• 1/4 Extra lehké mléko na opalování Photoaging Control SPF 30
 • 2/4 Hlavní benefity
 • 3/4 Použití
 • 4/4 Hlavní ingredience
 • 1/4 Extra lehké mléko na opalování Photoaging Control SPF 30
 • 2/4 Hlavní benefity
 • 3/4 Použití
 • 4/4 Hlavní ingredience

Eucerin Extra lehké mléko na opalování Photoaging Control SPF 30

 • star-full
 • star-full
 • star-full
 • star-full
 • star-full
5
1 recenzí
tick Vysoká sluneční ochrana pro pokožku těla
tick Technologie Advanced Spectral Technology: UVA/UVB ochrana a obrana před vysokoenergetickým viditelným světlem
tick Pro všechny typy pokožky

Špičkové tělové opalovací mléko s technologií "Proti skvrnám po vyprání"*. Pro všechny typy pokožky. Pomáhá předcházet fotostárnutí a viditelně redukuje známky stárnutí pokožky.

Technologie Advanced Spectral Technology značky Eucerin poskytuje vysoký ochranný faktor proti UVA/UVB záření i obranu před vysokoenergetickým viditelným světlem. Tento opalovací přípravek také podporuje vlastní mechanismus pokožky na obnovu DNA a obsažená kyselina hyaluronová zároveň redukuje známky stárnutí pokožky.

O produktu

Anti-age tělové mléko na opalování, které chrání pokožku před fotostárnutím

UV záření je hlavní příčinou slunečního poškození pokožky, ale i vysokoenergetické viditelné světlo může vyvolávat tvorbu volných radikálů, které pro pokožku představují další zátěž. 
Eucerin Extra lehké mléko na opalování Photoaging Control SPF 30 je výrobek sluneční ochrany vhodný pro všechny typy pokožky včetně citlivé pokožky. Technologie Advanced Spectral Technology kombinuje širokospektrální a fotostabilní UVA/UVB filtry (1) pro vysokou UV ochranu s licochalconem A, který neutralizuje volné radikály vyvolané působením UV záření a vysokoenergetického viditelného světla. 

Toto mléko na opalování SPF 30 obsahuje také kyselinu glycyrrhetinovou, která podporuje vlastní mechanismus pokožky na obnovu DNA a kyselinu hyaluronovou s krátkým a dlouhým řetězcem pro viditelnou redukci známek stárnutí na krku, v dekoltu, na pažích a ramenou.

Toto extra lehké mléko se okamžitě vstřebává a pokožka má po něm sjednocenější vzhled a na dotek je svěžejší. Je také voděodolné a obsahuje technologii "Proti skvrnám po vyprání"* značky Eucerin. 

Klinické a dermatologické studie potvrzují, že Eucerin Extra lehké mléko na opalování Photoaging Control SPF 30 je vhodné pro citlivou pokožku.


* Skvrny od opalovacích přípravků jsou po vyprání méně viditelné.

1 - Odpovídají přísným standardům kladeným na ochranu před UVA a UVB zářením asociací Cosmetics Europe. Úroveň ochrany před UVA zářením je vyšší než je požadováno dle EU norem.

Klinické studie

Klinické a dermatologické studie potvrzují dobrou kožní snášenlivost i u citlivé pokožky.

Hlavní zjištění

Mezi jinými klinickými a dermatologickými studiemi byla provedena uživatelská studie (2), ve které 300 žen (mezi 30 a 55 lety) testovalo přípravek s vynikajícími výsledky. Všechny ženy pravidelně používaly výrobky na opalování a hledaly přípravek s anti-age účinky. Po dvou týdnech pravidelného používání uvedly:

 • Na pokožce zanechává příjemný pocit (100%)
 • Má pokožka je po něm na dotek hladká a pružná (100%)
 • Viditelně mou pokožku vyhlazuje (100%)
 • Má pokožka po něm vypadá svěžeji a má sjednocený barevný tón (99%)
 • Mám po něm pocit dobře hydratované pokožky (99%)
 • Zanechává moji pokožku zářivou (97%)

2 - Výzkum společnosti Beiersdorf, září 2017, Uživatelská studie v Chile. Ze vzorku 300 žen jich 100 testovalo Eucerin Extra lehké mléko na opalování Photoaging Control SPF 30 a 100 testovalo Eucerin Extra lehké mléko na opalování Photoaging Control SPF 50+.

Vlastnosti

 • ultra lehká textura
 • okamžitě se vstřebává
 • voděodolný

Použití

Důležité pokyny pro použití

 • Před sluněním naneste na pokožku v dostatečném množství a aplikaci pravidelně opakujte - zejména po plavání, pokud jste se zpotili nebo po sušení ručníkem - jen tak zachováte původní úroveň ochrany
 • Použití menšího množství významně snižuje úroveň ochrany
 • Nezůstávejte na slunci příliš dlouho, a to i po použití sluneční ochrany
 • Přílišné vystavování pokožky slunci představuje vážné zdravotní riziko
 • Kojence a malé děti nevystavujte přímému slunci
 • Zamezte kontaktu s očima
 • Přípravek nechte zcela vstřebat a dbejte, aby nedošlo k přímému kontaktu s oděvy a pevnými povrchy, na kterých by mohl zanechat skvrny

Tři kroky k optimální sluneční ochraně

1. Zvolte správný přípravek

Vyberte si výrobek, který poskytuje správnou úroveň ochrany pro vaši pokožku. Měl by chránit před UVA i UVB zářením a také poskytovat obranu před vysokoenergetickým viditelným světlem. Také by měl být přizpůsoben potřebám Vaší pokožky.

Zjistit více

2. Použijte správné množství

Je důležité použít dostatečné množství přípravku a aplikaci v pravidelných intervalech opakovat.
Jako měřítko množství přípravku vám poslouží vaše dlaň. Na každou očíslovanou oblast těla na obrázku (1-11) doporučujeme aplikovat silný pruh tělového mléka (v délce od špičky prostředníčku až ke konci dlaně):

 • 1. Obličej a krk
 • 2 & 3. Obě paže
 • 4. Hrudník
 • 5. Břicho
 • 6 & 7. Horní část nohou (zepředu i zezadu)
 • 8 & 9. Dolní část nohou (zepředu i zezadu) a chodidla
 • 10. Ramena a horní část zad
 • 11. Dolní část zad

Na celé tělo budete potřebovat množství odpovídající velikosti golfového míčku. Pro ochranu citlivé pleti obličeje a krku (1. oblast) vám doporučujeme použít jeden z našich výrobků na opalování pro pleť obličeje.

Zjistit více

3. Nanášejte důkladně

Dbejte, aby všechny odkryté oblasti pokožky byly adekvátně chráněny. Na některé oblasti snadno zapomínáme, proto vždy pamatujte také na uši a zadní stranu krku, záda a ramena, zadní stranu paží, ruce a nohy a oblasti okolo okrajů plavek. 
Výzkum značky Eucerin (4) ukazuje, že v průměru přibližně 14 % zadní části ženského těla a 22 % zadní části mužského těla je pravidelně vystavováno slunečním paprskům zcela bez ochrany.

4 - Interní studie společnosti Beiersdorf z roku 2016, která zkoumala používání sluneční ochrany na 52 osobách (29 ženách, 23 mužích)

Zjistit více

Doporučení

Použijte tento výrobek, pokud …

Hledáte opalovací tělové mléko s vysokým ochranným faktorem:

Eucerin Extra lehké mléko na opalování Photoaging Control SPF 30 je opalovací mléko s vysokým ochranným faktorem, které pomáhá předcházet předčasnému stárnutí pokožky a chránit všechny typy pokožky před slunečním poškozením.

Hledáte opalovací tělové mléko, které vaši pokožku ochrání před UVA i UVB zářením a také před negativními účinky vysokoenergetického viditelného světla:

Technologie Advanced Spectral Technology značky Eucerin nabízí špičkovou ochranu před zářením UVA a UVB i obranu před vysokoenergetickým viditelným světlem.

 

Hledáte opalovací mléko s anti-age účinky:

Eucerin Extra lehké mléko na opalování Photoaging Control SPF 30 pomáhá chránit vaši pokožku před fotostárnutím a také ji intenzivně hydratuje a viditelně redukuje známky jejího stárnutí, zejména v oblasti dekoltu, paží a ramen.

Vyzkoušejte jiný přípravek, pokud …

Hledáte opalovací přípravek s vysokým slunečním ochranným faktorem pro ochranu pleti obličeje před fotostárnutím:

Vyzkoušejte Eucerin Emulzi na opalování na obličej proti vráskám Photoaging Control SPF 30.  Nebo pokud dáváte přednost tónovacímu přípravku, zkuste Eucerin CC krém na opalování na obličej Photoaging Control SPF 50+ světlý nebo středně tmavý.

Hledáte extra lehké tělové mléko na opalování a máte citlivou pokožku:

Vyzkoušejte Eucerin Extra lehké mléko na opalování Sensitive Protect SPF 30.

Máte citlivou pokožku a hledáte tělový opalovací přípravek s vysokým ochranným faktorem, ale dáváte přednost spreji:

Vyzkoušejte Eucerin Transparentní sprej na opalování Sensitive Protect SPF 30 (pro citlivou pokožku včetně aknózní pokožky).

Hledáte tělový opalovací přípravek s vysokým ochranným faktorem ve formě aerosolového spreje:

Vyzkoušejte opalovací sprej Eucerin Transparentní sprej na opalování Dry Touch Sensitive Protect SPF 30 vhodný pro citlivou pokožku včetně aknózní pokožky.

Hledáte opalovací přípravek pro pokožku se sklonem k polymorfní světelné erupci (PLE) či jiným slunečním alergiím:

Vyzkoušejte Eucerin Ochranný krémový gel na opalování proti sluneční alergii Sun Allergy SPF 50+ nebo SPF 25 vhodný pro obličej i tělo.

Ingredience

Jak účinkuje

Nejen UV záření může poškozovat naši pokožku. Také vysokoenergetické viditelné světlo může vyvolávat tvorbu volných radikálů a způsobovat fotostárnutí (předčasné stárnutí pokožky způsobené sluncem). Eucerin Extra lehká mléka na opalování Photoaging Control SPF 50+ a SPF 30 obsahují technologii Advanced Spectral Technology, která poskytuje pokožce více než ochranu před UV zářením - chrání ji také před negativními účinky vysokoenergetického viditelného světla. Výrobky také podporují vlastní mechanismus pokožky na obnovu DNA a obsažená kyselina hyaluronová pomáhá předcházet fotostárnutí a viditelně redukovat známky stárnutí pokožky. Obsahují také technologii "Proti skvrnám po vyprání"* značky Eucerin.

Technologie Advanced Spectral Technology 
Špičkové širokospektrální a fotostabilní UVA/UVB filtry1 v kombinaci s licochalconem A pro neutralizaci volných radikálů vyvolaných UVA zářením a vysokoenergetickým viditelným světlem

Ochrana DNA 
Inovativní výrobky Photoaging Control obsahují také kyselinu glycyrrhetinovou, která podporuje vlastní mechanismus pokožky na obnovu DNA. 

Kyselina hyaluronová
Eucerin používá dva typy kyseliny hyaluronové pro intenzivní hydrataci a viditelnou redukci známek stárnutí pokožky.

Technologie "Proti skvrnám po vyprání"*
UV filtry v opalovacích přípravcích mohou na oděvech zanechávat žluté skvrny, které proces praní může spíše zvýraznit než odstranit. Technologie "Proti skvrnám po vyprání"* značky Eucerin obsahuje antiredepoziční činidlo (které brání, aby se věští množství filtru na látku navázalo) a komplexotvorné činidlo (které na sebe váže ionty přítomné ve vodě, které mají nižší schopnost skvrny během praní zvýraznit). Pomáhá snižovat intenzitu skvrn po opalovacích přípravcích po vyprání.


1. Odpovídají přísným standardům kladeným na ochranu před UVA a UVB zářením asociací Cosmetics Europe. Úroveň ochrany před UVA zářením je vyšší než je požadováno dle EU norem. 


* Pomáhá snižovat intenzitu skvrn po opalovacích přípravcích po vyprání.

Jak účinkuje

FAQ (5)

  Co je to fotostárnutí?

  Fotostárnutí je výraz, pod kterým rozumíme předčasné stárnutí pokožky vlivem slunečního záření. Za příčinu zhruba 90 % předčasného stárnutí pokožky  jsou považovány sluneční paprsky. (3)

  3 Ramos-e-Silva a kol., ‘Anti-aging cosmetics: Facts and controversies’. Clin Dermatol.  listopad-prosinec 2013; 31(6): 750-8.

  Jak poznám, který ochranný faktor (SPF) mám použít?

  Dostupné opalovací přípravky nabízejí čtyři rozdílné úrovně ochrany: nízkou (faktor 6 až 10), střední (15 až 25), vysokou (30 až 50) a velmi vysokou (50+). Čím je ochranný faktor vyšší, tím lépe je vaše pokožka chráněna. Je ale důležité přípravek nanášet důkladně (tak, abyste žádnou oblast nevynechali) a aplikaci v dostatečném množství opakovat každé dvě hodiny.

  Jaký je rozdíl mezi UVA a UVB zářením?

  UVA paprsky pronikají hlubšími vrstvami kůže. V kůži vyvolávají tvorbu volných radikálů, které jsou příčinou oxidačního stresu a mohou vést k nepřímému poškození DNA (v průběhu času volné radikály modifikují buněčnou DNA). Nejčastěji je UVA záření spojováno s předčasným stárnutím pleti. Může být též spouštěcím faktorem slunečních alergií, jako je polymorfní světelná erupce (PLE). Také UVB záření může způsobovat alergie, ovšem v menší míře.

  UVB paprsky poskytují energii, kterou vaše pokožka potřebuje k syntéze vitamínu D a stimulují produkci melaninu, který způsobuje opálení pokožky. Nepronikají tak hluboko jako UVA paprsky, pouze do horních vrstev pokožky, způsobují však více okamžitého poškození pokožky, například spálení. UVB záření je přímo absorbováno buněčnou DNA, což může vést ke kožním onemocněním jako je aktinická keratóza a rakovina kůže.

  Oba typy UV záření mohou vyvolávat hyperpigmentaci a přispívat k problémům, jako jsou sluneční skvrny (známé též jako stařecké skvrny) a melasma.

  Co je vysokoenergetické viditelné světlo a proč před ním potřebuji svoji pokožku chránit?

  Spektrum slunečního záření zahrnuje ultrafialové, viditelné a infračervené světlo. Lidské oko vnímá viditelné sluneční světlo, ostatní záření jsou pro něj neviditelná. Část tohoto viditelného spektra se vyznačuje vysokou energií a je známá pod názvem vysokoenergetické viditelné světlo. Bývá též označováno jako HEVIS světlo, HEV světlo, HEVL a někdy také jako ‘modré světlo’ nebo  ’modrofialové světlo’.
   
  Stejně jako UVA záření, proniká vysokoenergetické viditelné světlo do hlubších vrstev kůže (dermis) a může vyvolávat tvorbu volných radikálů. Tyto volné radikály jsou jednou z hlavních příčin fotostárnutí (předčasného stárnutí pokožky vlivem slunečního záření). Ovlivňují kožní buňky a rozkládají kolagen a elastin, které naší pokožce zajišťují plný a mladistvý vzhled. Vysokoenergetické viditelné světlo je též spojováno s nerovnoměrnou pigmentací pokožky a s melasmatem.

  Mnoho moderních opalovacích přípravků nabízí účinnou ochranu před UVA a UVB zářením, my vám však doporučujeme volit takové výrobky, které chrání též před nepříznivými účinky vysokoenergetického viditelného světla. Tyto výrobky poskytnou vaší pokožce spolehlivou ochranu před fotostárnutím a v dlouhodobém horizontu mohou též pomoci v boji proti viditelným známkám stárnutí pokožky.

  Co je to technologie "Proti skvrnám po vyprání"* a jak funguje?

  Technologie "Proti skvrnám po vyprání"* značky Eucerin pomáhá zmírnit intenzitu skvrn po opalovacím přípravku na oblečení po vyprání.

  Žluté skvrny, které se objevují zejména na bavlněných oděvech po použití opalovacích přípravků, způsobují obsažené UV filtry. Proces praní může tyto skvrny spíše zvýraznit než odstranit: ionty železa a mědi obsažené ve vodě se ve skutečnosti v horké vodě a za přítomnosti bělících přípravků na skvrny navazují a zvýrazňují je. 

  Technologie "Proti skvrnám po vyprání"* značky Eucerin působí dvěma způsoby. Zaprvé obsahuje antiredepoziční činidlo, které brání, aby se věští množství filtru na látku navázalo. Zadruhé obsahuje komplexotvorné činidlo, které na sebe váže ionty přítomné ve vodě, které nemohou během praní skvrnu tolik zvýraznit.

5
 • star-full
 • star-full
 • star-full
 • star-full
 • star-full
1 recenzí
 • star-full
 • star-full
 • star-full
 • star-full
 • star-full
1
 • star-full
 • star-full
 • star-full
 • star-full
 • star-stroke
0
 • star-full
 • star-full
 • star-full
 • star-stroke
 • star-stroke
0
 • star-full
 • star-full
 • star-stroke
 • star-stroke
 • star-stroke
0
 • star-full
 • star-stroke
 • star-stroke
 • star-stroke
 • star-stroke
0
 • Maxa 04.08.2020
  • star-full
  • star-full
  • star-full
  • star-full
  • star-full
  Dobrý den, mám velmi citlivou pokožku, léčím se s lupenkou, mám alergické reakce a příliš ostré sluníčko a tento produkt musím velmi doporučit, žádný sluneční ekzém, žádné spáleniny. Jsem spokojená.

Další doporučené produkty