila, že muži vynechávají při nanášení sluneční ochrany 13 % povrchu těla nepokrytou.1

  Často používáme nedostatečné množství sluneční ochrany tam, kde má zásadní význam - na obličej, krk, nos a vlasovou pokožku - klíčové oblasti, které jsou nadměrně vystavovány škodlivému UVB a UVA záření. Ve skutečnosti naše studie zjistila, že muži vynechávají při nanášení sluneční ochrany 13 % povrchu těla nepokrytou(1). 
   
  Proto je důležité nanášet sluneční ochranu rovnoměrně na obličej a odkryté části těla vystavené slunečnímu záření. Uvedený ochranný faktor působí pouze v případě, že na pokožku naneste množství 2 mg na cm2. Před použitím dalších kosmetických přípravků počkejte, dokud se výrobek na opalování zcela nevstřebá. Během pobytu na slunci přípravek sluneční ochrany nanášejte opakovaně každé dvě hodiny.
   
  Pro správné dávkování přípravku sluneční ochrany použijte jako měrnou jednotku délku prstu. Délka jednoho prstu odpovídá zhruba 2 gramům přípravku. Nanášejte následujícím způsobem:
   

  • Obličej: polovina délky prstu, cca. 1g
  • Krk: polovina délky prstu, cca. 1g
  • Vlasová pokožka: celá délka prstu, cca. 2g
  • Dekolt: polovina délky prstu, cca. 1g
  • Na paži: celá délka prstu, cca. 2g
  • Na hřbet ruky: polovina délky prstu, cca. 1g

   

   1 Interní studie společnosti Beiersdorf z roku 2016 používání sluneční ochrany u vzorku 52 uživatelů (29 žen, 23 mužů)

   

   

 • Jak mohu ochránit své tělo před slunečním zářením?

  Nejlepší způsob, jak minimalizovat sluneční poškození pokožky, je přistupovat ke slunění rozumně:
   

  • Vyhýbejte se nadměrnému slunění a nevystavujte pokožku přímému slunečnímu záření v době jeho nejvyšší intenzity, tj. mezi dvanáctou a třetí hodinou. 
  • Kdykoliv je to možné, chraňte pokožku oděvem, včetně pokrývky hlavy a slunečních brýlí.
  • Sluneční ochranu nanášejte důkladně a aplikaci pravidelně opakujte, jedině tak zachováte množství přípravku nutné pro ochranu pokožky před jejím UV poškozením.
  • Nezapomeňte, že sluneční poškození nehrozí pouze při opalování. Škodlivé paprsky mohou na pokožku působit i za oblačného počasí, proto všechny části těla, které jsou pravidelně odkryty (například krk, obličej, nos, ruce, paže a dekolt) by měly být náležitě chráněny po celý rok.
5.0
1 recenzí *
1
0
0
0
0
 • Betka 17.06.2023
  Nemastný, trochu sa drolí
  Vzorek:
  vzorek produktu byl poskytnut zdarma.
  Krém je príjemný na tvári a neštípe oči. Schne rýchlo a po vyschnutí prakticky nie je mastý. Pod makeup neodporúčam pretože sa po vychnutí drolí. Z popisu mi vyplýva, že SPF100 v tomto kréme platí len pre UVB ale nie je mi jasné, aký je faktor ochrany proti UVA žiarenu. Celkovo odporúčam, a za mňa 4.5/5 kvôli droleniu.

Najít nejbližší lékárnu s výrobky Eucerin